• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ear Piercing: Βασικές οδηγίες και συμβουλές

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 297 μηνύματα.

Δεν ξερω για Αθηνα, θεωρω πως καποιος θα υπαρχει! Εγω απο Πατρα ειμαι, για το πρωτο μου piercing εδωσα 25 και για τα αλλα 20 επειδη τα εκανα στον ιδιο και κανει εκπτωση απο το δευτερο και μετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Δεν ξερω για Αθηνα, θεωρω πως καποιος θα υπαρχει! Εγω απο Πατρα ειμαι, για το πρωτο μου piercing εδωσα 25 και για τα αλλα 20 επειδη τα εκανα στον ιδιο και κανει εκπτωση απο το δευτερο και μετα.

Για λοβό μιλάμε, όχι άλλο σημείο του αυτιού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Πανω απο 10 ευρω ειναι κοροιδια ρε παιδια για λοβο!και πολλα ειναι..και δεν μπορω να καταλαβω γιατι θεωρειται επικινδυνο το πιστολακι ..ειδικα στο λοβο ποιος ειναι ο κινδυνος?καλα στα αλλα σημεια του αυτιου πες οτι παθαινεις πιο ευκολα μολυνση αλλα σκεφτειτε ποσες γυναικες εχουν τρυπησει τους λοβους των δυο αυτιων με πιστολακι..μεχρι και μωρακια που πανε στα χρυσοχοεια και τους τρυπανε τα αυτια..δεν ειναι τοσο τραγικο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Για λοβό μιλάμε, όχι άλλο σημείο του αυτιού...

10 ευρω μαξ.
αλλιως μοναστηρακι>3 ευρω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Για λοβό μιλάμε, όχι άλλο σημείο του αυτιού...

Και γω για λοβο λεω. Οπου εχω κοιταξει σε εξωτερικο και Ελλαδα η τιμη ειναι γυρω στα 25 ευρω, γενικα, και για πιο συνηθισμενα piercing οπως του λοβου σου κανουν εκπτωση 5 ευρω περιπου, οχι παραπανω. Προσωπικα με τοσα καντηλια που εχω ριξει για τις τρυπες που εχω ανοιξει με πιστολακι μονο παραλογο δε μου φαινεται αυτο το ποσο, τεσπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
τι 25 ρε παιδια..σε κοσμηματοπωλειο 10 ευρω το μαξ..με 25 ευρω εγω νοικιαζω σπιτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρια__

Νεοφερμένος

Η μαρια__ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
πριν απο 2 μερες (την τριτη) εκανα τρυπα στον χονδρο ψηλα οχι πολυ ψηλα εκει που κανει καμπυλη το αφτι και γυρναω απο πισω το κουμπωμα για να μην κολησει οταν εγινε η τρυπα δεν ετρεξε ουτε αιμα ουτε πιον τιποτα δεν εκανε απλα πονεσε πολυ στην αρχη(με πιστολι την εκανα) και την καθαρι2ω κιολας και με οινοπνευμα και με φυσιολογικο ορο τι να κανω..;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
πριν απο 2 μερες (την τριτη) εκανα τρυπα στον χονδρο ψηλα οχι πολυ ψηλα εκει που κανει καμπυλη το αφτι και γυρναω απο πισω το κουμπωμα για να μην κολησει οταν εγινε η τρυπα δεν ετρεξε ουτε αιμα ουτε πιον τιποτα δεν εκανε απλα πονεσε πολυ στην αρχη(με πιστολι την εκανα) και την καθαρι2ω κιολας και με οινοπνευμα και με φυσιολογικο ορο τι να κανω..;

τι άλλο να κάνεις δηλαδή; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
πριν απο 2 μερες (την τριτη) εκανα τρυπα στον χονδρο ψηλα οχι πολυ ψηλα εκει που κανει καμπυλη το αφτι και γυρναω απο πισω το κουμπωμα για να μην κολησει οταν εγινε η τρυπα δεν ετρεξε ουτε αιμα ουτε πιον τιποτα δεν εκανε απλα πονεσε πολυ στην αρχη(με πιστολι την εκανα) και την καθαρι2ω κιολας και με οινοπνευμα και με φυσιολογικο ορο τι να κανω..;

Δεν σου έδωσαν οδηγίες όταν το έκανες;
Εμένα μου είχαν πει να το καθαρίζω με οξυζενέ και μετά να βάζω μια κρέμα για να αποφευχθεί η μόλυνση. Το είχα κάνει με βελόνα βέβαια αλλά δεν έχει καμία διαφορά πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,653 μηνύματα.
Για helix τρύπες, μπορούμε να βάλουμε και κάποιο σκουλαρίκι που είναι για τον λοβό; Αυτή τη στιγμή εχω μπάρα αλλά θα ήθελα σε λιγο καιρό να το αλλάξω.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,237 μηνύματα.
Για helix τρύπες, μπορούμε να βάλουμε και κάποιο σκουλαρίκι που είναι για τον λοβό; Αυτή τη στιγμή εχω μπάρα αλλά θα ήθελα σε λιγο καιρό να το αλλάξω.
Αν οι τρύπες είναι ίδιου μεγέθους μπορείς απ'όσο ξέρω. Φίλοι μου έβαζαν τα ίδια σκουλαρίκια.

Υ.Γ Εκτός από κρικάκια νομίζω
 
Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Για helix τρύπες, μπορούμε να βάλουμε και κάποιο σκουλαρίκι που είναι για τον λοβό; Αυτή τη στιγμή εχω μπάρα αλλά θα ήθελα σε λιγο καιρό να το αλλάξω.
Αν το μέγεθος είναι το ίδιο, δεν έχεις θέμα. Εγώ σκέψου έχω septum και παλαιότερα έβαζα όποιο σκουλαρίκι - καλού υλικού- έβρισκα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top