Πόσο σας ενοχλούν τα κατοικίδια στη θάλασσα;

ioanna3kc

Νεοφερμένος

Η ioanna3kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Προσωπικά δεν με ενοχλούν καθόλου, ίσα ίσα τα χαίρομαι! όμως το αν θα πάρεις το σκύλο σου στην παραλία νομίζω είναι κυρίως θέμα του πώς συμπεριφέρεται ο σκύλος! αν έχω ένα ζωηρό κουτάβι ή ένα αγίου βερνάρδου που δεν το έχω εκπαιδεύσει όχι δεν θα το πάρω να το πάω μεσα στις ξαπλώστρες! αν είναι υπάκουο δεν θα έχω θέμα! έχω και γω σκύλο που τον παίρνω μαζί μου στη θάλασσα, όμως προτιμώ παραλίες χωρίς κόσμο. έτσι έχουμε και τον χώρο μας να παίξουμε αλλά όυτε χρείαζεται να ανησυχώ και να τον κοιτάω κάθε λίγο! στις ελάχιστες περιπτώσεις που τον πήρα μαζί μου σε οργανωμένη παραλία είχα πρόβλημα γτ έτρεχε σε όποιον έπαιζε ρακέτες, του γαύγιζε, έπαιρνε την μπάλα και έτρεχε.. :-p οκ, ο σκύλος το έκανε για να παίξει αλλά υπάρχουν άνθρωποι που φοβούνται τους σκύλους (ακόμα και τους μικρόσωμους), οπότε όσοι έχουμε σκύλους πρεπει να το σεβόμαστε.. οπότε πας σε μια παραλία με λίγο κόσμο και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maro92

Νεοφερμένος

Η Maro92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Έχω σκυλάκι αλλά ανήκω σε αυτούς που το φροντίζουν τρομερά είναι πεντακάθαρο και μαζεύω πάντα ότι "σκουπίδι" δημιουργεί. Δεν είναι το κατοικίδιο το πρόβλημα φίλοι μου αλλά οι ανεύθυνοι ιδιοκτήτες. Τα ζώα είναι πάντα αγαθά και αγαπησιάρικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Γιατί να μην είναι τα ζωάκια στην παραλία; Η θάλασσα ανήκει στο περιβάλλον και επομένως ανήκει σε όλους τους οργανισμούς. Επίσης, οι σκύλοι δεν κατουράνε μέσα στη θάλασσα ούτε κάνουν το χοντρό τους μέσα στη θάλασσα (κι όμως το έχω δει κι αυτό)!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,824 μηνύματα.
Προσωπικα δεν θα με ενοχλουσε και δεν θα ασχολιόμουν. Άλλους ομως τους ενοχλει με το επιχειρημα οτι δεν μπορει στην ιδια παραλια να κάνουν μπάνιο σκυλοι και άνθρωποι μαζι. Ουτε ξέρει ο ένας αν ο άλλος φροντιζει το ζωο του.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εμενα με ενοχλουν τα σκυλακια στην παραλια (βασικα μονο σε παραλιες που εχουν πολυ κοσμο), οχι γιατι τα θεωρω βρωμικα (το αντιθετο μαλιστα), αλλα γιατι τα εχουν πολλες φορες χωρις λουρι, δεν ειναι εκπαιδευμενα και ενοχλουν.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,570 μηνύματα.
Εμένα με ενοχλούν γενικά τα κακομαθημένα πλάσματα, είτε πρόκειται περί τετράποδων, είτε περί δίποδων.
Τουτέστιν σκυλάκια και ανθρωπάκια που δεν έχουν τρόπους. Τα πρώτα έχουν εν μέρει το ακαταλόγιστο ως ζωάκια (να μη πω οτι για την αντικοινωνική τους συμπεριφορά ευθύνονται τα αφεντικά τους ), για τα δεύτερα όμως που φωνασκούν, βρωμίζουν τις παραλίες και γενικά ασχημονούν με κάθε τρόπο, αδυνατώ να είμαι επιεικής.
 

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Θα το διατύπωνα αλλιώς. Τα ζώα στην παραλία. Δε μπορούν χωρίς αυτή, ούτε αυτή χωρίς αυτά. Πλοτ τουιστ: Εχουν όλα συγκεκριμένο αριθμό ποδιών, ισοδύναμο ή μικρότερο του τγία.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top