Πώς επηρεάζει την ψυχολογία μας ο καιρός;

Για εξηγήστε... ο καιρός κι εσείς!
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 59)
  • Δε με αγγίζει το θέμα, άσχετα με το πού ζω, καιρός είναι. Απλά.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Εγώ θέλω να ψηφίσω 3 εκδοχές...μπορώ?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
το ξέρεις ότι η απάντησή σου είναι "ήλιος και βροχή" ε?:P:P:P

:P :P :P
Kαπως ετσι...:D
"Λιγο απο αυτο, λιγο απο εκεινο και μια φασολακια" ενα πραγμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Απ' ό,τι βλέπω οι πιο πολλοί ψήφισαν το πιο γενικό και αόριστο...

Αλλά από την άλλη... Εγώ, είπαμε, δεν αντέχω τον μονότονο καιρό. Και οι συννεφιές είναι ωραίες, και τα χιόνια, και ο ήλιος... αλλά το πολύ το Κύριε Ελέησον...

Την πολλή τη ζέστη, όμως, δεν. Δεν μπορώ, παθαίνω. Σωματικά, κιόλας...! Ειδικά με υγρασία, ά πα πα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cakrit

Νεοφερμένος

Ο cakrit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Η αλήθεια είνια οτι ο καιρός δεν επηρεάζει την διάθεση μου .. Άλλες φορές προτιμώ λιακάδα και ήλιο, άλλες φορές λατρεύω την βροχή και την μουνταμάρα.. Για μένα άλλωστε ... ο καιρός που ταιριάζει στην Θεσσαλονίκη (θεωρώ οτι είναι πιο όμορφη τότε) είναι η βροχή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lost_Prophet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lost_Prophet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Βροχή και κακό σήμερα! :/::sleep:
Εγώ θέλω ομίχλη. Μ' αρέσει η αίσθηση του γκρίζου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eutyhia

Νεοφερμένος

Η Eutyhia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Συννεφιά και βροχή :clapup: ο ήλιος με κουράζει απίστευτα :down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Κρύο, αστραπές, βροντές, σκοτάδι, καταιγίδες, ήλιος με δόντια, ηλιόλουστη μέρα με πολύ άνεμο, κάτι απ'ολα αυτά. Οι καλύτεροι μήνες από Νοέμβριο ως και όλο τον Μάρτιο. Μου φτιάχνει τη διάθεση ο λυσασμένος αέρας, το κρύο και οι περιοχές που βρίσκονται μακρυά από νερό και υγρασία, καλύτερα σε μεγάλα υψόμετρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Να υποθέσω ότι διαβάζεις ρομαντική ποίηση δόκτορα;

Πάντως κι εμένα μου ασκεί γοητεία ο χειμωνιάτικος καιρός αλλά τη διάθεση μου τη φτιάχνει πιο πολύ η Άνοιξη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Λατρευω τις κακοκαιριες...Ακομη και να περπατω στην βροχη....Σιγουρα προτιμω το κρυο απο την ζεστη, για εντελως πρακτικους λογους βεβαια...

Αλλα δεν μπορω με την καμια την μονοτονια... Χρειαζομαστε και λιακαδες και βροχες και συννεφιες και χιονια και καυσωνες κι απ'ολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
O καιρος θεωρω πως επηρεαζει παρα πολυ την ψυχολογια μας!Καταρχας μιας και ερχονται Χριστουγεννα δεν μπορει να εχει ζεστη γιατι τοτε δεν θα νιωθουμε και τοσο καλα!Σε αντιθεση αν εχει κρυο,τοτε δεν θα ειναι ωραια?Να εισαι μεσα με το χριστουγεννιατικο δεντρο και εξω να χιονιζει?
Επομενως,ο καιρος επηρεαζει εν μερει την ψυχολογια μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
πιστεύω πώς π.χ.ο βροχερός καιρός σε επηρεάζει μόνο εάν έχεις ήδη κάποια στεναχώρια. εάν είσαι καλά ψυχολογικά, δεν σε ρίχνει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
O καιρος θεωρω πως επηρεαζει παρα πολυ την ψυχολογια μας!Καταρχας μιας και ερχονται Χριστουγεννα δεν μπορει να εχει ζεστη γιατι τοτε δεν θα νιωθουμε και τοσο καλα!Σε αντιθεση αν εχει κρυο,τοτε δεν θα ειναι ωραια?Να εισαι μεσα με το χριστουγεννιατικο δεντρο και εξω να χιονιζει?
Επομενως,ο καιρος επηρεαζει εν μερει την ψυχολογια μας.

Ναι αλλά σκέψου και το άλλο. Ο καιρός δεν θεωρώ πως επηρεάζει πάρα πολύ την ψυχολογία μας! Στην Αυστραλία τα Χριστούγεννα είναι καλοκαίρι και έχει ζέστη. Και όταν έχει ζέστη στην Αυστραλία τότε όλα τα party animals πηγαίνουν στην παραλία για να δροσιστούν και πίνουν beers και βλέπουν τους καρχαρίες σε απόσταση αναπνοής. Εκείνοι νιώθουν τόσο καλά! Μετά σκέψου και το άλλο αυτοί έχουν καγκουρό. Εμείς έχουμε καγκουρό; Σε αντίθεση αν είχε ζέστη, τότε δεν θα ήταν άσχημα; Να είσαι με το χριστουγεννιάτικο δέντρο και έξω να κάνουν σέρφ με τους καρχαρίες;
Επομένως, ο καιρός δεν επηρεάζει εν μέρει την ψυχολογία μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
εμένα μου αρέσει πολύ η κακοκαιρία :P ,πραγματικά απολαμβάνω τις βόλτες στη βροχή:clapup: .γενικά όταν βρέχει ή έχει συννεφιά μου φτιάχνει η διάθεση :D και συγκεντρώνομαι περισσότερο από όταν έχει καλο καιρό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
πιστεύω πώς π.χ.ο βροχερός καιρός σε επηρεάζει μόνο εάν έχεις ήδη κάποια στεναχώρια. εάν είσαι καλά ψυχολογικά, δεν σε ρίχνει. :)

Βασικα δεν υπαρχει καλυτερο απο το να μελαγχολεις με κακο καιρο... Για μενα τουλαχιστον...


Αν και το μεγαλο προβλημα με την κακοκαιρια ειναι οταν πρεπει να δουλεψεις σε εξωτερικο χωρο και η δουλεια πρεπει να γινει οπωσδηποτε εκεινη την ωρα... Απο τις χειροτερες εμπειριες μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Λατρεύω τη βροχή. Όταν βρέχει θέλω όλη μέρα να είμαι σπίτι να πίνω ζεστά ροφήματα, να χουχουλιάζω στο κρεβάτι μου (ή στην αγκαλια του :redface:), να χαμηλώνω τη μουσική ή τη τηλεόραση και να ακούω την όμορφη βροχούλα να πέφτει, τις αστραπές και τα μπουμουνητά!

Αυτό τώρα λέτε να δείχνει ότι έχω μουντό χαρακτήρα? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Και εμενα μου αρεσει η βροχη. Ειναι πολυ ωραια να εχει συννεφα ή να βρεχει!!! Την πολυ ζεστη δεν την μπορω... Ειναι ωραιος ο καιρος οταν εχει κρυο καιρο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Η συννεφιά και η βροχή με επηρεάζουν αρκετά αρνητικά. Θα μπορούσε να πει κανείς ότι η απόδοσή μου πηγάζει από την ηλιακή ενέργεια...LOL :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Ενα εχω να πω

Κωλοκαιρε γαμιεσαι ρε. Σε περνει παρτουζα το καλοκαιρι και η ανοιξη μαζι και σε κανουν παιδακια να εχεις να κλαις

Ολοι οι καιροι γαματοι ειναι οταν εχεις χρονο να ξινεις την πετσα σου. Ξερεις ρομαντζαδες κτλ μπορεις να βρεις απο την πιο μεγαλη παπαρια αν θελεις. Αν ομως δεν εχεις χρονο για τετοιες πιπες, και τρεχεις ολη μερα, ε τοτε, κωλοκαιρε, πραγματικα στο λεω, θελω να σε σκοτοσω :hypno:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top