Ποιο φύλο έχει περισσότερο χιούμορ;

Ποιο φύλο έχει περισσότερο χιούμορ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 100)
  • Άνδρες

    Ψήφοι: 59 59.0%
  • Γυναίκες

    Ψήφοι: 5 5.0%
  • Εξίσου

    Ψήφοι: 36 36.0%

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εγω πιστευω οι άντρες ,γιατι είναι πιο παιδια(πιο ανωριμοι ,αλλα και πιο νεοι συναισθηματικα απο τις γυναικες) κατα βαθος και έχουν πιο πολυ φαντασια...Οι γυναικες απο ότι έχω δει στη ζωή μου γελανε πιο ευκολα και συχνα,κατι που είναι αντιστροφως αναλογο απο το χιουμορ...Οι πιο ταλαντουχοι κωμικοι δυσκολα γελανε απο το χιουμορ των άλλων ...Αν καποιος γελασει ενω κανει χιουμορ απλα δεν έχει χιουμορ...Ακουω αποψεις....

πως κανουμε poll?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Αν καποιος γελασει ενω κανει χιουμορ απλα δεν έχει χιουμορ...Ακουω αποψεις....

Δεν φταίω εγώ που τα λέω τόσο ωραία!!!

Ε ναι, μάλλον οι άντρες έχουν χιούμορ. Βλέπεις αυτοί πρέπει να αναλαμβάνουν πρωτοβουλία και να κάνουν τους κλόουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Προσωπικά έχω γνωρίσει και αρκετούς άντρες και αρκετές γυναίκες με χιούμορ. Κατά τη γνώμη μου, τέτοιες συγκρίσεις μόνο το σεξισμό προάγουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγω πιστευω οι άντρες ,γιατι είναι πιο παιδια(πιο ανωριμοι ,αλλα και πιο νεοι συναισθηματικα απο τις γυναικες) κατα βαθος και έχουν πιο πολυ φαντασια...Οι γυναικες απο ότι έχω δει στη ζωή μου γελανε πιο ευκολα και συχνα,κατι που είναι αντιστροφως αναλογο απο το χιουμορ...Οι πιο ταλαντουχοι κωμικοι δυσκολα γελανε απο το χιουμορ των άλλων ...Αν καποιος γελασει ενω κανει χιουμορ απλα δεν έχει χιουμορ...Ακουω αποψεις....

πως κανουμε poll?:redface:
Διαφωνώ κάθετα με τις δύο απόψεις σου, σε bold. Τι είναι το χιούμορ; Πώς το ορίζεις; Γιατί να μη γελάσει όποιος κάνει το αστείο;
Για μένα το χιούμορ είναι κάτι το τόσο πολυδιάστατο και ποικιλλόμορφο, που δεν μπαίνει σε καλούπια και δεν κρίνεται όπως το προσεγγίζεις εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Έχεις δει κανενα καλο κωμικο να γελαει την ώρα που λεει τις ατακες?και αν γελασει, ο θεατης ξενερωνει τελειως,γιατι μιλαμε για χαβαλε και όχι για χιουμορ...
Αυτο είναι το πραγματικα αστειο,το να λες το πιο αστειο πραγμα του κοσμου με το πιο σοβαρο ύφος!Φανταστητε καποιον που λεει ανεκδοτα και ενω τα λεει γελαει...Θα σας άρεσε?Λεω ότι δεν πρεπει να γελαει την ώρα που κανει χιουμορ..όχι να μη γελαει γενικα στη ζωή του...

Προσωπικά έχω γνωρίσει και αρκετούς άντρες και αρκετές γυναίκες με χιούμορ. Κατά τη γνώμη μου, τέτοιες συγκρίσεις μόνο το σεξισμό προάγουν.
και τον όρο σεξισμο (και τους άλλους ψευτοπροοδευτικους όρους του συρμου εις -ισμος) δεν τους ακουω σοβαρα..
Εδω απλα συγκρινουμε δυο οντοτητες ως προς κατι....Όπως συγκρινουμε στο ύψος καποιους ανθρωπους..Ας αναρωτηθουμε πχ τι είδος χιουμορ έχουν οι γυναικες ,τι οι άνδρες?
και τι σημαινει αρκετους?Σε τι ποσοστο τους ανδρες σε τι τις γυναικες?Εγω στη ζωη μου πχ και στην τηλεοραση και στο θεατρο και παντου βλεπω παντα να υπηρχαν περισσοτεροι και καλυτεροι ανδρες κωμικοι..Οι καλυτεροι κωμικοι είναι άνδρες...Ας μιλησουμε με πρακτικα στατιστικα απο τη ζωή του καθενος και όχι αοριστολογιες του τυπου"αρκετους".Μιλαμε για μεσους όρους....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Δηλαδή κατά τη γνώμη σου είναι θέμα φύλου το χιούμορ; Προσωπικά δεν έχω εντοπίσει κάτι τέτοιο. Έχω γελάσει εξίσου και με άνδρα και με γυναίκα που έχουν χιούμορ. Ίσως η διαφορά έγκειται στο είδος των αστείων αλλά παρόλα αυτά το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δηλαδή κατά τη γνώμη σου είναι θέμα φύλου το χιούμορ;
ΚΑΙ θεμα φυλου...Το φυλο είναι απο τις θεμελιωδεις ιδιοτητες ενος ανθρωπου ,πως θα μπορουσε να μην επηρεαζει σε καποιο βαθμο?


Έχω γελάσει εξίσου και με άνδρα και με γυναίκα που έχουν χιούμορ.
Εξίσου?πόσες γυναικες και ποσους ανδρες έχει δει με χιουμορ αναλογικα με τον αντρικο και γυναικειο πληθυσμο που έχεις δει?Πολυ χοντρικα βεβαιως...Είναι ίσα τα ποσοστα,διαφερουν ,?Μιλαμε λογικα .......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
εγώ πάντως σε αυτό το φόρουμ, το περισσότερο γέλιο το έχω ρίξει με αστεία του Rempeske, της dooo, της idril, της edad και της corpse.

α, και του weak, συγνώμη


you do the math
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Απο τη ζωη μου (και σχολεια ,γυμνασια λυκεια κλπ),ελαχιστα -για να μη πω κανενα κοριτσι με πραγματικο έξυπνο χιουμορ δεν έχω δει..Ενω έχω δει αρκετα αγορια...Άστο forum, τι έχετε δει? απο την προσωπικη καθημερινη εμπειρια ΄...Μηπως οι γυναικες υπερτερουν?Τελος παντων ποιες διαφορες ως προς το χιουμορ έχουν τα δυο φυλα?Στο προηγουμενο βημα science πχ είδα να λενε για την διαφορετικη δομη και αναλογιες και διασυνδεση νευρωνων των εγκεφαλων των δυο φυλων,που ανακαλυπτουν με ερευνες...Δεν θα επηρεαζει το χιουμορ αυτο σε καποιο ποσοστο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Κοιτα Αγγελε, εχω διαβασει καπου οτι συνδεεται με την τεστοστερονη..και αυτο το υποστηριξε ενας καθηγητης ιατρικης στη Βρετανια..παραπανω πραγματα δε θυμαμαι, και κατα ποσο εχουν ακολουθησει και αλλες ερευνες με το ιδιο συμπερασμα, ωστε να θεωρησουμε κατι τετοιο αποδεκτο...(ενα χελιδονι δε φερνει εννοειται την ανοιξη)
Καλο θα ηταν να παρουσιασεις, εαν εχεις, καποια ερευνα για να υποστηριξεις αυτο που γραφεις, διοτι εμπειρικα ο καθενας εχει και διαφορετικα πραγματα να παρουσιασει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
https://www.inout.gr/showthread.php?t=18575


Αυτη την ερευνα ξερω και εγω και συμφωνω στο ότι η παιδικοτητα ,επιθετικοτητα και τεστοστερονη δημιουργουν το πραγματικο χιουμορ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Έχεις δει κανενα καλο κωμικο να γελαει την ώρα που λεει τις ατακες?και αν γελασει, ο θεατης ξενερωνει τελειως,γιατι μιλαμε για χαβαλε και όχι για χιουμορ...
Αυτο είναι το πραγματικα αστειο,το να λες το πιο αστειο πραγμα του κοσμου με το πιο σοβαρο ύφος!Φανταστητε καποιον που λεει ανεκδοτα και ενω τα λεει γελαει...Θα σας άρεσε?Λεω ότι δεν πρεπει να γελαει την ώρα που κανει χιουμορ..όχι να μη γελαει γενικα στη ζωή του...
Εξακολουθείς να είσαι δογματικός.
Έχεις στο μυαλό σου μόνο το χιούμος που κάνει ένας κωμικός πάνω στη σκηνή, ή η ψυχή της παρέας με τους φίλους του. Υπάρχουν όμως τόσα είδη χιούμορ, που δεν μπορείς να μιλάς για αναλύσεις επί αυτού αν δεν ξέρεις το αντικείμενο. Αριστοφανικό, σαρκαστικό, χιούμορ-καρικατούρα, υπερβολικό, burlesque, υπερβολικό, practical jokes...
Δες εδώ κι εδώ... Άπειρα ήδη.

ΚΑΙ θεμα φυλου...Το φυλο είναι απο τις θεμελιωδεις ιδιοτητες ενος ανθρωπου ,πως θα μπορουσε να μην επηρεαζει σε καποιο βαθμο?

Εξίσου?πόσες γυναικες και ποσους ανδρες έχει δει με χιουμορ αναλογικα με τον αντρικο και γυναικειο πληθυσμο που έχεις δει?Πολυ χοντρικα βεβαιως...Είναι ίσα τα ποσοστα,διαφερουν ,?Μιλαμε λογικα .......
1. Κατ' αρχήν τότε να δούμε ΑΝ έχει το χιούμορ σχέση με το φύλο...
2. ...και πώς θα το στηρίξουμε; Θα λέει ο καθένας "α, εγώ ξέρω τόσες αστείες γυναίκες και τόσους άντρες";;;

Κοιτα Αγγελε, εχω διαβασει καπου οτι συνδεεται με την τεστοστερονη..και αυτο το υποστηριξε ενας καθηγητης ιατρικης στη Βρετανια..παραπανω πραγματα δε θυμαμαι, και κατα ποσο εχουν ακολουθησει και αλλες ερευνες με το ιδιο συμπερασμα, ωστε να θεωρησουμε κατι τετοιο αποδεκτο...(ενα χελιδονι δε φερνει εννοειται την ανοιξη)
Καλο θα ηταν να παρουσιασεις, εαν εχεις, καποια ερευνα για να υποστηριξεις αυτο που γραφεις, διοτι εμπειρικα ο καθενας εχει και διαφορετικα πραγματα να παρουσιασει...
Ακριβώς. Ο καθένας με τις εμπειρίες του.
Και μία έρευνα βασισμένη στους κατοίκους μίας χώρας, δεν αποδεικνύει κάτι... ειδικά αν είναι στατιστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
View attachment 3429


Αυτη είναι η ερευνα...

Έχεις στο μυαλό σου μόνο το χιούμος που κάνει ένας κωμικός πάνω στη σκηνή, ή η ψυχή της παρέας με τους φίλους του.
ναι αλλα αυτο είναι το πραγματικο χιουμορ..Τα άλλα που λες είναι απλα ευθυμη διαθεση..Πιο λαιτ καταστασεις..Εγω μιλαω για τον ταλαντουχο χιουμοριστα,αυτον που το έχει μεσα του και κανεις τις παρεες συνεχως να γελανε με το έξυπνο χιουμορ του..


.Δεν μιλαω για τα γελακια και την καθημερινη πλακα που μπλεκεται και με κουτσομπολιο και βρωμολογα σοκιν ..Μιλαμε για το ανωτερο είδος γελιου,το καθαρο ατοφιο ,αυτο των μεγαλων κωμικων.....και αυτο κατα τη γνωμη μου το έχουν περισσοτερο οι άνδρες...Οι γυναικες απλα είναι ευθυμες και γελανε με διαφορα πραγματα..Άλλο να γελας εύκολα και άλλο να έχεις χιουμορΚαμια σχεση,(είναι ίσως και αντιστροφως αναλογα)!θελετε να το ξαναπω?Να το ξεκαθαρισουμε,μιλαμε για το πραγματικο πηγαιο χιουμορ ή για την πλακιτσα και τα γελακια και το χοντρο και ανωριμο συχνα εφηβικο χιουμορ τυπου "ΑΜΑΝ"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
ΚΑΙ θεμα φυλου...Το φυλο είναι απο τις θεμελιωδεις ιδιοτητες ενος ανθρωπου ,πως θα μπορουσε να μην επηρεαζει σε καποιο βαθμο?
Σίγουρα το φύλο επηρεάζει πολλές από τις ιδιότητες ενός ανθρώπου αλλά δε νομίζω ότι το χιούμορ ανήκει σε αυτές.

Εξίσου?πόσες γυναικες και ποσους ανδρες έχει δει με χιουμορ αναλογικα με τον αντρικο και γυναικειο πληθυσμο που έχεις δει?Πολυ χοντρικα βεβαιως...Είναι ίσα τα ποσοστα,διαφερουν ,?Μιλαμε λογικα .......
Κοίτα, το χιούμορ θεωρώ ότι είναι κάτι υποκειμενικό. Μπορεί εσύ να γελάσεις πάρα πολύ με κάτι κι εγώ να το βρω απίστευτα κρύο έως και προσβλητικό. Άρα δεν υπάρχει σαφής διαχωρισμός των ατόμων με και χωρίς χιούμορ. Από εκεί και πέρα, κατά τη γνώμη μου τα ποσοστά είναι ίδια. Όπως ανέφερα και πριν, δε θεωρώ ότι είναι θέμα φύλου αλλά θέμα προσωπικότητας, χαρακτήρα και στάσης ζωής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Το 95% των γυναικών που κλήθηκαν να σχολιάσουν την παρουσία του στην περιοχή τους και εν γένει το εγχείρημά του, συμπεριφέρθηκαν εγκάρδια στον Σούστερ, ενθαρρύνοντάς τον να συνεχίσει, ενώ παράλληλα εξέφρασαν την ανησυχία τους για τον κίνδυνο στον οποίο έθετε την υγεία του με το να διασχίζει με ποδήλατο όλη τη χώρα.

Ωστόσο τα τρία τέταρτα των αντρών που συνάντησε, προσπάθησαν με χλευαστικά ή άλλου τύπου εχθρικά ή δυσμενή σχόλια να... ξεδιπλώσουν τις πτυχές του κωμικού τους ταλέντου.

με βάση αυτό θα μου επιτρέψεις να αμφιβάλλω λίγο τόσο για τις μεθόδους όσο κ για τα συμπεράσματα της έρευνας που εκθέτεις...

--------------

Στο αρχικό ερώτημα δεν είμαι σε θέση να απαντήσω. Δεν το έχω σκεφτεί ποτέ να πω την αλήθεια, ότι το "χιούμορ" είναι θέμα φύλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Άρα εσύ δε ρωτάς "ποιο φύλο έχει περισσότερο χιούμορ", αλλά "αν οι καλύτεροι strand-up comedians είναι άνδρες ή γυναίκες".


Κρίμα, γιατί η έρευνα που παραθέτεις βασίστηκε σε απλούς πολίτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αν οι καλύτεροι strand-up comedians είναι άνδρες ή γυναίκες".
οΙ ΆΝΔΡΕς ΕΊΝΑΙ !απο ότι έχω δει με τα ματια μου...
Μα αυτο είναι η μεγιστη μορφη του χιουμορ...όχι τα χαζογελα της παρεας...


Οι άνδρες μπορουν και τσαλακωνονται πιο εύκολα απο τις γυναικες ως παιδια,ενω οι γυναικες(ειδικα οι "ωραιες")σπανια..Οι γυναικες είναι υπερβολικα συντηρητικες ως φυλο(σταθερες ,πιο ώριμες αισθηματικα, κατα βαθος μανες ) για να έχουν πραγματικο χιουμορ....Τους λειπει η παιδικη ανωριμοτητα αλλα και φαντασια του άνδρα..Οι πιο εμπειρες γυναικες λενε ότι όλοι οι άνδρες είναι κατα βαθος παιδια...


Το 95% των γυναικών που κλήθηκαν να σχολιάσουν την παρουσία του στην περιοχή τους και εν γένει το εγχείρημά του, συμπεριφέρθηκαν εγκάρδια στον Σούστερ, ενθαρρύνοντάς τον να συνεχίσει, ενώ παράλληλα εξέφρασαν την ανησυχία τους για τον κίνδυνο στον οποίο έθετε την υγεία του με το να διασχίζει με ποδήλατο όλη τη χώρα.
Ακριβως!Οι γυναικες ούτε που έπιασαν κατι αστειο με το μυαλο τους,,,Σκεφτηκαν σαν μανες,,"προσεχε παιδακι μου για τι θα κρυωσεις!)Οι άντρες προσπαθησαν τουλαχιστον...ο ρολος της μανας στη γυναικα αφαιρει μεγαλο μερος της παιδικοτητας αρα και της αισθησης του χιουμορ...και οι εξαιρεσεις επιβεβαιωνουν τον κανονα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
οΙ ΆΝΔΡΕς ΕΊΝΑΙ !απο ότι έχω δει με τα ματια μου...
Μα αυτο είναι η μεγιστη μορφη του χιουμορ...όχι τα χαζογελα της παρεας...

Αυτή είναι η γνώμη σου για το χιούμορ. Εγώ πάλι διαφωνώ ως προς αυτό. Θεωρώ ότι χιούμορ είναι αυτό που λέγεται αυθόρμητα, όχι το επιτηδευμένο, το βεβιασμένο. Εκτιμώ περισσότερο το χιούμορ της παρέας, όπου λέγονται πράγματα απλά για να γελάσουμε εκείνη τη στιγμή. Από αυτό καταλαβαίνεις ότι ο καθένας έχει διαφορετική άποψη για το χιούμορ και δεν είναι δυνατόν να συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Οκ, ας αλλάξουμε το θέμα "ποιο είναι το αρτιότερο χιούμορ" πρώτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Θεωρώ ότι χιούμορ είναι αυτό που λέγεται αυθόρμητα
Συμφωνω..αν έχεις την αίσθηση του χιουμορ την κανεις και εκτος σκηνης!Απλ αη ευθυμη διαθεση δεν είναι χιουμορ..Γιατι μερικοι-ες λενε:Εγω έχω πολυ χιουμορ..Όλο γελαω!Απλα είσαι χαζοχαρουμενος !άλλο είναι το χιουμορ!Μην το μπλεκουμε...
Το πραγματικο χιουμορ είναι δυσκολο και είναι ταλεντο..Δεν μαθαινεται..Σαν τη ζωγραφικη...Γιαυτο και οι περισσοτεροι περνανε τα γελακια για χιουμορ...



Young children were curious, but as boys grew older their response became physically and verbally aggressive. As boys matured to men their response became more verbal and evolved into the concealed aggression
of a humorous verbal put-down, which was lost with age. In contrast, the female response was praise and concern for safety.


Αυτο ακριβως πουλεω..Τα αγορια ήταν πιο επιθετικα,όταν μεγαλωσαν ωριμασαν..και τα κοριτσια ,μιλουσαν ενθαρυντικα και με ανησυχια για την ασφαλεια....!Σαν μανες δηλαδη!Ότι ακριβως λεω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top