• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Νεύρα & Εμμηνορρυσία

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
moonlight:

ξερω πως ειναι να ειναι πειραγμενες οι ορμονες σου, ειναι ενοχλητικο πολυ, και φυσικα δεν ειναι δυνατον ΠΑΝΤΑ να συγκρατεις τα νευρα σου (ουτε πρεπει) αλλα και αυτο το ανεξελενκτο "εχω περιοδο θελω να λεω οτι θελω οποτε θελω χωρις συνεπειες" ειναι εξισου εκνευριστικο

μα δεν ειπα κατι τετοιο και εχεις δικαιο δεν πρεπει να χρησιμοποιειται ως αλλοθι παντα αλλα μερικες φορες οντως επενεργει ασυναισθητα στις γυναικες αυτη αναταραχη των ορμονων οποτε και λιγη κατανοηση δεν βλαπτει καπου καπου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Δεν είμαι και απόλυτα on topic αλλά είπα να μην ανοίξω άλλο ένα θέμα περί εμμηνορρυσίας. Έχω ερώτηση προς όλες τις γυναίκες του forum: Πονάω απίστευτα όταν αδιαθετώ. Είμαι από τις άτυχες που κρατιούνται να μην κλάψουν, έχω κράμπες, πονάει όλο μου το σώμα, μέση (περπατώ στο σπίτι διπλωμένη στα δύο), όλοι οι μύες, υποφέρω γενικώς. Λες και είμαι έγκυος χωρίς τις ναυτίες! Πάντοτε όταν είχα σχολείο έμενα σπίτι μου 3 μέρες κάθε μήνα γιατί δε μπορούσα να σταθώ όρθια παραπάνω από 2 λεπτά, πρέπει να είμαι καθιστή ή ξαπλωμένη :/: Φυσικά τώρα πλέον στη δουλειά δε μπορώ να ακουλουθώ την ίδια τακτική. Θέλω να μου πείτε τρόπους να καταπραύνω* τον πόνο, αντισυλληπτικά δε θα' θελα να πάρω προς το παρόν..

* πώς βάζω διαλυτικά? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
* πώς βάζω διαλυτικά? :redface:

shift+w και μετά υ= ΰ

οφφ ως προς το υπόλοιπο θέμα αλλά μ αρέσει να κάνω τον ξερόλα σε άσχετα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
. Θέλω να μου πείτε τρόπους να καταπραύνω* τον πόνο, αντισυλληπτικά δε θα' θελα να πάρω προς το παρόν..
panadol, depon, ponstan (με γεμάτο στομάχι!), άνετα ρούχα στην περιοχή της μέσης και...υπομονή...

join the club :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Απ οσο μου εχουν πει φιλες μου που εχουν προβλημα με δυνατους πονους, το μονο που κανει καλη δουλεια ειναι το μεσουλιντ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Έλα όμως που απαγορεύεται να παίρνω αντιφλεγμονώδη :/:.. ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια :hug:! Κι εσένα φαντασμένε, αν και το δοκίμασα και πάλι δεν μπαίνουν :redface: Τι ξερόλας είσαι εεε??? Τουλάχιστον αφού χώνεσαι δώσε σωστή απάντηση παιδί μου!!! :bleh::bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εμένα με βοηθούν ιδιαίτερα οι ζεστές κομπρέσες και το χουχούλιασμα. Ζεστές πετσετούλες από το καλοριφέρ είναι ό,τι πρέπει.
Τουλάχιστον για τώρα το χειμώνα.

Πολύ βαρύ το mesulid βρε κορίτσια... Κοιμίζει ελέφαντα.
Ε, ναι, άμα δε περάσει και μ' αυτό... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Thanks a lot!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Εμένα με βοηθούν ιδιαίτερα οι ζεστές κομπρέσες και το χουχούλιασμα. Ζεστές πετσετούλες από το καλοριφέρ είναι ό,τι πρέπει.
Τουλάχιστον για τώρα το χειμώνα.

το θέμα, αν καταλάβα καλά, είναι ότι δεν είναι και τόσο εύκολο να πας στο γραφείο με ζεστές κομπρέσες στην κοιλιά και αγκαλιά με το πάπλωμα :P

Αλλιώς (αν σου...κάτσει σε σαββατοκύριακο) είναι όντως άριστη λύση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Υπάρχει άλλη κάπως πιο γυφτέ λύση για τις "δύσκολες ώρες" που πρέπει να είμαστε εκτός σπιτιού. Κολάν μέσα απ το παντελόνι-φόρμα ή περιοδόβρακο ( ω ναι, τεράστια σωβρακάκια να ζεσταίνουν την κοιλιά) και χοντρό καλσόν. Το καλοκαίρι υπομονή :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
6 μηνες το χρονο κυλιεμαι. τους υπολοιπους ειμαι σχετικα ησυχη, καμια φορα δε το καταλαβαινω κιολας.
σε αυτο παιζει ρολο η εποχη, αν εχεις παρει καποιο κρυωμα στη περιοχη της κοιλιας.
οταν κυλιεμαι, παιρνω φελντεν η μεσουλιντ των 500. παρα πολυ δυνατα αλλα πανω στο τεταρτο ηρεμω.
το ντεπον δεν υπαρχει καν στη φαρμακαποθηκη μου, το χω για καραμελα!
ειδικα αν εισαι εν κινησει και δεν εχεις την πολυτελεια να χουχουλιαζεις, αν κι αυτο ειναι το καλυτερο.
ανετα ρουχα αλλα οχι φορμες(εγω φοραω τζιν), κατι σφιχτο-κανονικο δηλαδη- που να καλυπτει την περιοχη της κοιλιας, φανελακια μεσα απο τη μπλουζα η κορμακια, ο,τι σε βολευει, οσο ανετα γινεται.
επισης να τεντωνεσαι και να παιρνεις βαθιες αναπνοες συνεχως, νερο να πηγαινεις συχνα τουαλετα και πολλη υπομονη.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Κι εσένα φαντασμένε, αν και το δοκίμασα και πάλι δεν μπαίνουν :redface: Τι ξερόλας είσαι εεε??? Τουλάχιστον αφού χώνεσαι δώσε σωστή απάντηση παιδί μου!!! :bleh::bleh:

:offtopic:Δουλεύει καλέ, απλώς πρώτα σιφτ-ς και μετά το γράμμα όπως με τον τόνο. :offtopic:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deathpale

Νεοφερμένος

Η deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Εγώ δεν μπορώ να πω ότι έχω ιδιάτερα νεύρα. Το μόνο αρνητικό είναι ότι μερικές μέρες πριν την περίοδο θέλω να τρώω ότι πιο παχυντικό υπάρχει(αλλά κρατιέμαι όσο μπορώ). Τις ημέρες της περιόδου πάλι τρώω πολύ λίγο και θέλω όλο να κοιμάμαι. Πάντως η κολλητή μου περνάει ένα δράμα κάθε φορά. Πονάει τρομερά, έχει πολύ αίμα, κάνει εμετό, μέχρι και πυρετό έχει ανεβάσει. Οπότε αισθάνομαι αρκετά τυχερή!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skoumas

Νεοφερμένος

Ο skoumas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
εγραψα ένα αρχικά μακρόσυρτο κείμενο γεμάτο ερωτήσεις αλλά απλουστεύοντας θα ρωτήσω

τι θα πρότεινε να κάνει ο σύντροφος της, μια γυναίκα που είναι στις μέρες της;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
να κανει υπομονη, να μην λαμβανει υποψη του τα νευρα, τις ιδιοτροπιες της και γενικως κατανοηση.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δεν καταλάβα ακριβώς την ερωτηση.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skoumas

Νεοφερμένος

Ο skoumas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
τι έχει να προτείνει μία γυναίκα στον συντροφο της, όταν εκείνη είναι στις μέρες της.:)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Όσο μικρότερη είναι η γυναίκα, τόσο λιγότερο συνειδητοποιεί, λόγο έλλειψης εμπειρίας, ότι οι εναλλαγές της διάθεσής της, οφείλονται στις ορμονικές διαταραχές της περιόδου άρα τόσο λιγότερο μπορεί να τις ελέγχει.

Δεν είμαι καν σίγουρη ότι θέλουν όλες οι γυναίκες την ίδια ακριβώς αντιμετώπιση, εκείνες τις μέρες. :hmm:

Προσωπικά αυτό που με βοηθά είναι ο σύντροφός μου να δείχνει κατανόηση (...περισσότερη απ' όση θα "όφειλε" υπό κανονικές συνθήκες :redface:).
Η χιουμοριστική προσέγγιση και η διάθεση να μην με παίρνει πολύ στα σοβαρά, βοηθά επίσης, αν και ίσως δεν είναι κατάλληλη για όλες τις γυναίκες... :hmm:
Τέλος, αυτό που με ηρεμεί είναι οι έξτρα εκδηλώσεις τρυφερότητας και λίγο "παπάω, παπάω", παραπάνω. :baby:

Επειδή είμαι πλέον 38 ετών και έχω περάσει το αληθινό πάρτι ορμονών της εγκυμοσύνης, θέλω να πιστεύω ότι είμαι αρκετά συνεργάσιμη τώρα και όταν συνειδητοποιώ ότι παρεκτρέπομαι (πράγμα που συμβαίνει!... :redface:) ζητώ συγγνώμη και αναγνωρίζω πως πρόκειται για παρενέργεια της περιόδου μου.

Δεν θυμάμαι πώς αντιδρούσα τα προηγούμενα χρόνια, σίγουρα πάντως υπήρξα δύσκολη περίπτωση για τους συντρόφους μου αν κρίνω από τα ξεσπάσματα που μπορώ να αναγνωρίσω τώρα... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
τι έχει να προτείνει μία γυναίκα στον συντροφο της, όταν εκείνη είναι στις μέρες της.:)


Να μην γκρινιάζετε που γκρινιάζουμε.
Να κανετε υπομονή 5 μέρες είναι.
Να μην πετάτε σπόντες δείχοντας ότι σας σπάσαμε τα νεύρα (ξέρουμε ότι το καταφέραμε).
Αν δεν έχουμε διάθεση για τίποτα μην αρχίζετε κι εσείς τη γκρίνια.
Γενικά να είστε ήρεμοι, και όχι και οι 2 μες στη τσίτα.

Τυχαίο νομίζεις είναι που τα περισσότερα ζευγάρια μαλώνουν εκείνες τις μέρες;:worry:
Εχμ... Κουράγιο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Να μην γκρινιάζετε που γκρινιάζουμε.
Να κανετε υπομονή 5 μέρες είναι.
Να μην πετάτε σπόντες δείχοντας ότι σας σπάσαμε τα νεύρα (ξέρουμε ότι το καταφέραμε).
Αν δεν έχουμε διάθεση για τίποτα μην αρχίζετε κι εσείς τη γκρίνια.
Γενικά να είστε ήρεμοι, και όχι και οι 2 μες στη τσίτα.

Τυχαίο νομίζεις είναι που τα περισσότερα ζευγάρια μαλώνουν εκείνες τις μέρες;:worry:
Εχμ... Κουράγιο.:P

Αυτα. Ενταξει δεν ειπε κανεις οτι ειναι δικαιο ουτε οτι κι εσεις εχετε τα τεραστια αποθεματα υπομονης και ειστε υποχρεωμενοι να μας ανεχεστε αλλα να ξερετε οτι δεν ειμαστε στ'αληθεια τοσο στριγκλες οσο μπορουμε να γινουμε εκεινες τις μερες...
Κι αν μας φερεις και καμια σοκολατα μπορει αντι για γκρινια να μας παρουν τα κλαματα στην αγκαλια σας και να λεμε τι μοναχικος και αδικος θα ηταν τουτος ο κοσμος "αν δεν ειχα και σενα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top