Conch piercing

AnnaChr

Νεοφερμένος

Η AnnaChr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εχθές έκανα το γνωστό σε όλους conch piercing. Το σκουλαρίκι είναι ελάχιστα μικρό και πιέζει λιγάκι το αυτί μου. Να φοβάμαι; θα πρηστεί; σε πόσο καιρό να το αλλάξω;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Εχθές έκανα το γνωστό σε όλους conch piercing. Το σκουλαρίκι είναι ελάχιστα μικρό και πιέζει λιγάκι το αυτί μου. Να φοβάμαι; θα πρηστεί; σε πόσο καιρό να το αλλάξω;


Αν είσαι προσεκτική με την φροντίδα της περιοχής τις πρώτες μέρες, τότε όχι, δε νομίζω να πρηστεί.

Αυτά όμως, είναι πράγματα που θα πρέπει να ρωτήσεις τον ειδικό που σου έκανε και το piercing. Πάρε ένα τηλέφωνο και ρώτησε πώς θα πρέπει να το φροντίζεις, αν θα πρέπει να το καλύψεις ενδεχομένως με λίγο tape/hansaplast όταν κάνεις μπάνιο τον πρώτο καιρό και πόσο καιρό θα πρέπει να κρατήσεις το σκουλαρίκι.

Εγώ θυμάμαι το καθάριζα με λίγο ορό τις πρώτες μέρες, και τίποτα άλλο. =)

Αν το δεις να πρήζεται, πηγαίνεις σε γιατρό.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,761 μηνύματα.
Βρε γιατί δεν ρωτάτε τον άνθρωπο που σας έκανε το piercing; Εγώ δεν τον αφήνω σε χλωρό κλαρί, πέφτει η μια ερώτηση μετά την άλλη ώστε να'μαι καλυμμένος για κάθε περίπτωση. xD
All jokes aside, πλύσεις με αλατόνερο ή ορό, όχι περιστροφές στο κόσμημα. Έτσι αυξάνονται οι πιθανότητες ερεθισμού και μόλυνσης της περιοχής.
Ρίξε ένα τηλεφωνάκι στον άνθρωπο πάντως, δεν έχεις να χάσεις κάτι.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top