Κανόνες συμπεριφοράς στα ΜΜΜ

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ο νούμερο ένα κανόνας συμπεριφοράς είναι ο εξής: Όχι κλάσιμο. Είσαι που είσαι σαν την σαρδέλα εκεί μέσα και ειδικά τώρα το καλοκαίρι άμα σε κλάσουν θες να πέσεις στις ράγες μετά.
7 το πρωί στον ηλεκτρικό, φτάνεις Ομόνοια. Της Πόπης. Μπαίνει μέσα κόσμος, γεμίζει το βαγόνι και η φάση είναι που νιώθεις τα χνώτα των διπλανών (που δεν έχουν βουρτσίσει τα δόντια τους) πάνω σου. Σαν να μην φτάνουν όλα αυτά, σε κλάνουν κιόλας.

Με νευριάζει επίσης όταν βάζουν χέρια μέσα στα ρουθούνια, στα βρακιά, στο στόμα και μετά πιάνουν την κάθετη μπάρα. Που οκ προφανώς και είναι εστία μικροβίων, αλλά μην το κάνεις έτσι απροκάλυπτα πρωί πρωί. Θα μας βγει το πρωινό που φάγαμε απ'την μύτη.
Ο εφιάλτης στο δρόμο με τα ΜΜΜ σύντομα στις οθόνες σας.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,761 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν θέλω να ξέρω τι μπορεί να περιλαμβάνει το sequel xD
Όταν λες τα χω δει όλα με τα μέσα αλλά θα σε διαψεύσουν. Η επόμενη κουλαμάρα έρχεται.

Φλασιά: Επικό στριμωξίδι στο λεωφορείο της Τούμπας σε μέρα αγώνα και να καπνίζουν μέσα στο λεωφορείο μαζικά. ΑΧ.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Όταν λες τα χω δει όλα με τα μέσα αλλά θα σε διαψεύσουν. Η επόμενη κουλαμάρα έρχεται.

Φλασιά: Επικό στριμωξίδι στο λεωφορείο της Τούμπας σε μέρα αγώνα και να καπνίζουν μέσα στο λεωφορείο μαζικά. ΑΧ.
Ήμουν στη ΔΕΘ και ήθελα να πάω για καφέ σε μια φίλη μου εκεί κοντά στο γήπεδο του ΠΑΟΚ. Και λέω έλα μωρέ αφού έχω κάρτα θα πάρω λεωφορείο. Δεν ειχα πάρει λεωφορείο ποτέ πρίν παίξει ο ΠΑΟΚ. Σοκ! Κάπνιζαν μέσα, χτυπούσαν τα παράθυρα, φώναζαν, έβριζαν, έλεγαν συνθήματα . Ουγκανοι. Στην τελική αν ήθελαν να τα κάνουν ας παίρνουν ιδιωτικό λεωφορείο που θα πληρώσουν τις τυχόν ζημιές που θα κάνουν.Θα το έκαναν?
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ήμουν στη ΔΕΘ και ήθελα να πάω για καφέ σε μια φίλη μου εκεί κοντά στο γήπεδο του ΠΑΟΚ. Και λέω έλα μωρέ αφού έχω κάρτα θα πάρω λεωφορείο. Δεν ειχα πάρει λεωφορείο ποτέ πρίν παίξει ο ΠΑΟΚ. Σοκ! Κάπνιζαν μέσα, χτυπούσαν τα παράθυρα, φώναζαν, έβριζαν, έλεγαν συνθήματα . Ουγκανοι. Στην τελική αν ήθελαν να τα κάνουν ας παίρνουν ιδιωτικό λεωφορείο που θα πληρώσουν τις τυχόν ζημιές που θα κάνουν.Θα το έκαναν?
Αυτός είναι ο λόγος που εκείνες τις μέρες βάζουν τα μπλε ετοιμόρροπα λεωφορεία.
Ντάξει και γω είμαι στη φάση εκείνη την ώρα αλλά καταλαβαίνω για τον υπόλοιπο κόσμο είναι εκνευριστικό. :hehe:
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Αυτός είναι ο λόγος που εκείνες τις μέρες βάζουν τα μπλε ετοιμόρροπα λεωφορεία.
Ντάξει και γω είμαι στη φάση εκείνη την ώρα αλλά καταλαβαίνω για τον υπόλοιπο κόσμο είναι εκνευριστικό. :hehe:


Είναι εκνευρίστηκο και άκρως επικίνδυνο.
Το χειρότερο που μου έχει τύχει είναι άντρες που ξεμυαλιζονται όταν βλέπουν φούστες, σορτσάκια και κάνουν stalking τα πόδια σου (αυτή είναι η καλύτερη περίπτωση που μου έχει τύχει), προσπαθούν να βάλουν χέρι, κατεβαίνουν στην ίδια στάση με εσένα και σε ακολουθούν , σου χαϊδεύουν τυχαία τον ώμο. Δεν έχει σημασία τι φοράς, μου έχουν συμβεί Χειμωνά καλοκαίρι τέτοια περιστατικά.Αυτά είναι τα χειρότερα για τα οποία καί να κάνεις καταγγελία σπάνια θά βρεις το δίκιο σου. Μπροστά σε αυτά περιπτώσεις όπως η φασαρία μου φαίνονται αμελητέας προσοχής
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
Ο νούμερο ένα κανόνας συμπεριφοράς είναι ο εξής: Όχι κλάσιμο. Είσαι που είσαι σαν την σαρδέλα εκεί μέσα και ειδικά τώρα το καλοκαίρι άμα σε κλάσουν θες να πέσεις στις ράγες μετά.
7 το πρωί στον ηλεκτρικό, φτάνεις Ομόνοια. Της Πόπης. Μπαίνει μέσα κόσμος, γεμίζει το βαγόνι και η φάση είναι που νιώθεις τα χνώτα των διπλανών (που δεν έχουν βουρτσίσει τα δόντια τους) πάνω σου. Σαν να μην φτάνουν όλα αυτά, σε κλάνουν κιόλας.

Με νευριάζει επίσης όταν βάζουν χέρια μέσα στα ρουθούνια, στα βρακιά, στο στόμα και μετά πιάνουν την κάθετη μπάρα. Που οκ προφανώς και είναι εστία μικροβίων, αλλά μην το κάνεις έτσι απροκάλυπτα πρωί πρωί. Θα μας βγει το πρωινό που φάγαμε απ'την μύτη.


ρε φιλε στο βαγονι των βρωμιλων μπήκες :) πρωϊνη γεωτρηση σε μυτη και αυτι διαβάζω.

Βεβαια δεν έχεις ζησει τα χειροτερα. Να μπει κανας γέρος με σκορδιλα το πρωι. Θα κατεβαινα στην επομενη στάση.



Ο καλυτερος τροπος θα ηταν να υπάρχουν μάνικες σε κάθε σταθμο. Οποτε μολις ο βρωμιλος - ο ασβος της ημέρας έμπαινε μέσα στο τρένο αμέριμνος τσουπ των τσιμπούσανε οι σεκιουριτάδες τον βγάζανε έξω σηκωτο. Ανοιγανε την μάνικα με το αφρολουτρο και μετά την μάνικα με το νερο! Οποτε θα τον έκαναν μπάνιο επιτοπου. .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι εκνευρίστηκο και άκρως επικίνδυνο.
Το χειρότερο που μου έχει τύχει είναι άντρες που ξεμυαλιζονται όταν βλέπουν φούστες, σορτσάκια και κάνουν stalking τα πόδια σου (αυτή είναι η καλύτερη περίπτωση που μου έχει τύχει), προσπαθούν να βάλουν χέρι, κατεβαίνουν στην ίδια στάση με εσένα και σε ακολουθούν , σου χαϊδεύουν τυχαία τον ώμο. Δεν έχει σημασία τι φοράς, μου έχουν συμβεί Χειμωνά καλοκαίρι τέτοια περιστατικά.Αυτά είναι τα χειρότερα για τα οποία καί να κάνεις καταγγελία σπάνια θά βρεις το δίκιο σου. Μπροστά σε αυτά περιπτώσεις όπως η φασαρία μου φαίνονται αμελητέας προσοχής

Συμβαίνουν και στην πραγματικότητα αυτά;
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Συμβαίνουν και στην πραγματικότητα αυτά;


Προφανώς όσα έγραψα δεν είναι προϊόντα φαντασίας μου. Δεν είναι ότι έχουν συμβεί μόνο σε εμένα, έχουν συμβεί παρόμοια περιστατικά και σε φίλες μου, γνωστές μου κλπ.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,817 μηνύματα.
Συμβαίνουν και στην πραγματικότητα αυτά;


Ουυυ ευκολα. Εχει πολλους σαλιάρηδες-ανώμαλους. Τις προαλλες έμαθα απο μια γνωστη πως ενας κοινος γνωστος που εχει γινει προϊσταμενος στο ποστο του , ευνοει μια που πάει και του κουνιέται. Αυτος την ευνοει αυτη κανει τη δουλειά της βεβαια και τιποτε άλλο. Και στο τέλος εχει γινει και βουκινο μέσα στην εταιρεια οτι μεροληπτει!

Για οσους ειναι ομως σοβαροι παικτες των απροσδοκητων γνωριμιων αυτά τα αισχη δεν επιτρέπονται. Δεν μπορεις να αγγιζεις κάποια που δεν ξέρεις. Γενικα στις απροσδοκητες γνωριμιες δεν δεχομαστε τους λιγουρηδες.


Επισης αμα δεν εισαι βλάκας δεν μπλέκεις τις γκομενοδουλειες με τις δουλειές.
 
Τελευταία επεξεργασία:

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,086 μηνύματα.
Νομίζω τα κατατάσσω έτσι σε φθίνουσα σειρά εκνευρισμού που μου προκαλούν :hmm:

  1. αυτοί που περπατάνε χαλαροί αριστερά στις κυλιόμενες ενώ ακούς το μετρό να φτάνει και να αποβιβάζει κόσμο
  2. αυτοί που στέκονται αριστέρα στις κυλιόμενες
  3. αυτοί που περπατάνε αριστέρα στις κυλιόμενες με ρυθμό φανερά μικρότερο από τους από πίσω τους
  4. οι έξω που φωνάζουν "μα πάτε λίγο πιο μέσα να μπούμε κι εμείς" ενώ έχεις μια μασχάλη μες στη μύτη σου
  5. οι μέσα που απαντάνε "που να πάμε ρε φίλε δηλαδή;" (οι ίδιοι που ήταν έξω πριν είναι)
  6. αυτοί που κλέβουν θέση που παραχωρείς
  7. άπλυτοι από επιλογή
  8. άπλυτοι από επιλογή αλλά με axe
  9. το προσωπικό όταν απλά δεν βρίσκεται στη μέρα του ρε αδερφέ
  10. αυτοί που σε καρφώνουν για να σηκωθείς αλλά δεν λένε κάτι
  11. αυτοί που το λένε
  12. αυτοί που μπαίνουν πριν βγουν οι υπόλοιποι
  13. όσοι κουβαλάνε μαγειρεμένο φαγητό (απο ζήλεια)
  14. αυτοί που αγκαλιάζουν την μπάρα
  15. αυτοί που καταλαμβανούν θέση χωρίς λόγο
  16. αυτοί που κάνουν φασαρία
  17. οι "θα κατέβετε;" ενώ είστε τουλάχιστον μία στάση πριν από αυτήν της επιλογής τους και βρίσκονται max. στην 3η σειρά από την πόρτα
  18. αυτοί που μπήκαν μετά από τη Βαρβάκειο με αμαγείρευτο φαγητό
  19. οι "να μπω από μέσα αγόρι μου γιατί κατεβαίνω στο τέρμα;" ενώ κάθεσαι ήδη μέσα
  20. οι ερωτώντες τα προφανή όπως "από εδώ πάει για Αγία Μαρίνα;" 3m μπροστά απ' την ταμπέλα.
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με νευριάζει επίσης όταν βάζουν χέρια μέσα στα ρουθούνια, στα βρακιά, στο στόμα και μετά πιάνουν την κάθετη μπάρα. Που οκ προφανώς και είναι εστία μικροβίων, αλλά μην το κάνεις έτσι απροκάλυπτα πρωί πρωί. Θα μας βγει το πρωινό που φάγαμε απ'την μύτη.


Έλα ρε συ και θα μετακινηθώ με ΜΜΜ μεθαύριο! :'( :'( :cry_x::cry_x:
 

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 368 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Είναι εκνευρίστηκο και άκρως επικίνδυνο.
Το τσιγάρο είναι και εμένα με νευριάζει όταν συμβαίνει (όχι συνέχεια ευτυχώς) γιατί είσαι μέσα στο όχημα και λογικά θα ντουμανιάσει στο τσακ. Τώρα για τις φωνές εντάξει κανένα 2ωρο πριν το ματς συμβαίνει δεν είναι καθημερινό φαινόμενο. Απλώς εμένα με ενοχλεί με το τσιγάρο για αυτό το έγραψα.
I mean δεν έχουν χτυπήσει κανέναν άνθρωπο ποτέ στο αστικό, so.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,871 μηνύματα.
Σας έχει τύχει να κολλάει κάποιος από πίσω σας για να μην πληρώσει εισιτήριο;
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,761 μηνύματα.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Το τσιγάρο είναι και εμένα με νευριάζει όταν συμβαίνει (όχι συνέχεια ευτυχώς) γιατί είσαι μέσα στο όχημα και λογικά θα ντουμανιάσει στο τσακ. Τώρα για τις φωνές εντάξει κανένα 2ωρο πριν το ματς συμβαίνει δεν είναι καθημερινό φαινόμενο. Απλώς εμένα με ενοχλεί με το τσιγάρο για αυτό το έγραψα.
I mean δεν έχουν χτυπήσει κανέναν άνθρωπο ποτέ στο αστικό, so.
Θεωρώ ότι σε δημόσια συγκοινωνία δεν επιτρέπεται προφανώς ούτε το τσιγάρο, ούτε οι φωνές, ούτε να χτυπάς τα παράθυρα. Δε λέω για εσένα που είσαι οπαδός μπορεί να είναι διασκεδαστικό , ρωτα όμως τη γιαγιά, το παιδί που πρέπει νά μπει αν χορεσει στο ίδιο λεωφορείο μαζί με τους ουγγανους. Αν λειτουργούσε η νομοθεσία και πλήρωναν πρόστιμο όλοι αυτοί οι μάγκες σιγά μην το ξαναέκαναν.
 

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Oh my god, πόσο τυχερή νιώθω, διαβάζοντας τις δικές σας εμπειρίες, που το πιο πρόσφατο που έχω να θυμηθώ είναι ότι μια γυναίκα άργησε λίγο να ζητήσει απ' τον οδηγό να κάνει στάση κι εκείνος της απάντησε "πιο γρήγορα να το λες, τι 'ναι το λεωφορείο, γαϊδούρι για να σταματάει όπου να 'ναι;". :wacko:
 

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για να σπάσω λίγο την γκρίνια και να φτιάξει λιγο η διάθεση στα μέσα χρησιμοποιείστε την Athena Card για tricks.Παραθέτω μερικά ενδεικτικά:

Η Καρδιά των Καρτών:Αφού βγάζεις την κάρτα σαν μονομάχος σε τουρνουά Yu-Gi-Oh την τοποθετείς ανάποδα ευλαβικά σαν trap card πάνω στη θέση για να ανοίξει η μπάρα

The Poker Shuffle: Περπατώντας,βγάζεις την κάρτα και την γυρνάς στα δάχτυλα όπως τις μάρκες και την αφήνεις αριστοτεχνικά πάνω στο σποτ.Για όσους φίλους είναι πιο εξπερ και εχουν εμπειρία σε καζινο και λέσχες μπορούν να την πετάξουν για λίγο στον αέρα.Πιο δύσκολο από το πρώτο trick γιατί εκτός από νερντουλίαση προϋποθέτει και δεξιοτεχία.

The Challenge: Στόχος σου είναι να τοποθετήσεις την κάρτα πιο γρήγορα από τον άλλο.Εκεί που πάει να βάλει την κάρτα στο σποτ ο άγνωστος,εσυ που περιμένεις δίπλα με κίνηση ματ περνάς την κάρτα σου.Η επιτυχία του τρικ συνίσταται στο να βγάλει το δικό σου υπόλοιπο κάρτας στην μικρή οθόνη.Εδώ εκτός από νερντουλίαση και δεξιοτεχνία χρειάζεται και ταχύτητα.

Soothing the Rage: Αγαπημένο!Κρατάς την κάρτα κάνοντας γροθιά και την βαράς πάνω στο σποτ.Η δύναμη εξαρτάται από το πόσο σε έπρηξε ο προιστάμενος εκείνη τη μέρα ή σε ποια χυλόπιτα βρίσκεσαι εκείνη τη βδομάδα από την κοκκινομάλα με τις βυζαρες που δουλεύει στο σουπερμαρκετ. Εδώ η νερντουλίαση δίνει τη θέση της στην υπευθυνότητα.Αυτό σημαίνει,προσοχή με το κομματι των δαχτυλων πιο κάτω από το νυχι.Aκουμπα στο σποτ με την κάρτα και μπορει να πονεσει σχεδόν όσο όταν βλέπεις το υπολοιπο σου στο ATM

ATHENS CARD Οlympic Game: Multiplayer για 2 ατομα. Διαλέγεις μια απόσταση ανάλογα με το skill σου και πετάς την κάρτα σημαδευοντας το σποτ.Πετώντας την κάρτα το δευτερο άτομο(δεδομένου οτι η καρτα παει στο σποτ) τρεχει για να περασει από την μπαρα. Απαιτητικό αφενός γιατί με πολύ αμπαλο συμπαίκτη η κάρτα με τη ασχημοφατσα σου πάνω πάει αποβάθρα και αφετερου πρέπει να υποστείς τους sad σεκιουριτάδες που σε πρήζουν γιατί θέλουν να συμμετάσχουν στο τρικ.

Be creative!
Loosely based on fantasy
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top