Κοτόπουλο κοκκινιστό στο φούρνο με μακαρόνια

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κοτόπουλο κοκκινιστό στο φούρνο με μακαρόνια!
Συνταγή απλή και εύκολη για φοιτητές.

Συστατικά:
  1. Μπούτια κοτόπουλου (εδώ, 5).
  2. Κόκκινη σάλτσα, έτοιμη ή φτιαγμένη στο σπίτι (ψάχτε άλλη συνταγή).
  3. Κοφτό μακαρόνι ή κριθαράκι, ~250g.
  4. Αλάτι.
  5. Να πεινάτε του κερατά. :P
Εκτέλεση:
  1. Γεμίζουμε το ταψί με νερό και με αλάτι - μία κοφτή κουταλιά σούπας.
  2. Πλένουμε τα μπούτια και τα καθαρίζουμε από παχάκια και συκώτια.
  3. Αλατίζουμε τα μπούτια κι από τις δύο πλευρές.
  4. Βάζουμε την σάλτσα στο ταψί.
  5. Βάζουμε τα μπούτια στο ταψί, με την πέτσα προς τα κάτω.
  6. Προθερμαίνουμε τον φούρνο στους 200°C.
  7. Όταν θερμανθεί ο φούρνος, βάζουμε μέσα το ταψί.
  8. Περιμένουμε μία ώρα.
  9. Βγάζουμε το ψαξί.
  10. Αναποδογυριζουμε τα μπούτια - η πέτσα προς τα πάνω, όπως στις φωτογραφίες.
  11. Βάζουμε μακαρόνια (ή κριθαράκι) μέσα στο ταψί, ανάμεσα στα κοτόπουλα.
    Τα ανακατεύουμε τοπικά για να μην κολλήσουν κάτω. Κοιτάμε να είναι όλα μέσα στο νερό.
  12. Βάζουμε το ταψί στο φούρνο.
  13. Περιμένουμε άλλη μία ώρα.
  14. Βγάζουμε το ταψί, κλείνουμε τον φούρνο. Καλή όρεξη!
Tips:
  • Τον φούρνο μπορούμε να τον κλείσουμε, αφού βάλουμε τα μακαρόνια, και στα 50 λεπτά και να αφήσουμε το ταψί μέσα για 10 λεπτάκια ακόμα.
  • Αφού έχουμε βάλει τα μακαρόνια, ελέγχουμε στο μισάωρο αν έχουν τραβήξει όλο το νερό τα μακαρόνια. Εάν χρειαστεί, προσθέτουμε νερό. Για να μην κόψουμε τη ζέστη, προσθέτουμε νερό που έχουμε βράσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • DSC03501.JPG
    DSC03501.JPG
    1.3 MB · Εμφανίσεις: 657
  • DSC03503.JPG
    DSC03503.JPG
    1.3 MB · Εμφανίσεις: 375
  • DSC03504.JPG
    DSC03504.JPG
    1.3 MB · Εμφανίσεις: 219
  • DSC03505.JPG
    DSC03505.JPG
    1.3 MB · Εμφανίσεις: 354
  • DSC03506.JPG
    DSC03506.JPG
    1.3 MB · Εμφανίσεις: 272
Τελευταία επεξεργασία:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μιαααμ! Το αγαπημένο μου φαγητό!!! Να το βάλεις στις συνταγές! :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Μιαααμ! Το αγαπημένο μου φαγητό!!! Να το βάλεις στις συνταγές! :pfff:

Σαφέστατα καλύτερο με κριθαράκι..!
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το καλυτερότερο είναι με κάτι πλατιές χυλοπίτες χωριάτικες, όπως το κάνουν στο Club Agia Anna στην Εύβοια. Αχχχχχχ..... :inlove:
Έχω μια τρελή ιστορία από εκεί με αυτό το φαγητό.

Κάνουμε διακοπές με την κόρη μου η οποία τότε είναι περίπου 8 ετών. Εκείνη τη χρονιά κάποιο κλιματολογικό ζήτημα που δεν θυμάμαι, είχε ευνοήσει τις σφίγγες και ο τόπος ήταν γεμάτος. :/:
Από την παραλία ακόμη, ονειρευόμαστε με τη μικρή να γυρίσουμε στο camping και να φάμε το αγαπημένο μας super duper καταπληκτικό φαγάκι. Φτάνουμε, παραγγέλνουμε στο self service και πάμε και καθόμαστε στον εξωτερικό χώρο του εστιατορίου (δεν είχε εσωτερικό έτσι κι αλλιώς). Και πάνω που σηκώνουμε τα πιρούνια και είμαστε έτοιμες ν' αρχίσουμε να τρώμε, μας περιτριγυρίζει ολόκληρο κοπάδι από αηδιαστικές και σιχαμερές σφίγγες οι οποίες την πέφτουν στο φαγητό και δεν μας αφήνουν να φάμε.
Κλαίει η μικρή, διώχνω όσες μπορώ εγώ, αλλά τίποτα. Δεν είναι κατάσταση αυτή. Τρέχω, παίρνω δύο πακέτα, ρίχνουμε όπως-όπως μέσα το φαγητό και ξεκινάμε τρέχοντας για τη σκηνή μας! :D Δεν υπερβάλω λέγοντας πως μας ακολουθούσαν από πίσω στη διαδρομή!!
Φτάσαμε, μπήκαμε μέσα, κλείσαμε το φερμουάρ της σκηνής, ανοίξαμε τα πακέτα μας και ....μμμ απόλαυση! :) Απ' έξω να ζουζουνίζουν οι σφίγγες κι εμείς μέσα να τρώμε απολαμβάνοντας. :D
Ίσως το καλύτερο γεύμα της ζωής μου και μια από τις πιο έντονες αναμνήσεις από το camping. :D

You should try it...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Προστέθηκε η συνταγή! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Να ρωτήσω.

Χωρίς μπαχαρικά-μυρωδικά δεν βγήκε λίγο άνοστο; :worry:
Προσωπικά,έχω μια μικρούλα αδυναμία στα πικάντικα,οπότε κάθε φορά που μαγειρεύω,βάζω τουλάχιστον δύο είδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Να ρωτήσω.

Χωρίς μπαχαρικά δεν βγήκε λίγο άνοστο; :worry:
Προσωπικά,έχω μια μικρούλα αδυναμία στα πικάντικα,οπότε κάθε φορά που μαγειρεύω,βάζω τουλάχιστον δύο είδη.
Μια χαρά βγήκε. Την Τετάρτη το 'φτιαξα κι ακόμα έχω να τρώω. Delicious! :D
Τι θα πρότεινες για να το νοστιμίσει, φερ' ειπείν; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Να ρωτήσω.

Χωρίς μπαχαρικά-μυρωδικά δεν βγήκε λίγο άνοστο; :worry:
Προσωπικά,έχω μια μικρούλα αδυναμία στα πικάντικα,οπότε κάθε φορά που μαγειρεύω,βάζω τουλάχιστον δύο είδη.

Αν φτιάξεις μια πολύ νόστιμη σάλτσα με τα μπαχαρικά που σου αρέσουν, δε θα λείψει τίποτα. Άντε να προσθέσεις λίγο πιπέρι στο τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Αναφέρω αυτά που χρησιμοποιώ εγώ για κοτόπουλο. :)
  • Σκόρδο
  • Κάρι
  • Khmeli suneli Ένα μιξ από πολλά μπαχαρικά-μυρωδικά.
  • Cuminum cyminum Δεν ξέρω πως ονομάζεται οπότε παραθέτω την λατινική ονομασία και φώτο του φυτού. :P Πάντως μοιάζει με κίμυνο,αν και έχει τελείως διαφορετική μυρωδιά. Χρησιμοποιείται ευρέως στην ανατολική κουζίνα.
Τα δύο τελευταία δεν νομίζω να χρησιμοποιούνται στην Ελλάδα. Αμφιβάλλω αν είναι καν γνωστά.:P
Επίσης ανάλογα την συνταγή μπορείς να προσθέσεις και κάποια άλλα π.χ.μοσχοκάρυδο.

edit: Ναι,ναι και πάπρικα. [Γεια σου ρε Άγγελε :D]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τι θα πρότεινες για να το νοστιμίσει, φερ' ειπείν; :hmm:
παπρικα και ριγανη-φρεσκια το τελειο και πιπερια φρεσκια
επισης κρεμμυδι κομμενα ,καροτο-το κανει γλυκισμα- και για τουρλου κατασταση αρακα καλαμποκι,,μαλιτζανες κολοκυθια..
βασικα οτι λαχανικο υπαρχει..
βασικα ομως γινεται λιγο βραστο ετσι

αν μπει με σαλτσα σκετο και ξεροψηθει θα παρει αλλη γευση τελειως
αλλο πραγμα..

αυτο το ανακατεμα ζυμαρικου ή πατατας με κρεας παντα χαλαει την ποιοτητα του ψησιματος

και αφου σερβιριστει,,τριμμενη φετα απο πανω,,για αψογη νοστιμια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
New: όταν έχουμε ετοιμάσει το ταψί, πριν βάλουμε τα κοτόπουλα, βάζουμε βασιλικό. Αφού βάλουμε τα κοτόπουλα, βάζουμε περίπου 2 κουταλιές σούπας ελαιόλαδο πάνω απ' τα κοτόπουλα, για νοστιμιά. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Μπράβο Γιώργο.:redface:
Μπαχαρικά που θα έδεναν ωραία είναι μαύρο πιπέρι, κόκκινο πιπέρι, πάπρικα και μείγμα μπαχαρικών για κοτόπουλο. Όπου το τελευταίο συνήθως μέσα περιέχει αλάτι, κρεμμύδι, σινάπι, κουρκουμα, δενδρολίβανο (πάντα πηγαίνει με κοτόπουλο/κρέας), κόλιανδρο, μαϊνδανό και όλα αυτά είναι όλα μαζί σε κουτάκι.
πχ υπάρχουν και μείγματα για πατάτες φούρνου, τηγανιτές, σούπες, μοσχαράκια κλπ κλπ ώστε να μην ψάχνεις από εδώ και από εκεί για μπαχαρικά
Η ρίγανη δεν θα πήγαινε γιατί δεν δένει τόσο γευστικά και οπτικά με το μακαρόνι. Αν είχαμε κριθαράκι θα ήταν αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
New: όταν έχουμε ετοιμάσει το ταψί, πριν βάλουμε τα κοτόπουλα, βάζουμε βασιλικό. Αφού βάλουμε τα κοτόπουλα, βάζουμε περίπου 2 κουταλιές σούπας ελαιόλαδο πάνω απ' τα κοτόπουλα, για νοστιμιά. :D
Καλά ελαιόλαδο δεν είχες βάλει την πρώτη φορά;
Πάντα βάζουμε Γιώργο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
κόκκινο πιπέρι,
μισω το κοκκινο πιπερι

:worry:

δεν ειναι πιπερι,,αλλα κατι μπαλακια απο σκινο
χαλια γευση,,σαν δηλητηριο ενα πραμα..

επισης το καλυτερο που παει στα κρεατα ειναι το σκορδο και η μουσταρδα,,-για κοκκινιστα ομως οχι η μουσταρδα τοσο..

πχ εβαλα σκορδο στα μπιφτεκια και ειχαν απιστευτη γευση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
πχ εβαλα σκορδο στα μπιφτεκια και ειχαν απιστευτη γευση..

Πώς φαίνεται ο άνθρωπος που δεν έχει καμία σχέση με τη μαγειρική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
γιατι?αφου ταιριαξε απιστευτα..
πολυ εντονη γευση,,ταιριαξε.
βασικα με καθε κρεας παει το σκορδο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
γιατι?αφου ταιριαξε απιστευτα..
πολυ εντονη γευση,,ταιριαξε.
βασικα με καθε κρεας παει το σκορδο..

MA, μας λες ότι το σκόρδο πάει στα μπιφτέκια;
Αυτό είναι αυτονόητο. Δεν υπάρχει συνταγή μπιφτεκιών/κιμά χωρίς σκόρδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Αυτή η συνταγή είναι ιδανική με σπιτίσιες χυλοπίτες :eek:
Δε θα έβαζα πολλά μπαχαρικά αφού περιέργως, αν έχετε αλατοπιπερώσει σωστά και το κοτόπουλο και η σάλτσα ντομάτας δεν είναι ξινή, η τελική γεύση είναι απίστευτη λιτή και απέριττη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
μισω το κοκκινο πιπερι

:worry:

δεν ειναι πιπερι,,αλλα κατι μπαλακια απο σκινο
χαλια γευση,,σαν δηλητηριο ενα πραμα..

επισης το καλυτερο που παει στα κρεατα ειναι το σκορδο και η μουσταρδα,,-για κοκκινιστα ομως οχι η μουσταρδα τοσο..

πχ εβαλα σκορδο στα μπιφτεκια και ειχαν απιστευτη γευση..
Με κοκκινιστό η μουστάρδα καθόλου. Όχι πετυχημένος συνδιασμός και το αποτέλεσμά σου ίσως είναι και ενόχληση στην κοιλιά. :confused:
Μη πετάτε αυθαίρετα μπαχαρικά. Το φαγητό το βλέπουμε ως σύνολο και όχι μεμονόμενα. Σκόρδο με κοτοπουλο οκ αλλά σδκόρδο με μακαρόνι; Δύσκολη απόπειρα.
Επίσης αυτά τα μπιλάκια που λες μήπως είναι το μπαχάρι; Αυτά μάνα μου όταν σερβίρεις αφαιρούνται και με την καμία δεν τρώγονται.
γιατι?αφου ταιριαξε απιστευτα..
πολυ εντονη γευση,,ταιριαξε.
βασικα με καθε κρεας παει το σκορδο..
Αν το κρέας σου είναι σκέτο ίσως αν είναι σε συνδυασμό με κάτι άλλο θέλει προσοχή.
MA, μας λες ότι το σκόρδο πάει στα μπιφτέκια;
Αυτό είναι αυτονόητο. Δεν υπάρχει συνταγή μπιφτεκιών/κιμά χωρίς σκόρδο.
Υπάρχουν άπειρες αλλά δεν είναι εκεί το θέμα. :P
Πχ εμένα το σκόρδο δεν μου αρέσει καθόλου σε μπιφτέκι γιατί χάνω την γεύση από άλλα υπέροχα του μπιφτεκιού πχ του μαϊδανού του ή της κανέλας του

επίσης το γαμάτο παιδάκι στη φώτο σου είναι το παιδάκι απο την ράχη του διαβόλου;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Επίσης αυτά τα μπιλάκια που λες μήπως είναι το μπαχάρι; Αυτά μάνα μου όταν σερβίρεις αφαιρούνται και με την καμία δεν τρώγονται.
οχι,,αυτο το διαολο απο κατω λεω..
χαλια τελειως,,ειχε ριξει η μανα μου στη φακη και την πεταξαμε,,η γευση κολλαγε στον ουρανισκο σαν δηλητηριο..
ενω ολα τα αλλα πιπερια ειναι οκ,,πρασινο ασπρο μαυρο,,το ιδιο ειναι..
και μπουκοβο παπρικα απο την πιπερια κλπ παλι οκ..


Με κοκκινιστό η μουστάρδα καθόλου. Όχι πετυχημένος συνδιασμός και το αποτέλεσμά σου ίσως είναι και ενόχληση στην κοιλιά.
οντως δεν παει καθολου..
αλλα η μουσταρδα παει απιστευτα με τα λεμονατα φαγητα..τελεια..
μοσχαρισια γλωσσα πχ με μουσταρδα και ριγανη,,απιστευτη..

σδκόρδο με μακαρόνι;
παει φοβερα με τον κιμα για μακαρονια..
σπαει ολη την κρεατιλα και μυριζει τελεια..

βασικα εγω ειμαι βοηθος μαγειρα,,της μανα μου ..:P
λεω ιδεες και κανω καλα μονο ψητα βασικα..
με μπολικη μουσταρδα εννοειται..
και σκορδο σκισμενο και χωμενο μεσα για να πιασει.

και με τη φρεσκια ριγανη εξω στην αυλη ακομα καλυτερο..:P



ασχετο,,ενας συνδιασμος που δεν παει καθολου που ανακαλυψα.
εβαλα κακαο μεσα σε στραγγιχτο αγελαιδνο γιαυορτι..και εγινε τοσο πικρο,,με το ζορι τρωγοταν..ουτε μελι το εσωζε..
ειναι μερικες γευσεις που δεν ταιριαζουν με τιποτα,,
μια τελευταια ερωτηση.

εχετε δοκιμασει να βαλετε μελι στο κοτοπουλο ή αλλο κρεας?
εγω ποτε γιατι συχαινομαι τα γλυκα στα φαγητα.
αλλα λετε να αλλαζει γευση με ξυνο μαζι?..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top