Πρόβλημα με ένσημα

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα θέμα και χρειάζομαι τη βοηθεία σας. Εργάστηκα σε ένα λογιστικό γραφείο μέχρι το Δεκεμβριου του 2018 με μερικη απασχοληση από τον Αυγουστο. Εχω 88 ενσημα. Ενώ είχα βγάλει κανονικό δικό μου ΑΜ ΙΚΑ από τότε που είχα κάνει πρακτική άσκηση, πάω τώρα να πατήσω ασφαλιστική ικανότητα μέσω άτλας και μου βγάζει 2 ΑΜ ΙΚΑ χωρις να εχω καμια σχεση με το δεύτερο που μου βγαζει. Επιπλεον ναι μεν τα ένσημα του εργοδοτη εχουν περαστει στη σελιδα του ΕΦΚΑ στο πραγματικό μου ΑΜ ΙΚΑ που ειχα βγαλει απο τη πρακτικη μου ασκηση, αλλά μεσω ατλας οχι μονο δεν φαινεται τπτ, αλλα μου βγαζει τα ενσημα το διαστημα των ενσημων της πρακτικης οταν την εκανα πριν 3 χρονια και απο κατω εχει το καινουριο ΑΜ ΙΚΑ που σας λεω με το οποιο δεν εχω καμια σχεση. Επίσης, ενω εχω 88 ημερες ασφαλισης και πληρω το οριο των 75 ενσημων του ΙΚΑ, δεν μου βγαζει ασφαλιστικη ικανοτητα και φοβαμαι οτι φταιει το μπερδεμα με τον 2ο ΑΜ ΙΚΑ

Ειχα παει στο ΙΚΑ προ 3μηνου και το ειχα πει αλλα μου λεει οτι εχω κανονικα τον ΑΜ ΙΚΑ που ειχα βγαλει απο την πρακτικη, και ο 2ος που μ βγαζει ο ατλας δεν αντιστοιχει πουθενα. Εχω στιελει μηνυμα και στον ατλα αλλα δεν μου εδωσαν σημασια

Σας παρακαλω βοηθηστε με θα εχω θεμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,797 μηνύματα.
Πρέπει να πας στο ΙΚΑ να στο διορθώσουν. Αν σού λένε άσχετα, πάρε το όνομα του υπαλλήλου που δε σε εξυπηρετεί και πάρε ένα τηλέφωνο στο συνήγορο του πολίτη για να τον αναγκάσεις να σε εξυπηρετήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top