Εργασία σε σούπερ μάρκετ

Ντινα Κ.

Νεοφερμένος

Η Ντινα Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γειά σας. Είμαι σε αναζήτηση εργασίας και έχω στείλει ηλεκτρονικά βιογραφικό σε αρκετά σουπερ μαρκετ. Απάντηση όμως καμία. Γι αυτό έλεγα μήπως είναι καλύτερα να πήγαινα σε ορισμένα σουπερ κ να ρωτούσα αν μπορώ να αφήσω εκεί ένα βιογραφικό. Θα μπορούσα να το κάνω κι έτσι ή θα φανώ κάπως 'άκυρη' λέτε; Επίσης από τη στιγμή που δεν έχω κάποιον γνωστό να δουλεύει εκεί θα είναι άδικος κόπος πιστεύετε; ????
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πήγαινε πόρτα πορτα σε όλα τα σούπερ μάρκετ, ζήτα να μιλήσεις με έναν υπεύθυνο και να αφήσεις βιογραφικό. Στην καλύτερη θες να μιλήσεις με τον διευθυντή του σούπερ μάρκετ απευθείας. Στο λέω αυτό διότι όλες οι επιχειρήσεις και ειδικά όταν μιλάμε για θέσεις που δεν θέλουν προσωντα πάντα όταν θέλουν να προσλάβουν ρωτάνε πρώτα το προσωπικό τους αν ξέρει κάποιον που θέλει να δουλέψει και συνήθως βρίσκουν από εκεί, οπότε δεν δίνουν και μεγάλη σημασία στα βιογραφικά, ειδικά τα ονλαιν.
 

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Καλησπέρα Ντίνα. :hello:

Τα σούπερ μάρκετ θέλουν βύσμα. Ναι, όπως το ακούς. Δεν θέλω να σε απογοητεύσω.
Υπάρχει μόνο μία αλυσίδα που αξίζει κι αξίζει πολύ.

Αν εχεις μέσο για εκεί, μπες και μην φύγεις ποτέ για ότι άλλο κι αν σου πουν ή τάξουν.
Φύγε μόνο με σύνταξη. Πεζό έτσι;

Οκ αλλά είναι αλήθεια. Εκτός αν έχεις σίγουρο μέλλον αλλού σε πολύ βαρύ πόστο με μεγάλες αξιώσεις ή στανταρ θέση στο δημόσιο. Φαίνομαι λιγο θείτσος που σπρώχνει κόσμο σε μια ταπεινή δουλειά;

ίσως αλλά εγώ μιλάω για στανταρ λεφτά
κι όχι για να την παλέψεις με ρισκο και μονομαχίες πτυχίων με αβεβαιότητα κτλ όνειρα θερινής νυκτός!!!!!

Εκεί που λέω...

θα σε σέβονται, δεν θα σε απειλούν, θα δουλευεις σαν άνθρωπος όχι σαν ζώο και θα παίρνεις καλυτερα λεφτά από όλες τις άλλες αλυσίδες. Βασικά θα παίρνεις λεφτά που θα την παλευεις κομπλέ για ένα άτομο.
Για να απολυθείς θα πρέπει να ληστεψεις το μαγαζί η να τραβήξεις μαχαίρι σε πελάτη.
Εννοώ να κάνεις κάτι πολύ τραβηγμένο.

Στείλε π.μ να στην πω. Όχι τίποτα άλλο αλλά μην λένε ότι κάνω διαφήμιση.

Κι όποιος θέλει στέλνει.
Αν μπορέσετε να μπείτε, κάντε το. Είναι πολύ δύσκολο πάντως.
:/:
 

ROOMER

Νεοφερμένος

Η ROOMER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Φίλε McManus ποιο είναι το supermarket που ανέφερες σε παλιά σου ανάρτηση, ότι είναι καλό για εργασία; Αν δεις το μήνυμα μου σε παρακαλω απάντησε μου
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Γειά σας. Είμαι σε αναζήτηση εργασίας και έχω στείλει ηλεκτρονικά βιογραφικό σε αρκετά σουπερ μαρκετ. Απάντηση όμως καμία. Γι αυτό έλεγα μήπως είναι καλύτερα να πήγαινα σε ορισμένα σουπερ κ να ρωτούσα αν μπορώ να αφήσω εκεί ένα βιογραφικό. Θα μπορούσα να το κάνω κι έτσι ή θα φανώ κάπως 'άκυρη' λέτε; Επίσης από τη στιγμή που δεν έχω κάποιον γνωστό να δουλεύει εκεί θα είναι άδικος κόπος πιστεύετε; ????
Ναι μπορεις να πας και να ρωτησεις στην υποδοχη και σου δινουν να συμπληρωσεις το εντυπο. Αν έχουν όντως διαθεσιμες θεσεις θα σε ειδοποιησουν. Καντο και αυτο.
Καλη επιτυχια! 👍😊
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top