Ας μοιραστούμε συμβουλές....

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
παιδιά συγνώμη, έχετε δίκιο..., γράφοντας αυτή τη συμβουλή, είχα υπόψην τον εαυτό μου και δεν αναφερόμουν για τα μέλη του στεκιού..., απλά έτσι νιώθω το τελευταίο διάστημα....
σε αυτοεκτίμηση είμαι στο χαμηλότερο επίπεδο και όσο για το διαταραγμένος, αφορά ένα μεγάλο κομμάτι στη ζωή μου..., όσον αφορά την πορεία μου και την σχέση μου με την κοινωνία....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A_myrto

Νεοφερμένος

Η A_myrto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
συμβουλές μπορεί να ακούσεις πολλές, από ηλικιωμένους ανθρώπους, αλλά μπορεί να ακούσεις και από ένα μικρό παιδί....
πως μπορεί ένα μικρό παιδί να γνωρίζει το καλύτερο για εσένα, χωρίς να έχει εμπειρίες...;
μήπως το κάθετι εμπεριέχει μία δόση αλήθειας και μία δόση μύθου...;
μία συμβουλή από μεγάλο άνθρωπο, βασίζεται στην εμπειρία..., μία συμβουλή από ανήλικο, βασίζεται στο άγνωστο....

διαφωνώ απολύτως:down:.ενας ανήλικος δεν γνωρίζει το καλύτερο για σένα όπως και ένας μεγάλος δεν το γνωρίζει και αυτό όχι επειδή ο ανήλικος δεν έχει εμπειρίες γιατί έχει αρκετές ,μπορεί να μην έχει όσες ένας μεγάλος και να τα βλέπει πιο αθώα αλλά αυτό δεν πάει να πει ότι ανήλικος=ανώριμος.
οι συμβουλές των ανηλίκων βασίζονται στις ως τώρα εμπειρίες τους και στον τρόπο που ερμηνεύουν τα πράγματα ανάλογα με τις αξίες που έχουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
διαφωνώ απολύτως:down:.ενας ανήλικος δεν γνωρίζει το καλύτερο για σένα όπως και ένας μεγάλος δεν το γνωρίζει και αυτό όχι επειδή ο ανήλικος δεν έχει εμπειρίες γιατί έχει αρκετές ,μπορεί να μην έχει όσες ένας μεγάλος και να τα βλέπει πιο αθώα αλλά αυτό δεν πάει να πει ότι ανήλικος=ανώριμος.
οι συμβουλές των ανηλίκων βασίζονται στις ως τώρα εμπειρίες τους και στον τρόπο που ερμηνεύουν τα πράγματα ανάλογα με τις αξίες που έχουν

το ότι διαφωνείς, είναι καλό αυτό..., σημασία έχει να τονίσουμε, ότι η γνώμη μας, αλλάζει μαζί με εμάς μέσα στο χρόνο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
συμβουλές μπορεί να ακούσεις πολλές, από ηλικιωμένους ανθρώπους, αλλά μπορεί να ακούσεις και από ένα μικρό παιδί....
πως μπορεί ένα μικρό παιδί να γνωρίζει το καλύτερο για εσένα, χωρίς να έχει εμπειρίες...;
μήπως το κάθετι εμπεριέχει μία δόση αλήθειας και μία δόση μύθου...;
μία συμβουλή από μεγάλο άνθρωπο, βασίζεται στην εμπειρία..., μία συμβουλή από ανήλικο, βασίζεται στο άγνωστο....

Μου αρέσει σαν σκέψη αυτό. Συχνά προσπαθώ να σκοτώνω το συγγραφέα. Δε με νοιάζει ποιος είπε τι ή πώς το είπε αλλά τι είπε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
πριν αρχίσεις να μιλάς, σε έντονες στιγμές, κάνε μια επαλήθευση στις σκέψεις σου και ξαναδοκίμασε....

πριν ανοίξεις το στόμα σου, άνοιξε πρώτα τα μάτια σου και μετά το μυαλό σου....

το ότι επαναλαμβάνεις κάτι πολλές φορές, δε σημαίνει ότι είναι κάτι σημαντικό, αλλά κάτι, που προσπαθείς να κάνεις σημαντικό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Azimuthios

Νεοφερμένος

Ο Azimuthios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Καποτε εναs γεροs πουλουσε θρησκευτικα βιβλια σε δημοσιο γραφειο.
-Και που τον ειδεs εσυ τον θεο; του λεει καποιοs υπαλληλοs.
-Εσυ δεν τον ειδεs; του λεει ο ευσεβηs γεροs
-Οχι,του απαντα ο υπαλληλοs.
-Eλα να σου τον δειξω, του λεει και τον βγαζει εξω στο μπαλκονι.
Ητανε καλοκαιρι και μεσημερι.Δειχνονταs τον ηλιο του λεει:
-Δεs τον !!
-Μα τον ηλιο να δω; Δεν μπορω του απαντα με τυφλωνει!
-Αφου δεν μπορειs να δειs,του λεει ο γεροs το δημιουργημα,πωs εχειs την αξιωση να δειs τον Δημιουργο!!!
Ο υπαλληλοs απεστομωθη!
Συμβουλη: Μην προσπαθητε να δειτε τον Θεο με τα ματια σαs απευθειαs δεν θα τον δειτε ποτε ετσι,πρεπει να ανοιξετε τα ματια τηs καρδιαs σαs για να σαs Αποκαλυφθει ο Κυριοs.Αρχιστε απο σημερα κιολαs αγωνα Πνευματικα Ορθοδοξο και θα Αλλαξει την Ζωη σαs στο Καλυτερο ΜΙΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Azimuthios

Νεοφερμένος

Ο Azimuthios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Στιs 23-1-1948 κατα τον συρματοπολεμο στην Ηπειρο συνεβη ενα αδιαμφισβητιτο θαυμα.Ο Ιακωβοs Μπαλοδημοs που πεθανε το 1961 σε ηλικια 91 χρονων,επεστρεψε απο την λειτουργια του απο τα Σουδανια στο Μοναστηρακι του Προφητη Ηλια που απεχει 8 περιπου χιλιομετρα.Καθωs περπατουσε στον δρομο και προσευχονταν νοερα οπωs το συνηθιζε παντα,καποιοι στρατιωτεs του Εθνικου Στρατου ναρκοθετησαν ενα σημειο του δρομου εκεινη την μερα χωριs ο παπαs να γνωριζει τιποτα.Ξαφνικα τον βλεπουν απο το υψωμα να ξεπροβαλει ανυποπτοs στο ναρκοθετημενο εκεινο σημειο.Βαζουν τιs φωνεs για να τον προλαβουν αλλα ωσπου να ακουση ο γερονταs πατησε την ναρκη και εξερραγη με δαιμονιωδη κροτο.Εβουιξε ολη η περιοχη και συννεφα σκονηs σηκωθηκαν.
<<Παει ο φουκαραs ο παπουληs>> λενε και τρεχουν στον τοπο του δυστυχηματοs.Βλεπουν ομωs τον Π.Ιακωβο ασπρο μεν απο την σκονη να τιναζει τα ρασα του,αλλα χωριs να παθη τιποτα απολυτωs.
-Και δεν επαθεs τιποτα Παπουλη; τον ρωτουν εκπληκτοι οι στρατιωτεs
-Πωs να παθω παιδια μου; αφηνει ο Θεοs να παθωμε τιποτα..αφου προσευχομεθα;
Και εσαs δεν θα σαs αφησει να παθετε τιποτα.Θα σαs φυλαξει να γυρισετε στα σπιτια σαs.Μοναχα να πηγαινετε με τον δρομο του Θεου.Να καθησω παιδια μου να εξομολογηθητε και αυριο να σαs λειτουργησω και να κοινωνησετε.
-Ναι Πατερ απαντησαν οι στρατιωτεs συνεπαρμενοι απο το θαυμα.
Σε λιγο καθισμενοs σε μια πετρα τουs εξομολογουσε εναν-εναν.Εναs λοχιαs ομωs σταθηκε πειρασμοs και τουs εμποδισε να εξομολογηθουν.
-Τι ανοησιεs ειναι αυτεs; Πηγαινετε στον Παπα και λετε τι εχετε καμωμενα; Aυτα ειναι Βλακειεs!!
-Μα κυρ λοχια του απαντα εναs Ρουμελιωτηs φανταροs,εμειs εδω ειδαμε θαυμα με τα ματια μαs και εσυ λεs να μην το πιστεψουμε; Εδω τραινο παταει ναρκη και τιναζονται ολα στον αερα και γινετε χιλια κομματια!!.Και θα γλιτωνε ο γεροπαπαs; Με το συμπαθειο αλλα ολα αυτα που λεs δεν ειναι καλα πραγματα.
-Τι θαυμα μωρε ηλιθιοι μου τσαμπουνατε.Αυτο ηταν ενα τυχαιο γεγονοs,το οποιο εξηγειται φυσικωs.Aπλουστατα πατησε την ναρκη και τα αερια και τα βληματα εφυγαν προs την αντιθετη κατευθυση και τυχαια δεν τον βρηκε κανενα βλημα.Το πηρατε τωρα εσειs και το επαναλαμβανετε ωs Θαυμα!! Τι κανετε σαν υστερικεs γυναικουλεs; Nτροπη σαs!!
Αυτα εφτασαν και στα αυτια του εξομολογου.
-Μην παιδι μου τα λεs αυτα,ελα και εσυ να εξομολογηθειs να γινειs ανθρωποs του χριστου,να σε φυλαξει ο θεοs και να παs στο σπιτι σου.
Εκεινοs κοιταξε τον Ιερεα περιφρονητικα χωριs να πει τιποτα,πηρε αγγαρεια και πηγε στο δασοs να κοψει ξυλα.Εκει ομωs πατησε μια ναρκη και σκοτωθηκε.Αυτοs μονο και κανεναs αλλοs!!
Το γεγονοs αυτο επιβεβαιωθηκε απο αυτοπτη μαρτυρα του γεγονοτοs ο οποιοs εχει και φωτογραφια απο την κηδεια του ατυχου Λοχια.
Συμβουλη: Aν εχειs τον θεο μεσα σου μην φοβασε τιποτα,αυτο που θελει εκεινοs απο εσενα ειναι υπακοη,προσευχη,μετανοια, εξομολογηση και θεια κοινωνια.Αν τα κανει αυτα ο ανθρωποs και αγαπαει τον πλησιον του σαν τον εαυτο του τοτε εχει την θεικη προστασια και δεν εχει να φοβατε τιποτα στην ζωη του.Αρχιστε απο σημερα κι ολαs πνευματικο ορθοδοξο αγωνα και ολα θα πανε καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Once upon a time in Mexico,
Στο τροπικό κλίμα της Γκουάλνταλαχάρα ήταν ένας ευγενής γέρος, ο σερ Μπαμπαλούν. Εξόριστος από τη συντηρητική πατρίδα του λόγω της απεριόριστης σεξουαλικότητας που κυρίευε το πνεύμα του, βρέθηκε από μια διαβολική τύχη στη γη της τεκίλας.

Ζούσε την απλή ζωή του καλλιεργώντας μπαμπού και πουλώντας το στους αγαθούς Μεξικάνους, ενώ τις ελεύθερες ώρες του έκανε έρωτα με κρεολές, γυναίκες οι οποίες του είχαν μεγάλη αδυναμία. Αν και μερικοί μπορεί να παραξανευτούν πως είναι δυνατό να καλλιεργηθεί μπαμπού στο Μεξικό πρέπει να είναι σίγουροι ότι ο σοφός αυτός γέρος είχε ικανότητες για περισσότερα πράγματα από αυτό και δημιουργικές δυνάμεις πέρα από τη φαντασία μας. Μια μέρα, τον πλησίασε ένας Gringo και του έκανε μια πρόταση για αγορά της γης του σεβάσμιου γέροντα. Ο γέροντας στην αρχή αρνήθηκε να υπακούσει λέγοντας ότι αυτή η γη του ανήκει και είναι δικαίωμα του να κάνει ότι θέλει και να την πουλήσει όποτε θέλει. Ο Gringo του απάντησε ότι είναι δικαιωμά του να αγοράσει αυτή τη γη αφού έχει τα χρήματα και την ισχύ να το κάνει. Ο γέρος του είπε ότι η δικιά του θέληση να κρατήσει τη γή είναι ισχυρότερη. Ο Gringo ακούγοντας όλα αυτά έφυγε με ήρεμια από το σπίτι του Μπαμπαλούν.

Την επόμενη μέρα τον πλησίασε ένας μεγαλογαιοκτήμονας της περιοχής, ο don Santiago Bernabeu. O Bernabeu του αποκάλυψε ότι ο Gringo ήταν ένας τυχοδιώκτης cowboy από το Texas. Ο cowboy αυτός ήρθε στο Mexico με σκοπό να αγοράσει την κερδοφόρα γη του μπαμπού για να το πουλήσει στους κινέζους μετανάστες της άγριας Δύσης. Ο γέροντας του απάντησε ότι γνώριζε όλα αυτά τα πράγματα, αλλά δεν θα πουλούσε ποτέ την γη του σε εκείνο τον άνθρωπο ούτε και σε κανένα άλλο. Τότε ο don του είπε τα εξής:

"Σοφέ Μπαμπαλούν, ο Gringo αυτός δεν δέχεται το όχι σαν απάντηση, έχει σκοτώσει πάνω από 100 άνδρες και η συμμορία του χτυπά πάντα τη νύχτα υπό το φως της σελήνης κλέβοντας και δολοφονώντας τους εχθρούς του. Σε εκλιπαρώ να προσέχεις."

Αυτά είπε και έφυγε ο don.

Ο γέροντας τις επόμενες μέρες έβλεπε εφιάλτες και τα βράδια φοβόταν ακόμη και τη σκιά του. Οι ήχοι τον τρόμαζαν και είχε μάθει ότι ο Gringo βρίσκονταν ακόμη στην περιοχή σε μια πανσίον πολύ κοντά στο ράντζο του. Είχε χάσει την επιθυμία του για κρεολές και μέρα με την ημέρα φαινόταν να αποτρελαίνεται. Στο τέλος μέσα στην απελπισία και τον φόβο του, πούλησε τη γη του στον Gringo σε ανείπωτη τιμή και εξαφανίστηκε μια για πάντα από τη Γκουαλνταλαχάρα. Η τύχη του από τότε αγνοείται. Πολλοί λένε ότι γύρισε στη πατρίδα του με άλλο όνομα και πειθαρχημένος πια από την αρρώστια της λαγνείας άλλοι λένε ότι μεθυσμένος από τεκίλα βούτηξε από ένα καράβι και πνίγηκε στον Ειρηνικό.

Για αυτό αγαπητά μου παιδιά όπως λέει και ένας σοφός:

Men fear death as children fear to go in the dark; and as that natural fear in children is increased with tales, so is the other

Ακολουθήστε την συμβουλή μου: Αν φοβάστε για κάτι, ακούστε το φόβο σας, είναι ο καλύτερος σύμμαχος θα γλιτώσετε από πολλές ταλαιπωρίες. Αυτά είχα να πω, σας αγαπώ να προσέχετε

THE END
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Azimuthios

Νεοφερμένος

Ο Azimuthios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Ήρθε στό Άγιον Όρος καί γύριζε στα μοναστήρια ένας νέος ηλικίας 16-17 χρόνων, ο Γιωργάκης. Από ηλικίας τριών ετών οι γονείς του τον έβαλαν σέ βουδιστικό μοναστήρι στό Θιβέτ.
Προχώρησε πολύ στή Γιόγκα, έγινε τέλειος μάγος, μπορούσε νά καλεί όποιον δαίμονα ήθελε. Είχε μαύρη ζώνη καί ήξερε τέλεια καράτε. Μέ τήν δύναμη τού Σατανά έκανε επιδείξεις πού προξενούσαν εντύπωση. Χτυπούσε μέ τό χέρι του μεγάλες πέτρες καί έσπαζαν σαν καρύδια. Μπορούσε νά διαβάζει κλειστά βιβλία. Έσπαζε στήν παλάμη του φουντούκια, έπεφταν κάτω τά τσόφλια καί οι καρποί έμεναν κολλημένοι στό χέρι του.
Κάποιοι μοναχοί έφεραν τον Γιωργάκη στόν Γέροντα Παΐσιο γιά νά τον βοηθήσει. Ρώτησε τον Γέροντα, τί δυνάμεις είχε καί τί μπορούσε νά κάνη. Απάντησε ότι ο ίδιος δέν έχει καμιά δύναμη καί ότι όλη η δύναμη είναι του Θεού. Ο Γιωργάκης θέλοντας νά επιδείξει τή δύναμή του συγκέντρωσε τό βλέμμα του σέ μιά μεγάλη πέτρα πού ήταν σέ απόσταση καί η πέτρα έγινε θρύψαλα.

Τότε ο Γέροντας σταύρωσε μιά μικρή πέτρα καί του είπε νά τή σπάσει καί αυτή. Αυτός συγκεντρώθηκε, έκανε τά μαγικά του, αλλά δέν κατάφερε νά τή σπάσει. Τότε άρχισε νά τρέμει, καί οι σατανικές δυνάμεις, πού νόμιζε ότι έλεγχε, μη μπορώντας νά σπάσουν τήν πέτρα, στράφηκαν εναντίον του καί τον εκσφενδόνισαν στήν άλλη όχθη τού ρέματος.

Ο Γέροντας τον μάζεψε σέ άθλια κατάσταση.
«Άλλη φορά», διηγήθηκε ο Γέροντας, «ενώ συζητούσαμε, ξαφνικά σηκώθηκε, μου έπιασε τά χέρια καί μου τά γύρισε προς τά πίσω.

«Αν μπορεί, ας έρθει νά σ᾿ ελευθερώσει ὁ Χατζεφεντής», μού είπε. Τό αισθάνθηκα σαν βλασφημία. Κούνησα έτσι λίγο τά χέρια μου καί τινάχθηκε πέρα. Μετά σαν αντίδραση πήδησε ψηλά καί πήγε νά μέ χτυπήσει μέ τό πόδι του, αλλά τό πόδι του σταμάτησε κοντά στό πρόσωπό μου, σαν νά βρήκε ένα αόρατο εμπόδιο!

Μέ φύλαξε ὁ Θεός.
Τή νύχτα τον κράτησα καί κοιμήθηκε στό Κελί μου. Οι δαίμονες τον έσυραν μέχρι κάτω στόν λάκκο καί τον έδειραν γιά τήν αποτυχία του.

Τό πρωί σέ κακή κατάσταση, τραυματισμένος, γεμάτος αγκάθια καί χώματα, ομολογούσε: «Με έδειρε ὁ Σατάν, γιατί δέν μπόρεσα νά σέ νικήσω».
Έπεισε τον Γιωργάκη νά του φέρει τά μαγικά του βιβλία καί τά έκαψε.
Ο Γέροντας τον κράτησε λίγο κοντά του καί τον βοήθησε, όσο έκανε υπακοή. Ενδιαφέρθηκε νά μάθει, αν είναι βαπτισμένος, καί μάλιστα έμαθε καί σέ ποιά Εκκλησία είχε βαπτισθεί.
Ο Γιωργάκης συγκλονισμένος από τή δύναμη καί τή χάρη τού Γέροντα, επιθυμούσε νά γίνει μοναχός αλλά δέν μπόρεσε.

Ο Γέροντας χρησιμοποιούσε τή περίπτωση τού Γιωργάκη γιά νά αποδείξει πόσο μεγάλη είναι η πλάνη αυτών που νομίζουν ότι όλες οι θρησκείες είναι ίδιες, όλες τον ίδιο Θεό πιστεύουν, καί ότι δέν διαφέρουν οι Θιβετιανοί μοναχοί από τούς Ορθοδόξους.
Συμβουλη: Αν εχειs μεσα σου τον Θεο μην φοβασε τιποτα,κανειs και τιποτα δεν μπορει να σε πειραξει.Αρχισε Πνευματικο Ορδοδοξο αγωνα και νικησε με απολυτη σιγουρια καθε φοβο που εχειs μεσα σου!
ΙΗΣΟΥΣ ΧΡΙΣΤΟΣ ΝΙΚΑ!
ΔΟΞΑΣΙ Ο ΘΕΟΣ ΗΜΩΝ,Η ΜΟΝΗ ΕΛΠΙΣ ΔΟΞΑΣΙ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Azimuthios

Νεοφερμένος

Ο Azimuthios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Που τις βρίσκεις αυτές τις ανοησίες;
Προσωπικά, τις θρησκείες που αναζητούν το Θεό και τη Δύναμη μέσα στον άνθρωπο τις θεωρώ κατά ΠΟΛΥ ΑΝΩΤΕΡΕΣ από το Χριστιανισμό.
Το ειδα ποσο ανωτερεs ειναι δεν το ειδα λεs!!!
Εναs Παισιοs με χιλια δυο προβληματα υγειαs και με την αγαπη του μονο στο Θεο τα εβαλε μονοs του με μια στρατια απο δαυτουs και τουs Κατενικησε!!!
Ναι Πιστεψε το, η μονη Αληθεια σε αυτον το κοσμο ειναι ο Ιησουs Χριστοs μαs και καθε τι αλλο ειναι ψευτικο και οδηγει στην πλανη και την αγνοια.Ξεκινα και εσυ απο σημερα Πνευματικο Ορθοδοξο αγωνα για να εισαι και εσυ μεσα στουs εκλεκτουs τηs Βασιλειαs των Ουρανων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Βρείτε κάποιο πάθος, κάτι που πραγματικά σας γεμίζει και σας ολοκληρώνει. Είτε είναι χόμπι, είτε οτιδήποτε άλλο. Κάποια μορφή τέχνης ίσως, η μουσική ή ο κινηματογράφος ή κάποιο άθλημα ή οτιδήποτε άλλο π.χ. η συγγραφή ή η κοινωνική εργασία. Πραγματικά βοηθάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
όλοι οι καπνιστές κόψτε το κάπνισμα και όλοι οι αντι-καπνιστές ξεκινήστε το :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alice's cat

Νεοφερμένος

Η alice's cat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
αγάπησε τον εαυτό σου όσο περισσότερο μπορείς! Ίσως έτσι πάρεις την αγάπη που θέλεις κι απ' τους άλλους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Κατανόησε τι σημαίνει σημερινή <<νέα τάξη των πραγμάτων>> και βρες την διαφορά ανάμεσα σε αυτές που έχουν προηγηθεί.
Τότε μοναχά θα είσαι σε θέση να κατανοήσεις το αυτονόητο. Δηλ. το οτι μπορεί να είσαι Ελληνας, αλλά η οικονομία είναι διεθνοποιημένη.
Μπορεί να βλέπεις κυβέρνηση των Ελλήνων, αλλά θα διαπιστώσεις οτι λογοδοτεί σε άλλους.
Μπορεί να λες << υπουργός οικονομικών>>, αλλά θα γνωρίζεις οτι μας ήρθε απο τον πυρήνα του τραπεζικού συστήματος, (Ευρωπαϊκή Κεντρική Τράπεζα).
Σκέψου το νόημα που έχει στο μυαλό σου η λέξη ΕΛΠΙΔΑ. Και τότε θα μπορείς να κάνεις σύγκριση με τους σημερινούς ελπιδοφόρους ψεύτες της πολιτικής σκηνής του τόπου σου.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
πρίν σκεφτείς τη θέση σου στην κοινωνία, σκέψου και λίγο τη θέση σου σ' αυτό που λέγεται ζωή και κατάλαβε επιτέλους ότι έχεις ακριβώς τα ίδια δικαιώματα με εμένα πάνω στη ζωή....
όπως χρειάζομαι και εγώ στήριξη και επικοινωνία, χρειάζεσαι και εσύ και ένας αλήτης....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Μην επιτρέπετε στους άλλους να σας επηρεάζουν με τους άσχημους χαρακτηρισμούς τους... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
κάντο με πάθος και ας είναι λάθος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariw

Νεοφερμένος

Η Mariw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Κάθε φορά που είμαι στεναχωρημένη για κάτι ο μπαμπάς μου, μου λέει...Όλα τα πράγματα στην ζωή έχουν αίσιο τέλος, αν δεν έχουν, τότε δεν ήρθε ακόμη το τέλος τους.... Και έχει απόλυτο δίκιο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Κάθε φορά που είμαι στεναχωρημένη για κάτι ο μπαμπάς μου, μου λέει...Όλα τα πράγματα στην ζωή έχουν αίσιο τέλος, αν δεν έχουν, τότε δεν ήρθε ακόμη το τέλος τους.... Και έχει απόλυτο δίκιο.....



Έτσι πίστευα και εγώ :(
μέχρι που έμαθα ότι η Λέχου θα πεθάνει στο Νησί
...:(







ps.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top