Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,968 μέλη και 2,478,434 μηνύματα σε 78,939 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 474 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Έρωτας, αγάπη ή χρήμα;

X-girl (Sofi)

Δραστήριο Μέλος

H Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια . Έχει γράψει 176 μηνύματα.

H X-girl έγραψε: στις 18:06, 23-12-07:

Αν δεν τρεφω καποια αισθηματα για τον αλλον, ας ειναι ο πιο πλουσιος του κοσμου δεν το θελω (εκτος αν ειναι και ωραιος απο πανω, αρα υπαρχει περιπτωση να τον συμπαθησω)!! Χωρις πλακα τωρα, ψηφιζω αυτον που θα αγαπησω.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε: στις 20:43, 23-12-07:

Έρωτααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααας!!!!!
Παράθεση

esperanza

Νεοφερμένος

H esperanza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H esperanza έγραψε: στις 11:31, 08-03-08:

΄Οταν αγαπάς κάποιον ή κάτι που κάνεις , νιώθεις στην ψυχή σου μια ικανοποίηση και μια πληρότητα . Τα λεφτά δε φέρνουν την ευτυχία, αυτό πιστεύω πως το βλέπουμε όλοι μας καθημερινά μέσα στη ζωή από διάφορα χαρακτηριστικά παραδείγματα.Εντάξει είναι απαραίτητα για την επιβίωσή μας αλλά όταν γίνονται σκοπός ζωής?.....
Η ψυχή του ανθρώπου θέλει αγάπη και το σώμα του χρειάζεται χρήματα για να επιβιώσει στη σημερινή κοινωνία. Πρέπει να κρατάμε μια ισορροπία.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12,565 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 11:31, 08-03-08:

Αγάπη.
Αλλιώς θα αγόραζα πολύ εκπορνευμένους φίλους!
Παράθεση

T_Chameleon

Δραστήριο Μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 224 μηνύματα.

O T_Chameleon έγραψε: στις 15:27, 08-03-08:

Το ερώτημα που απασχόλησε χιλιάδες φιλόσοφους και μέσους ανθρώπους αγάπη η ερωτάς? Χρήμα η αγάπη?
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε: στις 15:55, 08-03-08:

Love of course... Θέλει και ρώτημα;
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 16:46, 11-03-08:

Αγάπη φυσικά! Όταν έχεις την αγάπη (ακόμη κι αν έχεις αυτή μόνο) έχεις τα πάντα, όταν έχεις μόνο λεφτά δεν έχεις τίποτα...
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,163 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε: στις 17:20, 11-03-08:

το χρήμα είναι ένα μέσο να κάνεις τη ζωή σου απλά πιο εύκολη. Η ποιότητα που θα της δώσεις δεν έρχεται μέσα από τα ακριβά αυτοκίνητα και το πολυτελές σπίτι.
Σήμερα μπορείς να αγοράσεις τη συντροφιά μιας γυναίκας ή ενός άντρα, την αγάπη τους όμως δεν μπορείς να την αγοράσεις!

Και για να απαντήσω στο ερώτημα.. χωρίς λεφτά θα μπορύσα να ζήσω, χωρίς αγάπη θα πέθαινα εκείνη τη στιγμή!
Παράθεση

KUKOS

Νεοφερμένος

Ο KUKOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O KUKOS έγραψε: στις 01:20, 18-03-08:

αυτο που με κανη ποιο ευτηχισμενο.και δεν εινε το χρημα
Παράθεση

lotta (Vicky)

Νεοφερμένος

H Vicky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H lotta έγραψε: στις 12:52, 18-03-08:

Αν με ρωτούσες πιο μικρή θα σου έλεγα σίγουρα αγάπη.Τώρα αυτή η σιγουριά έχει αλλάξει λίγο.
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 1,374 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε: στις 12:52, 18-03-08:

Για τα λεφτά τα κάνεις όλα, για τα λεφτά δε μ' αγαπάς....

Εντάξει είναι σε όλους γνωστό ότι τα λεφτά δεν φέρνουν την ευτυχία, αν όμως υπάρχουν καλοδεχούμενα! Δεν θα επέλεγα όμως κάποιον με κριτήριο την οικονομική του κατάσταση.
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,328 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 12:54, 18-03-08:

Να εχω τα χρηματα μου και καποιον γα να τα τρωω μαζι του..!
Απλα πραγματα!!
2
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 1,374 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε: στις 13:03, 18-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Να εχω τα χρηματα μου και καποιον γα να τα τρωω μαζι του..!
Απλα πραγματα!!
Απλά και ωραία....
1
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,122 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 13:04, 18-03-08:

“If you want to feel rich, just count the things you have that money can't buy”.

... αγαπη, χωρις δευτερη σκεψη...
2
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 7,139 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 18:15, 18-03-08:

Αγάπη φυσικά, η ζωή είναι μικρή και θέλει συνεσθηματικές πολειτέλιες όχι χρηματικές, όταν ήταν να λογοδοστώ με τον άντρα η αφεντικήνα μου μου είπε:

-Εχει λεφτά; αν όχι παράτα τον, εγώ παντρέθρηκα φτωχό επειδή είμουν πλούσια και δυστήχισα
Της είπα ότι δεν με νοιάζει το φράγκο αλλα η αγάπη και ξέρετε τι μου είπε;
-Δεν υπάρχει αγάπη, η ζωή είναι ότι φάμε ότι πιούμε και ότι αρπάξει ο κ**ος μας...

Ε λοιπόν εγώ είμαι ευτυχισμένη, εκίνη τι κάνει στην ζωή της; να τα χε*ω τα λεφτά όταν γυρνάω σε ένα σπίτι που δεν λαμβάνω αγάπη
Παράθεση

mitsosgian

Νεοφερμένος

Ο mitsosgian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 51 ετών . Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O mitsosgian έγραψε: στις 21:13, 18-03-08:

Καλα τα γραφουμε στα side για την αγαπη μα στην σημερινη εποχη εχει χαθει.Πρωτα τι εχεις ποιος εισαι κ η αγαπη εχει παει περιπατο
Παράθεση

rea4790

Νεοφερμένος

H rea4790 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H rea4790 έγραψε: στις 22:32, 18-03-08:

Εντελώς ανόμοια πράγματα, δεν συγκρίνονται. Τα θελω και τα 2. Τα λεφτά θα τα βγάλω με την δουλειά μου, την αγάπη θα την βρω αλλιώς. Τι σχέση έχουν αυτά τα 2; Εκτός πια και αν περιμένω να λύσω το οικονομικό μου πρόβλημα μέσω της σχέσης μου, αλλά δεν έχω φτάσει και ούτε θα φτάσω σε τέτοιο επίπεδο αναξιοπρέπειας.
Παράθεση

anonumos

Νεοφερμένος

Ο anonumos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O anonumos έγραψε: στις 14:37, 20-07-08:

Με τα χρηματα μπορεις να κανεις πολλα πραγματα να αγορασεις αυτοκινητα πολυτιμα αντικειμενα κτλπ.
Υπαρχει ομως ενα πραγμα το οποιο ειναι σπανιο και δεν αγοραζεται (ουτε με ολα τα λεφτα του κοσμου).
Αυτο το πραγμα μονο να το κερδισεις μπορεις και αυτο το πραγμα ειναι η Αγαπη στη σημερινη εποχη κατι πολυ σπανιο.
Ενθουσιασμο χρηματα και ερωτα μπορεις να βρεις παντου Αγαπη ομως δυσκολα.
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 58 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε: στις 16:56, 20-07-08:

Το ζητημα ειναι ποιο απο τα δύο είναι πολυτέλεια. Χωρίς καθόλου λεφτά δεν μπορείς να ζήσεις καθόλου, θα πεθάνεις, αν δεν σε αγαπάει κανείς όμως, μπορείς να ζήσεις. Ίσως να μην ζήσεις ευχάριστα όμως θα ζήσεις και, αν εχεις οικονομική άνεση, με κάποια άνεση.

Αν υποθέσουμε λοιπόν ότι το ερώτημα τίθεται σε κάποιον αποκλειστικά, δηλαδή ότι η το ένα θα έχει η το άλλο, εξυπακούεται ότι αυτός ποιυ θα διαλέξει την αγάπη θα διαλέξει επισης και την ελεημοσύνη, απο οσους τον αγαπούν, προκειμένου να επιβιώσει, αφού εκείνος δεν θα έχει χρήματα για να συντηρηθεί

Νομίζω ότι αυτά είναι μάλλον πομπώδη ερωτήματα, που απτονται της σοφιστίας αφού τελικά το μέτρο είναι που μας χαρίζει την ευτυχία. Δηλαδή για να είμαστε ευτυχισμένοι χρειαζομαστε κάποια χρήματα, όπως επίσης και κάποιους, έστω και λίγους να μας αγαπούν.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Buggs : 20-07-08 στις 17:14.
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,331 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 21:58, 20-07-08:

Νομιζω οτι εννοειται οτι δε μιλαμε για ακραιες καταστασεις. Δε λεμε δλδ οτι αν διαλεξει αγαπη καποιος, θα εχει διαλεξει εναν που κοιμαται στα παγκακια.

Για να ειμαστε πρακτικοι, πρεπει να παρουμε ενα παραδειγμα καποιου που δεν ειναι πλουσιος αλλά δε ζητιανευει κιολας, απλά θελει παραπανω κοπο για να βαζει λιγα λεφτα στην ακρη, σε σχεση με καποιον που εχει ανεση.

Και νομιζω οτι παρα πολλοι ανθρωποι εχει ξεχασει το συναισθημα της πραγματικης αγαπης που οταν ειναι αμοιβαιο, νιωθεις πως οτι και να γινει θα τα βγαλεις περα μαζι με τον/την αγαπημενο/η σου....και το αντιστοιχο κενο, οταν εχεις πολλες ανεσεις, αλλά δεν συνδεεσαι με κανεναν και ουσιαστικά περνας τα χρονια συναισθηματικα μονος/η.
3
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ο έρωτας άργησε μία μέρα... αρκεί η αγάπη; - Από Γίδι
      Το θέμα έχει λάβει 47 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-02-15 στις 14:13.
    • Πρώτος έρωτας - Πρώτη αγάπη - Από blonde_angel
      Το θέμα έχει λάβει 11 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-08-13 στις 22:06.
    • Έρωτας Vs Αγάπη - Από Ciela
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μπερδέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-09-10 στις 23:38.
    • Έρωτας ή Αγάπη; - Από Κυκλάμινο
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα μέσα στη σχέση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-07-09 στις 23:07.
    • Έρωτας, αγάπη ή τίποτα και πώς τα ξεχωρίζουμε; - Από peach
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα μέσα στη σχέση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-08-08 στις 02:25.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα