Αντιδραστική Κατάθλιψη

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Που να ακούσεις τι μου έχουν πει εμένα. Μετά τον θάνατο του άντρα μου εννοείται που ήταν νέος άνθρωπος.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Που να ακούσεις τι μου έχουν πει εμένα. Μετά τον θάνατο του άντρα μου εννοείται που ήταν νέος άνθρωπος.:/:

Πραγματικά πολύ λυπάμαι. Είναι ό,τι χειρότερο να πεθαίνουν νέοι άνθρωποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zeroman

Νεοφερμένος

Ο Zeroman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Και δεν σας είπα και το χειρότερο: Μου λέει μια φίλη μου στο μνημόσυνο του πατέρα μου "Εσύ γέρασες, θες και μπαμπά, μην κάνεις σαν μωρό;" Τι να πεις όμως; Τόσο ξέρει, τόσο λέει.

Χωρίς να γνωρίζω φυσικά το context στο οποίο ειπώθηκε η συγκεκριμένη ατάκα πράγμα που μπορεί να αλλάζει άρδην το νόημά της, αυτό που έχω να πω είναι πως ίσως θα έπρεπε να επαναπροσδιορίσεις ποιους ανθρώπους αποκαλείς φίλους σου, διότι ένα βασικό χαρακτηριστικό των φίλων είναι πως δεν κάνουν κακεντρεχή σχόλια για τους φίλους τους. Ο μέσος όρος ζωής των Ελληνίδων είναι τα 84 χρόνια, οπότε στα 39 δεν έχεις φτάσει ούτε καν στη μέση, συνεπώς δεν είσαι γριά, αλλά στο μέσο της ζωής σου, δηλαδή στην πιο ακμάζουσα και παραγωγική ηλικία. Γι'αυτό και το παραπάνω σχόλιο είναι κακεντρέχεια, επειδή στερείται αλήθειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Και δεν σας είπα και το χειρότερο: Μου λέει μια φίλη μου στο μνημόσυνο του πατέρα μου "Εσύ γέρασες, θες και μπαμπά, μην κάνεις σαν μωρό;" Τι να πεις όμως; Τόσο ξέρει, τόσο λέει.

Τώρα τι στο λέω μέσα σ' όλα τ' άλλα που έχεις και συ να αντιμετωπίσεις, αλλά να βρε Τέσα, δεν είναι και λίγα τα ποστ σου αυτά που γράφεις για "χοντράδες" φίλων σου...μήπως πρέπει να κάνεις ένα ξεκαθάρισμα και επαναπροσδιορισμό των ανθρώπων που θα κρατήσεις κοντά σου και με τους άλλους να έχεις απλά τα τυπικά; Και 60 χρονών να ήσουν δηλαδή, δεν θα ήθελες να ζει ο πατέρας σου; Ημερομηνία λήξης έχουν ανάλογα με την ηλικία των παιδιών; Μην δουλευόμαστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Κατάθλιψη-Τέσα --> σκορ 0-1 με νικητή εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top