Φαντασίωση ...βιασμού;

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
(ερωτηση κρισης: Γιατι πολλες γυναικες, οταν δικαζεται κατα συρροην βιαστης τον υποστηριζουν? Ενας τετοιος πριν πολλα χρονια - δε θυμαμαι το ονομα του - επαιρνε καθημερινα δεκαδες γραμματα στη φυλακη απο γυναικες)
...θα πω ότι πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί ο άνθρωπος όσο δημιουργικός είναι …άλλο τόσο είναι αυτοκαταστροφικός…

3) Είσαι φυσιολογική, θα ανήκεις στις πιο χειραφετημένες και στις λιγότερο γυναίκες - γατούλες. :D
Ευχαριστώ γιατρέ…πάω να κτυπήσω ένα πιάτο μακαρόνια με σάλτσα βασιλικού κ αι τόνο…και εύχομαι να μην με επηρεάζει η συζήτηση όταν θα βλέπω την κόκκινη σάλτσα…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
...θα πω ότι πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί ο άνθρωπος όσο δημιουργικός είναι …άλλο τόσο είναι αυτοκαταστροφικός…

εντιτ...
Ευχαριστώ γιατρέ…πάω να κτυπήσω ένα πιάτο μακαρόνια με σάλτσα βασιλικού κ αι τόνο…και εύχομαι να μην με επηρεάζει η συζήτηση όταν θα βλέπω την κόκκινη σάλτσα…

Τηλεπάθεια. Κι εγώ το ίδιο φαί τρώω σήμερα :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Κι εγώ το ίδιο φαί τρώω σήμερα
Ψέματα!!!!… είδες? Σύμπτωση…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
(ερωτηση κρισης: Γιατι πολλες γυναικες, οταν δικαζεται κατα συρροην βιαστης τον υποστηριζουν? Ενας τετοιος πριν πολλα χρονια - δε θυμαμαι το ονομα του - επαιρνε καθημερινα δεκαδες γραμματα στη φυλακη απο γυναικες)

Ελα μου ντε! Είναι δυνατόν? Δηλαδή αν γνώριζα τέτοια γυναίκα θα την :kill:
Κουκούτσι μυαλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.

Ελα μου ντε! Είναι δυνατόν? Δηλαδή αν γνώριζα τέτοια γυναίκα θα την :kill:
Κουκούτσι μυαλό!

Το τραβάει ο οργανισμός σου που έλεγε και η αείμνηστη Σαπφώ Νοταρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
(ερωτηση κρισης: Γιατι πολλες γυναικες, οταν δικαζεται κατα συρροην βιαστης τον υποστηριζουν? Ενας τετοιος πριν πολλα χρονια - δε θυμαμαι το ονομα του - επαιρνε καθημερινα δεκαδες γραμματα στη φυλακη απο γυναικες)

κι εγώ έχω πετύχει 1-2 φορές κοπέλες να λένε οτι φαντασίωση τους είναι να βιαστούν :|

απλά κάποιοι άνθρωποι είναι τόσο αναίσθητοι που βλέπουν το βιασμό απλά σαν μία 'γεμάτη ερωτισμό και πάθος πράξη'. είναι τόσο συγκλονιστικό σεξ που η κοπέλα που βιάζεται απο τον δίμετρο ξανθό καλλίγραμμο θεό (ναι, έπαιζε και σε εκείνη τη ταινία, με τις καλόγριες) χάνει τη μιλιά της για τα υπόλοιπα χρόνια της ζωής της ή αυτοκτονεί ή κλείνεται σε ίδρυμα και όλα αυτά στην καλύτερη περίπτωση που ατυή η κοπέλα ανήκει σε μία κανονική οικογένεια.

γιατί αν αυτή η κοπέλα, η έφηβη, το παιδί ανήκει σε κάτι ξεχασμένο; στις χωρες εκείνες του πολέμου ή στις άλλες που έχουν πληγές απο φυσικές καταστροφές;

για'μένα οι κοπέλες που έστελναν γράμματα στο βιαστή και όλες αυτές που έχουν την πολυτέλεια να το παίζουν 'κάποιες' που γουστάρουν τα άγρια απλά αγνοούν και ευτυχισμένος αυτός που αγνοεί εις βάρος των άλλων.

πάλι off topic? πάλι;:redface: (μου ήταν αδύνατον να κρατηθώ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
κι εγώ έχω πετύχει 1-2 φορές κοπέλες να λένε οτι φαντασίωση τους είναι να βιαστούν :|
Να προσθέτουμε ότι οι γυναικες ίσως και να θέλουν να νιώθουν την εμπειρία του να ελκύουν τόσο πολύ τον άντρα ώστε να μην έχει τα λογικά του, δηλαδή να βιαστούν…αλλά πάντα όταν το θέλουν από όποιο τον θέλουν έτσι?

Αμφιβάλω ότι έχει γυναίκα που θέλει να την βιάσει ένας κακάσχημος άντρα-τέρας με τρίχες στη μύτη και βρομερή αναπνοή έτσι?

Και επίσης…παρα πολλοί άντρες χαλιούνται μόνο στην ιδέα…



(καλό θέμα για σπλιτ…ε?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Το τραβάει ο οργανισμός σου που έλεγε και η αείμνηστη Σαπφώ Νοταρά.
Μου το 'χουν ξαναπεί αυτό! :redface::redface::redface::redface:
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Αμφιβάλω ότι έχει γυναίκα που θέλει να την βιάσει ένας κακάσχημος άντρα-τέρας με τρίχες στη μύτη και βρομερή αναπνοή έτσι?

(καλό θέμα για σπλιτ…ε?)

Καλέ μπλιάχ! :P Το κακό είναι ότι οι ωραίοι άντρες, πετυχημένοι κλπ κλπ δεν βιάζουν! π.χ. Θα βίαζε ποτέ ο Αντώνιο Μπαντέρας? Κι αν ναι που να τρέξω ???????????? :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Να προσθέτουμε ότι οι γυναικες ίσως και να θέλουν να νιώθουν την εμπειρία του να ελκύουν τόσο πολύ τον άντρα ώστε να μην έχει τα λογικά του, δηλαδή να βιαστούν…αλλά πάντα όταν το θέλουν από όποιο τον θέλουν έτσι?

Αμφιβάλω ότι έχει γυναίκα που θέλει να την βιάσει ένας κακάσχημος άντρα-τέρας με τρίχες στη μύτη και βρομερή αναπνοή έτσι?

(καλό θέμα για σπλιτ…ε?)

είτε άσχημος άντρας είναι είτε ωραίος απο τη στιγμή που θεωρείται βιασμός, δηλαδή ασκείται σεξουαλική βία σε κάποιο άτομο από κάποιον άλλο, και δεν γίνεται άγριο σεξ απλά, εμένα με πληγώνει και με αηδιάζει να ακούω κάποιες κοπέλες να λένε οτι θα ήθελαν να είχαν κάτι τέτοιο. έξω απο το χορό πολλά τραγούδια λέμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Asterismos

Πως μ'αρεσει ο ρομαντισμος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
είτε άσχημος άντρας είναι είτε ωραίος απο τη στιγμή που θεωρείται βιασμός, δηλαδή ασκείται σεξουαλική βία σε κάποιο άτομο από κάποιον άλλο, και δεν γίνεται άγριο σεξ απλά, εμένα με πληγώνει και με αηδιάζει να ακούω κάποιες κοπέλες να λένε οτι θα ήθελαν να είχαν κάτι τέτοιο. έξω απο το χορό πολλά τραγούδια λέμε.
Το τι κάνουν οι άλλοι στο κρεβάτι τους δεν με αφορά, επομένως δεν μπορώ και να κρίνω την όποια φαντασίωσή τους…
(Αν μιλώ για μένα θα πω απλά ότι δεν μʼαρεσει η βία…)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Να πω κάτι;


Ο βιασμός, κατά τον ορισμό του, γίνεται παρά τη θέληση του "θύματος", δηλαδή ο θύτης "εξαναγκάζει" το "θύμα" του να έρθει σε σεξουαλική επαφή μαζί του.

Απ' τη στιγμή που λέτε ορισμένες ότι "θα ήθελα να με βιάσει ο τάδε" τότε αυτόματα παύει να λέγεται "βιασμός". :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
τωρα εσυ, γιατι τις χαλας τη φαντασιωση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Να πω κάτι;


Ο βιασμός, κατά τον ορισμό του, γίνεται παρά τη θέληση του "θύματος", δηλαδή ο θύτης "εξαναγκάζει" το "θύμα" του να έρθει σε σεξουαλική επαφή μαζί του.

Απ' τη στιγμή που λέτε ορισμένες ότι "θα ήθελα να με βιάσει ο τάδε" τότε αυτόματα παύει να λέγεται "βιασμός". :P
Δηλαδή αν πω ότι ΔΕΝ θέλω να με βιάσει ο Αντώνιο Μπαντέρας να έχω καλύτερη τύχη??? :P:P

Ακριβώς όπως το λες. Παύει να λέγεται βιασμός και από αυτό συνεπάγεται ότι ΔΕΝ μας αρέσει κατά βάση ο βιασμός. Απλά σαν φαντασίωση ή σαν παιχνίδι με κάποιον που γνωρίζουμε και εμπιστευόμαστε ή που είμαστε σίγουρες ότι δεν θα γίνει ποτέ (όπως στην περίπτωσή μου :/:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Διαβάζοντας αυτά που έγραψα πιο νωρίς νιώθω την ανάγκη να διευκρινίσω ότι το να φαντάζεται κανείς οτιδήποτε είναι δικαίωμα του. Δεν θα το κρίνω ποτέ.
Όμως άλλο η φαντασίωση ενός βιασμού και άλλο η πράξη του, έτσι?


(το λέω μην τυχών παρεξηγηθώ και διατυπώνεται λάθος οτι δεν κατακρίνω τον βιασμό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πολλές γυναίκες έχουν τη φαντασίωση του βιασμού χωρίς να σημαίνει ούτε οτι θα το ήθελαν στην πραγματικότητα, ούτε οτι στην -πέρα απο τις φαντασιώσεις- ζωή τους δεν το κατακρίνουν όταν συμβαίνει σε άλλες. Είναι ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα αυτού που ανέφερα σε άλλο θέμα οτι δεν θέλουμε πάντα να πραγματοποιήσουμε τις φαντασιώσεις μας. Μπορεί ωστόσο να "πραγματοποιηθεί" (εντός εισαγωγικών) ως ένα ωραιότατο role-playing μεταξύ της κοπέλας και του συντρόφου της. Ουσιαστικά είναι μέρος του BDSM, το οποίο με τον έναν ή τον άλλο τρόπο ασκούν πολλά ζευγάρια.

ΥΓ: Μιλήστε ελεύθερα, το θέμα πάει για σπλιτ όταν βρούμε κατάλληλο τίτλο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Μπορεί ωστόσο να "πραγματοποιηθεί" (εντός εισαγωγικών) ως ένα ωραιότατο role-playing μεταξύ της κοπέλας και του συντρόφου της.

Αυτό είπα κι εγώ, οτι φαντάζονται το βιασμό σαν ένα άγριο σεξ..Δεν τον φαντάζονται όπως είναι στην πραγματικότητα και αυτό με αηδιάζει γιατί δείχνει πόσο αναίσθητες είναι αυτές που το λένε. Και γενικότερα παρουσιάζουν μία απάθεια προς τον κόσμο τον οποίο ζει τον πραγματικό βιασμό σα να του γυρνάνε την πλάτη. τέλος πάντων είναι μεταξύ λέξεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αυτό είπα κι εγώ, οτι φαντάζονται το βιασμό σαν ένα άγριο σεξ..Δεν τον φαντάζονται όπως είναι στην πραγματικότητα και αυτό με αηδιάζει γιατί δείχνει πόσο αναίσθητες είναι αυτές που το λένε. Και γενικότερα παρουσιάζουν μία απάθεια προς τον κόσμο τον οποίο ζει τον πραγματικό βιασμό σα να του γυρνάνε την πλάτη. τέλος πάντων είναι μεταξύ λέξεων.
Δεν νομίζω οτι τον φαντάζονται σαν ένα άγριο σεξ. Αλλιώς θα φανταζόντουσαν άγριο σεξ. :P Τον φαντάζονται ως ένα μη συναινετικό σεξ, και αυτό (στην φαντασίωση τους) τις ανάβει. Ωστόσο στην πραγματική τους ζωή, δεν θα ήθελαν μη συναινετικό σεξ.
Και σίγουρα δεν μπορείς να τις χαρακτηρίσεις αναίσθητες, διότι τις φαντασιώσεις μας δεν τις επιλέγουμε. Όπως κάποιοι άνθρωποι έλκονται απο το ίδιο φύλο και το διαπιστώνουν σε μικρή ηλικία έτσι και κάποιοι άλλοι διαπιστώνουν σε εξίσου μικρή ηλικία οτι ερεθίζονται απο το μη συναινετικό σεξ (σε επίπεδο φαντασιώσης ή το πολύ αισθησιακής ταινίας με αυτό το θέμα). Είναι λάθος να κατακρίνουμε ο,τι δεν μπορούμε να καταλάβουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
ok λοιπόν, θα μείνω ουδέτερη και θα το σεβαστώ :) ελπίζω μόνο να μην υπάρχει κοπέλα που σκέφτεται έτσι ανάμεσα μας :P :P (kidding)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top