Πώς ντύνεστε;

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
^πολυ μαυριλα ρε παιδι μου:hmm:


Εγω αντίθετα φοράω πολύ χρώμα. Δεν έχω πολλά μαύρα κομμάτια στη ντουλάπα μου πέρα από κάποια βασικά πχ μαύρο πουκάμισο, μαύρο παντελονι και μαύρες μπότες.

Γενικά αγαπώ τα χρώματα και τα φοράω ακόμα και το χειμώνα, έχω πολλά πουλόβερ χρωματιστά για χειμώνα. Μου φιάχνει τη διάθεση το χρώμα.

Από κοσμήματα αγαπώ ροζ χρυσό, τόσο που το έχω παρακάνει τώρα τελευταιά και ότι αγοράζω είναι ρόζ χρυσό που να έχω καταντήσει μονότονη.

Κατα τα αάλλα το στύλ μου θα το χαρακτήριζα μοντέρνο χωρίς να λείπουν και κλασσικές πινελιές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Το στυλ μου είναι κάτι μεταξύ ιδιαίτερου και συνηθισμένου. Περισσότερο φοράω καθημερινά ρουχα αλλά οταν βγαίνω πάντοτε φοραω επίσημα. Τα ρουχα μου ειναι σκουροχρωμα και κυριως μαυρου και γκρι χρωματος.. Ενα ενδεικτικό καθημερινό outfit μου, για να καταλαβετε πως είναι το στυλ μου ειναι : Ενα μαυρο τζιν, μια μαυρη μακρυμανικη στενη μπλουζα, μια μακρια μαυρη ζακετα (που φτανει μεχρι τα γονατα),ενα μακρυ μαυρο παλτο και μποτες doc martens. Επισης μου αρεσει πολυ να φοραω αξεσουαρ (σε ασημι και μαυρο χρωμα) και να συνδυαζω το look με μαυρες δερματινες τσαντες......

Μαυρη ειναι η νυχτα στα βουνα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Εγώ φοράω συνήθως πουκάμισο (άσπρο,λευκό και μωβ).Επισης από παντελόνια φοράω τζιν μπλε και μαύρο!
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Γενικά μου αρέσουν πολύ οι φουστες τις οποίες φοραω είτε με αρβυλακια το χειμώνα είτε με σταρακια όταν ο καιρός είναι καλύτερος . Με βολευουν άπειρα στην καθημερινότητα. Αλλιώς μετά (κυρίως)ψιλομεσα παντελόνια και παλτό το χειμώνα. Δε μου αρέσουν οι φόρμες καθόλου. Τα χρώματα είναι κυρίως σκουρα (μπορντό, μαυρο, σκούρο μπλε) . Επίσης κασκόλ γιατί ο λαιμός μου κρυώνει άπειρα και γιατί δε ξέρω είναι ωραίο :P
Το καλοκαίρι με βολεύουν άπειρα τα jumpsuits, οι παντελονες και οι μακριές φούστες.Απο κοσμήματα φοράω , σπάνια, χειροποίητα και κρίκους.
Το στυλ μου δε ξέρω αν είναι ιδιαίτερο, φαντάζομαι όσοι μ έχετε γνωρίσει απο κοντά μπορείτε να κρίνετε καλύτερα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Εγώ φοράω συνέχεια φόρμες συνήθως μοντέρνες sport και αμάνικες ζακέτες αθλητικές όχι από αυτές τις φουσκωτές ή και κανονικές ζακέτες με μοντέρνα γραμμή. Τώρα που ξεκίνησαν προσπάθεια να αδυνατίσω σκοπεύω και εγώ σιγά σιγά να αρχίσω τα πουκάμισα και τα παντελόνια. :giveup:
 

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πολύ άσχετο αλλά όταν διάβασα jumpsuits αυτόματα μου ήρθαν στο μυαλό 9 τύποι από Iowa να χοροπηδάνε #surfacing
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Γενικά μ' αρέσει να φοράω αποχρώσεις τζιν προς το μπλε και αρβυλάκια σε χρώμα καφέ σκούρο με πολλά κορδόνια. Συνδυάζω σε casual έξοδο, απλό πουκάμισο με διάφορα πουλόβερ ή και με κασκόλ λόγω του υπερβολικού κρύου. Μου αρέσουν τα πουκάμισα χωρίς κουμπιά στο λαιμό.


Λατρεύω τα μάλλινα γιλέκα πάνω από το πουκάμισο όπως και το κασκόλ σε ελεύθερη θέση.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
@Eclipse εμενα το εντος σπιτιου :D

bfaa35558e5577735c53acc78697702f.jpg

και εκτος σπιτιου:D
c4b55db193ef43cbf46b6b66a58c6b1b.jpg
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,653 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Φέτος είναι η μοναδική φορά που δεν αγόρασα ούτε μπλούζα. Εν μέρει ήταν καλό γιατί έκανα μια αποταμίευση. Ότι λεφτά είχα, τα έδινα για ρούχα που δεν φορούσα ποτέ, απλά για να τα αγοράσω με αποτέλεσμα να τα ''φοράει'' η ντουλάπα μου.
Για να απαντήσω στο θέμα. Το χειμώνα, επειδή είμαι κρυουλιάρα ντύνομαι στην κυριολεξία σαν κρεμμύδι. Κυρίως φόρμες, μπλούζες ζιβάγκο, μπουφάν, αθλητικά ή στην καλύτερη των περιπτώσεων ένα κολάν, μπότες, και τις μπλούζες που μου έχει πλέξει η μάνα μου γιατί με κρατάνε ζεστή.
Το καλοκαίρι, φοράω τζιν παντελόνι ή σορτσάκια και αν έχω όρεξη, θα βάλω κανένα φόρεμα. Αν η μπλούζα έχει λαιμόκοψη με χαμόγελο, θα φορέσω ένα διακριτικό κολιέ ή αν έχω πιασμένα τα μαλλιά, σκουλαρίκια.
Γενικά, πάντως ντύνομαι casual, ανεξαρτήτως εποχής
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Προσωπικά, δεν με ενδιαφέρει τόσο το ντύσιμο μου. Μαρέσει όμως να είναι άνετα τα ρούχα, οπότε καταφεύγω σε φόρμες, το μεγαλύτερο μέρος του χρόνου. Αγαπημένο χρώμα το μαύρο και το γκρί, τα οποία εναλλάσσω σε φούτερ-φόρμα. Τον χειμώνα φοράω μπουφάν(και αυτό μαύρο:bleh:) και αποφεύγω την άνοιξη τις ζακέτες, διότι με εκνευρίζουν. Προτιμώ μέχρι τον απρίλιο-μαϊο να φοράω φούτερ. Το καλοκαίρι στα ίδια κυβικά, σορτσάκι ανεξαρτήτου χρώματος και συνήθως μαύρη μπλούζα(καθόλου αναμενόμενο) ή σπανίως καμία άσπρη. Απο παππούτσια προτιμώ τα αθλητικά της nike καθ'όλη τη διάρκεια της χρονιάς και τα εναλλάσσω με κανένα vans σε βόλτες-εξόδους.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Τώρα που είναι δύο μήνες κλειστά τα καταστήματα με τα ρούχα τι κάνετε?
Τα ξαναφοραμε και κανουμε υπεροχους συνδιασμους! :clapping:και νιωθουμε ντιβες!
happy girl GIF by Albert Heijn

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Φέτος είναι η μοναδική φορά που δεν αγόρασα ούτε μπλούζα. Εν μέρει ήταν καλό γιατί έκανα μια αποταμίευση. Ότι λεφτά είχα, τα έδινα για ρούχα που δεν φορούσα ποτέ, απλά για να τα αγοράσω με αποτέλεσμα να τα ''φοράει'' η ντουλάπα μου.
Για να απαντήσω στο θέμα. Το χειμώνα, επειδή είμαι κρυουλιάρα ντύνομαι στην κυριολεξία σαν κρεμμύδι. Κυρίως φόρμες, μπλούζες ζιβάγκο, μπουφάν, αθλητικά ή στην καλύτερη των περιπτώσεων ένα κολάν, μπότες, και τις μπλούζες που μου έχει πλέξει η μάνα μου γιατί με κρατάνε ζεστή.
Το καλοκαίρι, φοράω τζιν παντελόνι ή σορτσάκια και αν έχω όρεξη, θα βάλω κανένα φόρεμα. Αν η μπλούζα έχει λαιμόκοψη με χαμόγελο, θα φορέσω ένα διακριτικό κολιέ ή αν έχω πιασμένα τα μαλλιά, σκουλαρίκια.
Γενικά, πάντως ντύνομαι casual, ανεξαρτήτως εποχής
κι εγω ετσι ειμαι,το χειμωνα θα επιλεξω κατι καζουαλ τζην φορμα και πουλοβερ ή τυπου φουτερ μακο και απο πανω ενα μπουφαν,το καλοκαιρι παντελονι και ενα μπλουζακι tshirt ή αμανικο.
Φορεματα μονο σε καποια εξοδο δεν μου αρεσουν γενικα οι φουστες:D
Και το φθινοπωρο ανοιξη καποιο καπαρτινακι σε συνδιασμο με τα παραπανω.
Αθλητικα ναι θα ελεγα σε καθημερινη βαση,εχω και με τακουνια για εξοδους,και καποια φλατ.
Ουτε εγω αγορασα φετος γιατι οπως ειπες κι εσυ ειχα αποθεμα και δεν ηθελα και τοσο να αγορασω κι ετσι γλιτωσα.
Αν και παντα ψωνιζα πχ επαιρνα 2 τα φορουσα και επαιρνα την επομενη σεζον καποιο αλλο για ανανεωση.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Προσωπικά, δεν με ενδιαφέρει τόσο το ντύσιμο μου. Μαρέσει όμως να είναι άνετα τα ρούχα, οπότε καταφεύγω σε φόρμες, το μεγαλύτερο μέρος του χρόνου. Αγαπημένο χρώμα το μαύρο και το γκρί, τα οποία εναλλάσσω σε φούτερ-φόρμα. Τον χειμώνα φοράω μπουφάν(και αυτό μαύρο:bleh:) και αποφεύγω την άνοιξη τις ζακέτες, διότι με εκνευρίζουν. Προτιμώ μέχρι τον απρίλιο-μαϊο να φοράω φούτερ. Το καλοκαίρι στα ίδια κυβικά, σορτσάκι ανεξαρτήτου χρώματος και συνήθως μαύρη μπλούζα(καθόλου αναμενόμενο) ή σπανίως καμία άσπρη. Απο παππούτσια προτιμώ τα αθλητικά της nike καθ'όλη τη διάρκεια της χρονιάς και τα εναλλάσσω με κανένα vans σε βόλτες-εξόδους.
πολυ ωραιοι οι συνδιασμοι σου! :thumbup:
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Επειδή το είδα να αναφέρεται σε διάφορα ποστ, φοράτε φόρμες εκτός σπιτιού; Και σε τι περιστάσεις; Για να πάτε πχ στην δουλειά ή βόλτα;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Επειδή το είδα να αναφέρεται σε διάφορα ποστ, φοράτε φόρμες εκτός σπιτιού; Και σε τι περιστάσεις; Για να πάτε πχ στην δουλειά ή βόλτα;
στο καθημερινο εκτος δουλειας θα βαλω φορμα,στη δουλεια φυσικα και θα ντυθω κανονικα.
 

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
τα λαΪκά παιδιά φοράνε μπλε ελεκτρικ φόρμα συνοδευόμενη από λευκό φουσκοτό γιλέκο και μαυρα nike air max για εξτρα άνεση

συνδυάζεται καλύτερα με 10-20 κιλά λίπους, μούσι και sidecut κούρεμα
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,653 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top