Τι είναι έρωτας;

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Για να μην το κουράζουμε, απλά θα σου πω ότι δεν είναι ανάγκη να φτιάξεις μουσακά , για να φας μελιτζάνες....
Μπορείς να προσανατολιστείς σε πιο ξεκάθαρες και απτές λύσεις, και να φτιάξεις κατευθείαν μελιτζάνες...θα ήταν πιο έξυπνο...
Αν η απάντηση στο ερώτημα ¨τί είναι έρωτας;¨, είναι ¨το σεξ¨,
πολύ απλά φίλε μου θα σου πω ότι βλέπεις το δέντρο και όχι το δάσος,
και επίσης... αν έχεις βιώσει τον έρωτα μόνο σαν σεξ, ευελπιστώ και σου εύχομαι να τον γνωρίσεις και διεξοδικότερα και πληρέστερα,
οπότε, απλά θα σου πω για να σε προϊδεάσω.... τα καλύτερα έρχονται!

Λυπάμαι που δεν πιάνεις αυτό που ήθελα να πω, αλλά δεν πειράζει...

Πρακτικά συμφωνούμε...

Μόνο μία παρατήρηση... Έχουν οι μελιτζάνες μέσα στον μουσακά την ίδια γεύση με το να τις φτιάξεις σκέτες???:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Λυπάμαι που δεν πιάνεις αυτό που ήθελα να πω, αλλά δεν πειράζει...

Πρακτικά συμφωνούμε...

Μόνο μία παρατήρηση... Έχουν οι μελιτζάνες μέσα στον μουσακά την ίδια γεύση με το να τις φτιάξεις σκέτες???:hmm:
ααααα.... δηλαδή αντί να διαλέξεις το ωμό και ξεκάθαρο σεξ,που λες ότι θέλεις -μελιτζάνες-
ρίξε και κανα ¨σ'αγαπώ¨ ,και περιτύλιγμα ¨έρωτα¨, -μουσακάς- για να το νοστιμήσει και να το διανθίσει...:hmm:-χωρίς όμως να θέλεις θέλεις τον υπόλοιπο μουσακά-
οκ then.... απόλαυσε τον έρωτα σαν ¨σεξ¨ -θα σου επαναλάβω ότι χάνεις πολλά-
και φτιάχνε μουσακά , για να έχει και κάτι από γεύση μουσακά η μελιτζάνα που θες εντέλει να φας...
Περί ορέξεως... μελιτζάνα!
υγ, ...σε πληροφορώ ότι η μελιτζάνα στον μουσακά, έχει την ίδια γεύση που έχει και μόνη της... γιατί έχει τόσο έντονη γεύση, που ¨σκεπάζει¨ τις υπόλοιπες... Κάτι που δεν συμβαίνει με το ξεροσφύρι σεξ... υπάρχουν πληρέστερες καταστάσεις που το εμπεριέχουν, το συμπεριλαμβάνουν και το αναδεικνύουν ακόμα-ακόμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Συνεχίζεις να μην με κατανοείς...
Εγώ προσωπικά θέλω όλο το πακέτο του έρωτα (ή του μουσακά)... Αλλά κατανοώ κι αυτόν που προτιμά ένα μέρος του... Είναι λογικό κι αναμενόμενο ο καθένας μας να έχει διαφορετικές προτεραιότητες κι απαιτήσεις από την ζωή και τον έρωτα... Μπορούμε να τους κατακρίνουμε γι' αυτό όμως???

Ελπίζω να με καταλαβαίνεις καλύτερα τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Συνεχίζεις να μην με κατανοείς...
Εγώ προσωπικά θέλω όλο το πακέτο του έρωτα (ή του μουσακά)... Αλλά κατανοώ κι αυτόν που προτιμά ένα μέρος του... Είναι λογικό κι αναμενόμενο ο καθένας μας να έχει διαφορετικές προτεραιότητες κι απαιτήσεις από την ζωή και τον έρωτα... Μπορούμε να τους κατακρίνουμε γι' αυτό όμως???

Ελπίζω να με καταλαβαίνεις καλύτερα τώρα...
Ναι ρε παιδί μου.... σε έπιασα από την αρχή....
εν ολίγοις λες ότι ¨δικαίωμά του να αντιλαμβάνεται και να βιώνει τον έρωτα όπως γουστάρει¨...
Πειράζει που θέλησα να του πω ότι υπάρχουν και πληρέστερες και πιο εμπλουτισμένες εκδoχές του;;;;
Και σόρυ που θα το κάνω αυτό, δεν το συνηθίζω να θέτω και ηλικιακό ζήτημα,
αλλά... εδώ θα τολμήσω να το θέσω.. 18 χρονών...
βρίσκεσαι-ται μόλις στην αρχή και λίγο παρακάτω, στο ερωτικό σας ταξίδι....
Κράτα μια πισινή σου-σας λέω....
Θα δοκιμάσετε το σεξ, την μελιτζάνα, whatever και σε ένα σωρό ακόμα γεύσεις και εκδοχές....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lautreamont

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lautreamont αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
τι είναι έρωτας;


μια τυπική απόκλιση του βήχα.

Αυτό που δεν κρύβεται αλλά δεν κάνει θόρυβο.

:P

Μπούρδες.

Έρως είναι ένα (παροδικά) ρομαντικό (μελλοντικά) ερείπιο.
Το σύγχρονο μανεκέν ή κάθε άλλο σύμβολο ικανό να κινήσει την
ανθρώπινη ευαισθησία για λίγο διάστημα.

Η αγχόνη του Villon, οι Ελληνίδες του Racine, τα ντιβάνια του Baudelaire.
Το να μην ανήκεις ολόκληρος στον εαυτό σου,
δηλ. να κρατάς σε αναρχική κατάσταση την μέρα με τη μέρα και περισσότερο
αμφισβητήσιμη δέσμη των επιθυμιών σου.

Ο συντονιστής του πλήγματος μιας λιγότερο κρυφής απογοήτευσης που αποτολμούμε
να την πάρουμε στο τραγικό.

Μια μακροχρόνια πάλη μεταξύ ελευθερίας και αισθήματος προστασίας είναι ο έρωτας.

Το "κάπου να κουρνιάσεις" με αίσθηση φτερωτής αγκαλιάς,
χουζούρας με άρωμα κουτών ονείρων,
το ξέχασμα του θανάτου...

Ένα παλάτι που ωστόσο δεν υπάρχει. Μια σημαία καρφωμένη σε μια μισοβυθισμένη
σημαδούρα που φαίνεται αχνά, το σημείο συνάντησης των ευκαιριών.

Η προκερατίνη και το ζωντανό χρώμα των μαλλιών (:confused:) στα περίχωρα της ομορφιάς,
κι όχι της αιώνιας θαμπάδας.


Μια αίθουσα κατόπτρων που μας δεξιώνεται κάτι που νομίζουμε πως βγάζει λάδι
τη φαντασία μας.

Κάτι προσιτό του εαυτού μας που είναι ορατό στα μάτια άλλου...

Θα με κατηγορήσουν ερωτευμένο τώρα:

Θα απαντήσω: δε γ@μιέσαι?
Αυτό κι αν θα είναι έρωτας.

:P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
μια τυπική απόκλιση του βήχα.

Αυτό που δεν κρύβεται αλλά δεν κάνει θόρυβο.

:P

Μπούρδες.

Έρως είναι ένα (παροδικά) ρομαντικό (μελλοντικά) ερείπιο.
Το σύγχρονο μανεκέν ή κάθε άλλο σύμβολο ικανό να κινήσει την
ανθρώπινη ευαισθησία για λίγο διάστημα.

Η αγχόνη του Villon, οι Ελληνίδες του Racine, τα ντιβάνια του Baudelaire.
Το να μην ανήκεις ολόκληρος στον εαυτό σου,
δηλ. να κρατάς σε αναρχική κατάσταση την μέρα με τη μέρα και περισσότερο
αμφισβητήσιμη δέσμη των επιθυμιών σου.

Ο συντονιστής του πλήγματος μιας λιγότερο κρυφής απογοήτευσης που αποτολμούμε
να την πάρουμε στο τραγικό.

Μια μακροχρόνια πάλη μεταξύ ελευθερίας και αισθήματος προστασίας είναι ο έρωτας.

Το "κάπου να κουρνιάσεις" με αίσθηση φτερωτής αγκαλιάς,
χουζούρας με άρωμα κουτών ονείρων,
το ξέχασμα του θανάτου...

Ένα παλάτι που ωστόσο δεν υπάρχει. Μια σημαία καρφωμένη σε μια μισοβυθισμένη
σημαδούρα που φαίνεται αχνά, το σημείο συνάντησης των ευκαιριών.

Η προκερατίνη και το ζωντανό χρώμα των μαλλιών (:confused:) στα περίχωρα της ομορφιάς,
κι όχι της αιώνιας θαμπάδας.


Μια αίθουσα κατόπτρων που μας δεξιώνεται κάτι που νομίζουμε πως βγάζει λάδι
τη φαντασία μας.

Κάτι προσιτό του εαυτού μας που είναι ορατό στα μάτια άλλου...

Θα με κατηγορήσουν ερωτευμένο τώρα:

Θα απαντήσω: δε γ@μιέσαι?
Αυτό κι αν θα είναι έρωτας.

:P:redface:
χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα!!!!!!:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:
Πάλι εσύ ;;;;;;;:redface:
Aυτή τη φορά συμφωνώ κιόλας!:clapup:
:hmm: Λες να υπάρxει λανθάνων παρεκ-κλίνων ερωτισμός;;;;
- Πειράζει που μου χτύπησε το ¨κατηγορήσουν¨;;;;
ok, βγάλε τη ...ρετσινιά από πάνω σου!!!!! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lautreamont

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lautreamont αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα!!!!!!:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:
Πάλι εσύ εδώ;;;;;;;:redface:
Aυτή τη φορά συμφωνώ κιόλας!:clapup:
:hmm: Λες να υπάρxει λανθάνων παρεκ-κλίνων ερωτισμός;;;;


Στον απόηχο της παραίτησης της κυβέρνησης σόκρατες,
ακούω τους madredeus να απαντούν για μένα με τον ανεξάντλητο
χαρακτήρα του τραγουδιού α λα ψίθυρου.

Μιας κι ο λόγος για λανθάνοντα ερωτισμό,
πάρε μάτι τις ρώγες της δεσποινίδος
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Στον απόηχο της παραίτησης της κυβέρνησης σόκρατες,
ακούω τους madredeus να απαντούν για μένα με τον ανεξάντλητο
χαρακτήρα του τραγουδιού α λα ψίθυρου.

Μιας κι ο λόγος για λανθάνοντα ερωτισμό,
πάρε μάτι τις ρώγες της δεσποινίδος
:redface:
Aποθεωτικός-ή-ό.......:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
μια τυπική απόκλιση του βήχα.

Αυτό που δεν κρύβεται αλλά δεν κάνει θόρυβο.

:P

Μπούρδες.

Έρως είναι ένα (παροδικά) ρομαντικό (μελλοντικά) ερείπιο.
Το σύγχρονο μανεκέν ή κάθε άλλο σύμβολο ικανό να κινήσει την
ανθρώπινη ευαισθησία για λίγο διάστημα.

Η αγχόνη του Villon, οι Ελληνίδες του Racine, τα ντιβάνια του Baudelaire.
Το να μην ανήκεις ολόκληρος στον εαυτό σου,
δηλ. να κρατάς σε αναρχική κατάσταση την μέρα με τη μέρα και περισσότερο
αμφισβητήσιμη δέσμη των επιθυμιών σου.

Ο συντονιστής του πλήγματος μιας λιγότερο κρυφής απογοήτευσης που αποτολμούμε
να την πάρουμε στο τραγικό.

Μια μακροχρόνια πάλη μεταξύ ελευθερίας και αισθήματος προστασίας είναι ο έρωτας.

Το "κάπου να κουρνιάσεις" με αίσθηση φτερωτής αγκαλιάς,
χουζούρας με άρωμα κουτών ονείρων,
το ξέχασμα του θανάτου...

Ένα παλάτι που ωστόσο δεν υπάρχει. Μια σημαία καρφωμένη σε μια μισοβυθισμένη
σημαδούρα που φαίνεται αχνά, το σημείο συνάντησης των ευκαιριών.

Η προκερατίνη και το ζωντανό χρώμα των μαλλιών (:confused:) στα περίχωρα της ομορφιάς,
κι όχι της αιώνιας θαμπάδας.


Μια αίθουσα κατόπτρων που μας δεξιώνεται κάτι που νομίζουμε πως βγάζει λάδι
τη φαντασία μας.

Κάτι προσιτό του εαυτού μας που είναι ορατό στα μάτια άλλου...

Θα με κατηγορήσουν ερωτευμένο τώρα:

Θα απαντήσω: δε γ@μιέσαι?
Αυτό κι αν θα είναι έρωτας.

:P:redface:

Επικό το κείμενό σου Lautreamont! Εύγε ... πρέπει να καταγραφτεί στα "e-steki best of"! :clapup: Κράτα το να το εκδώσεις στην επόμενη ποιητική σου συλλογή. :)

Δεν ξέρω για τον έρωτα αλλά το αντίστοιχα πιο ωραίο για την αγάπη που έχω ακούσει είναι απ' την Κική Δημουλά:

"O έρωτας δεν θέλει χρόνο, θέλει ταχύτητα..
Χρόνο θέλει αυτός ο μύθος της αγάπης, γιατί πρόκειται περί μύθου..

Η αγάπη είναι ένα θύμα του σωματέμπορα εγωισμού μας..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Έρωτας; Πωωω μεγάλο θέμα!Πάντως ένα απο τα ομορφότερα συναισθήματα που μπορεί να ζήσει ένας άνθρωπος...
Κάποιοι τον χωρίζουν σε 3 στάδια: 1. η 1η επαφή με το ταίρι μας 2. ο πόθος που μας διακατέχει και 3. ο αληθινός, σοβαρός, ώριμος έρωτας δίχως όρια.
Ορισμός δεν νομίζω πως υπάρχει αφού πρόκειται για συναίσθημα και δεν μπορούν να περιγραφεί με λόγια, και άλλωστε λίγοι ( ; ) τον έχουν γνωρίσει.

Όπως λέει και ο Μπάτλερ "Οι πραγματικά ερωτευμένοι είναι σαν τη χαραυγή και το ηλιοβασίλεμα: και για τους 3 συχνά γράφουν, μιλάνε, αλλά πολύ σπάνια τους βλέπουν."

Άντε μακάρι να το ζήσουμε όλοι, και όσοι το έζησαν και το ζουν ακόμη είναι τυχεροί ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Έρωτας; Πωωω μεγάλο θέμα!Πάντως ένα απο τα ομορφότερα συναισθήματα που μπορεί να ζήσει ένας άνθρωπος...
Κάποιοι τον χωρίζουν σε 3 στάδια: 1. η 1η επαφή με το ταίρι μας 2. ο πόθος που μας διακατέχει και 3. ο αληθινός, σοβαρός, ώριμος έρωτας δίχως όρια.
Ορισμός δεν νομίζω πως υπάρχει αφού πρόκειται για συναίσθημα και δεν μπορούν να περιγραφεί με λόγια, και άλλωστε λίγοι ( ; ) τον έχουν γνωρίσει.

Όπως λέει και ο Μπάτλερ "Οι πραγματικά ερωτευμένοι είναι σαν τη χαραυγή και το ηλιοβασίλεμα: και για τους 3 συχνά γράφουν, μιλάνε, αλλά πολύ σπάνια τους βλέπουν."

Άντε μακάρι να το ζήσουμε όλοι, και όσοι το έζησαν και το ζουν ακόμη είναι τυχεροί ;)
Να προσθέσω και ένα 4ο στάδιο;;;:whistle:
To αναπόφευκτο ξενέρωμα...όσο κ'αν ενιστάμεθα και δεν μας αρέσει,
και το βαφτίζουμε γι' άλλοθι ¨μετάλλαξη του έρωτα και μεταμόρφωσή του σε βαθιά αγάπη¨
όλο αυτό εμπεριέχει -και- ξενέρωμα...
Όπως κάθετί που γεννιέται, ακμάζει , παρακμάζει και πεθαίνει...


Ο δικός μου ορισμός για τον έρωτα... είναι να κοιτάς τον άλλο μέσα από ένα διαστρεβλωτικά όμορφο, ευφάνταστο και κολακευτικό πρίσμα... και να του λες τουλούμπα σοροπιασμένη ... ¨αχ! Τί ωραία που δένεις τα κορδόνια σου...¨:inlove:
:whistle: -το έχω πει- ....:hehe:
Ευτυχώς, όταν το τελειώνεις πριν την ολοκληρωτική του παρακμή,
δεν φτάνεις στο σημείο να του πεις ¨τί θα γίνει με τα γαμωκόρδονα;;;:mpinelik: θα τα δέσεις επιτέλους να φύγουμε;;;;¨
:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Να προσθέσω και ένα 4ο στάδιο;;;:whistle:
To αναπόφευκτο ξενέρωμα...όσο κ'αν ενιστάμεθα και δεν μας αρέσει,
και το βαφτίζουμε γι' άλλοθι ¨μετάλλαξη του έρωτα και μεταμόρφωσή του σε βαθιά αγάπη¨
όλο αυτό εμπεριέχει -και- ξενέρωμα...
Όπως κάθετί που γεννιέται, ακμάζει , παρακμάζει και πεθαίνει...

Όντως η μαγεία τελειώνει δυστυχώς :/: .Ίσως επειδή ρουτινιάζουν πολλά ζευγάρια.


Ο δικός μου ορισμός για τον έρωτα... είναι να κοιτάς τον άλλο μέσα από ένα διαστρεβλωτικά όμορφο, ευφάνταστο και κολακευτικό πρίσμα... και να του λες τουλούμπα σοροπιασμένη ... ¨αχ! Τί ωραία που δένεις τα κορδόνια σου...¨:inlove:
:whistle: -το έχω πει- ....:hehe:
Ευτυχώς, όταν το τελειώνεις πριν την ολοκληρωτική του παρακμή,
δεν φτάνεις στο σημείο να του πεις ¨τί θα γίνει με τα γαμωκόρδονα;;;:mpinelik: θα τα δέσεις επιτέλους να φύγουμε;;;;¨
:hehe:

Χαχαχαχα πολύ καλό αυτό με τα κορδόνια. :P Εγώ είχα πει "Μα τι όμορφα που κρατάς το στυλό" και με κοίταξε με ένα βλέμμα του τύπου "χάζεψες;".Η απόλυτη εξαθλίωση!
Να ένα ακόμα ένα στοιχείο του έρωτα κατ'εμέ.Να γίνεσαι ρεζίλι μπροστά του αλλά να λες "who cares" και να κάνει πράγματα που σε καμία άλλη περίπτωση δε θα έκανες! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Όντως η μαγεία τελειώνει δυστυχώς :/: .Ίσως επειδή ρουτινιάζουν πολλά ζευγάρια.




Χαχαχαχα πολύ καλό αυτό με τα κορδόνια. :P Εγώ είχα πει "Μα τι όμορφα που κρατάς το στυλό" και με κοίταξε με ένα βλέμμα του τύπου "χάζεψες;".Η απόλυτη εξαθλίωση!
Να ένα ακόμα ένα στοιχείο του έρωτα κατ'εμέ.Να γίνεσαι ρεζίλι μπροστά του αλλά να λες "who cares" και να κάνει πράγματα που σε καμία άλλη περίπτωση δε θα έκανες! :)
χα χα χα χα χα χα χα χα!!!!:hehe: Ναι, τo καταλαβαίνεις εκείνη την ώρα ότι ίσως και αυτό που ξεστόμισες είναι παρλαπίπα, αλλά αφού το νιώθεις;;;;;;; να μην το πεις;
ναι, και εμένα με τέτοιο βλέμμα με είχε κοιτάξει...;)
Άλλο σύμπτωμα θεωρώ το γέλιο στο λεωφορείο -για όσους εξακολουθούν να παίρνουν- ή γενικά σε δημόσιους χώρους...
Γελάς μόνη σου σαν ψυχιατρικό περιστατικό, καμιά φορά μου έχει βγει και κακαριστό....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
χα χα χα χα χα χα χα χα!!!!:hehe: Ναι, τo καταλαβαίνεις εκείνη την ώρα ότι ίσως και αυτό που ξεστόμισες είναι παρλαπίπα, αλλά αφού το νιώθεις;;;;;;; να μην το πεις;
ναι, και εμένα με τέτοιο βλέμμα με είχε κοιτάξει...;)
Άλλο σύμπτωμα θεωρώ το γέλιο στο λεωφορείο -για όσους εξακολουθούν να παίρνουν- ή γενικά σε δημόσιους χώρους...
Γελάς μόνη σου σαν ψυχιατρικό περιστατικό, καμιά φορά μου έχει βγει και κακαριστό....:P

Γενικά το να γελάς (βασικά χαζό-γελάς :redface: ) πάντα και παντού. Και να έχεις αυτή την υπέροχη αίσθηση οτι αγαπάς τα πάντα γύρω σου! Και να θες να βγεις γυμνή (ώώώώώπ :P ) και να χορεύεις στις αυλές και τα μπαλκόνια!
Χαχαχαχαχαχα μήπως οι ερωτευμένοι είναι σχιζοφρενείς; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Γενικά το να γελάς (βασικά χαζό-γελάς :redface: ) πάντα και παντού. Και να έχεις αυτή την υπέροχη αίσθηση οτι αγαπάς τα πάντα γύρω σου! Και να θες να βγεις γυμνή (ώώώώώπ :P ) και να χορεύεις στις αυλές και τα μπαλκόνια!
Χαχαχαχαχαχα μήπως οι ερωτευμένοι είναι σχιζοφρενείς; :P
Ρε συ.... :hmm: με προβλημάτισες τώρα....:hmm:
Εγώ όταν είμαι ερωτευμένη, δεν ξέρω αν αγαπώ τα πάντα γύρω μου,
ή αν @έστηκα για την ύπαρξή τους....:hmm:-κάπου ανάμεσα σ'αυτά τα δύο τρικλίζω...-
:hehe:
Μήπως ερωτεύομαι εγωκεντρικά και παρωπιδίστικα ,
και γίνομαι μία εγωκεντρική αναίσθητη γαϊδάρα
και με νοιάζει μόνο Εκείνος :inlove: και η πάρτη μου;;;
:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ρε συ.... :hmm: με προβλημάτισες τώρα....:hmm:
Εγώ όταν είμαι ερωτευμένη, δεν ξέρω αν αγαπώ τα πάντα γύρω μου,
ή αν @έστηκα για την ύπαρξή τους....:hmm:-κάπου ανάμεσα σ'αυτά τα δύο τρικλίζω...-
:hehe:
Μήπως ερωτεύομαι εγωκεντρικά και παρωπιδίστικα ,
και γίνομαι μία εγωκεντρική αναίσθητη γαϊδάρα
και με νοιάζει μόνο Εκείνος :inlove: και η πάρτη μου;;;
:hehe:


:lol:
Χαχαχαχα παίζει και αυτό :P Αλλά εγώ θυμάμαι ότι όταν ερωτεύτηκα (Μία φορά όλο κι όλο) χαζοέφερνα :P . Αγαπούσα ακόμα και τον αδερφό μου. :eek:
Αλλά σίγουρα έχει να κάνει και με την περίπτωση και με την ηλικία (ίσως αυτό) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Roben twn Xazwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Και να έχεις αυτή την υπέροχη αίσθηση οτι αγαπάς τα πάντα γύρω σου! Και να θες να βγεις γυμνή (ώώώώώπ :P ) και να χορεύεις στις αυλές και τα μπαλκόνια!
Χαχαχαχαχαχα μήπως οι ερωτευμένοι είναι σχιζοφρενείς; :P

όχι , οι γείτονες τους είναι απλά τυχεροί :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ναι ρε παιδί μου.... σε έπιασα από την αρχή....
εν ολίγοις λες ότι ¨δικαίωμά του να αντιλαμβάνεται και να βιώνει τον έρωτα όπως γουστάρει¨...
Πειράζει που θέλησα να του πω ότι υπάρχουν και πληρέστερες και πιο εμπλουτισμένες εκδoχές του;;;;
Και σόρυ που θα το κάνω αυτό, δεν το συνηθίζω να θέτω και ηλικιακό ζήτημα,
αλλά... εδώ θα τολμήσω να το θέσω.. 18 χρονών...
βρίσκεσαι-ται μόλις στην αρχή και λίγο παρακάτω, στο ερωτικό σας ταξίδι....
Κράτα μια πισινή σου-σας λέω....
Θα δοκιμάσετε το σεξ, την μελιτζάνα, whatever και σε ένα σωρό ακόμα γεύσεις και εκδοχές....

Ωραία, χαίρομαι...
Η αλήθεια είναι πως κι εγώ παρόλο που τα παίρνω όταν πέφτει ηλικιακό ζήτημα, εν προκειμένω συμφωνώ απόλυτα... Διότι δεν μπορώ καν να πω ότι είμαι 100% σίγουρος ότι έχω ερωτευτεί...

Ρε συ.... :hmm: με προβλημάτισες τώρα....:hmm:
Εγώ όταν είμαι ερωτευμένη, δεν ξέρω αν αγαπώ τα πάντα γύρω μου,
ή αν @έστηκα για την ύπαρξή τους....:hmm:-κάπου ανάμεσα σ'αυτά τα δύο τρικλίζω...-
:hehe:
Μήπως ερωτεύομαι εγωκεντρικά και παρωπιδίστικα ,
και γίνομαι μία εγωκεντρική αναίσθητη γαϊδάρα
και με νοιάζει μόνο Εκείνος :inlove: και η πάρτη μου;;;
:hehe:

Βασικά ο έρωτας είναι εξ' ορισμού εγωιστικό συναίσθημα... Ακόμη κι αν αγαπάς τα πάντα γύρω σου, δεν τα αγαπάς λόγω της ομορφιάς τους, αλλά λόγω της δικής σου συναισθηματικής ομορφιάς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ο έρωτας βασικά είναι το πιο επίπονο συναίσθημα που μπορείς να νιώσεις. Σε κάνει να θέλεις να μπορεί ο άλλος να σε δει μέσα από τα μάτια σου και να λειτουργήσει όπως εσύ θα ήθελες για να νιώσεις καλά. Κι όταν δεν το κάνει, τότε βιώνεις το πιο αρνητικό από όλα τα συναισθήματα κι αν, ω μη γενοίτο, κάποια στιγμή προκύψει και καμία σοβαρή παρεξήγηση, μπορεί εύκολα να μετατραπεί σε μίσος. Σε ένα μίσος όμως που εμπεριέχει και τρυφερά συναισθήματα, συναισθήματα που όσο αντιλαμβάνεσαι πως υπάρχουν ακόμα, θες απλώς να πάρεις μια πέτρα, να την δέσεις στον λαιμό σου και να πέσεις από καμιά γέφυρα, μπας κι έτσι μπορέσεις να γλιτώσεις από την σχιζοφρένεια που νιώθεις!

Με λίγα λόγια, ...ελπίζω να μην ξαναερωτευτώ, παρόλο που ξέρω πως δεν θα το γλιτώσω. Αλλά ποτέ δεν θα σταματήσω να ελπίζω πως ίσως κάποτε γλιτώσω από αυτόν τον παραλογισμό που λέγεται έρωτας. Και πάντα σου προκύπτει όταν νιώθεις καλά με τον εαυτό σου, λες και το Σύμπαν σε εκδικείται που τόλμησες να είσαι καλά και να είσαι μόνος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top