Taxisnet

monkiwi

Νεοφερμένος

Ο monkiwi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Καλησπέρα.. Έχω ξεχάσει πάλι τον κωδικό πρόσβασης του taxis net και κατάφερα να μπλοκάρω τον λογαριασμό μου. Όταν λέει contact the system administrator εννοεί να πάω πάλι στο ΔΟΥ που το έβγαλα ή γίνεται κάτι online?
 

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα.. Έχω ξεχάσει πάλι τον κωδικό πρόσβασης του taxis net και κατάφερα να μπλοκάρω τον λογαριασμό μου. Όταν λέει contact the system administrator εννοεί να πάω πάλι στο ΔΟΥ που το έβγαλα ή γίνεται κάτι online?

Του συστήματος λέει...
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Πάρε τηλέφωνο μια περιφερειακή ΔΟΥ (Γρεβενά, Καρδίτσα, Ηγουμενίτσα κτλπ) τη Δευτέρα και ρώτα τι πρέπει να κάνεις.
 

monkiwi

Νεοφερμένος

Ο monkiwi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Το ξέρω πως ακούγεται χαζή η ερώτηση απλά αυτή τη στιγμή βρίσκομαι εξωτερικό και θα ήταν πιο εύκολο αν γινόταν online. Δεν είναι ιδιαίτερα επείγον οπότε θα συννενοηθώ με κάποιο ΔΟΥ όταν γυρίσω. Ευχαριστώ! :)
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
:hehe: Μαν έμπλεξες. Πάρε ένα λογιστή τηλέφωνο να τον πληρώσεις και να τον εξουσιοδοτήσεις να σου κάνει τη δουλειά.

Για να καταλάβεις μαν εγώ πληρώνω 2500 καθε χρόνο στον ΕΦΚΑ και επειδή βγήκαν κάτι επικουρικά που δεν το κατάλαβα και δεν με προειδοποίησε κανένας μου έκλεισαν την ασφάλεια. Όμοια με μενα χιλιάδες μηχανικοί, ιατροί και δικηγόροι. Τα πληρώνω και μετά από 2 μήνες κατάλαβα ότι ήμουν και πάλι ανασφαλιστος.

Πάω στο ΤΣΕΜΔΕ και ο υπάλληλος μου λέει ότι είμαι ασφαλισμένος. Πάω, μαν μου, και του εκτυπώνω απο τη συνταγογράφηση και εξακουλουθεί και μου λέει ότι ειμαι ασφαλισμένος.... Με τα πολλά λέει οτι δεν ειμαι υπεύθυνος με το σύστημα να ενημερώσω την ΗΔΙΚΑ. Με τα πολλά δεν έβγαλα άκρη και αποφάσισα ότι θα είμαι ανασφάλιστος κι ας μου έρχονται εισφορές κάθε μήνα. Μετά από 6 μήνες βγαίνει είδηση ότι έγινε μπλέξιμο με τα αναδρομικά και πολλοί ασφαλισμένοι εμφανίζονται ως ανασφάλιστοι. :D

ΥΓ: Δεν ξέρω τι θα κάνεις. Ξέρω ότι κάθε εκπρόθεση δήλωση τιμωρείται με 100 ευρώ. Ναι έχω φάει και τέτοιο πρόστιμο γιατί αποφάσισαν ένα Πάσχα να λήξουν τη προθεσμία για την υποβολή ΦΠΑ Μ. Πέμπτη γιατί Μ. Σάββατο τέλειωνε ο μήνας. Προφανώς το έκαναν επίτηδες για να μαζέψουν 100ευρα από τους επιτηδευματίες γιατί είναι ευνόητο ότι αν η προθεσμία πέφτει σε αργία μετατίθεται μετά όχι πριν από αυτήν. Όταν πήγα στους δημοσιους υπαλληλους λέγανε ότι έχω δίκαι αλλά δεν μπορούν να κανουν τπτ.

ΥΓ2: Δικηγόροι, Ιατροί, διπλωματούχοι μηχανικοί πρέπει να πληρώσετε αναδρομικά 2 χρόνων επικουρική ασφλαλεια και ΕΦΑΠΑΞ. Είμαι σίγουροι ότι η πλειοψηφια δεν τα πληρώνει γιατί δεν το έχει πάρει χαμπάρι. Εδω με πήρε ο λογιστής της μάνας μου για να του εξηγήσω :hehe:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top