Browsers' άπαντα

DORITOS

Νεοφερμένος

Η DORITOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι δε το έχω τσεκάρει το firewall.
Απλά είναι παράξενο το γεγονός ότι δυο μέρες πριν έμπαινα στο internet ενώ τώρα δεν μπαίνω .Τι μπορεί να έχει συμβεί ???

Exposed_Bone σε ευχαριστώ για τη βοήθεια και θα το κοιτάξω αυτό που μου λες .Αν τελικά όμως δεν είναι θέμα firewall ,το επόμενο βήμα μου ποιο πρέπει να είναι ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σε περίπτωση που έχεις ρυθμίσει proxy, για λίγο επέλεξε direct σύνδεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DORITOS

Νεοφερμένος

Η DORITOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Sorry αλλά μήπως να μου το εξηγήσεις με περισόττερες λεπτομέρειες ??? Να επιλέξω direct σύνδεση στις ρυθμίσεις του modem ?? Κάτι δε πιάνω σωστά ε ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ΙΕ7 -> Tools -> Internet Options -> Connections -> Lan Settings και εκεί να μην είναι τσεκαρισμένο τίποτα από τα 3 "κουτάκια"

Υ.γ.: Τώρα πως μπαίνεις στο Internet;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KaufenMan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KaufenMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Έχω πρόβλημα με τον ΙΕ7. 'Οταν τον ανοίγω μου βγάζει εκτός από την αρχική σελίδα και ένα άλλο παράθυρο Explorer που με βγάζει σε ένα σάιτ που δεν ξέρω, συγκεκριμένα αυτό: https://gr.celldorado.com/GR/ADS/420...ick=0&ce_cid=000l7k0000001sh12Q4z8ena9Adtvd3f

Και δε γίνεται μόνο την πρώτη φορά που τον ανοίγω, αλλά ανά διαστήματα μου πετάει κάτι τέτοια παράθυρα όπως αυτό που σας είπα και κάτι άλλα, π.χ. για πόκερ...

Τι είναι αυτά? Πως μπορώ να τα ξεφορτωθώ? Και γιατί βγαίνουν? Please, γρήγορη απάντηση:( Ευχαριστώ εκ των προτέρων;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikostheater

Νεοφερμένος

Ο Νίκος Θεμελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Εχεις κολλησει κάποιο επιβλαβες λογισμικο,μάλλον καποιο/α spyware.
Κατεβασε και κανε scan με καποιο antispyware οπως το adaware η το spybot search and destroy.Κανε και έναν έλεγχο με κάποιο antivirus.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KaufenMan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KaufenMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Νομίζω το βρήκα. Όταν έβγαιναν αυτά τα παράθυρα μου έβγαζε κάτω δεξιά "Ad served by BrowsingEncancher" ή κάπως έτσι. Και αυτό το BrowsingEncancher το απεγκατέστησα από τον πίνακα ελέγχου και είμαι οκ.

Καιρό ήθελα να ρωτήσω, τι είναι spyware?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Έχω πρόβλημα με τον ΙΕ7
Eσύ και όλος ο κόσμος

πέτα το και βάλε όπερα να στρώσεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KaufenMan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KaufenMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Eσύ και όλος ο κόσμος

πέτα το και βάλε όπερα να στρώσεις :P

Opera έχω. Απλά οι γονείς μου σαν... αρχάριοι χρησιμοποιούν IE και μου έκαναν παράπονα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μπορεί εσείς τσακάλια μου να το ξέρατε, αλλά εγώ σήμερα το ανακάλυψα και σας το παρουσιάζω:

γράψτε στην address bar: opera:config και θα βρεθείτε στον "preferences manager" της Opera, με πολλές επιλογές τροποποιήσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Oλοκληρώθηκε η φάση beta
Διαθέσιμη για κατέβασμα η κανονική έκδοση του Google Chrome



Ο νέος browser που φιλοδοξεί να εκθρονίσει τον Internet Exporer από το Διαδίκτυο είναι από την Παρασκευή διαθέσιμος ως τελικό προϊόν -το ταμπελάκι «beta» αφαιρέθηκε από το Google Chrome μόλις 100 ημέρες μετά την έναρξη της φάσης δοκιμών.Έπειτα από 15 ενδιάμεσες δοκιμαστικές εκδόσεις, η κανονική έκδοση του λογισμικού ενσωματώνει μια πληθώρα βελτιώσεων, από τις οποίες οι κυριότερες αφορούν τη σταθερότητα της αναπαραγωγής βίντεο και τη διαχείριση των σελιδοδεικτών.
«Αφαιρέσαμε την ετικέτα beta καθώς οι στόχοι μας για τη σταθερότητα και τις επιδόσεις έχουν επιτευχθεί» γράφουν στο εταιρικό blog της Google ο διευθυντής Μηχανικής Λίνους Ούπσον και ο αντιπρόεδρος Aνάπτυξης Προϊόντων Σούνταρ Πίτσαϊ.
Ο Πίτσαϊ δήλωσε στο CNet ότι η νέα έκδοση είναι 1,4 έως 1,5 φορές ταχύτερη από την πρώτη έκδοση beta που κυκλοφόρησε στις 2 Σεπτεμβρίου.
Η Google συνεχίζει βέβαια τη βελτίωση του προγράμματος, με πρώτη προτεραιότητα την ανάπτυξη έκδοσης για το Linux και το Mac OS.
Περίπου 10 εκατομμύρια χρήστες έχουν κατεβάσει μέχρι στιγμής το Chrome. Αν δεν έχουν ενεργοποιήσει τη δυνατότητα αυτόματης αναβάθμισης, θα πρέπει να κατεβάσουν τη νέα έκδοση από τη Google.
Μέχρι στιγμής, πάντως, το Chrome έχει κερδίσει λιγότερο από το 1% της αγοράς και απέχει πολύ από το να απειλήσει την κυριαρχία του Internet Explorer της Microsoft τον οποίο χρησιμοποιεί γύρω στο 70% των χρηστών παγκοσμίως. Ο Mozilla Firefox έχει περίπου το 20% και το Safari της Apple λιγότερο από 10%, σύμφωνα με εκτιμήσεις που επικαλείται το AFP.
Το εντυπωσιακό με το Chrome είναι ότι βγαίνει από τη φάση των δοκιμών μόλις 100 ημέρες μετά το ντεμπούτο του -άλλα προϊόντα της Google μένουν στο στάδιο beta για πολύ περισσότερο. Το Gmail, για παράδειγμα, παραμένει σε δοκιμαστική έκδοση σχεδόν πέντε χρόνια μετά την πρώτη του εμφάνιση και ενώ χρησιμοποιείται ήδη από δεκάδες εκατομμύρια χρήστες.
Newsroom ΔΟΛ, με πληροφορίες από Associated Press

Από In.gr! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Να σημειώσω ότι παρόλο που κάνεις ότι μετά από τόσες beta εκδόσεις που βγήκε ο browser πλέον θα είναι βαρύς σαν interface ή software ... Παραμένει (σχεδόν) το ίδιο ελαφρύς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Εγώ πάντως εξακολουθώ να έχω πρόβλημα με κάποια videos...και γενικά με το flash.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Με τον Chrome;

Δεν σου παίζει κανένα flash ή μόνο κάποια συγκεκριμένα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Εγώ πάντως εξακολουθώ να έχω πρόβλημα με κάποια videos...και γενικά με το flash.
Είσαι ακόμη στη beta ή έκανες το upgrade;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Για να κάνεις update αρκεί να πας στο about chrome
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Έχω κάνει update.Δεν το κάνει σε όλα τα flash αλλά σε μερικά πχ στο nba.com στα videos μου βγάζει ''undefined''...
Κατά τ'άλλα πάντως είμαι ευχαριστημένος.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Θέλω να μεγαλώσω τα γράμματα στο Chrome αλλά ό,τι και να κάνω μένουν στο ίδιο μέγεθος...μπορεί να βοηθήσει κανείς?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
ctrl & + :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top