Μεταχειρισμένα αυτοκίνητα

ALR

Νεοφερμένος

Ο Thanasis P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Peugeot 307 1.400cc η XT έκδοση με βελούδο και ξύλο, σε χρώμα Gris Fer.
Αλλά για να σε προλάβω επειδή ξέρω ότι έχεις αντιρρήσεις, πάω αυτή τη στιγμή να ακυρώσω την παραγγελία και να πάρω το 1.6!
Ελπίζω μόνο να μη μου πούν ότι είναι αργά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

divion

Νεοφερμένος

Ο divion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλημέρα... Θα ήθελα να μου πείτε τι αμάξια θα μπορούσα να βρω μεταχειρισμένα το πολύ στα 6,000 ευρώ.

Επίσης αν υπάρχει κάποιο site για ενδεικτικές τιμές μεταχειρισμένων αυτοκινήτων θα ήταν ευπρόσδεκτο.. :-)

Μπορεις να ψαξεις για μεταχειρισμενα και στο https://www.automart.gr
Ακομα μπορεις αν εχεις κονε για γερμανια από https://www.mobile.de
αλλα εκεί θελει προσοχή και να δωσεις κατιτις παραπανω να παρεις ενα καλό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athens_manson

Νεοφερμένος

Η athens_manson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γειά σας και καλωσήρθα :D.Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι... Είμαι καινούργια οδηγός και το ονειρικό μου αμάξι είναι το peugeot 206cc. Και εμφανισιακά και τεχνικά.Θα ήθελα λοιπόν να μου πείτε αν για πρώτο αμάξι και μεταχειρισμένο βέβαια είναι αρκετά καλο και τι πρέπει να προσέξω πριν το αγοράσω.Έχω ακούσει πολλά κακά για το peugeot αλλά δεν μπόρεσα να τα δω και μόνη μου.Παρακαλώ για τη βοήθειά σας. :P:D:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Μια χαρά αυτοκίνητο είναι, οι πάρα πολύ καλές επιδόσεις του στις πωλήσεις το έχουν αποδείξει...

Έχεις βρει κάποια προσφορά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Εφόσον είναι μετάχειρο, προτού το αγοράσεις, πήγαινε το σε έναν γκαραζιέρη να σου πει αν είναι όλα οκ, αν είναι τρακαρισμένο, πόσα χιλιόμετρα έχει κτλ. Τώρα στην άλλη ερώτηση, δεν ξέρω αν τα peugeot εμφανίζουν περισσότερα προβλήματα από τα υπόλοιπα. Όλα τα αμάξια με το καιρό, βγάζουν. Οπότε δεν νομίζω οτι συντρέχει λόγος μη αγοράς, κι εφόσον είναι αυτό ήθελες πάντα, γιατί να μη το πάρεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athens_manson

Νεοφερμένος

Η athens_manson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Λες ε? Κοιταξε θα το έκανα ουτως η αλλως αυτο..να το παω σε μηχανικο. Αλλά σκεφτόμουν και καινούριο γτ μεχρι να παρω δικό μου θα οδηγάω ήδη ένα. Τι λέτε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akisfm

Νεοφερμένος

Ο akisfm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Σχολιάζοντας γενικά και ειδικά θα έλεγα.....καινούριο κι ας είναι και...."κουβάς"!
Γενικά, γιατί το 2ο χέρι ποτέ δεν μπορείς να γνωρίζεις τι κρύβει και ειδικά επειδή η αίσθηση της...μυρωδιάς του ολοκαίνουργου είναι.....μοναδική! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shopthe

Νεοφερμένος

Ο Constantinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Να το δούμε λίγο χρηματοοικονονικά το θέμα, αγοράζουεμ π.χ. ένα αυτοκίνητο καινούργιο αξίας 8.000 ευρώ. Την άλλη ημέρα το πρωί στοιχίζει μεταχειρισμένο πια 7.000 ευρώ. Τον επόμενο χρόνο 6.000. Αγοράζουμε ένα μεταχειρισμένο αξίας 8.000 ευρώ, αν η αγορά μας έχει γίνει με προσοχή και καλό παζάρι ίσως την άλλη μέρα να έχει 9.000 ευρώ!!! Και σε ένα χρόνο ίσως πάρουμε τα ίδια χρήματα που πληρώσαμε για να το αγοράσουμε. Επαναλαμβάνω όμως θέλει προσοχή, τεχνικό έλεγχο και καλό παζάρι. Να μη μας κυριεύει η ... καψούρα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

C.M.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η C.M. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Οff Topic αλλά δεν αντέχω να μην το πω: Είναι τρομερά δύσκολο πράγμα το να διαλέγεις μεταχειρισμένο αυτοκίνητο. Έκανα αυτή την απόπειρα πριν μερικούς μήνες. Γυρίσαμε όλους τους dealers της πόλης. Νομίζω είναι το πιο ταλαντούχο είδος πωλητών. Δηλαδή έχουν ιδιαίτερα χαρακτηριστικά με βάση τα οποία θα μπορούσα να γράψω ευθυμογράφημα. Και φυσικά πιο ικανοί ψεύτες και από δικηγόρους :P

Μετά από πολλή ταλαιπωρία μου πλασάρουν ένα εισαγόμενο - μεταχειρισμένο Mercedes CLK δίπορτο με μόνο €19.000= (αν θυμάμαι καλά) + το δικό μου ford focus μέσα. Ενθουσιασμένη εγώ, λέω βρήκα αμάξι. Το παίρνει ο άντρας μου για έλεγχο στο μηχανικό, ένα βήμα πριν κόψω επιταγή, το σηκώνει ο μηχανικός και από κάτω το βρίσκει γεμάτο σκουριές, λιπάσματα, χώματα καθότι τελικά μάθαμε πως το εισήγαγε ο dealer από Αγγλία όπου εκεί ο ιδιοκτήτης το είχε σε ένα τύπου χοιροστάσιο σταματημένο και παραμελημένο.

Απογοητευμένη από αυτή την εμπειρία παρήγγειλα καινούργιο honda civic (€17.000 + το δικό μου μέσα) το οποίο περιμένω να έρθει ακόμα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Για τη μυρωδια καινουργίλας συμφωνω. Αν και θα φυγει και αυτη. Συμφωνω και για το οτι θελει ψαξιμο καλο το μεταχειρισμενο. Ομως εχουν οργανωθει τα πραγματα. Λογω ζητησης, πλεον υπαρχουν εταιρειες που αναλαμβανουν να σου φερουν το αυτοκινητο απο το εξωτερικο και να στο ελεγξουν εκει πριν το φερουν.

Οσο για εδω, τα πραγματα ειναι πιο ευκολα. Το πας σε μηχανικο/φαναρτζη και μετα αγοραζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snowboy

Νεοφερμένος

Ο snowboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια..θα θελα να ρωτησω,αν ξερει κανεις μαντρες στυην Αθηνα που να φερνουν αμαξια απο τη Γερμανια(για να βγαινει πιο οικονομικο ενα καλο αμαξι):clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snowboy

Νεοφερμένος

Ο snowboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
athens manson εχω το 206cc και εγω το μονο που δεν ειμαι ευχαριστημενος μαζι του ειναι τα φρενα του και οι αναρτησεις του..Δλδ στη βροχη εχω γλυστρησει καποιες φορες.Ειναι 2005 και το abs του δεν ειναι τρομερα αξιοπιστο στη βροχη.Επειδη ειχαμε και αλλα αυτοκινητα στην οικογενεια opel,mercedes,toyota ξερω απο αυτα...Βεβαια απο αποψη σχεδιασμου ειναι φαντασικο:clapup::clapup:Εσωτερικα ειναι φανταστικο...Συμφωνω να το παρεις,ειδικα για κοριτσι ειναι πολυ καλο απλα να εχεις το νου σου (συμβουλευομενη και καποιον μηχανικο σου) οτι μπορει να χρειαστει να κανεις καποιες διορθωσεις στα φρενα και ισως στα αμορτισερ-αναρτησεις...Απο πλευρας καταναλωσης ειναι πολυ οικονομικο..Βαζω 20 ευρω ανα 9 ημερες και το χρησιμοποιω καθε ημερα.Εχει πολυ πολυ καλη καταναλωση.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Αν ήθελες τώρα αυτοκίνητο με 6.000 ευρο δεν θα έβρισκες μεταχειρισμένο αλλα καινούργιο rover εισαγωγής από Ισλανδία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Kαι μετα το πετας γιατι πολυ απλα ειναι rover !

Απο Γερμανια φερνουν καποιες μαντρες αλλά λογω ζητησης υπαρχουν και 2-3 εταιρειες που αναλαμβανουν ολες τις διαδικασιες να σου βρουν,προτεινουν,ελεγξουν,μεταφερουν,εκτελωνισουν,παραδωσουν ενα αυτοκινητο απο εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αλλα το αυτοκινιτο που το βρησκουν με 15 χιλιαρικα, και τους παει αλλα τα 3 χιλιαρικα το τελωνιο, εσενα σου το πουλανε 25....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Tασο δε ξερω ποιους εννοεις, μαλλον τις μαντρες. Οι αλλες εταιρειες που κανουν αυτη τη δουλεια κατευθειαν για ιδιωτες, δεν μπορουν να το κανουν αυτο γιατι τα εξοδα ειναι δεδομενα. Ξερεις δλδ την αρχικη τιμη του αυτοκινητου, ξερεις ποσα χρειαζεται για εκτελωνισμο, και σου λενε ποσα ζητανε οι ιδιοι. Αν για το αυτοκινητο που θελεις, βλεπεις οτι σε συμφερει το κανεις. Αλλιως παιρνεις απο εδω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν ξερω σε τι εταιριες αναφερεσε, ξερω για τις μαντρες που ειτε τα φερνουν απο μονοι τους (αμαξια που φευγουν σαν τρελα) η και τους ζητας τι αμαξι θες, σε τι χρωμα μεχρι τι χρονολογια κλπ και βρησκουν και φερνουν, και επειδη ενας φιλος του μπαμπα μου ητανε μεσα στο παιχνιδι, και ξερω οτι το κερδος τους δεν ειναι λιγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι;
Πήρα ένα αυτοκίνητο από κάποιον που εμπορέυτεται.
Το αμάξι ήταν ιδιώτη και ήθελε να το σπρώξει, όπως και έγινε το πήρα εγώ με δάνειο στην τράπεζα.
Τώρα θέλω να τ αλλάξω γιατί το αμάξι έβγαλε προβλήματα και δεν το θέλω.
Μου είπε να διαλέξω ένα άλλο και θα το κάνουμε έτσι ώστε το ένα δάνειο να εξοφληθει και να γίνει ένα καινούργιο και θα πάρει αυτός πίσω αυτό όπως είναι.
Έλα όμως που ο βλαμένος,(γιατί για βλάκα άνθρωπο μιλάμε) εμ δεν ήξερες δεν ρώταγες τώρα έμπλεξα, ο βλαμένος δεν φέρνει κάτι ανάλογο για να το αλλάξω να πάρω κάτι άλλο. Έχω μεγάλο πρόβλημα.
Προσπάθησα να το πάμε αλλού να το δώσουμε αλλά το σφάζουν σε τιμή και όλοι μας κοροιδευουν που δώσαμε τόσα για να το πάρουμε. μιλάμε για 6.000 ευρώ και αυτός το σφάζει στα 2.000 λέει το πέρνω...
Τι σκ*τά να κάνω τα νευρα μου. Γ*μώ τα μεταχειρισμένα δεν έπερνα καινούργιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top