Eurovision 2019

Ποια χώρα πιστεύετε ότι θα κερδίσει;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)
  • Ολλανδία

    Ψήφοι: 4 28.6%
  • Ρωσία

    Ψήφοι: 2 14.3%
  • Ελβετία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ιταλία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κύπρος

    Ψήφοι: 1 7.1%
  • Ελλάδα

    Ψήφοι: 4 28.6%
  • Νορβηγία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Σουηδία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ισλανδία

    Ψήφοι: 2 14.3%
  • Άλλη

    Ψήφοι: 1 7.1%

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Δεν μπορει 10 ατομα να εκπροσωπουν μια χώρα. Ελεος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Βγάλτε τις επιτροπές.Ολλανδια 6η,Ελλάδα 14η και fyrom 1ο.

Ρε φίλε τι στημένο είναι αυτό.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Βγάλτε τις επιτροπές.Ολλανδια 6η,Ελλάδα 14η και fyrom 1ο.

Ρε φίλε τι στημένο είναι αυτό.


Η γνώμη του κόσμου είναι εύκολο να προβλεθεί. Των επιτροποών όχι. Εσκεμένα δεν ψηφίζουν Ολλανδία γιατί ήδη ξέρουν ότι θα την υπερψηφίσει ο κόσμος.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Φώτη η Γερμανία 0

H Eλλαδα κατάντια. Θα εξηγήσω αύριο γιατί το λεω κατάντια.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Ναιιιιιιιιιιιι Ολλανδία!!!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
492 βαθμούς η Ολλανδία
465 βαθμούς η Ιταλία
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.



Ψηφίσαμε Ιταλία
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

<3
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Το τραγούδι μας δεν ήταν ξεσηκωτικό ή πολύ δυνατό, όμως άποψή μου είναι ότι άξιζε πιο υψηλή θέση.

Είχαμε πολύ γήινη σκηνική παρουσία χωρίς εφφέ, με φορτωμένη χορογραφία που προσπαθούσαν οι κάμερες να αναδείξουν ενίοτε περιορίζοντας τα πλάνα της Ντούσκα και το ανάποδο.
Η Ντούσκα μου φάνηκε ότι τραγούδησε καλύτερα στον τελικό και ο ήχος ήταν πιο βελτιωμένος, όμως ήταν εμφανές ότι ήταν πολύ αγχωμένη (δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου λόγω του ότι εκπροσωπούσε εμάς, αλλά μου φάνηκε ότι ήταν η πιο αγχωμένη από όλους τους διαγωνιζόμενους! ). Από θέμα πλάνων κάμερας προτιμούσα του ημιτελικού.

Από ότι είδα, στον 1ο ημιτελικό που λάβαμε μέρος, με το televoting πήραμε την 5η θέση. Προφανώς μετά στον τελικό αλλάζουν οι ισορροπίες αφού παίρνουν μέρος και τα φαβορί, ενώ πατώσαμε και στις επιτροπές.

Πάντως μόνο χαμένη δεν βγήκε η Ντούσκα από όλο αυτό, αφού από σχεδόν αφανής τραγουδίστρια εδώ στην Ελλάδα, την έμαθε πολύς κόσμος κι άφησε ένα στίγμα ως συμμετοχή σε όσα έχουμε στείλει ως Ελλάδα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Mόνο σε εμένα ο τυπάς μου θύμιζε τον κωστόπουλο νέο; :P
Ahahaha :P Εμένα γιατί η δεξιά κρεμασμένη σαν πολυφωτο δαπέδου της Αυστραλίας μου φάνηκε σαν τη Ζουμπουλία απο το Παρά Πέντε αναμαλλιασμενη; Για ρίξε μια ματιά και πες μου :P
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Ας γράψω και εγώ εντυπώσεις.

Ολλανδία:Άξιος νικητής δεν έχω να πω τίποτα άλλο.
Fyrom: Χάρηκα πολύ που πάτωσαν στο κοινό καθώς οι επιτροπές την ψήφισαν για διαφήμιση!
Νορβηγία:Νίκησε το Televoting και αξία νομίζω πολύ ωραία εμφάνιση!
Ελλάδα:Νομίζω ήρθε η ώρα να αποχωρήσουμε από τον διαγωνισμό καθώς κανείς δεν μας ψηφίζει πλέον.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Το τραγούδι μας δεν ήταν ξεσηκωτικό ή πολύ δυνατό, όμως άποψή μου είναι ότι άξιζε πιο υψηλή θέση.
Νομίζω πως αυτή η πρόταση περιγράφει όλο το διαγωνισμό. Δεν υπήρξε τραγούδι που να μη με φάνηκε αδιάφορο σε σημείο που σήμερα να μη με έχει μείνει κανένα. Της Ισπανίας και λίγο της Ελβετίας με φάνηκαν συμπαθητικά όταν τα έβλεπα. Για την Τάμτα που θα μπορούσε να έχει χορευτικό τραγούδι με καλή σκηνική παρουσία το παράτησαν μάλλον ήταν ίσως μια κακή έκδοση της Φουρέιρα πέρσι από όπου και να το πιάσεις. Της Ελλάδας δράμα πάλι δεν το είχα ακούσει μέχρι χθες και ήμουν σε φάση γουάτ δε φακ (γενικά θεωρώ πολύ κακές τις συμμετοχές μας από το 2015).
Επειδή αναφέρθηκε πάντως για τα Σκόπια θεωρώ λίγο άδικη αυτή την κριτική που γίνεται γιατί η κοπέλα είχε ωραία φωνή κατά τη γνώμη μου και δεν δικαιολογεί τέτοια κατακραυγή ακόμα και αν το τραβήξανε λίγο. Δηλαδή εμένα της Ιταλίας με φάνηκε απαίσιο δεν έσκουζα γιατί πήρε πολλούς βαθμούς από τις επιτροπές. :P

Και btw Φώτη τι να πει και η Γερμανία που στο τελεβότινγκ δεν την ψήφισαν ούτε οι γείτονες της. :hehe:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Νομίζω πως αυτή η πρόταση περιγράφει όλο το διαγωνισμό. Δεν υπήρξε τραγούδι που να μη με φάνηκε αδιάφορο σε σημείο που σήμερα να μη με έχει μείνει κανένα. Της Ισπανίας και λίγο της Ελβετίας με φάνηκαν συμπαθητικά όταν τα έβλεπα. Για την Τάμτα που θα μπορούσε να έχει χορευτικό τραγούδι με καλή σκηνική παρουσία το παράτησαν μάλλον ήταν ίσως μια κακή έκδοση της Φουρέιρα πέρσι από όπου και να το πιάσεις. Της Ελλάδας δράμα πάλι δεν το είχα ακούσει μέχρι χθες και ήμουν σε φάση γουάτ δε φακ (γενικά θεωρώ πολύ κακές τις συμμετοχές μας από το 2015).
Επειδή αναφέρθηκε πάντως για τα Σκόπια θεωρώ λίγο άδικη αυτή την κριτική που γίνεται γιατί η κοπέλα είχε ωραία φωνή κατά τη γνώμη μου και δεν δικαιολογεί τέτοια κατακραυγή ακόμα και αν το τραβήξανε λίγο. Δηλαδή εμένα της Ιταλίας με φάνηκε απαίσιο δεν έσκουζα γιατί πήρε πολλούς βαθμούς από τις επιτροπές. :P

Και btw Φώτη τι να πει και η Γερμανία που στο τελεβότινγκ δεν την ψήφισαν ούτε οι γείτονες της. :hehe:


Ναι δίκιο έχεις όμως τελευταία φορά που βγήκαμε 10αδα το 2013 με τον Αγάθωνα (6η θέση) είχαμε πάρει 169 βαθμούς στο Televoting και 110 στις επιτροπές.Μετα από το 2013 πάτος.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ναι δίκιο έχεις όμως τελευταία φορά που βγήκαμε 10αδα το 2013 με τον Αγάθωνα (6η θέση) είχαμε πάρει 169 βαθμούς στο Televoting και 110 στις επιτροπές.Μετα από το 2013 πάτος.
Το 2014 δεν πήγε καλά το τραγούδι ήταν συμπαθητικό όμως. Ενίοτε ακούω τα τραγούδια που με άρεσαν από Γιουροβίζιον και τουλάχιστον φαίνεται να ξεσήκωσαν το κοινό. Ότι έχει πάει μετά το '14 είναι απαίσιο με αποκορύφωμα το 2016 (?) που έπρεπε οι απανταχού πόντιοι να τους κυνηγάμε με περίστροφα για αυτό που έκαναν.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Το 2014 δεν πήγε καλά το τραγούδι ήταν συμπαθητικό όμως. Ενίοτε ακούω τα τραγούδια που με άρεσαν από Γιουροβίζιον και τουλάχιστον φαίνεται να ξεσήκωσαν το κοινό. Ότι έχει πάει μετά το '14 είναι απαίσιο με αποκορύφωμα το 2016 (?) που έπρεπε οι απανταχού πόντιοι να τους κυνηγάμε με περίστροφα για αυτό που έκαναν.


Χαχαχα δεν ξέρω μήπως να πηγαίνουμε με ελληνικό στοιχείο άλλη φορά;
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top