• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Εθισμός στα αναψυκτικά

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Εγώ είμαι εθισμένη στον καφέ πάντως. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,491 μηνύματα.
Παιδιά μου αρέσει τρομερά η coca cola, ξέρω ότι είναι εντελώς ανθυγιεινή, αλλά με τρελαίνει η γεύση της, ακόμα και στην ιδέα δηλαδή δεν μπορώ να αντισταθώ :P θέλω να πάω να βρω και να πιω. Όταν πίνω ένα ποτηράκι πχ θέλω να πιω ένα μπουκάλι ολόκληρο :redface:. Στην σχολή πχ όταν τρώω μεσημέρι ή και απόγευμα πχ εάν έχω μάθημα θα θέλω πάρω μία, αλλά όχι κάθε μέρα εννοείται.

Μπορείς να πίνεις zero η light, που δεν έχουν θερμίδες.

Αν σ αρεσει τόσο πολυ και δεν μπορείς να την κόψεις με τπτ, δεν ειναι κακο να πίνεις , αρκεί να το κανείς αραιά και που. Δηλαδή κόψε την κατά βάση, αλλά πινε κάποιες φορες , «σαν επιβράβευση» για τον περιορισμό που κανείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Μπορείς να πίνεις zero η light, που δεν έχουν θερμίδες.

Αν σ αρεσει τόσο πολυ και δεν μπορείς να την κόψεις με τπτ, δεν ειναι κακο να πίνεις , αρκεί να το κανείς αραιά και που. Δηλαδή κόψε την κατά βάση, αλλά πινε κάποιες φορες , «σαν επιβράβευση» για τον περιορισμό που κανείς.

Έχω δοκιμάσει zero, Light δεν μου αρέσουν καθόλου. Έχω δοκιμάσει επίσης pepsi (κάπως πίνεται) και green cola αλλά δεν, γευστικά δε με αγγίζουν. Μόνο η κλασσική μου αρέσει, υποθέτω γιατί έχει πιο έντονη γεύση που την καταλαβαίνεις μάλλον λόγω ζάχαρης ή περισσότερου ανθρακικού δεν ξέρω, αλλά γευστικά και μόνο προτιμώ την κανονική. Από θερμίδες δεν ξέρω, είμαι ήδη αδύνατη οπότε δεν με πειράζουν και τόσο, βέβαια το ξέρω ότι δεν θα είμαι για πάντα αδύνατη. Νομίζω κάπου διάβασα ότι απέσυραν την zero (; ) από την αγορά, κάτι τέτοιο δεν είμαι σίγουρη όμως.

Ναι πρέπει να γίνονται αραιά, αλλά κατά διαστήματα με πιάνει με αυτή η τρέλα με την κόκα κόλα :P και σε αυτήν την περίοδο δύσκολα το ελέγχω. Πίνω βέβαια και τις υπόλοιπες περιόδους όταν τύχει αλλά εκείνες δεν το αναζητώ τόσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,491 μηνύματα.
Η light ειναι πιο κοντα στην κλασική κόκα κολα, αν την πιεις μερικές φορες μετά δεν θα την ξεχωρίζεις από την κανονική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Η light ειναι πιο κοντα στην κλασική κόκα κολα, αν την πιεις μερικές φορες μετά δεν θα την ξεχωρίζεις από την κανονική.


Ναι κατάλαβα τι εννοείς, :redface: αλλά είμαι λίγο περίεργη και μόνο στην ιδέα ότι είναι διαφορετική δεν θα μου αρέσει ....


Εσύ πίνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,491 μηνύματα.
Εγώ απέφευγα γιατί θα μπορούσα να πίνω πολυ συχνά.

Μετά άλλαξα στην light και τωρα πλέον δεν μου κάνει καμία διαφορα με την κλασική. Και δεν έχει και θερμίδες. Αλλά δεν πίνω συχνά πολυ τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Εγώ απέφευγα γιατί θα μπορούσα να πίνω πολυ συχνά.

Μετά άλλαξα στην light και τωρα πλέον δεν μου κάνει καμία διαφορα με την κλασική. Και δεν έχει και θερμίδες. Αλλά δεν πίνω συχνά πολυ τωρα.


Κατάλαβα μία χαρά τότε, αφού μπορείς ... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,690 μηνύματα.
Κι εγώ πίνω καθημερινά και πολύ coca cola (συνήθως τη stevia). :redface:
Πίνω με το φαγητό και μετά βάζω κι ένα extra ποτήρι και κάθομαι στο PC...

Παρατήρησα ότι μια λύση για να μην την επιζητάω είναι να πίνω νερό αμέσως μετά το φαγητό ώστε να καθαρίζει το στόμα από τη γλυκιά γεύση.
Δηλαδή ουσιαστικά αντικατάστασή της με το νερό! Κι όντως αν πιεις ας πούμε μια γουλιά coca cola κι αμέσως μετά πιεις νερό, μετά δεν σου πάει να ξανά τραβήξεις γουλιά coca cola!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Δεν μου αρέσουν καθόλου τα προϊόντα με τις παραλλαγές στην ζάχαρη, μου φαίνονται τρομερά πολύ διαφορετικές οι γεύσεις και αισθάνομαι ότι είναι εντελώς διαφορετικό το προϊόν τους, που ορισμένες φορές έχουν μία ιδιότροπη γεύση που νομίζω ότι είναι φάρμακα :redface:. Και εγώ θέλω να πίνω ένα μαζί με το φαγητό και ένα μετά, δηλαδή πχ ανοίγω μπουκάλι και θέλω να το πιω όλο, ακόμα και το κουτάκι δεν με αφήνει. Μου αρέσει πολύ να την πίνω με παγάκια ....γίνεται ακόμα περισσότερο δροσερή και ακόμα πιο νόστιμη! Και εγώ πίνω νερό, αλλά κάποιες φορές επιζητώ αυτήν την έντονη γεύση σε άσχετες στιγμές της ημέρας, κάτι που αυτή η μανία και η αναζήτηση δεν συμβαίνει με τ΄άλλα αναψυκτικά!

Πόσες φορές την εβδομάδα πχ πίνεις και πόσο/ανά ημέρα; ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 982117

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το καλύτερο scandal .. είναι φαγητό και νερό μαζι! Δίχως αναψυκτικά. Ίσα ίσα και υπέρ χωνεύεις! Άρα σταματάς τα τσιμπολογηματα.! Χαχαχα! ;) :P

Παιδιά δεν ξερω.... Αλλά αν ισχύει αυτό:
"Σας κάηκε το φαγητό στο τηγάνι ή στην κατσαρόλα; Μην ανησυχείτε καθόλου. Καθαρίστε τα ρίχνοντας μέσα Coca-Cola και βάζοντας τα πάνω στο μάτι να βράσει το αναψυκτικό. Θα φύγουν όλοι οι λεκέδες."
Φανταστείτε τι κάνει στον οργανισμό μας....
Έχω διαβάσει και άλλες χρήσεις της . Είναι insane για μένα.
Κόκα κόλα = πολλές χρησεις.


Πάμε να δούμε το χρονικό της κόκα κόλα!
Τα πρώτα 10 λεπτά:10 κουταλιές ζάχαρης εισχωρούν στο σύστημά σας. Είναι το 100% της προτεινόμενης ημερήσιας δόσης. Ο λόγος που δεν κάνετε αμέσως εμετό από την υπερβολική δόση ζάχαρης είναι το φωσφορικό οξύ, που κόβει τη γεύση και σας επιτρέπει να κρατήσετε το αναψυκτικό στο στομάχι σας.

20 λεπτά:Το ζάχαρό σας προκαλεί μια έκρηξη ινσουλίνης. Το συκώτι σας ανταποκρίνεται σε αυτό, μετατρέποντας όση ζάχαρη μπορεί σε λίπος (και υπάρχει πολύ ζάχαρη αυτή τη στιγμή).

40 λεπτά:Η απορρόφηση καφεΐνης έχει ολοκληρωθεί. Οι κόρες σας διαστέλλονται, η πίεση του αίματος αυξάνεται και το συκώτι συνεχίζει να ρίχνει ζάχαρη στο αίμα. Οι δέκτες αδενοσίνης στον εγκέφαλό σας φράζουν αποτρέποντας την υπνηλία. Το σώμα σας ανεβάζει την παραγωγή ντοπαμίνης, ερεθίζοντας τα κέντρα ευχαρίστησης στον εγκέφαλό σας. Είναι ο ίδιος τρόπος που λειτουργεί και η ηρωίνη.

45 λεπτά:Το σώμα σας ανεβάζει την παραγωγή ντοπαμίνης, ερεθίζοντας τα κέντρα ευχαρίστησης στον εγκέφαλό σας. Είναι ο ίδιος τρόπος που λειτουργεί και η ηρωίνη.

60 λεπτά:Το φωσφορικό οξύ δεσμεύει το ασβέστιο, το μαγνήσιο και τον ψευδάργυρο στο έντερό σας, παρέχοντας μιας περαιτέρω ώθηση στο μεταβολισμό. Αυτό γίνεται από τις υψηλές δόσεις της ζάχαρης και των τεχνητών γλυκαντικών ουσιών που αυξάνουν επίσης τη νεφρική αποβολή του ασβεστίου.

70 λεπτά:Οι διουρητικές ιδιότητες της καφεΐνης κάνουν παιχνίδι (σας κάνει να πρέπει να κατουρήσετε). Τώρα βεβαιώνεται ότι θα εκκενώσετε το συνδεμένο ασβέστιο, μαγνήσιο και ψευδάργυρο που διαφορετικά θα πήγαινε στα κόκκαλά σας, καθώς επίσης το νάτριο, τον ηλεκτρολύτη και το νερό.

80 λεπτά:Δεδομένου ότι η αναστάτωση μέσα σας πεθαίνει, θ’ αρχίσετε να έχετε στέρηση
ζάχαρης. Έχετε επίσης τώρα, κυριολεκτικά, κατουρήσει όλο το νερό που περιείχε η Coke , μαζί με τις πολύτιμες θρεπτικές ουσίες που το σώμα σας θα μπορούσε να έχει χρησιμοποιήσει για να ενυδατώσει το σύστημά σας ή να χτίσει ισχυρά κόκκαλα και δόντια.
Το είχα βρει πέρυσι και δεδομένου το τοπικ είπα να το αναρτήσω.
Πηγή: olympia.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,690 μηνύματα.
Πίνω καθημερινά περί το μισό μπουκάλι 1,5 λίτρου coca cola stevia. :redface:

Την είχα περιορίσει κι ως εξής κάποτε: έπινα νερό πριν το φαγητό, μετά έτρωγα και τέλος έπινα 2 σφηνάκια (σχετικό ποτηράκι) coca cola ίσα να μου φύγει η ιδέα. Μετά βούρτσιζα και δόντια κι όλα ok!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Πίνω καθημερινά περί το μισό μπουκάλι 1,5 λίτρου coca cola stevia. :redface:

Την είχα περιορίσει κι ως εξής κάποτε: έπινα νερό πριν το φαγητό, μετά έτρωγα και τέλος έπινα 2 σφηνάκια (σχετικό ποτηράκι) coca cola ίσα να μου φύγει η ιδέα. Μετά βούρτσιζα και δόντια κι όλα ok!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα ...Και εγώ μπορώ να πιω 1,5ml μέσα σε 2-3 μέρες, δεν είσαι ο μόνος :give_rose:
Δεν σου έκοβε την όρεξη το νερό; Γιατί έχω ακούσει αν δεν θες να φας πολύ ή δεν πρέπει να φας μάλλον καλύτερα, πιες νερό πριν το γεύμα, ώστε να σου περιοριστεί η όρεξη. Έξυπνο αυτό με τα σφηνάκια απλά αν πίνεις έστω λίγο αναζητάς ακόμα περισσότερο :P και λες λίγο ακόμα λίγο ακόμα ....

Μαράκι ισχύουν αυτά, αλλά ο εθισμός είναι εθισμός :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 982117

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε καταλαβαίνω απόλυτα ...Και εγώ μπορώ να πιω 1,5ml μέσα σε 2-3 μέρες, δεν είσαι ο μόνος :give_rose:
Δεν σου έκοβε την όρεξη το νερό; Γιατί έχω ακούσει αν δεν θες να φας πολύ ή δεν πρέπει να φας μάλλον καλύτερα, πιες νερό πριν το γεύμα, ώστε να σου περιοριστεί η όρεξη. Έξυπνο αυτό με τα σφηνάκια απλά αν πίνεις έστω λίγο αναζητάς ακόμα περισσότερο :P και λες λίγο ακόμα λίγο ακόμα ....

Μαράκι ισχύουν αυτά, αλλά ο εθισμός είναι εθισμός :P

Δεν ξέρω αλλα...

Με την πάροδο του χρόνου, θα κατάλαβετε ότι η Coca-Cola είναι στην πραγματικότητα αρκετά επιβλαβής για την υγεία – σε τέτοιο βαθμό, που θα αναρωτιέστε για πιο λόγο έχει γίνει τόσο δημοφιλές αναψυκτικό.
Αλήθεια....γιατί τέτοιο no notorious drink;
Τα αναψυκτικά ...είπα δεν πίνω σχεδόν ποτε... αλλά αναρωτιέμαι γιατί τέτοια λατρεία πέρα από την ευχαρίστηση;
Δεν νομιζω να μου λείπει ή να στερουμαι κάτι από αυτουςπου πινουν.
Πραγματικά αναρωτιέμαι γιατί ένα αναψυκτικό να σε κάνει addicted;
Profits;;
Who knows;
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,491 μηνύματα.
Πραγματικά αναρωτιέμαι γιατί ένα αναψυκτικό να σε κάνει addicted;
Profits;;
Who knows;
:hmm:


Caffeine.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Μαρία είναι σαν το τσιγάρο που ενώ ξέρουν ότι προκαλεί κακό στην υγεία, επειδή τους ευχαριστεί δεν το κόβουν εύκολα και όπως γίνεται και με τους άλλους εθισμούς. Ξέρω ότι η πολλή κατανάλωσή της προκαλεί κακό στην υγεία, αλλά ..

paskmak, το θέμα είναι ότι δεν πίνω καφέ στην καθημερινή μου ζωή γιατί δεν μου αρέσει καν η γεύση του :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 982117

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.


Καλα δεν αμφιβάλλω.
Η καφεινη είναι μια ψυχοτρόπος διεγερτική ουσια.
Το βλέπουμε και στο coffeee.
Πόσοι είναι οι coffelovers!!! :thumbsup:
Ο χρόνος ημιζωής της καφεινης στο σώμα είναι νομίζω περίπου 6 ώρες. Αυτό υποδηλώνει πολλά.
Άρα δύο βασικά είναι τα profits and caffeine.
Πού οδηγούν στην addiction.

Μαρία είναι σαν το τσιγάρο που ενώ ξέρουν ότι προκαλεί κακό στην υγεία, επειδή τους ευχαριστεί δεν το κόβουν εύκολα και όπως γίνεται και με τους άλλους εθισμούς. Ξέρω ότι η πολλή κατανάλωσή της προκαλεί κακό στην υγεία, αλλά ..

paskmak, το θέμα είναι ότι δεν πίνω καφέ στην καθημερινή μου ζωή γιατί δεν μου αρέσει καν η γεύση του :redface:

Ουσιαστικά όπως κατάλαβες δεν χρειάζεται να πιεις καφε για να πάρεις μια δοση καφεινης. Αυτή η διεγερτική ουσία υπάρχει παντου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Ουσιαστικά όπως κατάλαβες δεν χρειάζεται να πιεις καφε για να πάρεις μια δοση καφεινης. Αυτή η διεγερτική ουσία υπάρχει παντου.


Καλά ναι, απλά εγώ το είπα υποθέτοντας ότι αφού μου αρέσει η καφεϊνη στην κόκα κόλα, γιατί να μην μου αρέσει και ο καφές; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Καλά ναι, απλά εγώ το είπα υποθέτοντας ότι αφού μου αρέσει η καφεϊνη στην κόκα κόλα, γιατί να μην μου αρέσει και ο καφές; :P

Ζάχαρη. :P Η κόκα κολα είναι πολύ πιο γλυκιά από τον καφε, ο καφές πικριζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 982117

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θεωρώ ως απάντηση την ΖΑΧΑΡΙΤΣΑ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Ζάχαρη. :P Η κόκα κολα είναι πολύ πιο γλυκιά από τον καφε, ο καφές πικριζει...

Ισχύει <3 Η ζάχαρη φταίει για όλα .....
Πλάκα πλάκα αναζητάω γλυκά αλλά ανάμεσα σε γλυκά και σε κόκα κόλα συνήθως προτιμώ κόκα κόλα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top