Θύτης ή Θύμα;

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ακουσα στο ράδιο σήμερα το μεσημέρι ενόσω ήμουν στη δουλειά ότι τελικά το ΤΕΛΙΚΟ ιατροδικαστικό ανακοινωθέν, λεει ότι ήταν .. καρδιακό επισόδειο :confused:

Το άκουσε κανας άλλος ή άκουγα ότι να ναι λογω δουλειάς?


όσο για αυτό...
Είναι πάρα μα πάρα πολλά αυτά που είναι πολύ συμαντικά και τα κρύβουν...
Δεν έχετε αναρωτηθεί γιατί δεν βγαίνει κανένας από την οικογένεια του Βαρθολομαίου να πεί έστω κάτι;
δεν κρυβεται παντα κάτι πίσω από μια συγκεκριμένη στάση....
Γνωρίζοντας την οικογένεια μου, είμαι ΣΙΓΟΥΡΗ ότι αν συνέβαινε ανάλογο περιστατικο στην οικογέναι μου (χτύπα ξύλο), ΚΑΝΕΝΑΣ μας δεν θα έβγαινε στα κανάλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
ακουσα στο ράδιο σήμερα το μεσημέρι ενόσω ήμουν στη δουλειά ότι τελικά το ΤΕΛΙΚΟ ιατροδικαστικό ανακοινωθέν, λεει ότι ήταν .. καρδιακό επισόδειο :confused:

Το άκουσε κανας άλλος ή άκουγα ότι να ναι λογω δουλειάς?


όσο για αυτό...

δεν κρυβεται παντα κάτι πίσω από μια συγκεκριμένη στάση....
Γνωρίζοντας την οικογένεια μου, είμαι ΣΙΓΟΥΡΗ ότι αν συνέβαινε ανάλογο περιστατικο στην οικογέναι μου (χτύπα ξύλο), ΚΑΝΕΝΑΣ μας δεν θα έβγαινε στα κανάλια!

Εγώ δεν ξέρω αν θα έβγενε κανείς... αλλά αν το τολμούσε, θα του έκοβα τα πόδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
ακουσα στο ράδιο σήμερα το μεσημέρι ενόσω ήμουν στη δουλειά ότι τελικά το ΤΕΛΙΚΟ ιατροδικαστικό ανακοινωθέν, λεει ότι ήταν .. καρδιακό επισόδειο :confused:

Το άκουσε κανας άλλος ή άκουγα ότι να ναι λογω δουλειάς?


"Νέα τροπή παίρνει η υπόθεση της δολοφονίας του Γιάννη Βαρθολομαίου, καθώς τα αποτελέσματα των ιστολογικών εξετάσεων, δείχνουν ότι υπήρχε στένωση των στεφανιαίων αρτηριών."


https://news.pathfinder.gr/greece/news/380849.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
λες να ηταν σε καμια φαση τετοια;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • ATT50571.jpg
    ATT50571.jpg
    20.3 KB · Εμφανίσεις: 120

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
:lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Παιδιά δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα...

Το θύμα είναι ο δολοφονημένος...Άλλο πράγμα να ξενοπηδάς και άλλο να σκοτώνεις,έλεος δηλαδή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Εγώ δεν ξέρω αν θα έβγενε κανείς... αλλά αν το τολμούσε, θα του έκοβα τα πόδια!

Ψιτ αναφερόμαστε στην οικογένεια του εκλιπόντος......κομματάκι δύσκολο αυτό που λες:P

Αυτό με την στεφανιαία νόσο το άκουσα κι εγώ, όμως δεν θεωρείται η κύρια αιτια θανάτου αφού εξαιτίας των χτυπημάτων η καρδιά του υπέκυψε.Βέβαια όλα εξαρτώνται απο το πως θα το χειριστεί η υπεράσπιση η οποία μάλιστα θεωρεί ως μεταθανάτια τα τραύματα απο τα χτυπήματα.Είδωμεν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Παιδιά έτσι κι αλλιώς δεν υπάρχουν ισόβια στην Ελλάδα οπότε....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Υπάρχουν έμμεσα ισόβια....
Αν είσαι 60 χρονών (παράδειγμα) και φας 60 χρόνια ... εε είναι ισόβια... γιατί το βρίσκω κάπως αδυνατο να ζεις στα 120 σου και να πάρεις εξιτήριο :P
Εχω ακούσει για ποινή 100 ετών... είναι κάπως συγκεντρωτική.. στυλ 20 χρόνια για το ένα, 30 χρόνια για το άλλο κλπ κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ναι αλλα αλλο ποσο θα φας, και αλλο ποσο θα μεινεις μεσα τελικα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Υπάρχουν έμμεσα ισόβια....
Αν είσαι 60 χρονών (παράδειγμα) και φας 60 χρόνια ... εε είναι ισόβια... γιατί το βρίσκω κάπως αδυνατο να ζεις στα 120 σου και να πάρεις εξιτήριο :P
Εχω ακούσει για ποινή 100 ετών... είναι κάπως συγκεντρωτική.. στυλ 20 χρόνια για το ένα, 30 χρόνια για το άλλο κλπ κλπ

Και όμως κακή επιρροή μου,πάνω από 25 χρόνια δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσει ποτέ κανένας στο Ελλαδιστάν,το απαγορεύει ο νόμος!!!Γι'αυτό άλλωστε ο Δράκος για παράδειγμα σουλατσάρει έξω τώρα και κονομάει και από το βιβλίο του,ο Πατακός είναι ελεύθερος πολίτης και πάααααααρα πολλοί άλλοι!

Εδώ για το φονικό στο Αγρίνιο άκουγα ότι η ελληνική νομοθεσία τιμώρει το ίδιο αν σκοτώσεις 2 και πάνω άτομα,δηλαδή αν σκοτώσεις 3 ή 15 ποινικά είναι το ίδιο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Ναι αλλα αλλο ποσο θα φας, και αλλο ποσο θα μεινεις μεσα τελικα. ;)

Σωστότατο κι αυτό,με κάτι καλές διαγωγές τάχα μου και άλλες λαλακίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Ψιτ αναφερόμαστε στην οικογένεια του εκλιπόντος......κομματάκι δύσκολο αυτό που λες:P

Αυτό με την στεφανιαία νόσο το άκουσα κι εγώ, όμως δεν θεωρείται η κύρια αιτια θανάτου αφού εξαιτίας των χτυπημάτων η καρδιά του υπέκυψε.Βέβαια όλα εξαρτώνται απο το πως θα το χειριστεί η υπεράσπιση η οποία μάλιστα θεωρεί ως μεταθανάτια τα τραύματα απο τα χτυπήματα.Είδωμεν.

Αναφέρομαι στην περίπτωση που το οποιοδήποτε συμβάν αφορούσε άμεσα την οικογένεια μου (και έβγαινε να μιλήσει ο καθένας θείος, θεία, μπατζανάκης, ξάδερφος κτλ) και στην περίπτωση βέβαια που δεν ήμουν εγώ ο εκλιπών. Επίσης και η οικογένεια απο την μεριά του Βρακατσέλη να ήμουν, πάλι το ίδιο θα έκανα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girlio_4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girlio_4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Για άλλο λόγο το είπα και το πήρατε διαφορετικά...
Θα μπορούσαν να βγαίναν τα παιδια του πχ και να λέγαν τι καλός πατέρας ήταν και τα σχετικά αλλά δεν πέσαν στην λακούβα τον καναλίων, γιατί πιστεύουν οτι θα φανεί η αλήθεια, και όχι γιατί ντρέπονται...
Είμαι σίγουρη πως η υπεράσπιση του Βαρβολομαίου ακολουθεί μια πορεία
που στο τέλος θα βγάλει πολλά στην φόρα...
Α! άκουσα οτι δεν έχει βρεθεί ακόμα και η τσάντα του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Για όσους ενδιαφέρεστε ακόμη για την υπόθεση, ρίξτε μια ματιά και σε αυτό. Σύμφωνα με το ρεπορτάζ αυτό, ο θύτης έφταιγε μόνο έως ενός σημείου...

-Το απόγευμα της μοιραίας εκείνης Παρασκευής, ο Δ. Βρακατσέλης περίμενε έξω από το διαμέρισμα της οδού Λυκάβου.
-Βγαίνοντας ο Γ. Βαρθολομαίος, διαπληκτίστηκε μαζί του. Ο Δ. Βρακατσέλης τον χτύπησε αλλά όχι κατά τρόπο θανατηφόρο.
-Ο διοικητής του ΙΚΑ, αιφνιδιασμένος και κεραυνοβολημένος από το σοκ, κάθησε κάτω, στο σκαλοπάτι, για να ηρεμήσει. Δεν έπεσε από τα χτυπήματα.
-Τότε έκανε και την κίνηση να βγάλει τα κινητά που είχε στην τσέπη του και να τα ακουμπήσει στο έδαφος.
- Αντί να ηρεμήσει, όμως, το στρες από την ένταση που δημιουργήθηκε, επιδείνωσε την κατάσταση του.
-Έγειρε προς τα πίσω, την ώρα που υφίστατοανακοπή καρδιάς.
- Έτσι βρέθηκε και το σώμα του ξαπλωμένο.

Άντε... Τελικά όσο και αν λέω ότι δεν μου αρέσει Τατιάνα έγινα πάλι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εγώ πάλι που δεν την λυπάμε καθόλου, ειμαι κακός?

Έτσι ακριβώς νιώθω και εγώ και δεν αισθάνομαι καθόλου κακιά.



Μπαααα..... Είχε βουίξει ο τόπος ότι ήταν εραστές.



Δύο θάνατοι? Ποιός είναι ο δεύτερος???? Εκτός αν το λες μεταφορικά....

Ούτε εγώ την λυπάμαι...γυναίκα αράχνη, κλασσική αριβίστρια.
Πάντως το να είχαν οργανώσει την δολοφονία με τον άντρα της μου φαίνεται χλωμό, θα φρόντιζαν να μην τους πιάσουν εκτός...αν το σενάριο ήταν άλλο και κάτι πήγε στραβά.
Όπως και να χει το γεγονός είναι ένα, λεφτά και σεξ επικίνδυνος συνδυασμός.Δούναι και λαβείν η σχέση τους όπως είπες φούνες.
Προσωπικά κανέναν απο τους 3 πρωταγωνιστές δεν λυπάμαι, ούτε καν τον απατημένο σύζυγο.Πιστεύω πως δεν θα γίνουν γνωστά ούτε τα μισά απο όσα απαρτίζουν την ιστορία.


+1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girlio_4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girlio_4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
:hmm:Βλέπετε που σιγά σιγά αλλάζουν κάποια πράγματα;

αχχχχ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top