Τα πάντα για το στοίχημα

blur

Νεοφερμένος

Ο blur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Mάλλον η συζήτηση για τα αθλητικα και το στοίχημα δε κυλάει και πολύ εδώ πέρα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petros79

Νεοφερμένος

Ο petros79 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγώ δε γνωρίζω πολλά για το στοίχημα. Τώρα προσπαθώ να κατατοπιστώ και να αρχίσω να στοιχηματίζω σιγά σιγά μήπως και βγάλω κάτι έξτρα.
Μπορεί να μου συστήσει κανείς κάποια εταιρία. Είμαι μεταξύ της William Hill και της Bwin. Για την Interwetten δεν ειμαι τόσο σίγουρος (χωρίς να έχω κάτι εναντίων της).
Κάποιος που να ακολουθεί κανένα σύστημα και να αποδίδει σταθερά.
Έχω βρει πολλά για ένα σύστημα ισοπαλίας, όμως βασίζεται στο mardingale και με φοβίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Εχει κανενα που στην ουσία κερδίζει χρηματα απο το στοιχημα; Μια κερδίζεις μια χάνεις..παντα οι στοιχηματικες εταιρίες κερδίζουν. Τα μισά παιχνίδια στημένα θα ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ δε γνωρίζω πολλά για το στοίχημα. Τώρα προσπαθώ να κατατοπιστώ και να αρχίσω να στοιχηματίζω σιγά σιγά μήπως και βγάλω κάτι έξτρα.
Μπορεί να μου συστήσει κανείς κάποια εταιρία. Είμαι μεταξύ της William Hill και της Bwin. Για την Interwetten δεν ειμαι τόσο σίγουρος (χωρίς να έχω κάτι εναντίων της).
Κάποιος που να ακολουθεί κανένα σύστημα και να αποδίδει σταθερά.
Έχω βρει πολλά για ένα σύστημα ισοπαλίας, όμως βασίζεται στο mardingale και με φοβίζει.

Εγώ παίζω στη bet365.gr αν σε ενδιαφέρει το στοίχημα σε ποδόσφαιρο/μπάσκετ κυρίως. Καλοφτιαγμένο site κοίταξέ το. Συστήματα που να αποδίδουν σταθερά δεν υπάρχουν φίλε και γι'αυτό διότι το στοίχημα είναι τζόγος και στον τζόγο υπάρχουν πολλοί αστάθμητοι παράγοντες, το σύνολο των οποίων ονομάζουμε τύχη. Το παν είναι η πείρα και αυτή αποκτιέται με το καιρό και θέλει και καλό 'μάτι'.

Κάποια μικρές συμβουλές που μπορώ να σου δώσω.

- Τα στοιχήματα είναι πάντα προς όφελος της εταιρίας στοιχημάτων.

- Τα ποσοστά που βλέπεις στον πίνακα στοιχημάτων πχ 1.60 2.30 4.00, δεν αντιστοιχούν στις πιθανότητες επιτυχίας του στοιχήματος, π.χ το ότι η δεύτερη ομάδα αποδίδει τετραπλάσια από αυτά που έπαιξες αν κερδίσει δεν σημαίνει κατ ανάγκην ότι έχει και 25% πιθανότητα νίκης. Η όλη ουσία του betting είναι να μπορείς να βλέπεις τέτοιες ευκαιρίες δηλαδή γεγονότα που έχουν καλή πιθανότητα θετικής έκβασης που δεν έχει δει ο πολύς κόσμος εξού και έχουν μεγάλες επιστροφές. Το πως θα το κάνεις αυτό είναι η όλη διαφορά μεταξύ ενός επιτυχημένου better και ενός αποτυχημένου.

- Ποτέ μην παίζεις χρήματα που χρειάζεσαι. Αυτό είναι πολύ σημαντικό. Αν θες να παίξεις 50 ευρώ φρόντισε αυτά να είναι πλεόνασμα και όχι χρήματα που μπορεί να χρειαστείς στο άμεσο μέλλον. Θεώρησε όλα τα χρήματα που ποντάρεις a priori χαμένα.

- Προετοιμάσου να χάσεις. Ειδικά στην αρχή που δεν ξέρεις τίποτα θα χάσεις και αρκετά μάλιστα. Αν θες να βγάζεις σταθερά κάτι extra από στοιχήματα ετοιμάσου να χάσεις αρκετά προτού αρχίσεις να βγάζεις. Φρόντιζε να μαθαίνεις από τα χαμένα bets έτσι ώστε να τα μετατρέπεις σε κεφάλαιο γνώσης.

- Know when to stop. Πολύ σημαντικό κομμάτι. Θα υπάρξουν στιγμές που θα νιώθεις ανίκητος και ότι χαζομάρα και αν παίξεις θα βγαίνει. Αυτό κατά κανόνα δεν κρατάει πολύ και πρέπει να μάθεις να μην πιέζεις την τύχη σου καθώς κάποια στιγμή θα τα χάσεις όλα.

-Ξεκίνα αργά. Μην αρχίσεις παίζοντας 1000 ευρώ, αλλά ούτε και με 50 λεπτά. Ένα καλό ποσό είναι τα 30-50 ευρώ καθώς είναι μικρό ποσό αλλά όχι αμελητέο αποτρέποντας σε έτσι από παράτολμες κινήσεις. (π.χ. όλα ή τίποτα σε ένα στοίχημα)

Εχει κανενα που στην ουσία κερδίζει χρηματα απο το στοιχημα; Μια κερδίζεις μια χάνεις..παντα οι στοιχηματικες εταιρίες κερδίζουν.

Υπάρχουν κάποιοι λίγοι που βγάζουν χρήματα από το στοίχημα και αυτό γιατί υπάρχουν πολλοί που χάνουν, έτσι λειτουργεί ο τζόγος

Τα μισά παιχνίδια στημένα θα ναι

Αυθαίρετο συμπέρασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Αυθαίρετο συμπέρασμα δεν νομίζω φίλε μου. Πολλα ειναι στημενα απλα οι περισσοτεροι δεν το παίρνουν χαμπάρι! Αν ψάξεις στο ιντερνετ θα βρεις πολλα παιχνίδια και γκολ και πεναλτυ στημενα.
https://m.youtube.com/watch?v=28DYWDz29b8
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πολλά σε σχέση με τι? Με το σύνολο τον αγώνων συνολικά? Το σύνολο των αγώνων μιας συγκεκριμένη κατηγορίας τι απ' όλα? Σίγουρα υπάρχουν κάποια στημένα παιχνίδια αλλά στάνταρ δεν είναι τα μισά όπως λες παραπάνω και αυτό διότι δεν είναι όσο εύκολο νομίζεις ότι είναι να στήσεις έναν αγώνα ποδοσφαίρου ειδικά σε μεγάλες κατηγορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
Όταν αρχισε το μουντομπασκετ εβαλα 10 ευρω στο stoiximan και το εχω φτάσει 22.

Το τελευταίο που έπαιξα ήταν Βιλερμπάν (Χάντικαπ: +9.5) @ 1.85. Πιστεύω ότι το Χαντικαπ είναι καλή ευκαιρια για το μπασκετ καθώς όταν μια ομάδα προηγείται ρίχνει ξεκουράζει τους καλούς παικτες και η διαφορά μειώνεται. Άρα σε ματς με φαβορί θεωρώ καλή πρακτικη να παιζεις χαντικαπ όταν το φαβορί έχει μεγάλη διαφορά πόντων.

Προτείνετε κάποια άλλη μέθοδο ή τρόπο παιξίματος;
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Όταν αρχισε το μουντομπασκετ εβαλα 10 ευρω στο stoiximan και το εχω φτάσει 22.

Το τελευταίο που έπαιξα ήταν Βιλερμπάν (Χάντικαπ: +9.5) @ 1.85. Πιστεύω ότι το Χαντικαπ είναι καλή ευκαιρια για το μπασκετ καθώς όταν μια ομάδα προηγείται ρίχνει ξεκουράζει τους καλούς παικτες και η διαφορά μειώνεται. Άρα σε ματς με φαβορί θεωρώ καλή πρακτικη να παιζεις χαντικαπ όταν το φαβορί έχει μεγάλη διαφορά πόντων.

Προτείνετε κάποια άλλη μέθοδο ή τρόπο παιξίματος;

 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.


Το στοίχημα δεν είναι τζόγος. Αν αποκτήσεις εμπειρία μπορείς να έχεις κάποιο σίγουρο εισόδημα.


Μπορεί να σας φαίνεται λίγο αλλά είναι αποτέλεσμα πολλών πονταρισμάτων. Παίζω ποσά 50 λεπτά - 1 ευρώ. Ξεκίνησα με 10 ευρώ στο μοντομπάσκετ και αύξησα τα πονταρίσματα από το 50' σε 1 ευρώ όταν εφταστα τα 15 ευρω. Όταν περάσω τα 25 ευρώ θα παίζω 2 ευρα. Σκοπός είναι να αποκτήσω την απαραίτητη εμπειρίας που θα με στέλνει ταμείο πιο συχνά από όσο πάω κουβά.
 

vxrc

Νεοφερμένος

Ο vxrc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Έχεις βγάλει 13,67 σε δύο μήνες. Τι σίγουρο εισόδημα μωρέ.
Στο δρόμο να ψάχνεις δύο μήνες πιο πολλά θα βρεις
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
Έχεις βγάλει 13,67 σε δύο μήνες. Τι σίγουρο εισόδημα μωρέ.
Στο δρόμο να ψάχνεις δύο μήνες πιο πολλά θα βρεις

επένδυσα 10 ευρώ και εβγαλα παραπάνω από ολόκληρο το ποσό και αυτά σε λιγότερο από 1,5 μήνα.
 

vxrc

Νεοφερμένος

Ο vxrc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Αυτό δεν είναι στοίχημα. Αυτό είναι αγοράζω τις προσφορές στο μασούτη και χαίρομαι με τα λεφτά που εξοικονόμησα.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
:( Πάω από κουβά σε κουβά και δεν καταλαβαίνω γιατί...
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχεις βγάλει 13,67 σε δύο μήνες. Τι σίγουρο εισόδημα μωρέ.
Στο δρόμο να ψάχνεις δύο μήνες πιο πολλά θα βρεις


Αυτό που ίσως σου διαφεύγει είναι πως ένα άτομο που βγάζει 10% σταθερό κέρδος στο στοίχημα μπορεί άνετα να ζήσει από αυτό καθώς μπορεί πολύ απλά να αυξήσει το ποσό του στοιχήματος όσο θέλει. Οπότε ναι, μια χαρά τα λέει ο akikos ιδιαίτερα αν το ποσό το έβγαλε με πάρα πολλά στοιχήματα που σημαίνει πως έχει consistency και δεν είναι απλά τυχερός. Ντάξει να κοροϊδεύεις δε λέω, αλλά σκέψου και λίγο πριν.
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
Κάντο akiko, έτσι κι αλλιώς εσύ απλώς θα έχεις το όνομα και άλλος θα έχει τη χάρη αφού ήδη κρατάει τον κουβά....στο χέρι :football:
 

betonieras

Νεοφερμένος

Ο betonieras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Σόρρυ που πιάνω αραχνιασμένο θέμα ....αλλά είναι να γελάς. Όλο ο κόσμος είναι σε γκαραντίνα, αγώνες δε γίνονται πουθενα και οι στοιχηματικές ανακαλύπτουν κάτι αγώνες Νασούλτα GOIF - Εσκίλστουνα FC απο δε ξέρω και εγώ πιο πρωτάθλημα των νησιών μακάο για να ξεδιψάσουν οι χαρμάνηδες ;) Βέβαια όχι ότι οι τζογαδόρικες εταιρείες θα πέσουν έξω από τις γκαραντίνες... Η καλύτερη τους είναι τώρα που κάθονται σπίτι όλοι οι παίκτες . Στην Ελλαδα έχει νομίζω πάνω από δέκα νόμιμα καζίνο εάν τα βρίσω όλα σωστά εδώ ...που φαντάζομαι θα κάνουν χρυσές δουλείες τώρα που έχουν κλείσει όλα τα οπατζίδικα. Δεν υπάρχει σωτηρία. Αυτός που θέλει να χάσει τα λεφτά του θα τα χάσει έτσι και αλλιώς ;)
 

thanasiscb95

Νεοφερμένος

Ο thanasiscb95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Είναι στην κουλτούρα του Έλληνα το στοιχηματάκι. Άντε σιγά σιγά να αρχίσουν τα πρωταθλήματα να περνάμε την ώρα μας με κάνα στοιχηματάκι!!
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
1601584824996.png

:shablon_03:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top