Προφυλακισμένος ο Γιάννος Παπαντωνίου

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ναι. Ο Καθηγητης δηλαδη πρέπει να έχει λογαριασμους 4 εκ. ευρώ :loltooth: :loltooth: τοτε γιατι και ο πυροσβέστης ή ο ικαρος ή ο αστυνομος πχ που βάζει τη ζωη του σε κινδυνο να μη τσιμπάει 2 χιλιαρικάκια το μήνα; για να παιρνουν ολοι αυτοι 6 χιλιαρικα το μήνα μισθο. Επειδη δουλευουν .... και απλα ειναι ολη τη μερα στη ΒΟΥΛΗ και τσακωνονται μεταξυ τους και το πρωΪ στα παράθυρα.


Γιατί ήταν στον Ιδιωτικό Τομέα ο Παπαντωνίου στο εξωτερικό με πολλές δράσεις σε Ελλάδα και Ευρώπη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,978 μηνύματα.
Γιατί ήταν στον Ιδιωτικό Τομέα ο Παπαντωνίου στο εξωτερικό με πολλές δράσεις σε Ελλάδα και Ευρώπη


Oχι δεν ηταν μονο στον Ιδιωτικο τομέα φιλε μου. Ηταν ΚΑΙ στον Ιδιωτικο τομέα. Δηλαδη ... καθηγητιλικι και συνεδρια , διαλέξεις έξτρα ολα αυτα και μετά βεβαια βουλευτης , Υπουργος και ταυτοχρονα μπορει και να έπαιρνε και τον μισθο του καθηγητη αυτο δεν το γνωριζω! Τι κολπα έχουν φτιαξει για να τρωνε! Εδω προσφατα ειχε βγει επιδομα ενοικιου 12000 ευρω το χρονο σε βουλευτες λέει εκτος έδρας. Λες και τα 5000 ευρω το μηνα δεν φτάνουν για να νοικιάσεις σπιτι ..... ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΕΧΟΥΝΕ ΒΓΑΛΕΙ τι πατέντες έχουνε φτιαξει ετσι ηταν μια ζωη στην Ελλαδα το συστημα ο καθε πολιτικος και συνδικαλιστης έφτιαχνε πατέντες για να περνάει καλα πχ κάποιοι συνδικξαλιστες στην αστυνομια ή και αλλου έβγαλαν το αμετάθετο οποτε σου λεει μια ζωη στο σπιτάκι μου ζωαρα ουτε ενοικια ουτε εξοδα ουτε να τρεχεις σε κατσικοχωρια χειμωνιατικα.

Και για ποιο λογο ένας βουλευτης να έχει τσάμπα βενζινες - τηλέφωνα - εξοδα μετακινησεων και επιδομα ενοικιου 500-1000 ευρώ το μηνα , εγω έχω; για να δεις λιγο πως κτιζονται οι βιλες οταν παιρνεις άθικτο έναν μισθο των 5000 ευρω το μηνα ... δεν πληρωνεις το ενα δεν πληρώνεις το άλλο κτλπ κτλπ τοτε λογικο να σου μένουν πολλά λεφτά. Αλλα δεν τους έφτανε αυτο ΘΕΛΑΝΕ ΚΑΙ ΆΛΛΑ! Κάποιοι. Ποσο θα φάτε ρε πουστη;;; ΠΟΣΟ;

K;atse εσυ Σαββατο βράδυ μεσα να μαζεψεις λεφτά. Το πιτσιρικι του Βουλευτη θα ειναι εξω και θα κερνάει ποτάρες στα μπουζουκια κάτι γκομενες. Θα δωσει και ενα φιλοδωρημα 20 ευρω στον παρκαδορο να του παρκάρει το αμαξι για να κανει και στη γκομενα καλή εντυπωση.

Αστο φιλε ειμαστε καιρο στη πιάτσα. Δεν μασάμε κουτοχορτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Oχι δεν ηταν μονο στον Ιδιωτικο τομέα φιλε μου. Ηταν ΚΑΙ στον Ιδιωτικο τομέα. Δηλαδη ... καθηγητιλικι και συνεδρια , διαλέξεις έξτρα ολα αυτα και μετά βεβαια βουλευτης , Υπουργος και ταυτοχρονα μπορει και να έπαιρνε και τον μισθο του καθηγητη αυτο δεν το γνωριζω! Τι κολπα έχουν φτιαξει για να τρωνε! Εδω προσφατα ειχε βγει επιδομα ενοικιου 12000 ευρω το χρονο σε βουλευτες λέει εκτος έδρας. Λες και τα 5000 ευρω το μηνα δεν φτάνουν για να νοικιάσεις σπιτι ..... ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΕΧΟΥΝΕ ΒΓΑΛΕΙ τι πατέντες έχουνε φτιαξει ετσι ηταν μια ζωη στην Ελλαδα το συστημα ο καθε πολιτικος και συνδικαλιστης έφτιαχνε πατέντες για να περνάει καλα πχ κάποιοι συνδικξαλιστες στην αστυνομια ή και αλλου έβγαλαν το αμετάθετο οποτε σου λεει μια ζωη στο σπιτάκι μου ζωαρα ουτε ενοικια ουτε εξοδα ουτε να τρεχεις σε κατσικοχωρια χειμωνιατικα.

Και για ποιο λογο ένας βουλευτης να έχει τσάμπα βενζινες - τηλέφωνα - εξοδα μετακινησεων και επιδομα ενοικιου 500-1000 ευρώ το μηνα , εγω έχω; για να δεις λιγο πως κτιζονται οι βιλες οταν παιρνεις άθικτο έναν μισθο των 5000 ευρω το μηνα ... δεν πληρωνεις το ενα δεν πληρώνεις το άλλο κτλπ κτλπ τοτε λογικο να σου μένουν πολλά λεφτά. Αλλα δεν τους έφτανε αυτο ΘΕΛΑΝΕ ΚΑΙ ΆΛΛΑ! Κάποιοι. Ποσο θα φάτε ρε πουστη;;; ΠΟΣΟ;

K;atse εσυ Σαββατο βράδυ μεσα να μαζεψεις λεφτά. Το πιτσιρικι του Βουλευτη θα ειναι εξω και θα κερνάει ποτάρες στα μπουζουκια κάτι γκομενες. Θα δωσει και ενα φιλοδωρημα 20 ευρω στον παρκαδορο να του παρκάρει το αμαξι για να κανει και στη γκομενα καλή εντυπωση.

Αστο φιλε ειμαστε καιρο στη πιάτσα. Δεν μασάμε κουτοχορτο.


Ο Βουλευτής πέρνα τόσα γιατί προσφέρει τόσα στην Ελληνική Κοινωνία
Ο Περιφερειαρχης πχ λιγο λιγότερα
Ο Δήμαρχος πολύ λιγότερα από τους παραπάνω 2 και ουτω καθεξής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,978 μηνύματα.
Ο Βουλευτής πέρνα τόσα γιατί προσφέρει τόσα στην Ελληνική Κοινωνία
Ο Περιφερειαρχης πχ λιγο λιγότερα
Ο Δήμαρχος πολύ λιγότερα από τους παραπάνω 2 και ουτω καθεξής


Nαι ναι. Ο Πυροσβέστης ή ο Ιπτάμενος προσφέρει περισσοτερα και ειναι δυσαναλογο για μενα να παιρνει ο βουλευτης 6.000 ευρω και ο Ιπτάμενος 1500. Αν θες και να ξέρεις και αν πάρει μετάθεση να τον τραβάνε αλλου και να πληρώνει και το ενοικιο του. Απο το μισθο του. Αυτα κανονικα θα μπορουσαν να ειναι άνετα δικαστικές διαμάχες και διεκδικήσεις. Οπως διεκδικηση ηταν και στο ΣτΕ τα αναδρομικα που τα πηρανε τελικά. Τους πηγανε δικαστικά φιλε μου. Εσυ λές ετσι εγω λέω αλλιως επιμένεις; ωραια επιμένω και εγω.

Θα τα λυσουμε στο δικαστήριο. Εσυ λές οτι προσφέρει τοσα εγω διαφωνώ. Μας κατέστρεψαν οι περισσοτεροι. Εγω αν ήμουν πάνω καλυτερα θα τα πηγαινα και έχουν και απο 10 συμβουλους ο καθένας. Και εγω αν ειχα συμβουλους μια χαρα θα τα πηγαινα. Θα έλεγα κάτι θα μου λέγανε ειπες βλακεια θα το αλλαζα λιγο θα λέγανε οκ θα έλεγε και ο δικηγορος τη γνωμη του και θα προχωρουσαμε. Σιγα τη δουλεια που κάνουνε κιολας. Ειδα ναι .... σε τι κατασταση φτάσαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Nαι ναι. Ο Πυροσβέστης ή ο Ιπτάμενος προσφέρει περισσοτερα και ειναι δυσαναλογο για μενα να παιρνει ο βουλευτης 6.000 ευρω και ο Ιπτάμενος 1500. Αν θες και να ξέρεις και αν πάρει μετάθεση να τον τραβάνε αλλου και να πληρώνει και το ενοικιο του. Απο το μισθο του. Αυτα κανονικα θα μπορουσαν να ειναι άνετα δικαστικές διαμάχες και διεκδικήσεις. Οπως διεκδικηση ηταν και στο ΣτΕ τα αναδρομικα που τα πηρανε τελικά. Τους πηγανε δικαστικά φιλε μου. Εσυ λές ετσι εγω λέω αλλιως επιμένεις; ωραια επιμένω και εγω.

Θα τα λυσουμε στο δικαστήριο. Εσυ λές οτι προσφέρει τοσα εγω διαφωνώ. Μας κατέστρεψαν οι περισσοτεροι. Εγω αν ήμουν πάνω καλυτερα θα τα πηγαινα και έχουν και απο 10 συμβουλους ο καθένας. Και εγω αν ειχα συμβουλους μια χαρα θα τα πηγαινα. Θα έλεγα κάτι θα μου λέγανε ειπες βλακεια θα το αλλαζα λιγο θα λέγανε οκ θα έλεγε και ο δικηγορος τη γνωμη του και θα προχωρουσαμε. Σιγα τη δουλεια που κάνουνε κιολας. Ειδα ναι .... σε τι κατασταση φτάσαμε.


Έχεις συμβούλους για να κοιτάνε και αυτοί παράλληλα με εσένα
Όλα αυτά τα παίρνουν για να είναι μέσα στην καθημερινότητα για αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Παλαιό ΠΑΣΟΚ!
Αυτά έκανε η αριστερά :sick: στην Ελλάδα επί 40 χρόνια, καμαρώστε.


Για τον Σοσιαλισμό :sick: αγωνιζόμαστε όλοι αδέρφια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Παλαιό ΠΑΣΟΚ!
Αυτά έκανε η αριστερά :sick: στην Ελλάδα επί 40 χρόνια, καμαρώστε.


Για τον Σοσιαλισμό :sick: αγωνιζόμαστε όλοι αδέρφια!!!


πες μου τώρα ποιοι σε κυβερνάνε να δω κάτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Το ΠΑΣΟΚ κυβερναει και τωρα. Απλα αν μεσα στο ΠΑΣΟΚ υπηρχαν στα 100 ατομα, 90 κομπλεξαρες αριστεροι και 10 κεντρωοι, στο ΣΥΡΙΖΑ μεταπηδησαν οι 90. Η διακυβερνηση της Ελλαδας αυτη τη στιγμη ειναι βγαλμενη απο τα πιο υγρα πασοκικα ονειρα. Απλα επι Σημιτη, οι αριστεροι ηταν μπουκωμενοι στα φθηνα λεφτα και ειχαν θαψει το κομπλεξ τους κατω απο το περσικο χειροποιητο χαλι τους. Τωρα που εκλεισε η κανουλα, βγηκε η αυθεντικη πασοκιλα απο μεσα τους.

Σε ολα τα κεντροαριστερα κομματα εγινε το ιδιο. Κυβερνησαν για μεγαλα διαστηματα, με τις κεντρωες πτερυγες να εξαγοραζουν τη σιγη των αριστερων. Οταν στερεψαν τα χρηματα, ολη η αριστεριλα βγηκε απο τη ναφθαλινη και βαφτιστηκε "προοδευτικη πολιτικη". Απλα στην Ελλαδα αντι να γινει αυτο, προτιμησαν να μεταπηδησουν στο ΣΥΡΙΖΑ, ηταν πιο ευκολο τελικα. Η ουσια δεν αλλαζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Βλέπω την κατάθεση που την έκανε ο Βασιλικάκος Ευάγγελος άτομο στο υπουργείο Εθνικής Άμυνας. Ένα άτομο που από όσο ξέρω έχει φάει δεκαέξι (16) χρόνια φυλακή και θυμήθηκε να πει κάτι μετά από 12 χρόνια για


  • Σημίτη

  • Παπαντωνίου



ήταν στο ΥΠΕΘΑ με κυβέρνηση Καραμανλή

Ερώτηση: Παράνομων πληρωμών προς αυτά τα πρόσωπα, τα πολιτικά και ποια;
Μέσα στην απάντηση βλέπεις λέξεις όπως


  • Η εκτίμησή μου είναι ότι κατά πάσα πιθανότητα έχει δωροδοκηθεί ο κ. Παπαντωνίου.



Επίσης αναφέρει


  • Η προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι ο κ. Σημίτης γνώριζε και γνωρίζει για παράνομες πληρωμές στην προμήθεια του C4I, ιδίως προς τον τότε Υπουργό Εθνικής Άμυνας κ. Παπαντωνίου.



Στην επόμενη πρόταση θα πει ακριβώς


  • Ο κ. Σημίτης γνώριζε



Όσο για το αν πήρε μίζες ο Σημίτης λέει


  • Δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω αν ο κ. Σημίτης έχει δωροδοκηθεί για την συγκεκριμένη προμήθεια, αλλά θεωρώ αδύνατον να μην έχει ενημερωθεί για τις παράνομες πληρωμές της σύμβασης C4I από τον Χριστοφοράκο.




Θεωρώ και εκτιμώ και αυτό είναι σοβαρή δικογραφία όποιος υπερασπίζεται έναν που έφαγε 16 χρόνια φυλακή λυπάμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Είμαι σίγουρη οτι οι δικαστές θα είναι σε θέση να κρίνουν τη σοβαρότητα - φερεγγυότητα ή μη του μάρτυρα.

Παρ' όλα αυτά, αν όντως ο Παπαντωνίου αποδειχτεί ένοχος, δε θα χαρείς να μπει κάποιος ένοχος στη φυλακή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Είμαι σίγουρη οτι οι δικαστές θα είναι σε θέση να κρίνουν τη σοβαρότητα - φερεγγυότητα ή μη του μάρτυρα.

Παρ' όλα αυτά, αν όντως ο Παπαντωνίου αποδειχτεί ένοχος, δε θα χαρείς να μπει κάποιος ένοχος στη φυλακή;


για το c4i δεν έχει αποδειχτεί κάτι για Παπαντωνίου - Σημίτη δυστυχώς έχει αποδειχτεί για τον Παυλόπουλο (το κιναλ πήγε στον Άρειο Πάγο) για αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,978 μηνύματα.
Aλκοολικε εγω λυπάμαι να διαβάζω προϊσταμενους και προεδρους κυβερνησεων να λένε οτι δεν ξέρουν τι έκανε ο κάθε υπουργος τους κάτω απο τη μυτη τους. Σημαινει ειτε οτι κοιμουνται με τα τσαρουχια ειτε οτι τον καλυπτουν. Οσο και να λυπηθεις δεν προκειται να μου αλλαξεις γνωμη ή να με γεμισεις ενοχες γιατι εδω διακυβευεται κατι πολυ μεγαλυτερο η τυχη των κατοικων μιας χωρας και το μελλον των επομενων γενεων αν δεν κάνει κάποιος για πρωθυπουργος να μην αναλάβει καν.

Οσο για τα υπολοιπα δεν θα μπω σε περαιτερω κουβεντα μαζι σου γιατι δεν εχει νοημα γιατι δεν διαβαζεις καν τι σου γραφουνε απλα συνεχιζεις να πιστευεις τα δικά του οποτε θα τα κρινει το δικαστηριο. Κανονισε ομως να βγει καταδικαστικη αποφαση δικαστηριου και πάλι να ερχεσαι εδω και να διαφωνεις και να υποστηριζεις τον Παπαντωνιου. Γιατι μερικοι ουτε απο αποφασεις δικαστηριου δεν πειθεστε και στοιχεια. Ποσο μαλλον απο επιχειρηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Aλκοολικε εγω λυπάμαι να διαβάζω προϊσταμενους και προεδρους κυβερνησεων να λένε οτι δεν ξέρουν τι έκανε ο κάθε υπουργος τους κάτω απο τη μυτη τους. Σημαινει ειτε οτι κοιμουνται με τα τσαρουχια ειτε οτι τον καλυπτουν. Οσο και να λυπηθεις δεν προκειται να μου αλλαξεις γνωμη ή να με γεμισεις ενοχες γιατι εδω διακυβευεται κατι πολυ μεγαλυτερο η τυχη των κατοικων μιας χωρας και το μελλον των επομενων γενεων αν δεν κάνει κάποιος για πρωθυπουργος να μην αναλάβει καν.

Οσο για τα υπολοιπα δεν θα μπω σε περαιτερω κουβεντα μαζι σου θα τα κρινει το δικαστηριο. Κανονισε ομως να βγει καταδικαστικη αποφαση δικαστηριου και πάλι να ερχεσαι εδω και να διαφωνεις και να υποστηριζεις τον Παπαντωνιου. Γιατι μερικοι ουτε απο αποφασεις δικαστηριου δεν πειθεστε και στοιχεια. Ποσο μαλλον απο επιχειρηματα.


Εγώ σου έδειξα την δικογραφία ούτως σι άλλως τόσοι έλεγχοι έγιναν στον Σημίτη και βγήκαν και είπαν δεν βρήκαμε κανένα μαύρο χρήμα.
Αν είναι τα στοιχεία αυτά που λέει το κάθε site που διαβάζεις εσύ πάω πάσο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Εγώ σου έδειξα την δικογραφία ούτως σι άλλως τόσοι έλεγχοι έγιναν στον Σημίτη και βγήκαν και είπαν δεν βρήκαμε κανένα μαύρο χρήμα.
Αν είναι τα στοιχεία αυτά που λέει το κάθε site που διαβάζεις εσύ πάω πάσο
Ωραία, αν δεν τον βρουν ένοχο, όλα καλά. Ακόμα όμως αυτό δεν το ξέρει κανείς. Εσύ τον υποστηρίζεις μόνο και μόνο λόγω κόμματος; Και αν τελικά ήταν ένοχος θα λυπηθείς που θα πάει φυλακή ή θα χαρείς που ένας εγκληματίας θα πληρώσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,978 μηνύματα.
Himela αμα κάτσεις και διαβασεις το ασφαλιστικο ... διαβασε το απο περιεργεια να δεις ποσοι τις παλαιοτερες περιοδους ασχετα αν διοριστικαν με ικανοτητες ή οχι παιρνουν εις βαρος αλλων ή επαιρναν διπλές και τριπλές συντάξεις. Τα λεγε ο Τζημερος τον οποιον δεν θέλουν επειδη τους χαλάει τη σουπα και μου πέσανε τα μαλλιά. Αυτα πουθενα στο εξωτερικο και σε κανενα σοβαρο κρατος δεν γινονται.

Και εχουμε τον σωτηρη να χει κολλησει η βελονα να μας λεει για τη μαυρη περιοδο διακυβερνησης των πασοκων. Που κατεστρεψαν τη χωρα. Οποιος τους τα λέει δεν τους αρέσει μα Λεβεντης ειναι αυτος Μα Τζημερος ειναι.

Δες το ασφαλιστικο και τι εισφορες ειχαν καποιοι σε συγκριση με κάποιους αλλους και ποσα περισσοτερα τρώγανε!!!

Και μου λεγε εμενα χθες ο σωτηρης για τη καμπυλη του χρεους ... που εχω ηδη δανειο στο ονομα μου απο το 2015!!!

Η Ιαπωνια εχει τρις εκατομυρια χρέεος με κοστος δανεισμου 1% περιπου επιτοκιο η Ελλαδα εχει δις εκατομυρια χρεος με επιτοκιο περιπου 4%

και θα μας μιλησουν οι πασοκοι και οι φωφαρες για διακυβερνηση. Κοροϊδευομαστε μεταξυ μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ωραία, αν δεν τον βρουν ένοχο, όλα καλά. Ακόμα όμως αυτό δεν το ξέρει κανείς. Εσύ τον υποστηρίζεις μόνο και μόνο λόγω κόμματος; Και αν τελικά ήταν ένοχος θα λυπηθείς που θα πάει φυλακή ή θα χαρείς που ένας εγκληματίας θα πληρώσει;


Καταρχάς ο Παπαντωνίου δεν είναι χρόνια στο ΠΑΣΟΚ 11 χρόνια τώρα.
Κατά δευτερον μια δικογραφία με "θεωρώ, υποθέτω, εκτιμώ" δε κάνεις σοβαρή δικογραφία και έχει περάσει ένας μήνας χωρίς να βρούνε τίποτα.
Ο Άδωνις είπε ότι όλο αυτό κρατάει μια μέρα το πολύ μια βδομάδα. Εδώ έχουμε έναν μήνα και δεν έχουν βρει τίποτα.
(Για αυτούς τους 2)
Αντιθέτως υπάρχει πολύ υλικό από το 2017 για


  • Προκόπη Παυλόπουλο (ΠτΔ)

  • Χρήστος Μαρκογιαννάκης

  • Βύρων Πολύδωρας (πρώην πρόεδρος της Βουλής)


Όπως καταλαβαίνεις Himela το πράγμα δεν είναι απλό όταν ασκείται δικογραφία εναντίον τέτοιον προσώπων. Βεβαίως τα στοιχεία δεν είναι του ΚΙΝΑΛ που πήγε στον άρειο πάγο αλλά μια σειρά ερευνών για το C4I
Εννοείται θα ψάξω και τις μαρτυρίες που αναφέρουν τα τρια αυτά πρόσωπα και θα σου τα παρουσιάσω ως έχει

Himela αμα κάτσεις και διαβασεις το ασφαλιστικο ... διαβασε το απο περιεργεια να δεις ποσοι τις παλαιοτερες περιοδους ασχετα αν διοριστικαν με ικανοτητες ή οχι παιρνουν εις βαρος αλλων ή επαιρναν διπλές και τριπλές συντάξεις. Τα λεγε ο Τζημερος τον οποιον δεν θέλουν επειδη τους χαλάει τη σουπα και μου πέσανε τα μαλλιά. Αυτα πουθενα στο εξωτερικο και σε κανενα σοβαρο κρατος δεν γινονται.

Και εχουμε τον σωτηρη να χει κολλησει η βελονα να μας λεει για τη μαυρη περιοδο διακυβερνησης των πασοκων. Που κατεστρεψαν τη χωρα. Οποιος τους τα λέει δεν τους αρέσει μα Λεβεντης ειναι αυτος Μα Τζημερος ειναι.

Δες το ασφαλιστικο και τι εισφορες ειχαν καποιοι σε συγκριση με κάποιους αλλους και ποσα περισσοτερα τρώγανε!!!

Και μου λεγε εμενα χθες ο σωτηρης για τη καμπυλη του χρεους ... που εχω ηδη δανειο στο ονομα μου απο το 2015!!!

Η Ιαπωνια εχει τρις εκατομυρια χρέεος με κοστος δανεισμου 1% περιπου επιτοκιο η Ελλαδα εχει δις εκατομυρια χρεος με επιτοκιο περιπου 4%

και θα μας μιλησουν οι πασοκοι και οι φωφαρες για διακυβερνηση. Κοροϊδευομαστε μεταξυ μας.


Πόσες φορές έχει πει ο Τζήμερος για τον νόμο Γιαννίτση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,978 μηνύματα.
Aποχωρω απο τη συζητηση γιατι αλκοολικε σκοπιμα αναφέρεσαι μονο σε εκεινα που θέλεις , δεν απαντας σε ερωτήσεις και υποστηριζεις ανθρωπους οι οποιοι ειναι ηδη προφυλακισμενοι ΧΩΡΙΣ να εισαι ο συνηγορος τους.


Επισης αμφισβητεις ανθρωπους και θεσμους οπως ο ανακριτης ο οποιος δεν προφυλακιζει κανεναν χωρις βασιμες αποδειξεις μέχρι να γινει η δίκη του. Αν αλλάξεις ροτα και αποφασισεις να διαβαζεις περισσοτερο αυτα που σου απαντανε ισως επανέλθω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Aποχωρω απο τη συζητηση γιατι αλκοολικε σκοπιμα αναφέρεσαι μονο σε εκεινα που θέλεις , δεν απαντας σε ερωτήσεις και υποστηριζεις ανθρωπους οι οποιοι ειναι ηδη προφυλακισμενοι ΧΩΡΙΣ να εισαι ο συνηγορος τους.


Επισης αμφισβητεις ανθρωπους και θεσμους οπως ο ανακριτης ο οποιος δεν προφυλακιζει κανεναν χωρις βασιμες αποδειξεις μέχρι να γινει η δίκη του. Αν αλλάξεις ροτα και αποφασισεις να διαβαζεις περισσοτερο αυτα που σου απαντανε ισως επανέλθω.


Εσύ δε ξέρεις τι ειναι η προφυλακιση και λοιπά για την προφυλάκιση δε θέλει δίκη. Εγώ σου είπα από χτες το βράδυ δείξε μου αυτό για την Αθηνών - Πατρών δε μου το έδειξες.
Σε ρώτησα κάτι για τον Τζήμερο στην Χιμελα απάντησα και ειπα είναι δύσκολη της θέση της Ελλάδας όταν εμπλέκεται ο ΠτΔ σε σκάνδαλο και ένας πρόεδρος της Βουλής παλιός.
Η νομίζεις δε θα έχουμε κυρώσεις.
Σε ρώτησα κάτι για το ασφαλιστικό για τον νόμο Γιαννίτση και Τζήμερο. Πόσες λοιπόν; Έχεις νούμερο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Aποχωρω απο τη συζητηση γιατι αλκοολικε σκοπιμα αναφέρεσαι μονο σε εκεινα που θέλεις , δεν απαντας σε ερωτήσεις και υποστηριζεις ανθρωπους οι οποιοι ειναι ηδη προφυλακισμενοι ΧΩΡΙΣ να εισαι ο συνηγορος τους.


Επισης αμφισβητεις ανθρωπους και θεσμους οπως ο ανακριτης ο οποιος δεν προφυλακιζει κανεναν χωρις βασιμες αποδειξεις μέχρι να γινει η δίκη του. Αν αλλάξεις ροτα και αποφασισεις να διαβαζεις περισσοτερο αυτα που σου απαντανε ισως επανέλθω.


Χαίρομαι που δεν απαντάς γιατί η απάντηση είναι (0) σε αυτό που ρώτησα.
Όσο για τις βασιμες υποδείξεις θα σου θυμίσω την δικογραφία της #novartis που ο μόνος που εμπλέκεται είναι ο Κουρουμπλής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Οχι λέει η Ελβετική δικαιοσύνη στο άνοιγμα των λογαριασμών του Παπαντωνίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top