Anime

Guest 647452

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Ergo Proxy: Αργο, βαρυ, φιλοσοφικο, ηθελε 1-2 ακομα επεισοδια στο τελος και θα ηταν τελειο.
Jojo: σειρα δρασης, αξιζει να δεις τουλαχιστον το stardust crusaders
Kill la kill / Gurren Lagann : over the top δραση
Panty & Stocking : απο τους δημιουργους του gurenn lagann, το ποσο θα το απολαυσεις εξαρταται απο το ποσο σου αρεσει το over the top χιουμορ
Konosuba : φοβερη κομωδια
Shinsekai yori : underrated
 

Moriarty

Νεοφερμένος

Ο Moriarty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Παλιότερα που εβλεπα πιο πολύ, τα αγαπημένα μου ήταν:

Ergo Proxy
Kaiji/Akagi
Psycho pass
Attack on Titan
HxH 2011
Garden of Sinners

Και πολλές ταινίες καθώς είναι καλύτερες συνήθως. Το code geass και το deathnote είναι παιδικά/εφηβικά για μένα.
 

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Θα πω κι εγώ cowboy bebop, μιας και είναι το αγαπημένο μου. :happy:
 

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Silver spoon ωραιο slice of life, χαλαρό, με καλά κωμικά στοιχεία από τη δημιουργό του FMA νομίζω
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,424 μηνύματα.
Knights of Sidonia (σαν Attack on Titan στο διάστημα φάση κι έτσι με κάτι Gauna που τους πάνε γ...ντας τους ανθρώπους)
Legend of the Galactic Heroes - Die Neue These (γιατί υπάρχει και παλιό) (Πόλεμος αυταρχικού και δημοκρατικού καθεστώτος στο διάστημα, που θυμίζει Άξονα εναντίον Συμμάχων)
Black Bullet (με κάτι...γιγάντια έντομα)
Aldnoah Zero (πόλεμος Γης και Άρη)

Σα το code geass ομως κανένα.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,424 μηνύματα.
Kimetsu no Yaiba - Demon Slayer (Synopsis)

Kanata no Astra - Lost in Space (Synopsis)


Μ αρεσει που έλεγα δε θα καω μετα το Attack on Titan S3
 

Guest 451212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
1584828033424.png
 

Guest 451212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για να νοιώσουμε λίγο τι σημαίνει συναυλία και κοινό στο Japan! :music: :music2:
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,475 μηνύματα.
Those are rookie numbers, my friend...

Ίσως το καλύτερο opening όλων των εποχών σε anime!
:D
 

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,475 μηνύματα.
Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο τσαντίστικα με το netflix που βεβήλωσε τους τίτλους τέλους!!
Νομίζω ότι το Netflix δεν ήθελε να αγοράσει τα δικαιώματα για το fly me to the moon, γιατί οι περισσότεροι παραλείπουν το ending. Πάντως συμφωνώ με όσα λέγονται στο internet, ότι το Netflix πληρώνει δικαιώματα για το friends και τσιγκουνευεται να δώσει λεφτά για το ending του NGE :laugh:

Όταν είδα πρόσφατα το NGE στο Netflix, μου έκανε εντύπωση που δεν παρέλειπε αυτόματα το opening, ενώ στις υπόλοιπες σειρές το κάνει. Δεν ξέρω αν συμβαίνει μόνο σε εμένα αυτό ή ήταν γενικό. Η αλήθεια να λέγεται, όμως, δεν κάνεις skip έτσι απλά τέτοιο opening :inlove:
 

Guest 451212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,171 μηνύματα.
Tokyo Ghoul με διαφορά.

Desu Noto/ Death Note

Attack on Titan

Το καλύτερο short "range" anime ως τώρα που έχω δει είναι με τεράστια διαφορά το Erased. Τα περισσότερα anime μικρής διάρκειας είναι πιο πολύ για παιδιά ( π.χ. No Game No Life ). Ένα άλλο καλό μικρό anime που πέτυχα είναι το Violet Evergarden, στην αρχή σχετικά είμαι ακόμα αλλά είναι αρκετά καλό, βέβαια το Erased δεν το αγγίζει με τίποτα.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απαιτώ αναβίωση του θέματος. 'Οσοι είδατε κάτι πρόσφατα γράψτε γι' αυτό και όσες ντιβάρες έχουν καιρό να δουν σαν την @Agaphbou, να σοβαρευτούν.

Εγώ το 2021 είδα αρκετά και σκοπεύω να δω και τουλάχιστον αλλά 3-4 από αυτή την χρονία, καθώς ήτανε μάλλον η GOAT. Τώρα βλέπω το demon slayer και είναι καλούτσικο, αλλά δεν θα το πρότεινα, έχοντας δει πολλές καλύτερες εναλλακτικές στη περσινή χρονιά. Υστερεί πάρα πολύ σε character building, η ατμόσφαιρα του γενικά είναι λίγο generic shounen και οι μάχες που είανι το ατού του δεν είναι και οι καλύτερες.

 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top