Ακουστικά φορητών συσκευών... πόσο αντέχουν;

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχω δοκιμάσει και μου άρεσαν αυτά. Φθηνά κι αξιοπρεπέστατα για τη τιμή τους. Κάθονται καλά και στ' αυτιά - δεν αντέχω αυτά που είναι σαν υπόθετα. :p

https://www.public.gr/product/apple/aksesoyar-iphone/handsfree-iphone/handsfree-akoystika-samsung-eoeg920bbegww-mayra/prod7800343pp/

Σ' ευχαριστώ πολύ :)
Πραγματικά, αυτά που είναι σαν υπόθετα δεν παλεύονται καθόλου :P

Είχα βρει πριν ένα χρόνο σε προσφορά κάποια iphone ακουστικά και πραγματικά ήταν τέλεια από κάθε άποψη. Δεν είχαν δείξει ακόμα σημάδια ότι αργοπεθαίνουν. Και δεν τους έκανα και καμμιά καλή χρήση. Άψογος ήχος, καλή αντοχή, τι άλλο να ζητήσεις από ακουστικά;Τα έχασα ωστόσο και είμαι στην αναζήτηση πλέον. Κοιτάζω κάθε εβδομάδα τα crazysundays για προσφορές, γιατί από εκεί τα είχα πάρει. Αλλά χλωμό το κόβω.

Να σε ρωτήσω: αυτά που μου έστειλλες είναι ουσιαστικά αυτά; https://www.skroutz.gr/s/14695520/Samsung-EG920-Retail.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν θα είχα καμία αμφιβολία για τα iPhone, ναι. Πάντως, είναι εντελώς value for money κι αυτά που σου είπα. Προτίμησε αυτά που είναι σε κουτί, δηλαδή γύρω στα χρήματα που είναι και στο public. Τα φθηνότερά του, θα τα κλαις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Εγω πλεον χρησιμοποιω τα JBL T460BT. Το μειονεκτημα ειναι πως οταν δεν εχεις τσαντα ή τεραστια τσεπη, ειναι αβολο οταν τα βγαζεις. Παροτι δεν ειναι noise cancelling, σε απομονωνουν αρκετα καλα ενω η ποιοτητα του ηχου ειναι σε εξαιρετικα επιπεδα για την τιμη τους. Καμια σχεση με ψειρες. Μπαταρια κραταει αρκετα, δε την εξαντλω και ποτε αλλα προχθες που ειχα καθυστερηση σε αεροδρομιο τα χρησιμοποιησα 9+ ωρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,842 μηνύματα.
Εε δεν ξέρω τι έγινε.. είχα κάτι ακουστικά sony ψείρες. Χθες ακούγονταν δυνατά αλλά νορμάλ. Σήμερα τα έβαλα και ακούγονται ΚΑΜΠΑΝΑ. πώς έγινε αυτό;🙄
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
Εε δεν ξέρω τι έγινε.. είχα κάτι ακουστικά sony ψείρες. Χθες ακούγονταν δυνατά αλλά νορμάλ. Σήμερα τα έβαλα και ακούγονται ΚΑΜΠΑΝΑ. πώς έγινε αυτό;🙄
Αν ειναι ενσυρματα τοτε το προβλημα ειναι στην επαφη του αρσενικου βύσματος 3,5 mm με το αντιστοιχο θηλυκό του τηλεφωνου .Αυτο συμβαίνει με τις κινεζικες κατασκευες που δεν σεβονται παχη και διαστασεις.
Μπορει να το τσεκαρεις με απαλα κουνηματα να δεις αν εχεις διακυμανσεις ηχου. Μετα, ισως καποιος αγωγος στο καλωδιο ετοιμαζεται να κοπει.
Αν ειναι ασυρματα τοτε ειναι θεμα φορτισης και ρυθμισης.
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Εε δεν ξέρω τι έγινε.. είχα κάτι ακουστικά sony ψείρες. Χθες ακούγονταν δυνατά αλλά νορμάλ. Σήμερα τα έβαλα και ακούγονται ΚΑΜΠΑΝΑ. πώς έγινε αυτό;🙄
Αν είναι ασύρματα, μπορείς να ρυθμίσεις ήχο και απο τα ακουστικά και απο το κινητό, ειναι δυο διαφορετικές κλίμακες (εκτός αν έχεις προεπιλεξει τον συγχρονισμό τους). Πιθανόν απλά να άλλαξες έναν απο τα δύο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top