Gaming vs διευθυντική καρέκλα

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Καλησπέρα! Ψάχνω για μια νέα καρέκλα κυρίως για πολύωρη χρήση για διάβασμα (και κανένα παιχνιδάκι στο πσ πότε πότε:inlove:)
Από τη μια λοιπόν, εχουμε την gaming που λέγεται πως είναι αναπαυτική και έχει παραπάνω στήριξη. Πιο ακριβή σε θέμα τιμής όμως
Από την άλλη, τις διευθυντικές που απ'οσο έχω δει είναι αναπαυτικες αλλά έχουν αρκετά μεγάλες διαφορές τα υλικά της κάθε καρέκλας.
Έχετε εμπειρία σε κάποια από τα δυο είδη? Κυρίως με ενδιαφέρει η στήριξη σε μέση/πλάτη, μιας και με αυτή που έχω πιανομαι αρκετά:mpliaks:
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Φέρε μια γύρα τα net cafe της περιοχής σου, άνοιξε υπολογιστή για μισάωρο και τσέκαρε την καρέκλα. Με μια γύρα ένα απόγευμα και 5-6 ευρώ έχεις κάνει μια εξαιρετική έρευνα αγοράς. Μίλα μετά με τον υπεύθυνο του net cafe, από πού τις πήρε και καθάρισες. ;)
 

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Όποτε ακούω για gaming καρέκλες σκέφτομαι αυτό: :P



Αν σε ενδιαφέρει η άνεση και η ποιότητα στήριξης πήγαινε σε ένα κατάστημα με εξοπλισμό γραφείου και βρες μια καρέκλα που να σου αρέσει και να ταιριάζει στο budget σου, γιατί υπάρχουν οι απλές με 50 ευρώ, υπάρχουν και οι Herman-Miller του 1000ρικου.

Αν δε θες να ψαχτείς και πολύ παίζει και η Markus του ΙΚΕΑ που έχω κι εγώ, δεν είναι τίποτα γαμάτο αλλά είναι άνετη για πολύωρη χρήση και τη δουλειά της την κάνει.
 

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Φέρε μια γύρα τα net cafe της περιοχής σου, άνοιξε υπολογιστή για μισάωρο και τσέκαρε την καρέκλα. Με μια γύρα ένα απόγευμα και 5-6 ευρώ έχεις κάνει μια εξαιρετική έρευνα αγοράς. Μίλα μετά με τον υπεύθυνο του net cafe, από πού τις πήρε και καθάρισες. ;)

Ένα είχαμε και έκλεισε πριν λίγους μήνες, δε το είχα σκεφτεί τότε αυτό:oops: Πολύ καλή ιδέα πάντως!
Όποτε ακούω για gaming καρέκλες σκέφτομαι αυτό: :P



Αν σε ενδιαφέρει η άνεση και η ποιότητα στήριξης πήγαινε σε ένα κατάστημα με εξοπλισμό γραφείου και βρες μια καρέκλα που να σου αρέσει και να ταιριάζει στο budget σου, γιατί υπάρχουν οι απλές με 50 ευρώ, υπάρχουν και οι Herman-Miller του 1000ρικου.

Αν δε θες να ψαχτείς και πολύ παίζει και η Markus του ΙΚΕΑ που έχω κι εγώ, δεν είναι τίποτα γαμάτο αλλά είναι άνετη για πολύωρη χρήση και τη δουλειά της την
Πήγα στο ένα και μοναδικό μαγαζί που έχουμε, αλλά δεν βρήκα κάτι για αυτό ψάχνω μέσω υπολογιστή, βλέποντας χαρακτηριστικά, σχόλια. Το budget είναι μέχρι 100€
Θα κοιτάξω την markus, ευχαριστώ!
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,661 μηνύματα.
Έχει και το Πλαίσιο καρέκλες που μπορείς να δοκιμάσεις σε εκθεσιακό χώρο. :) Εγώ έχω την @work relax. Βέβαια σύντομα χάλασε η μποτιλια αλλά έκανα πατέντα να είναι πάντα στο μέγιστο ύψος.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top