Θέλω ν' αλλάξω λάστιχα

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
:P Έσκασε ένα λάστιχο στο αυτοκινητο μου που είναι τουλάχιστον 2,5 ετών tτα λάστιχα να αλλάξω και τα τέσσερα;
Μάρκα, τι να προσέξω, πόσο πάνε οι τίμες έχω ένα Opel πότε καταλαβαίνω οτι έχουν χαλάσει τα λάστιχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
:P Έσκασε ένα λάστιχο στο αυτοκινητο μου που είναι τουλάχιστον 2,5 ετών tτα λάστιχα να αλλάξω και τα τέσσερα;
Μάρκα, τι να προσέξω, πόσο πάνε οι τίμες έχω ένα Opel πότε καταλαβαίνω οτι έχουν χαλάσει τα λάστιχα.


Μην αλλάζεις και τα 4 τζάμπα και εμείς ένα όπελ έχουμε και ειναι 4 χρόνια τα λάστιχα χωρίς σκασίματα. Πάρε bridgestone είναι ανθεκτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Μην αλλάζεις και τα 4 τζάμπα και εμείς ένα όπελ έχουμε και ειναι 4 χρόνια τα λάστιχα χωρίς σκασίματα. Πάρε bridgestone είναι ανθεκτικά.

φίλε μου κάνω μεγάλες αποστάσεις όμως και κάνω τον δρόμο Πάτρα Αθήνα που χαρακτηρίζεται σκοτώστρα. Το αυτοκίνητο το έχω μεταχειρισμένο και δεν ξερω πόσα χρόνια είναι.

Το λάστιχο έσκαε όχι από βίδα αλλά από φθορά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Tι αμάξει έχεις;
Κίνηση μπροστά ή πίσω;
πς: κανένα ελαστικό δε σκάει από φθορά. Για να γίνει αυτό θα πρέπει να το έχεις 15 χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
φίλε μου κάνω μεγάλες αποστάσεις όμως και κάνω τον δρόμο Πάτρα Αθήνα που χαρακτηρίζεται σκοτώστρα. Το αυτοκίνητο το έχω μεταχειρισμένο και δεν ξερω πόσα χρόνια είναι.

Το λάστιχο έσκαε όχι από βίδα αλλά από φθορά


α οκ τότε. Αν το χρησιμοποιείς πολύ τότε είναι φθαρμένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Tι αμάξει έχεις;
Κίνηση μπροστά ή πίσω;
πς: κανένα ελαστικό δε σκάει από φθορά. Για να γίνει αυτό θα πρέπει να το έχεις 15 χρόνια.

opel corsa κινηση μπροστα :)
είναι μπλε :)

εντάξει το ταλαιπώρησα και εγώ λίγο :D

Η πάτρα έχει πολλές λακούβες και βρεχει συχνά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Aν είναι χάλια τα λάστιχα άλλαξε τα, αν είναι το μπροστινό που σου χάλασε μπορείς να αλλάξεις μόνο τα μπροστινά. Υπολόγισε σε ένα κόστος 170-300 ευρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Aν είναι χάλια τα λάστιχα άλλαξε τα, αν είναι το μπροστινό που σου χάλασε μπορείς να αλλάξεις μόνο τα μπροστινά. Υπολόγισε σε ένα κόστος 170-300 ευρώ.
το πισινό χάλασε :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
ακομα καλυτερα...δεν θα εχεις προβλημα σημαντικο στην αποκριση του αυτοκινητου.Εγω μετα απο ενα τρακαρισμα που εσκασε το λαστιχο αριστερα μπροστα ο μηχανικος μου ειπε να αλλαξω μονο το ενα και φαντασου ειναι μπροστινοκινητο.Εσυ πισω ακομα καλυτερα.Πιστευω ανετα μπορεις να αλλαξεις το ενα.

Απο μαρκες τα Michellen ειναι πολυ καλα,κρατανε αιωνες αλλα ειναι μαλακα πολυ και δεν ειναι για λακουβες και κατσικοδρομους στραβωνουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Δεν είναι καλό να αφήνεις έναν άξονα με 2 διαφορετικά λάστιχα.
Βάλε τετράδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
στα λαστιχα παιδια δεν πρεπει να ειναι το ενα καινουργιο και τα αλλα παλια. καλυτερα να εχουν και τα τεσσερα λιγες φθορες παρα το ενα καλο και τα 3 να εχουν φθορες. τα καλυτερα λαστιχα ειναι τα michelin. προτιμησε τα και θα με θυμηθείς. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Michelin, Continental, Bridgestone, Toyo έχω βάλει μέχρι στιγμής και δεν έχω καταλάβει καμία απολύτως διαφορά. Η 4άδα να κοιτάς να έχει γύρω στα 250 ευρώ και τα αλλάζεις όταν βλέπεις πως σε βρεγμένο δρόμο το αυτοκίνητο τσουλάει μόνο του. Αυτό που πρέπει όλα τα λάστιχα να έχουν την ίδια φθορά το έχω ακούσει κι εγώ, αλλά αν σου έχει σκάσει ένα είναι κρίμα να πληρώσεις 4άδα. Απλά παίρνεις ένα μεταχειρισμένο και τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top