Γιορτή της μητέρας

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ναι σημερα ειναι. Και μεσα στην καθημερινοτητα, την ταχυτητα και το χαος των ημερων μας, ξεχναμε να σκεφτουμε τι τραβανε οι μητερες ολου του κοσμου γενικοτερα.

μητερες σαν τη δικη μου, τη δικη σας.
μητερες που μεγαλωνουν παιδια με ασθενειες,
μητερες που προσπαθουν να γλιτωσουν τα παιδια τους απο τα ναρκωτικα,
μητερες που μεγαλωνουν τα παιδια τους μονες τους,
ή που κανουν 2 δουλιες για να τα βγαλουν περα
μητερες που χασαν τα παιδια τους απο πολεμο
μητερες που αγωνιουν επειδη κινδυνευει το παιδι τους

Θα θελα να τους αφιερωσω το παρακατω (που δε ξερω ποιος το χει γραψει) :


"Οταν νόμιζες ότι δεν κοίταζα, σε κοιτούσα κρυφά και έμαθα από σένα να είμαι υπεύθυνη, να μην ντρέπομαι να κλαίω,
να μην φοβάμαι το σκοτάδι και να αγαπώ με όλη μου την καρδιά.

Όταν νόμιζες ότι δεν κοίταζα, με φίλησες
για καληνύχτα και ένιωσα πως μ’ αγαπάς.

Όταν νόμιζες ότι δεν κοίταζα, μου χαμογέλασες
και ένιωσα την θέρμη του χαμόγελου σου να μου ζεσταίνει το πρόσωπο.

Όταν νόμιζες ότι δεν κοίταζα, μου έφτιαξες το αγαπημένο μου φαγητό
και έμαθα ότι η ευτυχία κρύβεται στις μικρές καθημερινές εκδηλώσεις αγάπης!

Όταν νόμιζες ότι δεν κοίταζα, φρόντιζες έναν άρρωστο φίλο μας
και έμαθα ότι όλοι πρέπει να φροντίζουμε τους συνανθρώπους μας όταν έχουν ανάγκη.Στις δυσκολίες φαίνεται πόσο δυνατή είναι μια φιλία.

Όταν νόμιζες ότι δεν κοίταζα, αφιέρωσες χρόνο και έδωσες χρήματα σε ανθρώπους που ήταν φτωχοί και αδύναμοι. Και έμαθα ότι όλοι πρέπει να συμπαραστεκόμαστε σε όσους είναι αδύναμοι ηθικά και υλικά. Με να τους βοηθάμε τους θυμίζουμε ότι έχουν τα πάντα γιατί είμαστε εμείς κοντά τους.

Όταν νόμιζες ότι δεν κοίταζα, είδα να ταϊζεις μια αδέσποτη γάτα
και έμαθα ότι είναι καλό να φροντίζεις τα ζώα.
Σε κάνει υπεύθυνο και γνωρίζεις πόσο όμορφα νιώθεις όταν δίνεις αγάπη.

Όταν νόμιζες ότι δεν κοίταζα, είδα πόσο υπεύθυνα χειρίστηκες τις πιο δύσκολες καταστάσεις και έμαθα ότι πρέπει να είμαι υπεύθυνη και δυνατή για να αντιμετωπίζω τις δυσκολίες της ζωής.

Όταν νόμιζες ότι δεν κοίταζα, είδα δάκρυα να τρέχουν από τα μάτια σου
και έμαθα ότι κάποια πράγματα στη ζωή, μας πονάνε και ότι δεν είναι ντροπή να κλαίμε…ανακουφίζει την ψυχή. Γνωρίζουμε τον πόνο, μαθαίνουμε να μην τον φοβόμαστε και μας κάνει δυνατούς από κάθε άλλη φορά!

Όταν νόμιζες ότι δεν κοίταζα, έμαθα τα περισσότερα μαθήματα ζωής
για να είμαι καλό και σωστό άτομο για την κοινωνία.


Όταν νόμιζες ότι δεν κοίταζα, σε κοίταξα κρυφά και ήθελα να σου πω:


Σ’ευχαριστώ για όλα τα πράγματα που είδα,

όταν νόμιζες ότι δεν κοίταζα..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
:) πολύ ωραίο Lorien


Χρονια πολλά μανούλα μου και χρόνια πολλά σε όλες τις μάνες του κόσμου
Καθώς επίσης και μια ιδιαίτερη και ξεχωριστή μνεία στις μανούλες του e-steki :)


Να σας χαιρόμαστε όλες :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
"μανοοοοοούυυυυυυυυυυυυλαααααααααααααααα..."



βέγγος:D

πάω να πάρω τη μάμυ μου τελέφωνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
:) πολύ ωραίο Lorien


Χρονια πολλά μανούλα μου και χρόνια πολλά σε όλες τις μάνες του κόσμου
Καθώς επίσης και μια ιδιαίτερη και ξεχωριστή μνεία στις μανούλες του e-steki :)


Να σας χαιρόμαστε όλες :flowers:


Ζήτωωωωωω!!!!!!!! (Συμφωνώ και σε ευχαριστώ που τα είπες εκ μέρους μου!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Ευχαριστώ Lorien που μου το θύμησες - το είχα αγνοήσει τελείως. Ξέρω, ξέρω είμαι αδικιολόγητος. :redface: Τέλος πάντων με τη πρώτη ευκαιρία θα της ευχηθώ τα καλύτερα, αφού πρώτα της δώσω ένα φιλί στο μάγουλο και μια μεγάλη αγκαλιά. Εύχομαι τα καλύτερα για τις μητέρες όλων στο φόρουμ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Χρόνια πολλά στις μανούλες του φορουμ...
Παω να παρω τηλέφωνο τη μανούλα μου... (που και 105 να φτάσω πάλι μανούλα θα τη λέω :D )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Mammy! O' Mammy!:hehe: :hehe: :hehe: :rofl: :rofl: :rofl:

Χρόνια πολλά και στη δική μου μανούλα!:redface: Ότι έχει κάνει εκείνη για μένα, δε το χει κάνει άλλο άτομο, τελεία και παύλα. Με σώζει στην κυριολεξία από τα χειρότερα όταν ήταν έγκυος, τραβάει ζόρια για να με μεγαλώσει, άγχη με το σχολείο, άγχη για να είμαι καλά, όταν εχω ανάγκη κάτι και βρεθεί στην Αθήνα τρέχει και κάνει τον αχθοφόρο για να μην κουράσει εμένα...κλπ. Οχι πείτε μου, υπάρχει τίποτε πιο πολύτιμο από τη μάνα;:)

Χρόνια πολλά και στις δικές σας μανούλες!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
σ' αγαπάω μανούυυλααα :) :D

ψ. σήκωσε το γ@μοτηλέφωνο επιτέλους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
ΔΙΔΑΓΜΑΤΑ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ (Γιατί πάντα η μάνα είναι μόνο μία)

1. ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ"
Αν πρόκειται να σκοτωθείτε με τον αδερφό σου, πηγαίνετε έξω. Μόλις τελείωσα το σφουγγάρισμα."

2. ΠΡΟΣΕΥΧΗ
"Κάνε την προσευχή σου να βγει ο λεκές από το χαλί."

3. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΣΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ
"Αν την άλλη Πέμπτη που θα πάω στο σχολείο σου για το τρίμηνο, δεν έχεις καλούς βαθμούς, καλύτερα να έχεις φύγει από το σπίτι πριν γυρίσω."

4. ΛΟΓΙΚΗ
"Δεν έχει γιατί. Γιατί έτσι είπα εγώ."

5. ΤΕΤΡΑΓΩΝΗ ΛΟΓΙΚΗ
"Αν πέσεις και ματώσεις τα γόνατά σου, θα φας το ξύλο της χρονιάς σου γιατί θα έχεις σκίσει και το παντελόνι σου."

6. ΠΡΟΝΟΗΤΙΚΟΤΗΤΑ
"Άλλαξε βρακί, ρε παιδάκι μου. Αν χτυπήσεις και σε πάνε στο νοσοκομείο τι θα πουν οι γιατροί;"

7. ΕΙΡΩΝΕΙΑ
"Σταμάτα να κλαις δίχως λόγο γιατί θα σε κάνω να κλάψεις με λόγο."

8. ΕΥΛΥΓΙΣΙΑ
"Ωραίο πλύσιμο έκανες! Δεν βλέπεις τον σβέρκο σου που είναι μαύρος;"

9. ΩΣΜΩΣΗ
"Κλείσε το στόμα σου και φάε το φαΐ σου."

10. ΑΝΤΟΧΗ
"Δεν θα σηκωθείς από το τραπέζι αν δεν τελειώσεις τα ρεβύθια σου."

11. ΚΑΙΡΙΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ
"Το δωμάτιό σου είναι σαν να το χτύπησε τυφώνας."

12. ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ
"Ό,τι σου λέω εγώ σου φαίνεται παράλογο. Εσύ τα ξέρεις όλα κι εγώ είμαι παράλογη, έτσι;"

13. ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΚΥΚΛΟΣ
"Συνέχισε την γκρίνια και θα δεις! Εγώ σε γέννησα, εγώ σε θα σε σκοτώσω."

14. ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ
"Πού τάμαθες αυτά, ρε παιδάκι μου; Γιατί δεν βλέπεις τον αδερφό σου; Έτσι κάνει;"

15. ΖΗΛΕΙΑ
"Εγώ στην ηλικία σου δεν είχα πα*****ια να φορέσω. Χιλιάδες παιδάκια σήμερα γυρνάνε ξυπόλητα. Μην είσαι αχάριστος."

16. ΔΙΟΡΑΤΙΚΟΤΗΤΑ
"Περίμενε να πάμε σπίτι και θα δεις."

17. ΥΠΟΜΟΝΗ
"Θα το ανοίξουμε όταν πάμε σπίτι."

18. ΙΑΤΡΙΚΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ
"Σταμάτα να αλλοιθωρίζεις γιατί στο τέλος θα μείνεις αλλοίθωρος."

19. ΥΠΕΡΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ
"Βάλε το πουλόβερ σου. Κάνει κρύο και δεν το καταλαβαίνεις."

20. ΧΙΟΥΜΟΡ
"Αν κοπείς με το μαχαίρι μην έρθεις κλαίγοντας σε μένα γιατί θα τις φας από πάνω."

21. ΕΝΗΛΙΚΙΩΣΗ
"Αν δεν φας όλο το φαΐ σου δεν θα μεγαλώσεις."

22. ΓΕΝΕΤΙΚΗ
"Όλα τα χούγια του πατέρα σου πήρες."

23. ΚΑΤΑΓΩΓΗ
"Όταν σου δίνουν κάτι να λες ευχαριστώ. Μην είσαι βλάχος."

24. ΣΟΦΙΑ
"Όταν μεγαλώσεις θα καταλάβεις."

25. ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ
"Θα κάνεις και συ παιδιά μια μέρα. Μακάρι να σου κάνουν ότι κάνεις εσύ σε μένα."

26. ΑΜΕΤΡΟΕΠΕΙΑ(αμέσως μετά τον γάμο:)
"Άντε, κάντε κι ένα παιδάκι τώρα. Εγώ είμαι εδώ, εγώ θα το μεγαλώσω."(ένα-δυο χρόνια αργότερα:)"
Όποιος έχει παιδί κάθεται στο σπίτι του και το μεγαλώνει. Αρκετά! Εγώ τα δικά μου τα μεγάλωσα."


Περα απο τα αστεια ομως, χρονια πολλα στην μητερα μου που πραγματικα τοσα χρονια μου προσεφερε τοσα και ανεχτηκε τοσα μονο και μονο για εμας.:redface:
Φυσικα χρονια πολλα και στις μαναδες ολου του κοσμου!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
(από ραδιοφωνική εκπομπή γύρω στο 1990)

Η μητρική αγάπη είναι μια χωρίς όρους επιβεβαίωση της ζωής του παιδιού και των αναγκών του.
Η επιβεβαίωση της ζωής του παιδιού έχει δύο όψεις: η μία είναι η φροντίδα και η ευθύνη, οι απόλυτα αναγκαίες για τη διαφύλαξη της ζωής του παιδιού και την ανάπτυξή του, η άλλη πηγαίνει πιο μακριά απʼ την απλή συντήρηση. Είναι η στάση που ενσταλάζει στο παιδί την αγάπη για τη ζωή, που του δίνει το συναίσθημα.
Η μητρική αγάπη σʼ αυτό το δεύτερο στάδιο κάνει το παιδί να νιώθει «είναι ωραίο να έχω γεννηθεί». Αυτό ενσταλάζει στο παιδί την αγάπη για τη ζωή, κι όχι μόνο την επιθυμία να μείνει ζωντανό.
Η γη της επαγγελίας - η γη είναι ένα μητρικό σύμβολο- περιγράφεται με το γάλα και το μέλι που ρέουν άφθονα. Το γάλα είναι το σύμβολο της πρώτης έννοιας, της αγάπης, της φροντίδας και της ασφάλειας.
Το μέλι συμβολίζει τη γλυκύτητα της ζωής την αγάπη γιʼ αυτήν και την ευτυχία να είσαι ζωντανός.
Για να είναι ικανή μια μητέρα να δώσει και από το μέλι, δεν φτάνει μόνο να είναι μια καλή μητέρα, αλλά και ένα ευτυχισμένο άτομο.
Η επίδραση στο παιδί είναι καθοριστική. Η αγάπη της μητέρας για τη ζωή είναι τόσο μεταδοτική όσο και η αγωνία της.
Και οι δύο καταστάσεις έχουν μια επίδραση στην διαμόρφωση της προσωπικότητας του παιδιού.
Το πραγματικό κατόρθωμα της μητρικής αγάπης, βρίσκεται όχι στην αγάπη της μάνας για το νήπιο, αλλά στην αγάπη της για το παιδί που μεγαλώνει .
Το παιδί πρέπει να μεγαλώσει! Πρέπει να ξεφύγει από τη μήτρα της μητέρας, από το μαστό της. Πρέπει τελικά να γίνει μια εντελώς ξεχωριστή ανθρώπινη ύπαρξη.
Η πραγματική ουσία της μητρικής αγάπης είναι η φροντίδα για την ωρίμανση του παιδιού, για την αποκόλληση του από τη μητέρα.
Στην ερωτική αγάπη δύο άνθρωποι που ήταν χωρισμένοι, ξένοι, γίνονται ένα.
Στη μητρική αγάπη δύο άνθρωποι που ήταν ένα, αποχωρίζονται και ακολουθούν ξεχωριστές παράλληλες πορείες.
Η μητέρα πρέπει να επιθυμεί να βοηθήσει τον αποχωρισμό του παιδιού, πράγμα που απαιτεί ανιδιοτέλεια και ικανότητα να δίνεις το παν και να μην θέλεις τίποτʼ άλλο, από την ευτυχία του αγαπημένου προσώπου.


Εύχομαι να έχουμε πάντα τη δύναμη να μεγαλώνουμε τα παιδιά μας σαν να μην ήταν παιδιά μας, αλλά οι γιοί και οι κόρες του κόσμου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Άλλαξε η μέρα... Η γιορτή της μητέρας πέρασε, αλλά εγώ πιστεύω ότι η κάθε μέρα της ανήκει. Πρέπει να είναι πολύ δύσκολο να αναθρέψεις ένα παιδί, ακόμα κι αν έχεις και τα λεφτά και τον χρόνο να ασχοληθείς, και προβλήματα υγείας να μην υπάρχουν. Κυρίως όταν υπάρχουν καλά παιδιά σαν εμένα! (μα γιατί μαμά με φωνάζεις πάλι κατσίκα;;; Μια χαρά ζώα είναι τα κατσίκια)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalia

Νεοφερμένος

Η Dalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Πανέμορφο κείμενο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το επαναφέρω μια που στις 11 Μαϊου 2008 την Κυριακή, είναι η γιορτή της Μητέρας! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Ναι, έρχεται η γιορτή! Θέλω να της πάρω ένα δώρο. Εντάξει, το καλύτερο δώρο είναι η αγάπη μου, το ξέρω, αλλά σοβαρά έχετε καμιά ιδέα; Σκέφτομαι να της φτιάξω κάτι με τα χεράκια μου αλλά τι; Μήπως να αγοράσω κάτι συμβολικό ή να κάνω κάτι πρακτικό (π.χ. να συμαζέψω το δωμάτιό μου);
:confused::):hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

newyork

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nancy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Το επαναφέρω μια που στις 11 Μαϊου 2008 την Κυριακή, είναι η γιορτή της Μητέρας! :)

πάλι καλά γιατί η αλήθεια είναι ότι δεν υπήρχε περίπτωση να το θυμηθω μαζί με το άγχος των εξατάσεων...
μπράβο σου...

Ναι, έρχεται η γιορτή! Θέλω να της πάρω ένα δώρο. Εντάξει, το καλύτερο δώρο είναι η αγάπη μου, το ξέρω, αλλά σοβαρά έχετε καμιά ιδέα; Σκέφτομαι να της φτιάξω κάτι με τα χεράκια μου αλλά τι; Μήπως να αγοράσω κάτι συμβολικό ή να κάνω κάτι πρακτικό (π.χ. να συμαζέψω το δωμάτιό μου);
:confused::):hmm:

Κάτι απ' τα χεράκια σου θα ήταν υπέροχο.Μπόρεις να της φτιάξεις ένα poster με φωτογραφίες σας μαζί(αυτές που θα είστε αγαπημένες:D:P...)
Η δική μου μητέρα ενθουσιάστηκε με αυτό πέρσυ.....
Αν δε μπορείς πάλι συνδίασε πράκτικό και συμβολικό...
Μάζεψε το μισό δωμάτιο σου αλλά πάρ' της και ένα μικρό δωράκι:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Κάτι απ' τα χεράκια σου θα ήταν υπέροχο.Μπόρεις να της φτιάξεις ένα poster με φωτογραφίες σας μαζί(αυτές που θα είστε αγαπημένες:D:P...)
Η δική μου μητέρα ενθουσιάστηκε με αυτό πέρσυ.....
Αν δε μπορείς πάλι συνδίασε πράκτικό και συμβολικό...
Μάζεψε το μισό δωμάτιο σου αλλά πάρ' της και ένα μικρό δωράκι:clapup::clapup:

Καλή ιδέα! Μου αρέσει και το κολλάζ:D
Παίζει πολύ!
Ευχαριστώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Ναι ναι ναι!!! Ρηνούλα αυτό να της κάνεις ... θα της αρέσει πολύ και ειδικά επειδή αφιέρωσες χρόνο για την γιορτή αυτη! :)
Και ένα τριαντάφυλλο ρόζ μαζί θα ήταν η τέλεια ιδέα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Kαι εγώ την αγαπώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Χρόνια πολλά σε όλες τις μαμάδες!:D

Και καλα που το είδα γιατί θα το ξεχνούσα με την αφηρημάδα που με καταβάλει τον τελευταίο καιρό.:P

Να χαίρεστε όλοι και όλες τις μανούλες σας και να τους θυμίζετε κάθε μέρα (και όχι μόνο σήμερα) πόσο σημαντικές είναι.(Το τελευταίο συμπεριλαμβάνει κι εμένα μέσα γιατί δεν τα μπορώ αυτά.:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
να χαίρεστε τις Μανούλες σας και χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες του στέκι :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top