Μύθοι και αλήθειες για την κυτταρίτιδα

Lucy4785

Νεοφερμένος

Η Lucy4785 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
κοστιζει περιπου 40-50 ? και καλο ειναι να το κανεις 3-4 φορες το μηνα. Εγω εχω ηδη αρχισει...ενοψει και καλοκαιριου, φυσικα σε συνδυσμο με γυμναστικη και σωστη διατροφη, κρεμες, λαδια, πηλινγκ,κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzogoula

Νεοφερμένος

Η tzogoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
κοστιζει περιπου 40-50 ? και καλο ειναι να το κανεις 3-4 φορες το μηνα. Εγω εχω ηδη αρχισει...ενοψει και καλοκαιριου, φυσικα σε συνδυσμο με γυμναστικη και σωστη διατροφη, κρεμες, λαδια, πηλινγκ,κτλ...
ακουγεται αρκετα ακριβο....:(:(
αν αξιζει τον κοπο θα το κανω...!!!
thank u!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Καμία μέθοδος δεν έχει αποδείξει οτι μπορεί να θεραπεύσει την δερματική δυσμορφία αυτή (γιατί ο όρος "κυτταρίτιδα" δεν είναι ο πιο δόκιμος, μια και δεν μιλάμε για φλεγμονή του δέρματος).

Οι αιτίες είναι ακόμη άγνωστες. Μόνο παράγοντες που εμπλέκονται έχουν αναφερθεί και είναι κυρίως ορμονικοί και διατροφικοί.

Μάλιστα, οι καλύτερες μέθοδοι για την αντιμετώπιση της(= καθυστέρηση εμφάνισής της, περιορισμό εξάπλωσής της), είναι :

1.σωστή διατροφή,
2.άθληση,
3.μειωμένο στρες

Τα υπόλοιπα συμβάλλουν σε μικρότερο βαθμό στην αντιμετώπιση, και περισσότερο στο να σας πάρουν τα χρήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lucy4785

Νεοφερμένος

Η Lucy4785 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Κοριτσια, εγω απο τον Ιανουαριο εχω ξεκινησει τα εξης: γυμναστικη 3 φορες την εβδομαδα οργανα , κρεμα κατα της κυτταριτιδας , μασαζ μερα παρα μερα με λουφα και σαπουνι με φυκια, μασαζ με αιθερια ελαια , peeling και μασαζ με βουρτσα σωματος σε στεγνο δερμα 2 φορες την εβδομαδα και προσεχω οσο μπορω τη διατροφη μου..και εχω δει εκπληκτικα αποτελεσματα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

teddy bear

Νεοφερμένος

Η teddy bear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ένα φάρμακο για την κυτταρίτιδα είναι να απλώσετε στα μέρι του σώματος που υπάρχει κυτταρίτιδα καφείνη μαζι με μια κρέμα σώματος. σε μια βδομαδα θα δείτε καλαπληκτικά αποτελέσματα..
και δεν πείνουμε μπύρες και καφέδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzogoula

Νεοφερμένος

Η tzogoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ένα φάρμακο για την κυτταρίτιδα είναι να απλώσετε στα μέρι του σώματος που υπάρχει κυτταρίτιδα καφείνη μαζι με μια κρέμα σώματος. σε μια βδομαδα θα δείτε καλαπληκτικά αποτελέσματα..
και δεν πείνουμε μπύρες και καφέδες
οταν λες καφεινη τι εννοεις???κατακαθι ελληνικου καφε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.

teddy bear

Νεοφερμένος

Η teddy bear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Δεν είναι πλάκα είναι μελετημένο σε εργαστήριο...υπάρχουν μπουκαλάκια με σκόνη καφεϊνης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

souata

Νεοφερμένος

Η souata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
οχι αυτο δεν ισχυει...ειμαι αδυνατη ενεργουμε κανονικα κανω γυμναστικη αλλα τιποτα...ενα ειναι το θεμα να πινεις νερακι.κατι που εγω δεν κανω και πλεων εχω προβλημα στα νεφρα μου...για αυτο πολυ πολυ νερακι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vintage

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Vintage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Κοριτσια, εγω απο τον Ιανουαριο εχω ξεκινησει τα εξης: γυμναστικη 3 φορες την εβδομαδα οργανα , κρεμα κατα της κυτταριτιδας , μασαζ μερα παρα μερα με λουφα και σαπουνι με φυκια, μασαζ με αιθερια ελαια , peeling και μασαζ με βουρτσα σωματος σε στεγνο δερμα 2 φορες την εβδομαδα και προσεχω οσο μπορω τη διατροφη μου..και εχω δει εκπληκτικα αποτελεσματα!!!!
εδω εσυ τρως σχεδον ολοκληρο εικοσιτετραωρο για να τα κανεις ολα αυτα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Οταν υπαρχει διαθεση, ο χρονος βρισκεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Οταν υπαρχει διαθεση, ο χρονος βρισκεται...

Βασικά τσου. :redface:
Όταν γυρίζω από τη σχολή, ενώ έχω πεθάνει όλη μέρα τρέχοντας σε γραφεία να βρω καθηγητές, κάνοντας εργασίες, πηγαίνοντας στο μάθημα που επί ένα δύωρο τη φορά λέει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του, κολλώντας στην κίνηση στο γυρισμό- το τελευταίο πράγμα που θέλω να κάνω γυρίζοντας σπίτι το απόγευμα (αν δεν έχω κι άλλη δουλειά που πρέπει να τελειώσω) είναι να αρχίσω να βάζω κρέμες σε κάθε πιθανό και απίθανο σημείο που ενδεχομένως να βγάλω σε 10-20 χρόνια ρυτίδα/πανάδα/ραγάδα κλπ.
Εδώ πολλές φορές βαριέμαι να κάνω το πολύ απλό να βουρτσίσω τα δόντια μου το βράδυ ή να καθαρίσω το πρόσωπό μ από το μακιγιαζ- είμαι τόσο χώμα που κι αυτό ακόμα μου φαίνεται ότι θα πάρει 5 λεπτά απ τον ύπνο μ.

Και φαντάζομαι πόσο χειρότερα θα πρέπει είναι τα πράγματα για τις γυναίκες που δουλεύουν φουλ 8ωρα και βάλε, και έχουν και παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ακριβως γι αυτο εγω μιλησα για διαθεση...
Οταν κατι το θελεις αρκετα και εχεις διαθεση γι αυτο, τοτε παντα βρισκεις τον απαιτουμενο χρονο, που σιγουρα δεν καλυπτει τις 20 ωρες του 24ωρου σου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Κοριτσια, εγω απο τον Ιανουαριο εχω ξεκινησει τα εξης: γυμναστικη 3 φορες την εβδομαδα οργανα , κρεμα κατα της κυτταριτιδας , μασαζ μερα παρα μερα με λουφα και σαπουνι με φυκια, μασαζ με αιθερια ελαια , peeling και μασαζ με βουρτσα σωματος σε στεγνο δερμα 2 φορες την εβδομαδα και προσεχω οσο μπορω τη διατροφη μου..και εχω δει εκπληκτικα αποτελεσματα!!!!

1) Για γυμναστική και σωστή διατροφή το οφείλεις στον εαυτό σου να βρεις χρόνο, αν σκεφτείς τα μακροπρόθεσμα αποτελέσματα.

2) Κρέμα κατά της κυτταρίτιδας και αιθαίρια έλαια βάζεις μετά το μπάνιο, όπως βάζεις ένα κοινό γαλάκτωμα. Το ίδιο μπορεί να γίνει και με το peeling, δύο φορές την εβδομάδα.

3)Το μασάζ με τη λούφα και το σαπούνι γίνεται κατά τη διάρκεια του μπάνιου.

Επίσης δε νομίζω να κάθεσαι να τρίβεις με τις ώρες, είναι ζήτημα λεπτών τα οποία ενσωματώνονται σε μία υπάρχουσα ρουτίνα. Άρα θα συμφωνήσω με τη Νεράιδα ότι πρόκειται για θέμα διάθεσης, συνέπειας και δέσμευσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top