Πώς φαντάζεστε τον γάμο σας;

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
@fandago η επαρχία και δει η Κρήτη είναι εντελως διαφορετική σε τέτοια θέματα απ ότι η Αθήνα κι έχεις δίκιο να λες θα με ενοχλούσε αν δεν με καλούσαν.....

με αυτό ακριβως το σκεπτικό κάλεσα 150 άτομα απ την εταιρία μου γιατί κάποια στιγμή... όταν η κοπέλα δίπλα μου πήρε ένα προσκλητήριο και γω δεν πήρα.... με ενόχλησε... θεώρησα ότι δεν μου διέθεσε ούτε ένα προσκλητήριο που εγώ με την διακριτικότητα μου φυσικα και δεν θα πήγαινα μιας που δεν έχουμε σχέση αλλά θα έδινα τον οβολό μου στο κοινό μάζεμα χρημάτων που έγινε....
κι όλα αυτα θα τα έκανα με χαρά μου γιατί απλά ξέρω πως ειναι...

υπάρχει η παροιμια μας που λέει, αν δεν παντρέψεις κι αν δεν χτίσεις σπίτι, δεν ξέρεις βάσανο τι πάει να πει!

εγώ ήθελα τρελλά να πάω στο χωριο του πατέρα μου και να κάνω παραδοσιακό γάμο με νταούλια και 40 αρνιά στη ΄σούβλα.....
όταν ομως το ακουσε ο πατερας μου απ τη μια χαρηκε ιδιαιτερα κι απ την άλλη πήγε να του έρθει κόλπος γιατί θα ΕΠΡΕΠΕ να καλεσει στο τραπέζι... ΟΛΟ το χωριό.....
αυτό ήταν αντίστοιχο με οικονομική κατραστροφή για τον πατέρα μου....

στεναχωρήθηκα λοιπόν που δεν έκανα τον γάμο μου όπως ήθελα σαν νεράιδα μέσα στο εκκλησάκι στο δάσος του χωριού μου......

στεναχωρήθηκα όταν δεν μπόρεσα να κάνω την δευτερη επιλογή μου να παντρεφτώ στο ΄Δήλεσι σε παραλιακή εκκλησια και μετά να έκανα ένα τραπέζι με κέτερινγκ στην παραλία γίατί και πάλι θα έπρεπε να ταϊσω κοντα στα 800 ατομα... και το κέτερινγκ, το πιο φτηνό κόστιζε 40 ευρω στο άτομο....

Βολέφτηκα λοιπόν, με μια εκκλησια στην Αθήνα, με περίπου 800 καλεσμένους, με 500 ατομα τραπεζι εκ των οποίων οι 150 ήταν νεαρής ηλικίας και έγινε τρελλό πάρτυ αφού χορεψαμε μεχρι ,80ς.....
Συμβιβάστηκα με ένα νυφικό των 500ευρώ γιατί δεν γουσταρα να μου πληρώσει κανενας νυφικό των 2000....
Πήγα με τα πόδια στο κομμωτήριο και δεν ήρθαν αυτοι στο σπιτι για να πληρώσω 150 αντι για 300....
Εκανα μονη μου (με μια μεγάλη παρέα και σε χαβαλε) γύρω στις 1000 μπουμπουνιέρες κουτάκια που μου στοιχισαν το 1/3 απ ότι τις έβρισκα στην αγορά.....
Σχεδίασα μόνη μου το προσκλητήριο το οποίο βγήκε πολύ οικονομικό καθότι μονόφυλο αλλά πολύ πρωτότυπο.....
Επέμεινα πάρα πολύ να μην πληρώσουν οι κουμπαροι μου στολισμό των 1000+ ευρω οπως ήθελαν αλλα κάπου στα 500 με πορτοκαλί τριαντάφυλλα και ελια (ήταν θεματικός ο γάμος... πορτοκαλι :P )
Και γενικώς... χωρίς να έχω υπερβολές, κοίταξα να κόψω άπ οπου μπορούσα και κυρίως απ τη δική μου βολή τα κερατιάτικα για να μπορέσω να καλέσω τους 150 νέους στο τραπέζι ;)

Αν λοιπόν κάποιος με πει γύφτισα.... πάει να πει ότι ΚΑΛΩΣ δεν ήταν καλεσμένος :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.

crazy lover

Δραστήριο μέλος

Η crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 521 μηνύματα.
Σε μια μικρη εκκλησιτσα στο νησι (που να βλεπει στη θαλασσα) με λιγους κ καλους καλεσμενους!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
καλά.. το άκουσα και αυτό...υπάρχει κοπέλα που να μην θεωρεί το γάμο κάτι ιδιαίτερο?

Να το πω αλλιώς.. έχεις λεφτά πολλά? γιατί έτσι ίσος να βρεις μια ακριβώς όπως την αναζητάς...έχει δηλαδή μερικές που το γάμο το κάνουν για άλλους λόγους και δεν το θεωρούν καθόλου σημαντικότερη στιγμή της ζωής τους αλλά της καριέρας τους…

Φιλικα μιλαμε ε? :P
Ναι εχω βρει πολλες, ευτυχως;) Αρκετα προοδευτικες ωστε να θεωρουν αχρηστο τον τζερτζελε γαμο.Αναγνωριζουν φυσικα τις ευκολιες που προσφερονται για στεγαστικα δανεια..Αν με πιανεις...Γιατι λεφτα δεν εχουμε :P

Που τον γαμο δεν τον βλεπουν σαν κοινωνικη και επαγγελματικη ευκαιρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Καλα...αλλα λεω αλλα καταλαβαινεις...θα φταιει η γλωσσα μου...οκ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ναι, αυτό όντως είναι κάπως...
Γι' αυτό σας θυμίζω μία άλλη παράμετρο του παραδοσιακού γάμου:
όλοι προσφέρουν από κάτι!!!
Γυναίκες μαγειρεύουν, κάποιος βρίσκει λυράρη... Μιάαα χαρά!!!

Ο νονός της κόρης μου παντρεύεται στη Κρήτη. Περιμένω πως και πως να κανονίζουν ημερομηνία. Πήγα πριν 10 χρόνια σε ένα παραδοσιακό γάμο σε ένα χόριο κοντά στο *Κουρταλιοτικο Φαράγγι. Ακόμα δεν μπορώ να ξεχάσω την ομορφιά του παραδοσιακού κριτικού γάμου…Γιδάκι είσαι πολύ τυχερή… :)

(*δεν θυμάμαι πως γράφεται[FONT=&quot]...:D)[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
καλά.. το άκουσα και αυτό...υπάρχει κοπέλα που να μην θεωρεί το γάμο κάτι ιδιαίτερο?

Εγω!
Οχι γιατι το υποτιμω, κι ουτε ειναι κατι για το οποιο χτυπιεμαι και ωρυομαι (σωστα το εγραψα? :hmm: ) οτι δεν θα κανω ποτε μου! Απλα δεν το θεωρω κατι "ιδιαιτερο".
Γενικα ειμαι αλλεργικη στους γαμους και πολυ περισσοτερο στις νυφες..
Δεν ξερω αν φταιει το μικρο της ηλικιας μου (γελασε κανεις? :mad: :P ) αλλα δεν ειναι κατι που με "καιει" να το περασω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
αυτααα....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
...σε ένα χόριο κοντά στο *Κουρταλιοτικο Φαράγγι. Ακόμα δεν μπορώ να ξεχάσω την ομορφιά του παραδοσιακού κριτικού γάμου…Γιδάκι είσαι πολύ τυχερή… :)

(*δεν θυμάμαι πως γράφεται[FONT=&quot]...:D)[/FONT]
Καλά τα λες Ρουμάνα μου! :) Κουρταλιώτικο το λένε, πανέμορφο...!!!
Λέγεται έτσι γιατί "κουρταλίζει" ο άνεμος στα άγρια βράχια, σα μπαλωθιές ακούγονται...!

Εγω!
Οχι γιατι το υποτιμω, κι ουτε ειναι κατι για το οποιο χτυπιεμαι και ωρυομαι (σωστα το εγραψα? :hmm: ) ...
Ορύωμαι δεν είναι; :redface:

Το θέμα, βρε παιδιά, είναι να είναι όλοι με το χαμόγελο μέχρι τα αυτιά, σωστά;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ορύωμαι δεν είναι; :redface:


Ας κοιταξει καποιος που εχει προσβαση σε λεξικο να μας πει, γιατι θα σκασω τωρα..
Αυτο να ειναι λες.. ναι πιο σωστο μου κανει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ωρύομαι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Χμμμ δεν θέλω με τίποτα θρησκευτικό γάμο (καθότι άθεη), αλλά δεν θέλω και σκέτο πολιτικό, θέλω να είναι και λίγο "γιορτή" δηλαδή...
Πέρα απο αυτό, δεν μπορώ με τίποτα τα κλασσικά ελληνικά έθιμα, είτε όσον αφορά το νυφικό, είτε τη μουσική, είτε το φαί κλπ. Οπότε θα έκανα κάτι τελείως κουλό και εκκεντρικό, ώστε όσοι φύγουν απο την τελετή να μας θεωρούν τελείως "αλλού γι αλλού" ζευγάρι :lol: :lol: Πχ κανένα μαύρο νυφικό με κόκκινες λεπτομέρειες σε στιλ όπως κάτι φορέματα που βλέπουμε σε ταινίες εποχής και μουσική ψιλο-gothic :P :P Α και κόσμο θέλω αρκετόοο!
Όλα αυτά βέβαια τελείως θεωρητικά και ελαφρώς στην πλάκα μιας και δεν το έχω φανταστεί ακόμα σοβαρά :P Πάντως το σίγουρο είναι οτι δεν θέλω ελληνικά έθιμα ούτε στο ελάχιστο, και αυτό δεν νομίζω να αλλάξει με τα χρόνια.
καλα ειδα πριν 4 μηνες ανα τελειο μαυρο νυφικο , εμεινα με ανοιχτο το στομα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Θα ήθελα να κάνω ένα γάμο-πάρτυ με πολύ λίγο κόσμο. Απλό και λιτό και με φοβερή μουσική και χορό!

Στην πραγματικότητα όμως το κόβω χλωμό να συμβεί έτσι. Κι αυτό γιατί όταν παντρεύεσαι, δυστυχώς ΠΡΕΠΕΙ να καλέσεις και κάποιους με τους οποίους δεν είσαι και τόσο κοντά, απλά επειδή είναι σόϊ (και αν δεν το κάνεις, θα στεναχωρηθούν οι γονείς σου!). Επιπλέον έχω μπλέξει με Ηπειρώτη, πράγμα που σημαίνει πως θα πρέπει να βάλουμε κάποια στιγμή και κάνα κλαρίνο για όσους έρθουν από το χωριό του (έχω αλλεργία στα κλαρίνα, το είπα; :D Είναι από τα λίγα πράγματα που έχω διαπραγματευτεί εδώ και χρόνια, πως αν ποτέ παντρευτούμε, τα κλαρίνα θα παίξουν για μάξιμουμ μισή ώρα! :P) και φυσικά είναι αδύνατον η όλη φάση να είναι πάρτυ όπως το φαντάζομαι, επειδή λιγότερους από 500 καλεσμένους είναι αδύνατον να έχω. Επίσης δεν παίζει το σενάριο "Δεν κάνω τραπέζι, αλλά πάρτυ σπίτι μου για 100 άτομα!", διότι οι γονείς του μωρού μου δεν θα το πάρουν καθόλουυυυυυυυ καλά! :D

(Το μόνο βέβαιο είναι πως θα γελάσω πολύ κι εγώ και όσοι με ξέρουν καλά, με τα διάφορα παραδοσιακά! :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Πολιτικό και ανέξοδο.
Δεν είναι τσιγκουνιά αλλά μου φαίνεται τραγικό να δώσω 3-4 ψηφία νούμερο σε ? για μια μέρα της ζωής μου γίνεται καθαρά για τα κολήματα της κοινωνίας. Δεν αποκλείω να αλλάξω γνώμη αλλά πρέπει κάτι περιέργο να συμβαίνει με την υποψήφια νύφη

Άρα τείνω να πιστέψω ότι η γενιά του Demelene τελειώνει κάπου εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
χε χε πολύ αστείο θέμα για μένα... Η αλήθεια είναι ότι πραγματικά δεν ξέρω αν ποτέ παντρευτώ, οπότε είναι το βασικό ζήτημα, δεν σκέφτομαι τον γάμο αφού δεν έχω βρει τον άνθρωπο που θα είναι μαζί μου.... Αν θεωρήσω ότι βρω ή με βρει ο άνδρας της ζωής μου :p, τότε θα ήθελα να κάνω έναν γάμο για την πάρτη μας,ναι μεν κόσμος, συγγενείς, φίλοι αλλά πάνω από όλα να το διασκεδάσω εγώ και ο σύντροφός μου. Σίγουρα θα θέλω να ειναι ζεστή η μέρα, να έχει ήλιο ( σιχαίνομαι τον Χειμώνα), κάπου κοντά στη θάλασσα (τη λατρεύω), εγώ θα ήθελα ένα νυφικό χμμμμ μάλλον πολύ σέξι (χωρίς να είναι πρόστυχο) και ο σύντροφός μου να είναι όντως γαμπρός:redface: ... Σίγουρα μετά το γάμο τραπέζι με όλους τους καλεσμένους, κάτι σε πάρτυ δηλαδή με πολύ χορό, ποτά (να γίνουμε όλοι γκολλλλλ) χεχε και φαγητό από σολωμό έως σουβλάκια, σίγουρα μπουφέ...χμ τι άλλο.. .Το σκέφτομαι και γελάω μόνο και μόνο με τη σκέψη...Σίγουρα πολύ γλέντι.. αυτό είναι το μόνο σίγουρο!! Μια φορά παντρεύεται κανείς (τουλάχιστον για μένα):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smart

Πολύ δραστήριο μέλος

Η smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,139 μηνύματα.
Βασικά δεν θέλω να έχει πολύ κόσμο μη σου πω μόνο ο γαμπρός,η νύφη(εγώ.:redface: μια και μιλάω για το δικό μου γαμο:P) και αιντε και ο κουμπάρος!!!Τι να τον κάνεις τον κόσμο...Εμένα μου αρεσούν οι γαμοι με λίγα ατομα....Α και θα το προτιμούσα σε ένα μικρό και απόμερο εκκλησάκι!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,800 μηνύματα.
Συνολικά, έχω πάει σε τρεις γάμους. Στο πρώτο με πήγαν στα 4-5, αιώνιος σκανταλιάρης, πάτησα το νυφικό της νύφης :P, φρικάρησαν όλοι και δεν με ξαναπήραν. Ο δεύτερος πριν 10 χρόνια, το μόνο που θυμάμαι ήταν πως αισθανόμουνα εντελώς άβολα με τη μαλλούρα μέχρι την πλάτη να κρύβει το ακριβοπληρωμένο μου κουστούμι!

Ο τρίτος ήταν χθες. Τα παιδιά αποφάσισαν για λόγους τεχνικούς (η οικογένεια της νύφης ήρθε από Αγγλία και άλλα μέρη του κόσμου) και ταξιδιάρικους (έτσι γουστάρανε) να παντρευτούν στην Μονεμβασιά. Συμπαθώ τον παιδί και τη μητέρα του και ήθελα να πάω. Έβαλα το 10χρονο κουστούμι μου, πήρα την οικογένεια και ταξιδέψαμε μέχρι εκεί. Για πρώτη φορά ένιωσα πραγματικά ωραία.

Περπατώντας στο κάστρο, λίγο πριν φτάσουμε στην εκκλησία, ακούσαμε κιθάρες και τραγούδια: «Σήμερα γάμο, σήμερα γάμο έχουμε...» Μετά από 4-5 εκτελέσεις ήρθε και η νύφη (στην ώρα της, όλα κι όλα). Όμορφη τελετή και με τις ψυχάλες της βροχής (για να ανθίσει το ρύζι!) πήγαμε στη δεξίωση. Σε ένα ωραίο χώρο, στο πιο απόμακρο άκρο του δεξιού ποδιού της Πελοποννήσου. Ήπιαμε το ποτάκι μας απολαμβάνοντας τη θέα και μετά μπήκαμε μέσα για τις μάσες...χεχε.

Μέσα στις εκπλήξεις, τα παραδοσιακά χορευτικά και άλλα, μου άρεσε πολύ το βιντεάκι που φτιάξανε τα παιδιά με μουσικούλα, μονταρισμένες φωτογραφίες απʼ τη ζωή τους και θέμα: «Τα δελφίνια συνεχίζουν να ταξιδεύουν». Με συγκίνησε η συγκίνηση που προκάλεσε σε φίλους και γνωστούς (δάκρυα κορόμηλο). Ναʼ ναι καλά, με υγεία και ευτυχία!

Εμείς λοιπόν, πως φαντάζεται – ονειρεύεται ο καθένας από μας το γάμο του; Σκεφτείτε ότι είναι κάτι που όπως και να το κάνουμε σημαδεύει τη ζωή μας. Εννοείται ότι θέλω να γράψω κι εγώ αλλά πιο μετά...(μωρέ δώστε μου εσείς ιδέες, κι ας μην έχω βρει τη νύφη! :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,800 μηνύματα.
Αμάν....καλά έπαθα σοκ τώρα....μπρρρρρ :jumpy:. Άνοιξα θρεντ με τον ίδιο ακριβώς τίτλο που είχε ανοιχτεί στις 21/10/2006. Ποιος είναι ο φίλος ο fandango να παίξουμε κανένα τζόκερ μαζί; :P Ρε παιδιά διαχειριστές, αφού το έψαξα, έβαλα αναζήτηση τη λέξη «γάμο» και δεν βρήκα παρόμοιο θέμα, φταίω; :redface:

Anyway....θα μελετήσω όλα τα post γιατί με ενδιαφέρει αλλά να γράψω σύντομα και τα δικά μου....

Φαντάζομαι ένα rock γάμο. Ντυμένος με τζινάκι και την ψυχεδελική μου μπλούζα (πορτοκαλένια με βούλες), ντισκομπάλλες και βιντεάκι με εικοσυνθέσεις – είχα την ιδέα να εμφανίζεται ένα κουνούπι (την είχα γνωρίσει σε ένα club με το όνομα ʽMosquitoʼ) να ρίχνει δυο τρεις σβούρες και μετά κλαααπ να το πλακώνει ένα σφυρί. Αλλά επειδή το κουνούπι μας θα ήταν κουνούπι-πρωταθλητής θα σήκωνε το σφυρί και θα έλεγε: «Θα πεθάνω με το τέλος του κόσμου»!!!! :teasing:

Και στο χορό της νύφης με τον γαμπρό θα έπαιζε το….. ʽIn a manner of speaking – Tuxedomoonʼ. :redface: Φτουυυυ.... :( πάμε γιʼ άλλα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top