Κλήση τροχαίας

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Το απαράδεκτο δεν είναι ότι πάει κάποιος να παρκάρει παράνομα σε ράμπες για ΑΜΕΑ, σε πεζοδρόμια κλπ. Αυτούς δικαιολογημένα τους γράφουν. Αλλά έστω ότι είσαι ένας πολίτης που κατεβαίνει για μια δουλειά. Πώς θα πας; Με συγκοινωνία θα πει κανείς. Ναι αλλά θα χάσεις διπλάσιο χρόνο από αυτή του αυτοκινήτου κι επιπλέον μπορεί μετά να έχεις κι άλλες δουλειές και να μη γίνεται να πας με συγκοινωνία. Επιπλέον δεν υπάρχουν πουθενά θέσεις στάθμευσης και δε συμφέρει να πληρώσεις πάρκινγκ για μισή ώρα.
Πέρσι που δίδασκα σε ΙΕΚ του κέντρου της Αθήνας, αναγκαζόμουν να αγοράζω κάρτες στάθμευσης, λες και πήγαινα για βόλτα στο κέντρο και δεν υπήρχε πουθενά ελεύθερος χώρος στάθμευσης τριγύρω. Και δεν είναι τα 3 ευρώ που πλήρωνα κάθε φορά (τυπικά ψιλοπαράνομα μια και μετά το δίωρο στην Αθήνα διπλασιάζεται το ποσό αλλά ok κάνουν και τα στραβά μάτια) αλλά πήγαινα για δουλειά, δεν είναι άδικο να έχανα κι άλλα λεφτά από πάνω για να κάνω τη δουλειά μου); [Στο συγκεκριμένο σημείο η δημοτική αστυνομία έκανε τρελό πάρτυ, κάθε 1-2 ώρες έκανε ελέγχους, και πάντα έγραφαν κάποιους]

Για να απαντήσω και πιο πάνω, Σπάρτη μένω. Εδώ δεν έχει καν ΜΜΜ και οι θέσεις πάρκινγκ στον κεντρικό δρόμο... απλά ανύπαρκτες. Αυτό που έκανα το κάνει η μισή Σπάρτη κάθε μέρα, σε βαθμό που το έχουμε σχεδόν νόμιμο στο μυαλό μας (σαν τους Θεσσαλονικείς που διπλοπαρκαρουν κι αφήνουν χαρτί με τηλέφωνο στο ταμπλό, λες και είναι άκρως φυσιολογικό). Θα μπορούσα να γκρινιάζω με τις ώρες γι αυτή την κλήση, αλλά τυπικά είμαι παράνομη, είτε ενοχλώ, είτε το κάνουν όλοι, καλά να πάθω.

Το θέμα είναι ότι τώρα πρόσεξα κάτι άλλο στην κλήση. Λέει κάτω κάτω "αδυναμία αφαίρεσης πινακίδων" - αυτό σημαίνει ότι θα το ψάξουν και θα μου τις αφαιρέσουν κάποια άλλη στιγμή;

Επίσης ρε παιδιά η κλήση πάνω γράφει αριθμό τμήματος τροχαίας αλλά είμαι σίγουρη ότι οι τύποι ήταν της δημοτικής αστυνομίας. Έχω μπερδευτεί του κερατά.
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
Οι δημοι έχουν αναγκη απο λεφτα και έχουν τα μέσα να σας αναγκάσουν να τα πληρώσετε. Το ότι παίρνουν πινακίδες για μικροπαραβάσεις φαίνεται πόσο γελοίος είναι ο κρατισμος.... Οι τύποι για να διασφαλίσουν τα έσοδα τους δεν διστάζουν να ταλαιπωρούν το κόσμος που ήρθε επίσκεψη στη επαρχιακή πόλη τους.


Η ουσία είναι ότι αν το αυτοκινητο ανήκει σε σενα το πληρώνεις. Αν ανήκεις στο γονέα τότε πάλι το πληρώνεις και δεν του λες τπτ. Από τη στιγμή που ενημέρωσες το γονέα και δεν θέλει να το πληρώσει πρόβλημα του. Πάντως δεν τους είναι είναι τίποτα σε 5 χρονάκια τα 20 ευρώ να τα κάνουν 200.
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,424 μηνύματα.
Τα @@ μας θα πάρουν, δεν έχω πληρώσει μια και δεν πρόκειται


Όταν περάσουν στο Taxis και σε περιποιηθεί η ΑΑΔΕ, θέλω να είμαι σε μια γωνιά να πουλάω προφυλακτικά λιπαντικό και σιγαρέττα για μετά το γλέντι.

Ποτέ χρέη σε κανέναν, ειδικά σε ένα κωλοκράτος που έχει φακελωμένους όλους τους πολίτες για να τους βρίσκει και να τους αφαιμάζει. Μη δίνετε δικαιώματα και μην παροτρύνετε τον κόσμο σε πράξεις τέτοιες γιατί όχι μόνο δεν πληρώνετε εσείς τη νύφη μετά, αλλά μπορεί να βρει και κανα μπελά το φόρουμ στο οποίο τα γράφετε, και δεν σας φταίει τίποτα.
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
Όταν περάσουν στο Taxis και σε περιποιηθεί η ΑΑΔΕ, θέλω να είμαι σε μια γωνιά να πουλάω προφυλακτικά λιπαντικό και σιγαρέττα για μετά το γλέντι.

Ποτέ χρέη σε κανέναν, ειδικά σε ένα κωλοκράτος που έχει φακελωμένους όλους τους πολίτες για να τους βρίσκει και να τους αφαιμάζει. Μη δίνετε δικαιώματα και μην παροτρύνετε τον κόσμο σε πράξεις τέτοιες γιατί όχι μόνο δεν πληρώνετε εσείς τη νύφη μετά, αλλά μπορεί να βρει και κανα μπελά το φόρουμ στο οποίο τα γράφετε, και δεν σας φταίει τίποτα.

Κάνεις λάθος, το φόρουμ δεν έχει καμία ευθύνη εννοείται, αλλά πέρα από αυτό αξίζει να το ρισκάρουμε ...
Έχεις ακούσει για τα πρόστιμα σε όσους δεν έχουν ασφαλίσει το αυτοκίνητο στις νταβατζοασφαλιστικές?
Ε.... @@πάρια είναι και φούμαρα, αν δεν έχει κάποιος λεφτά να πληρώσει για ασφάλεια, πως θα πληρώσει πρόστιμο ρε ηλίθιο...κράτος!
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
Κάνεις λάθος, το φόρουμ δεν έχει καμία ευθύνη εννοείται, αλλά πέρα από αυτό αξίζει να το ρισκάρουμε ...
Έχεις ακούσει για τα πρόστιμα σε όσους δεν έχουν ασφαλίσει το αυτοκίνητο στις νταβατζοασφαλιστικές?
Ε.... @@πάρια είναι και φούμαρα, αν δεν έχει κάποιος λεφτά να πληρώσει για ασφάλεια, πως θα πληρώσει πρόστιμο ρε ηλίθιο...κράτος!
Όταν η οφειλή πάει το taxis δεν τη γλυτώνεις και σε ακολουθεί εφ' ορου ζωής και το χειρότερο είναι ότι είναι οφειλή που προσαυξάνεται. Κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει για 20 ευρώ να μην το πληρώσεις. Επίσης μην συγκρίνετε την κατάσταση τώρα με ΠΑΣΟΚ εποχές. Οι δήμοι τώρα θελουν ρευστο και μαντεψτε που θα το βρουν.


Όσοι χρωστάτε στους δήμους πηγαιντε και καντε ρύθμιση https://www.insider.gr/hristika/for...a-ginetai-i-rythmisi-gia-ofeiles-stoys-dimoys γιατί μετά θα είναι αργά.
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
Όταν η οφειλή πάει το taxis δεν τη γλυτώνεις και σε ακολουθεί εφ' ορου ζωής και το χειρότερο είναι ότι είναι οφειλή που προσαυξάνεται. Κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει για 20 ευρώ να μην το πληρώσεις. Επίσης μην συγκρίνετε την κατάσταση τώρα με ΠΑΣΟΚ εποχές. Οι δήμοι τώρα θελουν ρευστο και μαντεψτε που θα το βρουν.


Όσοι χρωστάτε στους δήμους πηγαιντε και καντε ρύθμιση https://www.insider.gr/hristika/forologika/112330/haritsis-etsi-tha-ginetai-i-rythmisi-gia-ofeiles-stoys-dimoys γιατί μετά θα είναι αργά.


Άει καλά, μου στέλνουν μέλια για οφειλές της μακαρίτισσας μάνας μου, ξύπνα akiko :beating:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,424 μηνύματα.
Κάνεις λάθος, το φόρουμ δεν έχει καμία ευθύνη εννοείται, αλλά πέρα από αυτό αξίζει να το ρισκάρουμε ...
Έχεις ακούσει για τα πρόστιμα σε όσους δεν έχουν ασφαλίσει το αυτοκίνητο στις νταβατζοασφαλιστικές?
Ε.... @@πάρια είναι και φούμαρα, αν δεν έχει κάποιος λεφτά να πληρώσει για ασφάλεια, πως θα πληρώσει πρόστιμο ρε ηλίθιο...κράτος!


Να ρισκάρεις με το δικό σου το πορτοφόλι Σταύρο, όχι των υπολοίπων. Είμαι 14 χρόνια στο στέκι και τρέχω 7 χρόνια και δικά μου projects και έχουν δει πολλά τα μάτια μου με τη δυνητική ευθύνη ιστότοπων. Δυνητική μεν, αλλά... Δεν θα έβαζα ποτέ σε ρίσκο ένα σάιτ που με φιλοξενεί γιατί το πονάω και σέβομαι τον ιδιοκτήτη του (τον τωρινό τουλάχιστον). Εσύ, είσαι νέος, σε καταλαβαίνω, δεν ξέρεις και τη δουλειά και έρχεται και δένει το πακέτο.

Μην επιμένεις λοιπόν, είναι άσχημο πράγμα. Και εαν είσαι όντως ελεύθερος επαγγελματίας, θα με καταλάβεις καλά γιατί το λέω αυτό. Δεν θα σου άρεσε να έρθω εγω και να σου πω να μην πληρώσεις τον ΟΑΕΕ ή να μην μπεις στη ρύθμιση.

Έντιμα τώρα, αντρίκια. Δεν θα σου άρεσε.

Και όσον αφορά τις ασφαλιστικές, δεν θεωρώ ότι είναι νταβατζιλίκι ούτε καν τα 20 ευρώ το μήνα όταν πληρώνεις αμάξι δόσεις 200 ευρώ το μήνα, ή κινητό Iphone 11 σε 36 ατοκες.

Αμα δεν έχεις λεφτά για ασφαλιστική, δεν έχεις λεφτά και για βενζίνη για να το κινήσεις, οπότε παραδίδεις τις πινακίδες, το βάζεις σε ακινησία σε ένα γκαράζ και πας με τα ΜΜΕ. Δεν βγαίνεις σαν τον χάρο έξω και μετά αμα γίνει κανα ατύχημα να τρέχεις εσύ και να τρέχουν κι οι άλλοι να πληρώνουν τα σπασμένα επειδή δε θα υπάρχει ασφαλιστική.

Γίνομαι κακός και απότομος το ξέρω, αλλά είμαι 36 χρονών (εντός των ημερών έστω θα γίνω) και κάποιες απόψεις είναι παγιωμένες στο κεφάλι μου και είμαι της άποψης ότι καλή η επανάσταση και η αντιδραστικότητα αλλά πρέπει να ξέρουμε και να πατάμε στα πόδια μας και που μας παίρνει και που όχι.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
Κάνεις λάθος, το φόρουμ δεν έχει καμία ευθύνη εννοείται, αλλά πέρα από αυτό αξίζει να το ρισκάρουμε ...
Έχεις ακούσει για τα πρόστιμα σε όσους δεν έχουν ασφαλίσει το αυτοκίνητο στις νταβατζοασφαλιστικές?
Ε.... @@πάρια είναι και φούμαρα, αν δεν έχει κάποιος λεφτά να πληρώσει για ασφάλεια, πως θα πληρώσει πρόστιμο ρε ηλίθιο...κράτος!
Οι ασφαλιστικές είναι κακές μέχρι να τις χρειαστείς... Αυτά που ζητάνε οι ασφαλισιτκές στην Ελλάδα δεν είναι τίποτα μπροστα σε άλλες χώρες του εξωτερικού (π.χ. Γερμανία). Σε κάθε περίπτωση δικαιολογούνται απόλυτα από αυτά που προσφέρουν.

Άει καλά, μου στέλνουν μέλια για οφειλές της μακαρίτισσας μάνας μου, ξύπνα akiko :beating:

Θέμα χρόνου να έχουν πρόσβαση στους λογαριασμούς σου και να τα παίρνουν από εκεί. Δεν έχει w δει οτι βγαίνουν προγράμματα για ληξηπρόθεσμα χρέη; Το επόμενο βήμα είναι να τα παίρνουν από τους λογαριασμούς σου στη τράπεζα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
Να ρισκάρεις με το δικό σου το πορτοφόλι Σταύρο, όχι των υπολοίπων. Είμαι 14 χρόνια στο στέκι και τρέχω 7 χρόνια και δικά μου projects και έχουν δει πολλά τα μάτια μου με τη δυνητική ευθύνη ιστότοπων. Δυνητική μεν, αλλά... Δεν θα έβαζα ποτέ σε ρίσκο ένα σάιτ που με φιλοξενεί γιατί το πονάω και σέβομαι τον ιδιοκτήτη του (τον τωρινό τουλάχιστον). Εσύ, είσαι νέος, σε καταλαβαίνω, δεν ξέρεις και τη δουλειά και έρχεται και δένει το πακέτο.

Μην επιμένεις λοιπόν, είναι άσχημο πράγμα. Και εαν είσαι όντως ελεύθερος επαγγελματίας, θα με καταλάβεις καλά γιατί το λέω αυτό. Δεν θα σου άρεσε να έρθω εγω και να σου πω να μην πληρώσεις τον ΟΑΕΕ ή να μην μπεις στη ρύθμιση.

Έντιμα τώρα, αντρίκια. Δεν θα σου άρεσε.

Και όσον αφορά τις ασφαλιστικές, δεν θεωρώ ότι είναι νταβατζιλίκι ούτε καν τα 20 ευρώ το μήνα όταν πληρώνεις αμάξι δόσεις 200 ευρώ το μήνα, ή κινητό Iphone 11 σε 36 ατοκες.

Αμα δεν έχεις λεφτά για ασφαλιστική, δεν έχεις λεφτά και για βενζίνη για να το κινήσεις, οπότε παραδίδεις τις πινακίδες, το βάζεις σε ακινησία σε ένα γκαράζ και πας με τα ΜΜΕ. Δεν βγαίνεις σαν τον χάρο έξω και μετά αμα γίνει κανα ατύχημα να τρέχεις εσύ και να τρέχουν κι οι άλλοι να πληρώνουν τα σπασμένα επειδή δε θα υπάρχει ασφαλιστική.

Γίνομαι κακός και απότομος το ξέρω, αλλά είμαι 36 χρονών (εντός των ημερών έστω θα γίνω) και κάποιες απόψεις είναι παγιωμένες στο κεφάλι μου και είμαι της άποψης ότι καλή η επανάσταση και η αντιδραστικότητα αλλά πρέπει να ξέρουμε και να πατάμε στα πόδια μας και που μας παίρνει και που όχι.
Πολύ....θεωρητικά μου φαίνονται όλα αυτά, σόρι
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,424 μηνύματα.
Πολύ....θεωρητικά μου φαίνονται όλα αυτά, σόρι


 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
Τώρα θα με αναγκάσεις να φανώ εγώ απότομος και κακός και δεν το θέλω....
Τέλος πάντων, νομίζω βρισκόμαστε σε χώρο ενηλίκων, φαντάζομαι κανείς δεν θα τρέξει να κάνει αυτό που θα του πει ο άλλος από εδώ μέσα, ούτε έπιασα κάποιον από το αφτί και του έκανα μαθήματα ή τον παρότρυνα προς...την εγκληματικότητα, σε μορφή συζήτησης και με χιούμορ (όσοι το διακρίνουν) λέγονται τα όσα.
Τώρα, αν εσύ θεωρείς ότι εδώ μέσα υπάρχουν άβουλα παιδιά και χρειάζεται κι ένας...παιδονόμος πάνω από το κεφάλι τους, οκ να το κοιτάξουμε κι αυτό :lol:
Όπως και να χει εάν και εφόσον με τα λεγόμενα μου υπάρχει περίπτωση να εκτεθεί κάποιος υπεύθυνος, εδώ είμαι ας μου το επισημάνει εκείνος ;)
 

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Τι λέγαμε για κλήσεις;;; :stunned: Ε, είπα να βγω σαββατόβραδο στο κέντρο της Αθήνας...και γυρνώντας είδα ότι με είχε γράψει η δημοτική αστυνομία για παράνομο παρκάρισμα σε θέση κατοίκου... :mpinelik: Ε, λέω να την αρχειοθετήσω, όπως και τις υπόλοιπες της δημοτικής αστυνομίας... :whistle:
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
Τι λέγαμε για κλήσεις;;; :stunned: Ε, είπα να βγω σαββατόβραδο στο κέντρο της Αθήνας...και γυρνώντας είδα ότι με είχε γράψει η δημοτική αστυνομία για παράνομο παρκάρισμα σε θέση κατοίκου... :mpinelik: Ε, λέω να την αρχειοθετήσω, όπως και τις υπόλοιπες της δημοτικής αστυνομίας... :whistle:
ο Δήμος Αθηναίων περνάει ηλεκτρονικά τις κλήσεις. Όταν γίνουν ληξηπροθεσμες πανε στο taxis. Πλήρωσε το 40αρι και άλλη φορα πάρκαρε σε θέση επισκεπτών που το πρόστιμο είναι 10 ευρώ ή τίποτα για Σάββατο βραδυ. Δες αν αναγράφει για προσαύξηση.


Αν αποφασίσεις να πληρώσεις το πρόστιμο ηλεκτρονικά θα πληρώσεις επιπλέον 1 ευρώ.

Εμενα μου έχουν δώσει κλήση 10 Αυγούστου προπερσυ σε θέση επισκεπτών. Έδωσα τα 10+1 ευρώ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Παιδιά μην τσακώνεστε, το πλήρωσα. Έκανα και μια αίτηση ένστασης γιατί μετά από 2 μέρες πήρα χαμπάρι ότι θα μου έπαιρναν και τις πινακίδες, και πλέον όλα καλά :thumbsup:

Κάνεις λάθος, το φόρουμ δεν έχει καμία ευθύνη εννοείται, αλλά πέρα από αυτό αξίζει να το ρισκάρουμε ...
Έχεις ακούσει για τα πρόστιμα σε όσους δεν έχουν ασφαλίσει το αυτοκίνητο στις νταβατζοασφαλιστικές?
Ε.... @@πάρια είναι και φούμαρα, αν δεν έχει κάποιος λεφτά να πληρώσει για ασφάλεια, πως θα πληρώσει πρόστιμο ρε ηλίθιο...κράτος!


Η νταβατζοασφαλιστικη όμως άμα κάνεις μαλακία κι έχεις μικτή μπορεί να δώσει αποζημίωση μέχρι ένα συγκεκριμένο ποσό στον αντιδικο - θύμα σου κι εσύ απλώς θα δικαστείς. Εάν είσαι ανασφάλιστος και τραυματισεις κάποιον, μπορεί μετά να σου ζητήσει ό,τι θέλει στο δικαστήριο, για τις μέρες που δεν θα μπορεί να δουλέψει λόγω τραυματισμού, για ιατρική περίθαλψη, για ψυχική οδύνη, και πάει λέγοντας. Καλά, άμα αφήσεις μόνιμα ανάπηρο ή σκοτώσεις κανέναν δεν το συζητώ καν. Η οικογένειά του μπορεί να σου πάρει όλη την περιουσία. Γενικώς την εφορία αν θες μην την πληρώνεις, αλλά ασφάλεια αυτοκινήτου ΠΆΝΤΑ και πάντα μικτή!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κάνεις λάθος, το φόρουμ δεν έχει καμία ευθύνη εννοείται, αλλά πέρα από αυτό αξίζει να το ρισκάρουμε ...
Έχεις ακούσει για τα πρόστιμα σε όσους δεν έχουν ασφαλίσει το αυτοκίνητο στις νταβατζοασφαλιστικές?
Ε.... @@πάρια είναι και φούμαρα, αν δεν έχει κάποιος λεφτά να πληρώσει για ασφάλεια, πως θα πληρώσει πρόστιμο ρε ηλίθιο...κράτος!


Το να μην πληρώνεις την εφορία μπορεί να θεωρηθεί αυτοάμυνα στις περισσότερες περιπτώσεις.



Το να μην βάζεις ασφάλεια στο αυτοκίνητο μπορεί να θεωρηθεί ηλιθιότητα σε όλες τις περιπτώσεις.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Θέμα χρόνου να έχουν πρόσβαση στους λογαριασμούς σου και να τα παίρνουν από εκεί. Δεν έχει w δει οτι βγαίνουν προγράμματα για ληξηπρόθεσμα χρέη; Το επόμενο βήμα είναι να τα παίρνουν από τους λογαριασμούς σου στη τράπεζα.

Η Πειραιώς ήδη δεσμεύει λεφτά απ τον λογαριασμό σου για να πληρώνει δόσεις ληξιπροθεσμων δανείων, και μάλιστα από κοινούς λογαριασμούς για χρέη του ενός μόνο συνδικαιούχου. Χωρίς να το έχεις επιλέξει ο ίδιος από τις ρυθμίσεις του ebanking.
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
μετά από 2 μέρες πήρα χαμπάρι ότι θα μου έπαιρναν και τις πινακίδες

Η νταβατζοασφαλιστικη
Α Μάλιστα, θα τιμωρούσαν....και το όχημα επί πλέον :lol:
Κοίταξε να δεις, δεν είπα ότι κυκλοφορώ ανασφάλιστος και το θέμα το γνωρίζω γενικά και ειδικά τόσο καλά όσο δεν φαντάζεσαι και εσύ αλλά και κάτι άλλοι που παριστάνουν και τους έξυπνους από πάνω.
Αυτό όμως δεν με εμποδίζει να τις χαρακτηρίζω έτσι ή μάλλον.....γι αυτό το κάνω, επειδή ξέρω.

Υγ κάτι σε ρωτάω στο θέμα της μουσικής πλατφόρμας, αλλά μάλλον ακόμα δεν το άνοιξες να δεις
 

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Καλησπέρα, μπορεί κάποιος να βοηθήσει σε κάτι γραφειοκρατικό;
Προχτές Σάββατο μου έκοψαν κλήση για υπερβολική ταχύτητα (147 στην Αθηνών Λαμίας λίγο πριν το Σχηματάρι, πολλά δεν λέω, αλλά πρόκειται για μία τεράστια ευθεία που θεωρώ ότι επίτηδες στήθηκαν προκειμένου να γράψου...) , η οποία κλήση αρχικά περιελάμβανε 175 ευρώ και αφαίρεση διπλώματος για 2 μήνες, αλλά τελοσπάντων κατέληξε σε πρόστιμο 25 ευρώ χωρίς αφαίρεση διπλώματος (μου χαρίστηκαν), κι αυτό το ποσό έγραφε και στο ροζ χαρτάκι που μου δώσανε. Όμως δυστυχώς σήμερα διαπίστωσα ότι έχασα το ροζ χαρτάκι. Θέλω να πάω να πληρώσω την κλήση, αλλά μήπως έχω θέμα επειδή έχασα το χαρτί; Κι αν ναι, τι πρέπει να κάνω; Θέλω να την πληρώσω εμπρόθεσμα. Υπάρχει περίπτωση να μην έχει περαστεί και ηλεκτρονικά; Γιατί εγώ θεωρώ πως αν πάω στα τοπικά ΕΛΤΑ μου θα υπάρχει. Ή θα χρειαστεί να πάω μέχρι την Τροχαία Θήβας που μου έκοψε την κλήση; Ή στην τοπική μου Τροχαία;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top