Ας μιλήσουμε για το βόλεϊ!

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Σας αρέσει το βόλει; Παίζετε τώρα ή παίζατε παλιότερα ; Ποια είναι η αγαπημένη σας θέση ;

Εδώ μπορούμε να ανταλλάζουμε εμπειριες, να δίνουμε συμβουλές και γενικά να συζητάμε οτιδήποτε έχει σχέση με το συγκεκριμένο άθλημα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,871 μηνύματα.
Το αγαπημένο μου αγώνισμα εκανα βόλεϊ από την Α γυμνασίου μέχρι την Β λυκειου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Τι θέση έπαιζες Φώτη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,871 μηνύματα.
6αρι ήμουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Και εγώ τις περισσοτερες φορές λιμπερο ήμουν :redface: αλλά φέτος με ορισανε 4άρι και ευχαριστιέμαι να καρφώνω :clapping:.
Βεβαια φοβάμαι χιαστούς σε αυτήν την θέση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,871 μηνύματα.
Σε ποια ομάδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Σχολείου και του πανεπιστημίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Και εγώ τις περισσοτερες φορές λιμπερο ήμουν :redface: αλλά φέτος με ορισανε 4άρι και ευχαριστιέμαι να καρφώνω :clapping:.
Βεβαια φοβάμαι χιαστούς σε αυτήν την θέση...


Να μην φοβάσαι, Σόφι, αν δεν έχεις κάποιο θέμα ήδη με τους χιαστούς σου. Να είσαι απλά προσεκτική και πολύ τυπική με την warm up και το cool down και να μην καταπονείς τον οργανισμό σου! Συγκεντρωμένη όταν κάνεις άλματα και να προσέχεις την τεχνική σου. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Να μην φοβάσαι, Σόφι, αν δεν έχεις κάποιο θέμα ήδη με τους χιαστούς σου. Να είσαι απλά προσεκτική και πολύ τυπική με την warm up και το cool down και να μην καταπονείς τον οργανισμό σου! Συγκεντρωμένη όταν κάνεις άλματα και να προσέχεις την τεχνική σου. :happy:

Προς το παρόν όχι ευτυχώς δεν έχω θέμα με χιαστούς, απλά έχω ιστορικό 2-3 μικροδιαστρεμμάτων εκτός από ένα που με πήρε και με σήκωσε για 1 εβδομάδα δεν μπορούσα καν να το πατήσω πριν λίγους μήνες και φοβάμαι μην εξασθένησε. Αλλά έχω απευθυνθεί στον φυσικοθεραπευτή της ομάδας/σχολής και ακολουθώ πρόγραμμα ενδυνάμωσης τετρακέφαλων και γενικά μυϊκών ομάδων οπότε θα είμαι κομπλέ πιστεύω :redface: .....

Ναι το βόλεϊ εκτός από άθλημα ψυχολογίας, είναι και θέμα τεχνικής, συγκέντρωσης αλλά και αντανακλαστικών, ιδιαίτερα όμως να είσαι στο σωστό timing στο σημείο που πρέπει, να σκεφτείς ποια είναι η καλύτερη κίνηση που μπορείς να κάνεις και παράλληλα να εφαρμόσεις και τον κατάλληλο τρόπο εκτέλεσής της. Έχει πηγαία ομορφιά <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Tι είναι το άθλημα ψυχολογίας; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Tι είναι το άθλημα ψυχολογίας; :P


Κάθε άθλημα όπως και το βόλεϊ χαρακτηρίζονται και αθλήματα ψυχολογίας εάν κάνεις αναζήτηση στο διαδίκτυο πρώτα.
Για το βόλει συγκεκριμένα για να σε διευκολύνω δες
Εδώ
αλλά και εδώ

Σε κλείνω τώρα έχω και διάβασμα :-*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κάθε άθλημα όπως και το βόλεϊ χαρακτηρίζονται και αθλήματα ψυχολογίας εάν κάνεις αναζήτηση στο διαδίκτυο πρώτα.
Για το βόλει συγκεκριμένα για να σε διευκολύνω δες
Εδώ
αλλά και εδώ

Σε κλείνω τώρα έχω και διάβασμα :-*


Άρα είναι περιττός χαρακτηρισμός εφόσον όλα τα αθλήματα είναι ψυχολογίας. Δεκτό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top