Σχετικά με το Service της Siemens

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
κατάρα στη siemens. απλά αυτό. χθες τον παρέλαβα φτιαγμένο, πάλι χάλασε. δεν είχαν βιδώσει καν το καπάκι οι ...

τον έχω λιγότερο από ένα χρόνο και:
a. στην πρώτη εβδομάδα χάλασε η οθόνη (δυο εβδομάδες πριν δώσω διπλωματική)
b. καπάκι χάλασαν οι δυο σκληροί (μια εβδομάδα πριν τι διπλωματική)
c. μου τον αντικατέστησαν.. και χάλασαν ξανά οι δίσκοι
d. μου τους ξανααντικατέστησαν και πάλι!!!!

και το service:
a. μου έδωσαν την πρώτη φορα τους σκληρούς στο χέρι, έτσι γυμνούς k χωρίς προστασία (ούτε λόγος να μου κάνουν αυτοί backup, έστω με χρέωση)
b. τι δεύτερη φορα μια μου έλεγαν ότι θα είναι έτοιμος, μια ότι δεν μπορούσα να τον πάρω πίσω γιατί έπρεπε να φόγια για ελβετία... μια ότι θα απενεργοποιούσαν το χαλασμένο σκληρό για να δουλέψω, μια ότι αυτό δεν είναι πολιτική τις εταιρίας...
c. τώρα... ΜΟΥ AΦΗΣΑΝ ΤΟ ΑΠΌ ΚAΤΩ ΑΒΙΔΩΤΟ!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
μιλας για laptop fujistsu seimens; εαν ναι ειναι οντος χαλια το service τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
ποιο service, όλα τους αθλια είναι!!! δες την επεξεργασία στο θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Στείλε e-mail με τη μια, στα κεντρικά (Γερμανία είναι; ) περιγράφοντας όλο αυτό το μαρτύριο. Κάντο! Μη το αφήσεις έτσι με τους αλήτες εδω κάτω!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Καλα ρε παιδια...κανενα service στην Ελλαδα που να δουλευει, υπαρχει;:mad:
Μια αυτο, μια ενας φιλος μου με ACER,ενας αλλος με DELL...(Mην πιασω τα κινητα!)
Τι να πω...:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Δε νομίζω να έχει σχέση με Ελλάδα το εν προκειμένω σέρβις, όχι ότι έχει κ καμμια σημασία για το ευγενές τετράποδο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σιγουρα δεν φταιει η siemens αλλα η ελληνικη εταιρια που κανει το service ή την εισαγωγη!

Πάντως εγώ πότε δεν έχω χρησιμοποιήσει service εταιρίας χονδρικής. Συνήθως το στέλνω , το χαλασμένο προϊόν, στο κατάστημα όπου το αγόρασα ώστε μόλις το ελένξει κάποιος τεχνικός να πάρω άλλο προϊόν και αυτοί ας περιμένουν και μήνες, μου είναι αδιάφορο. Για αυτό εξάλλου συνήθως αγοράζω απο plaisio και e-shop.

Το θέμα είναι ότι ακρή δεν θα βγάλεις ... δυστυχώς αυτή είναι η αλήθεια ... :( Ίσως να τους πείσεις να σου κάνουν μια γενική αντικατάσταση το μηχάνημα αν φωνάξεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Τοτε τι φταιει;
Fujitsu Siemens του απο κατω μου (Italia) πριν κανα εξαμηνο ειχε προβλημα και πηγε για service.
Σε 8-9 εβδομαδες το ειχε πισω, μια χαρα.Μεχρι και με καθαρισμενη οθονη και καπακια απο τις δαχτυλιες.Το ιδιο και της κοπελας του αδερφου μου (ΗP) που της αλλαξαν οθονη!
Ταχυτατα και χωρις παρατραγουδα.Προσωπικα ειδικα σε θεματα service που εχει χρειαστει να τα κανω Ελλαδα τις περισσοτερες φορες απογοητευομαι πληρως...:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τοτε τι φταιει;
Fujitsu Siemens του απο κατω μου (Italia) πριν κανα εξαμηνο ειχε προβλημα και πηγε για service.
Σε 8-9 εβδομαδες το ειχε πισω, μια χαρα.Μεχρι και με καθαρισμενη οθονη και καπακια απο τις δαχτυλιες.Το ιδιο και της κοπελας του αδερφου μου (ΗP) που της αλλαξαν οθονη!
Ταχυτατα και χωρις παρατραγουδα.Προσωπικα ειδικα σε θεματα service που εχει χρειαστει να τα κανω Ελλαδα τις περισσοτερες φορες απογοητευομαι πληρως...:|
8-9 εβδομαδες ειναι πολλες ... αλλα σημασια εχει οτι εγινε τουλαχιστον ποιοτικη δουλεια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μερες βρε συ!Οχι εβδομαδες!Μπερδευτικα!:P (Υποψην οτι ειχε servce η πολη!Δεν πηγε αλλου)
Αυτο στο F.S.
Στις αλλες περιπτωσεις εκανε λιγο παραπανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
μισό, μισό ρε παιδιά! Μη μου αλλάζετε το θέμα μου, προσοχή:

Και στην Ελλάδα με ταλαιπώρησαν, σίγουρα πιο πολύ από εδώ (αλλα δεν το άφησα να περάσει έτσι και ο υπάλληλος απολύθηκε...)

Αλλα είμαι Ελβετία.

Μην αρχίζουμε τα άτιμο Ελλάντα, ναι?

Απλά, εδώ με κάλεσαν και μου το έφτιαξαν επί τόπου, με κέρασαν και καφέ (αλίμονο, είναι και σε χωριο, όχι εδώ!) και το τσέκαραν και μαζί μου 5 φορες.

Επίσης παρήγγειλαν Motherboard.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
σας το πα, εν σας το πα; να με ακούτε άλλη φορά, ξέρω από γίδια, τι το χουμε το χουργιό :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
γεια σου ρε συνάδελφε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
E πες το βρε καλο μου οτι εισαι Ελβετια...που να το ξερουμε;:P
Ο weak ειναι αυτος που εμαθε ολα τα κολπα στον Κοπερφιλντ και δεν πιανεται!:P
Παντως περα απο αυτο, τους εστειλες mail με παραπονα;Εκει υπηρεσια εξυπηρετισης καταναλωτων δεν υπαρχει; (Δεν ξερω αν θα κανουν κατι, αλλα κανε την καταγγελια)
Γεγονος ομως οτι οι ετσιρειες πρεπει να καταλαβουν οτι δεν το ολο ονομα φτιαγνεται τοσο απο την ποιοτητα του προιοντος οσο και απο την after sale πολιτικη τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Όχι, μα τω Θεώ... Όχι στο Μόναχο θα το φτάσω, στον ΟΗΕ τον ίδιο, μα τα σάπια μυαλά της Fujitsu-Siemens...Στο διάολο όλοι τους, ειδικά τα παλιοανταλλακτικά τους.

Ξαναχάλασε, ρε παιδιά. :kill::whatever::mad17::boxing::mpinelik::rant:

Μου άλλαξαν δεύτερο σκληρό και μας την έκανε ο πρώτος. Αυτό ήταν, θα το πουλήσω το ρημάδι.
Αν δηλαδή δεν το φορέσω κολιέ σε κανέναν υπάλληλό τους.

Είμαι απίστευτα εκνευρισμένη.

Δίνω το μάστερ μου και δεν έχω να δουλέψω.
Έχω παρουσίαση τη Δευτέρα.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
καταλαβαινω την οργη σου! Παρτους τηλ και με ηρεμο τροπο προσπαθησε να τους πησεις να βρεθει λυση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
με χριστοπαναγίες είναι πο πιθανό να βρεις άκρη imo...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
με χριστοπαναγίες είναι πο πιθανό να βρεις άκρη imo...

Μιλάμε για Ελβετία και ουχί για Ελλάδα...
Σημαντικότατη διαφορά :P
Αν ήταν Ελλάδα θα συμφωνούσα μαζί σου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ε δε μπορεί, κάπου θα πιστεύουν και οι Ελβετοί:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Θα δουν οι Ελβετοί τι εστί ελληνικό ταπεραμέντο.

Τους έστειλα ήδη να μου ετοιμάσουν καινούριο υπολογιστή για αντικατάσταση (το είχαν αναφέρει και οι ίδιοι)...

Αλλά θα φτάσω το θέμα στο Μόναχο, δεν πάει άλλο.

Το θέμα μου είναι να μη χρειαστεί να τρέχω πάλι στο χωριό που είναι το service αλλά να μου το δώσουν εδώ, στην πόλη, κάπως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top