Apple

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,973 μηνύματα.
Ήρθε και σε εμένα στο IPhone X!


Akikos με το IPad τι θα γίνει;

Έχω το s7 πάνω από 3 χρόνια, το πήρα στα 400 ευρώ τότε που πρωτοβγήκε. Δεν έχει πάθε τπτ, δεν έχει κρασάρει ποτέ. Που έχασα σε value?
Έφτιαξα ένα gaming pc κάτι λιγότερο από χιλιάρικο. Δεν έχει κολλώσει σε κανένα παιχνίδι. (Ο μόνος λόγος που το αναφέρω είναι πως με τα ίδια λεφτά στην apple τι παίρνεις? Το air?)

Δεν λέω ότι τα προϊόντα της apple είναι για τα μπάζα, αλλά δεν μπορείς να με πείσεις ότι δεν είναι overpriced. Άμα αυτό είναι κομπλέ από σας τότε πάσο.
Όπως και το νερό στην ακρόπολη 5 ευρώ για άλλους αισχροκέρδεια για άλλους μπιζνα.


Συμφωνώ όμως σε ποιτητα και έμπειρια χρήσης η Apple είναι Νο1 με διαφορά!
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.
Έχω το s7 πάνω από 3 χρόνια, το πήρα στα 400 ευρώ τότε που πρωτοβγήκε. Δεν έχει πάθε τπτ, δεν έχει κρασάρει ποτέ. Που έχασα σε value?
Έφτιαξα ένα gaming pc κάτι λιγότερο από χιλιάρικο. Δεν έχει κολλώσει σε κανένα παιχνίδι. (Ο μόνος λόγος που το αναφέρω είναι πως με τα ίδια λεφτά στην apple τι παίρνεις? Το air?)

Δεν λέω ότι τα προϊόντα της apple είναι για τα μπάζα, αλλά δεν μπορείς να με πείσεις ότι δεν είναι overpriced. Άμα αυτό είναι κομπλέ από σας τότε πάσο.
Όπως και το νερό στην ακρόπολη 5 ευρώ για άλλους αισχροκέρδεια για άλλους μπιζνα.
https://www.sammobile.com/2019/06/24/galaxy-s7-no-longer-get-quarterly-security-updates/

Η συσκευή σου (2016) έχει σταματήσει να παίρνει νέο Android από το android 8 και τώρα σταμάτησε να παίρνει και security update. To iPhone 5s του fockou (συσκευή 2013) έπαιρνε updates μέχρι και πριν από λίγα λεπτά. Η apple σέβεται τους πελάτης της όσο καμία άλλη.

Λες τι pc έφτιαξες αλλά δεν λες τη σύνθεση του. Τελος παντων στα ιδια λεφτά παίρνεις macmini με τον core i5 https://www.skroutz.gr/s/16406193/Apple-Mac-mini-Late-2018-i5-8GB-256GB-Mac-OS.html#specs.
Ήρθε και σε εμένα στο IPhone X!


Akikos με το IPad τι θα γίνει;




Συμφωνώ όμως σε ποιτητα και έμπειρια χρήσης η Apple είναι Νο1 με διαφορά!

30 Σεπτεμβρίου το iPad OS
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,973 μηνύματα.
Θα την κάνω αύριο την αναβάθμιση,βαριέμαι σήμερα.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.
Έβαλα το iOS 13 στο iPhone 7. Πολυ ωραία animation και το dark mode. Το performance της συσκευής νομίζω ότι πέσει λίγο αλλά δεν είμαι σίγουρος γιατί κάποια μου πράγματα μου φαίνονται γρηγορότερα.

Ένα καλό χαρακτηριστικό που θα σώσει τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας είναι αυτό.
https://www.howtogeek.com/423451/how-ios-13-will-protect-your-iphones-battery-by-charging-to-80/

Εμένα η μπαταρία ειναι στο 80% και παλεύω να παει στο 79% για να την αλλάξω τζάμπα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.

Αποκλειστικό
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.
To Safari έγινε φοβερο. Το scrolling πολύ smooth. Το email ανοίγει αμέσως. Πολύ καλο update με τη πρώτη μάτια.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.
To iOS 13 ενώ έχει πολλά θετικά στοιχεία με ενοχλεί η απουσία του 3d touch.


Επίσης σήμερα μου έβγαλε ένδειξη η μπαταρία για service καθώς έπεσε κάτω από 80%. Επεισή η συσκευή μου δεν έχει κλείσει τα 2 χρόνια θα μου την αλλάξουν τζάμπα (ελπίζω). Πάντως σε τέτοιες περιπτωσεις πάμε μόνο σε εξουσιοδοτημένο service καθώς η διαφορά τιμής από μη εξουσιοδοτημένο είναι πολύ μικρή.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,973 μηνύματα.
To iOS 13 ενώ έχει πολλά θετικά στοιχεία με ενοχλεί η απουσία του 3d touch.


Επίσης σήμερα μου έβγαλε ένδειξη η μπαταρία για service καθώς έπεσε κάτω από 80%. Επεισή η συσκευή μου δεν έχει κλείσει τα 2 χρόνια θα μου την αλλάξουν τζάμπα (ελπίζω). Πάντως σε τέτοιες περιπτωσεις πάμε μόνο σε εξουσιοδοτημένο service καθώς η διαφορά τιμής από μη εξουσιοδοτημένο είναι πολύ μικρή.


Κάτσε φίλε εγώ στο IPhone X εγώ 3D Touch.

 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.
Κάτσε φίλε εγώ στο IPhone X εγώ 3D Touch.
Απλώς φαίνεται ότι θέλουν να το ξεφορτωθούν ως feature.

1) Πάτα πατημενο ένα εικονίδιο app. Παλια εμφανιζε το x για να διαγράψεις την εφαρμογή, ενώ τώρα το menu που εμφανιζε με το 3d touch. Για να θες να σβήσεις την εφαρμογή πρέπει να σύρεις την εφαρμογή.
2) Πήγαινε στις φωτογραφίες πάτα πατημενη μια photo. Θα δεις το preview που εμφανιζόταν με το 3d touch. Για να φύγει το preview πρέπει να πατήσεις εκτός του pop out παραθύρου. Παλαιότερα μπουρούσαμε να πιέσουμε απλώς την οθόνη να δουμε το preview και αφήνοντας να φύγει το preview.

To 3D Touch δεν έφυγε από τα υποστηριζόμενα iPhone αλλά φεύγει η λογική του 3d touch στο iOS.


Εδώ βλέπουμε το νέο χαρακτηριστικό που η φόρτιση του κινητό προσαρμόζεται ανάλογα με τη συνήθιες μας και πάει στο 100% μόλις ξυπνήσουμε. Θα μεγαλώσει τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Το πόσο θα το δω στη πράξη καθώς τις επόμενες εβδομάδες θα αλλάξω μπαταρία.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,973 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Οι πωλήσεις των νέων IPhone 11 πάνε τόσο καλά που η Apple αυξάνει την παραγωγή.


https://bgr.com/2019/10/04/iphone-11-sales-high-demand-for-cheap-new-iphone-drives-up-production/amp/

Μπράβο στην Apple!Εχω το IPhone X εδώ και 10 μήνες και σκέφτομαι να αγοράσω ένα από τα νέα IPhone.


περίμενε του χρόνου θα αλλάξει τελείως ο σχεδιασμός τους.

Εγώ σκέφτόμαι ανάμεσα στο 11 και sto XR
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
Στο Apple Watch η οθόνη είναι always on display δηλαδη μπορει να ειναι ανοιχτή συνεχώς.
Όπως ο Φώτης, κι εγώ πέρσι πήρα το XR, ζαχάρωνα και το ρολόι αλλά τελικά προτίμησα τα airpods, οπότε μου ήρθε μια χαρά να πάρω το 5 με τα πιο εξελιγμένα χαρακτηριστικά κι αυτό το θεωρώ πολύ σημαντικό με την οθόνη συνέχεια ανοιχτή.
Πάντως η τιμή με το 3 είναι η διπλάσια δηλαδή 250-500, για κάποιον που δεν πολυνοιάζεται για....καρδιογραφήματα και gps, είναι κι αυτό καλή επιλογή ακόμα!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,973 μηνύματα.
Όπως ο Φώτης, κι εγώ πέρσι πήρα το XR, ζαχάρωνα και το ρολόι αλλά τελικά προτίμησα τα airpods, οπότε μου ήρθε μια χαρά να πάρω το 5 με τα πιο εξελιγμένα χαρακτηριστικά κι αυτό το θεωρώ πολύ σημαντικό με την οθόνη συνέχεια ανοιχτή.
Πάντως η τιμή με το 3 είναι η διπλάσια δηλαδή 250-500, για κάποιον που δεν πολυνοιάζεται για....καρδιογραφήματα και gps, είναι κι αυτό καλή επιλογή


Εγώ πήρα το X όχι το XR!

περίμενε του χρόνου θα αλλάξει τελείως ο σχεδιασμός τους.

Εγώ σκέφτόμαι ανάμεσα στο 11 και sto XR


11 pro?
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
Εγώ πήρα το X όχι το XR!
Eντάξει, πέρα από την διαφορά στην τεχνολογίας οθόνης που πολύ αμφιβάλλω αν έχει κάποια πρακτική σημασία ή το προσέχει κανείς, ο Α12 στο R πιθανόν να υπερέχει του Α11 στο X αλλά ουσιαστικά οι διαφορές τους δεν είναι σημαντικές για τον μέσο χρήστη
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,779 μηνύματα.


Συνέντευξη από τον CEO και ιδιοκτήτη του isquare, επίσημου διανομέα της Apple σε Ελλάδα και Κύπρο. Ξέρει την φιλοσοφία της apple και τι προιόντα προωθεί. Προσέξτε πόσο εύστοχα απαντάει στις γνωστές κατά της apple προπαγανδιστικές ερωτήσεις των δημοσιογράφων.
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
To iOS 13 ενώ έχει πολλά θετικά στοιχεία με ενοχλεί η απουσία του 3d touch.
Τι είναι αυτά που διαβάζω εδώ? https://www.insider.gr/hristika/tehnologia/122870/apple-ios-13-problimata-gia-osoys-ekanan-update
Έχω αναβαθμίσει σε 13.1 πριν 10 μέρες περίπου και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα. Τώρα κατεβάζω το 13.1.2
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,973 μηνύματα.
Συμφωνώ εκεί που είμαι στις φωτογραφίες ξαφνικά με πετάει έξω στην αρχική οθόνη.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top