27-05-2007 Λούσιος Ποταμός...

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ειχα που ειχα τη στεναχωρια μου, μου πε σημερα η Χαρουλα οτι μια παρεα της απο το Λυκειο χαθηκε στην εκδρομη... 3 ατομα νεκρα και ενα αγορι ακομα αγνοειται...
Γαμωτο πια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Σήμερα το πρωΐ άκουσα την μαρτυρία ενος παιδιού που επέζησε κ η αρραβωνιαστηκιά του χάθηκε εκεί... Δεν είχαν κράνη κλπ,νόνο αντιαναιμικά κ την στολή, κ αναρωτιέμαι... αυτά πρέπει μόνο να έχουν??? Κ αφού δεν έφταιγε η εταιρεία γιατί ειδοποιήθηκαν τα ΕΜΑΚ μετά από 2 ώρες??? Τον καιρό οι διοργανωτές τον έβλεπαν, δεν μπορούσαν να αναβάλλουν την εκδρομή??? Δεν ξέρω πραγματικά....

Φούνες, αυτό με τους αρραβώνες πρώτα κ μετά με την κηδεία....:'(:'(:'(:'(:'(

λυπάμαι πάρα πολύ για αυτό που θα πω τώρα αλλά αν δεν το πω θα σκάσω
ο νέος αυτός που λες (δεν τον είδα εγώ αλλά σε πιστεύω) γιατί διαμαρτύρεται τώρα και δεν διαμαρτυρήθηκε ΤΟΤΕ?
Όταν ξεκίνησαν την όλη διαδικασία και είδε ότι περνάει μέσα από ένα ποτάμι και δεν έχει σωσίβιο? ότι δεν έχει κράνος που είναι μέσα σε χαράδρα?
Ανίδεη είμαι, άσχετη με το θέμα, δεν έχω κάνει ποτέ μου κάτι τέτοιο αλλά τις βασικές αρχές για να προστατεύσω τον εαυτό μου τις ξέρω....
Χώρια που πιστεύω ότι απ όλη αυτή την παρέα, κανένας δεν ήταν ανίδεος όσο εγώ.. αλλά έστω ότι ήταν...

Μου έκανε ο άντρας μου μια απλή ερώτηση....
εσύ με αυτό τον καιρό που είχε αυτές τις μέρες, θα πήγαινες εκεί πάνω?
η απάντηση είναι απλή και άμεση... όχι βέβαια!!!!
Αναρωτηθείτε ο καθένας για τον εαυτό του...
θα ήσασταν εκεί με αυτόν τον καιρό? κι όσοι πείτε ναι, μετά αναρωτηθείτε... δε θα ζητάγατε κράνος? σωσίβιο? ΚΑΤΙ για να νιώθετε ασφαλείς τέλος πάντων?? θα ήσασταν οκ με αντιανεμικά ΜΟΝΟ??



Και οκ, σίγουρα έχει και η εταιρία τις ευθύνες της, αλλά όχι να μην βλέπουμε τις ευθύνες του εαυτού μας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
ΚΕ, νομίζω οτι άκουσα και εγώ το συγκεκριμένο παιδί να μιλάει και όσα είπε δεν τα είπε με ύφος το οποίο κατηγορεί για τον εξοπλισμό.
Τον ρώτησαν αν ειχαν κάποιο εξοπλισμό και αυτός απάντησε. Τα ΜΜΕ ομως διψάνε για αίμα και για συνωμοσίες και το ύφος και τα σχόλια που έπαιξαν πριν και μετά ίσως να μετέφεραν αυτή την εντύπωση...
Σε γενικές γραμμές δεν έχεις άδικο... βλέπεις τον καιρό, χαλάρωσε... που πας... το θεμα ειναι οτι δεν εκαναν και κάτι το φοβερό... πεζοπορία έκαναν... την ίδια εκδρομή που είχαν κάνει και κανα μήνα πιο πριν. Με την λογική του "τι το θέλανε..." θα οδηγηθούμε σε συμπεράσματα του να μην βγαίνουμε απο το σπίτι μας γιατι μπορει να βρέξει και να βραχυκυκλώσει καμιά κολόνα της ΔΕΗ και να πέσει πάνω μας και να πάθουμε ηλεκτροπληξία. Η μπορεί καθώς περπατάμε να πέσουμε σε καμιά τρύπα του μετροπόντικα που σκάβει για την νέα στάση μετρό. Ασε που μπορεί να φυσήξει κάνα μπουρίνι και να πετάξει καμιά γλάστρα πάνω στο κεφάλι μας...

Οταν βγαίνεις απο το σπίτι σου καθ΄οδόν για την δουλειά σου, νιώθεις περισσότερο ασφαλής απο όσο ένιωθαν τα παιδιά προχθές?

Δεν θέλω να δικαιολογήσω καμιά συμπεριφορά... απλά να αναδείξω και την άλλη άποψη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
ΚΕδινάκι μου θα συμφωνήσω απόλυτα με όσα είπε ο Φουνες!Δεν έχω να προσθέσω κάτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Τα συλληπητήριά μου Φουνεδάκο :(

Δεν ξέρω τι άλλο να πω :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
founes μου αυτό που ήθελα να πω δεν είναι το "τι τα θέλανε" ή "τα ήθελαν και τα έπαθαν"
καλά κάναν και θέλαν να πάνε την πεζοπορία τους ή ότι θέλαν να κάνουν
απλά... αυτό που λέω είναι το εξής
έκανες αυτό που ήθελες όταν το ήθελες? γνώριζες τις συνθήκες?
γιατί κατηγορείς τους άλλους κι όχι τον εαυτό σου όταν σκάει η στραβή?
αφού έκανες αυτό που εσύ ήθελες!
με το ίδιο σκεπτικό που κατηγορείται η εταιρία ότι πήγαν τα παιδιά εκεί πάνω με αυτόν τον καιρό, μπορώ κι εγώ (λέμε τώρα) να κατηγορήσω τους γονείς που άφησαν τα παιδιά τους να πάνε εκεί πάνω με αυτόν τον καιρό....
ελπίζω να καταλαβαίνετε τι λέω....

δεν ρίχνω ευθύνες στα παιδιά που πήγαν.... για όνομα.... ήθελαν δράση και το έκαναν.... απλά λέω είναι κρίμα να κατηγορηθούν ίσως άδικα κάποιοι ΑΝ δεν φταίνε απλά και μόνο για να ικανοποιηθεί η ανάγκη για "εκδίκηση" αυτών που μείναν πίσω και πονάνε!
Το λέω επειδή απ όσο είδα... είδα μόνο εξαγριωμένο κόσμο να εκσφενδονίζει κατηγορίες για την εταιρία και μόνο και κανένας να μην βλέπει και την άλλη πλευρά...

και ξαναλέω... σαφώς και ΔΕΝ ΛΕΩ καλά να πάθουν...
είναι φυσικά κρίμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
ΚουΕ, σε αυτή τη δεδομένη χρονική στιγμή, η ανάγκη για εκδίκηση και απόδωση ευθυνών, είναι ένα φυσιολογικότατο και καθ'όλα αναμενόνο στάδιο της συμπεριφοράς των συγγενών των θυμάτων.
Είναι οι πρώτες λογικές σκέψεις που γίνονται, έπειτα από το ισχυρό σοκ της είδησης.
Αυτό που δεν μπορώ να δεχτώ όμως, είναι οτι για άλλη μια φορά, ένα τραγικό περιστατικό ευτελίζεται κατ' αυτόν τον τρόπο στα ΜΜΕ.
Κανείς δημοσιογράφος δεν δικαιολογείται να μεταφέρει τα όποια συναισθήματά του προς τα έξω και με διακιολογία αυτά, να αποδίδει ευθύνες εδώ κι εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Φίλε, προσπάθησα να σου μιλήσω και στο μσν...
Τώρα μιλάω με μια φίλη μου και μου λέει ότι η κοπέλα που λες, ήταν κόρη ενός καθηγητή της :(
Μου λέει και για τη κηδεία, άσε, μου γαμήθηκε η ψυχολογία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Σε τί "ωραία" χώρα ζούμε..

[...]Μετά την απολογία, διάρκειας οκτώ ωρών, των δύο κατηγορουμένων ανακριτής και εισαγγελέας αποφάσισαν να τους αφήσουν ελεύθερους, επιβάλλοντάς τους περιοριστικούς όρους, απαγόρευση εξόδου από την χώρα και χρηματική εγγύηση ύψους 20.00 ευρώ έκαστος.[...]
Πηγή

Θυμίζω είχε αφεθεί ελεύθερος και ο οδηγός του φορτηγού που είχε σκοτώσει τα παιδάκια στα Τέμπη.

Είναι γελοίο να μιλάμε για Δικαιοσύνη στην Ελλάδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
KE θα σου πω τι μου είπε ο αδερφός της προχθές...

"Ρε φίλε πραγματικά θα προτιμούσα να πάνε από αυτοκίνητο... θα είχα κάπου να τα ρίξω... τρέχανε, δεν προσέξανε, γλίστραγε ο δρόμος, έσκασε το λάστιχο... Τώρα που να τα ρίξω... ? Στην φύση? Στο βουνό? στην βροχή ή στο ποτάμι???"

...κατάλαβες και την δική μου άποψη φαντάζομαι...

Θέλω να σας ευχαριστήσω όλους, αλλά νομίζω καλύτερα είναι να κάνουμε μια θετική σκέψη για όλα τα παιδιά που χάθηκαν και τους ανθρώπους που άφησαν πίσω τους, για πάρουν την δύναμη να συνεχίσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Απο τοτε που διαβασα το thread ρε founes παω να σου γραψω κατι...και τελικα σκατα.
Τιποτα δεν βγαινει...:(
Συλληπητηρια και το μονο που μπορω να πω ειναι πως μακαρι να ειναι τα τελευταια αδικοχαμενα παιδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
KE θα σου πω τι μου είπε ο αδερφός της προχθές...

"Ρε φίλε πραγματικά θα προτιμούσα να πάνε από αυτοκίνητο... θα είχα κάπου να τα ρίξω... τρέχανε, δεν προσέξανε, γλίστραγε ο δρόμος, έσκασε το λάστιχο... Τώρα που να τα ρίξω... ? Στην φύση? Στο βουνό? στην βροχή ή στο ποτάμι???"

...κατάλαβες και την δική μου άποψη φαντάζομαι...

Θέλω να σας ευχαριστήσω όλους, αλλά νομίζω καλύτερα είναι να κάνουμε μια θετική σκέψη για όλα τα παιδιά που χάθηκαν και τους ανθρώπους που άφησαν πίσω τους, για πάρουν την δύναμη να συνεχίσουν...


Founes μου ναι ρε συ.... ξέρω....
ελπίζω και εσύ να ξέρεις πως τα λέω αυτά που λέω... δεν κατηγορώ τα παιδιά....
προσωπικά έχω πολύ πρόσφατο το θέμα "απώλεια" και ξέρω ότι είναι σκληρό...
τες πα.... ας ανάψουμε ένα κερί και ας θυμόμαστε... μόνο αυτό μας μένει:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Σε τί "ωραία" χώρα ζούμε..

Πηγή

Θυμίζω είχε αφεθεί ελεύθερος και ο οδηγός του φορτηγού που είχε σκοτώσει τα παιδάκια στα Τέμπη.

Είναι γελοίο να μιλάμε για Δικαιοσύνη στην Ελλάδα...


Όλα τα αυτοκινητιστικά είναι εξ' αμελείας, επειδή δεν μπορείς να στοιχειοθετήσεις δόλο. Το ίδιο συνέβη κι εδώ. Δεν νομίζω πως κανείς είχε πρόθεση να πεθάνουν τα παιδιά, ούτε πως το φανταζόταν έστω (ίσως στα Τέμπη να έπρεπε να το είχε φανταστεί, αλλά και πάλι.. είναι δύσκολες έννοιες αυτές).

Κρίμα σε κάθε περίπτωση. Αλλά συμφωνώ με την Κουέ. Ο καθένας έχει και την ευθύνη του εαυτού του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Για τα αυτοκινητιστικά όπως στα Τέμπη που η αμέλεια αποδείχτηκε εγκληματική δεν έπρεπε να υπάρξει κάποια τιμωρία? Τα υπέρβαρα φορτηγά και πόσες άλλες καρμανιόλες που κυκλοφορούν, δεν πρέπει να τιμωρούνται, ειδικά όταν γίνει μια στραβή? Που σε αυτή την περίπτωση αποδείχτηκε μοιραία.

Όσο για τον Λούσιο, δεν αντιλέγω πως και ο καθένας έχει την ευθύνη του, αλλά πόσοι ξέραν τί έπρεπε να κάνουν για να είναι ασφαλείς? Υποτίθεται πως οι επιχειρήσεις που διοργανώνουν αυτές τις εκδρομές έχουν και τον κατάλληλο εξοπλισμό και τηρούν τις προϋποθέσεις ασφαλείας.

Στην Ελλάδα όμως δεν ισχύει αυτό. Κάνουμε μια επιχείρηση δεν κοιτάμε τί πρέπει να τηρείται και με το σκεπτικό "έλα μωρέ, σε μένα θα τύχει??", κάνουμε εκδρομές και παίρνουμε ανθρώπους στο λαιμό μας. Ούτε σε αυτή την περίπτωση πρέπει να υπάρξει τιμωρία?​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μα στην προκειμένη τουλάχιστον περίπτωση, είχαν πάει για περίπατο, άλλωστε αν δεν ήξεραν τι έπρεπε να κάνουν για να είναι ασφαλής, βαραίνει και τους ίδιους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
σορι κιολας μαικ...

θα σου πω κατι... πριν απο αυτο, θα σου υπενθυμισω οτι λυπαμαι για τα παιδια και οτι ειμαι κατα της εταιρειας η ΟΠΟΙΟΥ αλλου φταιει..

αλλα εδω κανουμε συζητηση, οποτε ακου αυτο :)

Όσο για τον Λούσιο, δεν αντιλέγω πως και ο καθένας έχει την ευθύνη του, αλλά πόσοι ξέραν τί έπρεπε να κάνουν για να είναι ασφαλείς? Υποτίθεται πως οι επιχειρήσεις που διοργανώνουν αυτές τις εκδρομές έχουν και τον κατάλληλο εξοπλισμό και τηρούν τις προϋποθέσεις ασφαλείας.

οι κανονες ασφαλειας ειχαν τηρηθει...

τα παιδια ηταν δεμενα κατα τη διελευση τους μεσα απο ποταμι!!

οσο για το κρανος που δε φορουσαν, ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ με νερο κατω απο το γονατο. (Οποιος ηθελε, αν ηθελε, το ζητουσε ομως-ειναι καθαρα υποκειμενικο πια)

Το οτι εσπασε ενα φυσικο φραγμα και εγινε της ποπης, αυτο ειναι ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ.
και εκει ειναι νομιζω που φταιει η εταιρεια... πας να κανεις κατι, δεν τσεκαρεις και λιγο πιο μακρια το ποταμι να δεις?
αν ειχαν τσεκαρει θα το εβλεπαν.

ομως μη λες για μετρα ασφαλειας...

εκτος αν εχουν πει κι αλλα, και δεν τα εχω μαθει! οποτε πες μου, γιατι το θεμα με ενδιαφερει πολυ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Giovanna επειδή δεν ξέρω... Επειδή το νερό ήταν κάτω από το γόνατο ήταν αναγκαστικό να φοράνε σωσίβιο ή όπως το κράνος κ αυτό??
Επίσης... Καλά πες ήτανε ατυχία, κακιά ώρα κλπ κλπ. Τα καιρικά φαινόμενα δεν θα έπρεπε να ταρακουνήσουν τους διοργανωτές?? Γιατί πες ότι τα παιδιά δεν ήξεραν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Giovanna επειδή δεν ξέρω... Επειδή το νερό ήταν κάτω από το γόνατο ήταν αναγκαστικό να φοράνε σωσίβιο ή όπως το κράνος κ αυτό??
Επίσης... Καλά πες ήτανε ατυχία, κακιά ώρα κλπ κλπ. Τα καιρικά φαινόμενα δεν θα έπρεπε να ταρακουνήσουν τους διοργανωτές?? Γιατί πες ότι τα παιδιά δεν ήξεραν...
Nα φωράνε σωσίβιο για να περάσουν από τη μια όχθη στην άλλη, ούτε 15 μέτρα δεν είναι, με νερό κάτω από το γόνατο;
Οι καιρικές συνθήκες εκείνη την ώρα ήταν πολύ καλές. Θα έπρεπε όμως να έχουν λάβει υπ'όψιν τους οτι είχε βρέξει πάρα πολύ τις προηγούμενες μέρες και στα βουνά συμβαίνουν πολύ συχνά παρόμοια φαινόμενα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Ρωτάω γιατί ξέρω οτι δεν φόραγαν σωσίβιο....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Οταν πας για περίπατο στο βουνό, δεν χρειάζεσαι σωσίβιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top