Σχετικά με τον νέο James Bond

duke nukem

Νεοφερμένος

Ο duke nukem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
ΟΧΊ ΟΧΙ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΔΥΝΑΜΗ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο JAMES BOND
https://www.danielcraigisnotbond.com/
ο τυπος δεν κανει ακόμα και η φάτσα του είναι κάπως ασχετη και η ταίνια μαλλόν ξεφευγει από το theme.(καλυτερα το DVD όταν βγει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Και εγώ την ίδια πρώτη αντίδραση είχα όταν τον είδα. Αλλά στο net διάβασα πως τα χαρακτηριστικά του ταιριάζουν παραπάνω με τον πρωτότυπο ήρωα του βιβλίου στο οποίο βασίστηκε ο κινηματογραφικός χαρακτήρας του Bond.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
κι όμως παιδιά... παρόλα όσα λέγονται, οι περισσότεροι κριτικοί κινηματογράφου λένε ότι είναι ο καλύτερος Μποντ που πέρασε ever!!!
Καλύτερος κι απ τον Κόνερι λένε (πραγμα που προσωπικά αμφιβάλω τα μάλα!)!!!

Πάντως δεν θα μπω στο τριπακι, για να διαπιστώσω που σταματάει η αλήθεια και που ξεκινάει το διαφημιστικό κόλπο, να πάω να την δω...
Δεν είναι απ τις ταινίες που πληρώνω σινεμα... για μένα αυτή η κατηγορία ταινιών ανήκει στο 1,5 ευρώ του ημερίσιου DVD κι αυτό χαλαρά... ουτε καν να πω να μου κάνουν κράτηση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,499 μηνύματα.
Ρότζερ Μούρ, Σον Κόνερι και τα μυαλά στα κάγκελα. Θα περιμένω το DVD και θα δω τι λέει ο συγκεκριμένος κύριος.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εμενα παλι αν και γενικα το ολο θεμα του Bond το θεωρω καραξενερωμα, ομονος που μου αρεσε σαν "υπερπρακτορας" ηταν ο Μπροσναν.
Ειχε μαματο στυλακι και γενικα ενας γοης-δυνατος πρακτωρ καπως ετσι πρεπει να ειναι για μενα.
Ειδικα ο Μουρ μονο για πρακτορας δεν μου εκανε...Ηθοποιαρα δεν λεω κι επαιξε ωραια, αλλα ειναι σαν να βαζεις τον Jean Reno να παιξει τον Σουπερμαν.:P
Ο Κονερι κολλαγε λιγο περισσοτερο.;)
Αυτος εδω δεν ξερω...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
μολις γυρισα απο την ταινια και μου αρεσε απιστευτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Κακως δεν παει να δει τον Μποντ, οποιος ειτε ειναι φαν των ταινιων εν γενει ειτε το κανει μονο και μονο λογω του Craig. Εμενα που δεν μου αρεσει σχεδον καμια ταινια Μποντ, η τελευταια μου φανηκε εξαιρετικη σχεδον σε ολους τους τομεις. ;)

Εχω συγκεκριμενες αποψεις για την ταινια και τα θεματα που εκαναν εντυπωση στους φαν της, αλλα επειδη:

1) Μολις τωρα τα εγραφα και σε αλλο φορουμ και βαριεμαι να τα ξαναγραωψ αμεσα!
2) Δεν την εχει δει σχεδον κανεις αλλος απο αυτους που συμμετεχουν στο θεμα

θα περιμενω καποιες μερες μεχρι να εκφρασω συγκεκριμενη αποψη! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Σαν ταινία δράσης δεν είναι καθόλου κακή, το αντίθετο μάλιστα και αν και ποτέ δεν ήμουν fan του Bond, ο Craig τα καταφέρνει μια χαρά!
Είναι ταινία για σινεμά, λόγω της δράσης που περιέχει, που είναι πιο εντυπωσιακή στη μεγάλη οθόνη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ μια φορά πήγα να δω James Bond και κόντεψα να κοιμηθώ. Ένας και καλά ριψοκίνδυνος γόης που π***** αβέρτα. Μα πολύ ύπνος! Και αυτός ο καινούριος σαν φάτσα δεν μου αρέσει καθόλου, βρετανόφατσα! Τι κακία με έπιασε πρωινιάτικα ρε σεις;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
ο νέος Bond είναι ο καλύτερος όλων των εποχών! ΧΑ!

Kαι η ταινία είναι η καλύτερη από όλες όσες έχουν γυριστεί στην ιστορία της ανθρωπότητας ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
εγω παλι το ειδα χθες και μου φανηκε αρκετα καλο το εργο.. κι αυτος δεν ειναι και χαλια..του παει το εργακι.. απλα μου εκανε εντυπωση το ποσους σκοτωσε ενω δεν θυμαμαι σε παλιοτερους μποντ να κανουν τοσους φονους... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω δεν εχω δει κανεναν αλλο Bond :redface::redface: οποτε δεν εχω μετρο συγκρισης, αλλα η ταινια μου φανηκε πολυ καλη και ο Daniel Craig φοβερος!!! Μου ειχε αρεσει πολυ και στο Layer cake, αλλα εδω με ενθουσιασε! Και σιγουρα ειναι ταινια για σινεμα, πολυ εντυπωσιακες σκηνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
Εγω δεν εχω δει κανεναν αλλο Bond :redface::redface: οποτε δεν εχω μετρο συγκρισης, αλλα η ταινια μου φανηκε πολυ καλη και ο Daniel Craig φοβερος!!! Μου ειχε αρεσει πολυ και στο Layer cake, αλλα εδω με ενθουσιασε! Και σιγουρα ειναι ταινια για σινεμα, πολυ εντυπωσιακες σκηνες.

u are absolutely right! XA! :):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
τιποτα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
1) Μολις τωρα τα εγραφα και σε αλλο φορουμ και βαριεμαι να τα ξαναγραωψ αμεσα!
Copy paste. Και εγώ αυτό κάνω.
Εύγε και για την φώτο των 300 στην υπογραφή.

Πάντως τώρα μου κινήσατε την περιέργεια για την ταινία, όντας και φανατικός bond.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

duke nukem

Νεοφερμένος

Ο duke nukem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Copy paste. Και εγώ αυτό κάνω.
Εύγε και για την φώτο των 300 στην υπογραφή.

Πάντως τώρα μου κινήσατε την περιέργεια για την ταινία, όντας και φανατικός bond.

και εδώ το ίδιο κάπως μου αλαξατε γνωμή χμμμμμμμμμμμμμμμ......:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Copy paste. Και εγώ αυτό κάνω.
Εύγε και για την φώτο των 300 στην υπογραφή.

Πάντως τώρα μου κινήσατε την περιέργεια για την ταινία, όντας και φανατικός bond.

Here goes! Το αναπροσαρμοσα, (γιατι το αλλο μου post ηταν απαντηση σε καποιο αλλο μελος) αλλα αν δεν βγαζει πολυ νοημα σε καποια σημεια, δειξτε κατανοηση! Γενικα πιανω σχεδον ολα τα "σημεια" της ταινιας και αναλυω το λογο για τον οποιο δεν ειναι μειονεκτηματα, αλλα εχουν καποιο σκοπο:

Ο σκοπος της ταινιας ειναι να θεμελιωσει τον Μποντ, να του δωσει υποβαθρο. Δεν εχει τα κλασικα στοιχεια του χαρακτηρα, γιατι μεχρι το τελος της ταινιας δεν ειναι ο Μποντ, οπως τον ξεραμε εως σημερα. ;) Διαμορφωνεται καθ'οδον ωστε στο τελος της ταινιας να ειναι Μποντ, και για αυτο τοτε και μονο τοτε
:

α) Λεει την θρυλικη ατακα
β) Ακουγεται το πασιγνωστο μουσικο θεμα


Οσον αφορα το οτι τον πλακωσαν στις πρωτεινες για να εχει αυτο το σωμα μονο και μονο για να φαινεται πιο ωραιος, δεδομενου του οτι ο ηθοποιος αναγκαστηκε να κερδισει 20 Pounds για να παιξει τον ρολο, μου λεει οτι το εκαναν επιτηδες ωστε να δειξουν οτι στην αρχη ηταν πιο "ζωωδης" (πχ δες τον πρωτο του φονο ή την πρωτη σκηνη δρασης πριν την πρεσβεια) και οχι ο elegant Bond. Απο την αλλη αισθητικα και μονο, και μενα μου φανηκε υπερβολικα γυμνασμενος.

Για την ελλειψη ιδιαιτερα φανταχτερων γυναικων...Θεωρω οτι επιτηδες δεν μπηκαν οι τρελα εντυπωσιακες γυναικες, αλλα καποιες οι οποιες δινουν εναν αλλο βαθος στην παρουσια τοςυ, παιζουν σημαντικο ρολο, επειδη ειναι ωραιες και εξυπνες...

Για τα gadgets, εμενα προσωπικα μου αρεσε το οτι δεν ειχε τοσα πολλα - ειδικα μιας που δεν θα μπορουσαν να εχουν χρησιμοτητα σε μια παρτιδα ποκερ! - μιας και στο προηγουμενο ηταν σαν να βλεπω μια ταινια gadgets με ολιγο απο Μποντ! :p

Τελος, οσον αφορα τα "κλασικα" προσωπα που ελειπαν απο την ταινια, για τους fans, προσεξτε οτι εκτος απο τον Q, ελειπε και η Moneypenny.

Σαν ποσοτητα χιουμορ, δεν μπορω να κρινω σε σχεση με αλλες ταινιες (δεν θυμαμαι) Παντως σαν ποιοτητα, πρεπει να αναφερω οτι σε αρκετες στιγμες το κοινο του σινεμα γελουσε συσσωμο με τις ατακες
Στον διαλογο για τον...πωπο του, στα βασανιστηρια με την φαγουρα του, στο γιατι δεν ειναι ο τυπος του, κτλ...

Το τραγουδι μου αρεσε, αλλα ηταν οντως ψιλοξενερωτο και ψιλοασχετο με το τραγουδι που θα περιμενες σε μια μποντικη ταινια. Παρολα αυτα οι στιχοι του ταιριαζαν με το θεμα της ταινιας, και εξαλλου (οπτικα) η εισαγωγη ηταν καταπληκτικη.

Για ολα τα παρανω η ταινια ειναι η αγαπημενη μου απο τις μποντικες, με μειονεκτηματα:

1. Τη διαρκη διαφημιση της Sony - κυριως - και αλλων εταιριων (οποιος δεν ξερει οτι η Ford βγαζει καινουργιο Mondeo..θα το μαθει στην ταινια) Ενταξει ειπαμε να διαφημισεις λιγο, αλλα ολα τα κινητα, τα pc, και οι ψηφιακες Sony, και μαλιστα με συνεχη προβολη;
2. Το οτι ο Craig δεν ειναι ωραιος, αν και δεν μπορω να κρινω το αν ειναι γοητευτικος (οι γυναιεκς της παρεας μου παντως δεν χαλαστηκαν :p ) ...Εχει και λιγο πεταχτα αυτακια! :lol:
3. Μεγαλη διαρκεια. Εμενα δεν με κουρασε καθολου, αλλα ισως καποιους αλλους τους ενοχλησει (ειδικα σε πολυσινεμα)

Υ.Γ Thanks για την sig Demelene!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Σωματαρα εχει ο ατιμος...(δεν μου λεει κι εμενα τι πρωτεινες παιρνει;Γιατι οι δικες μου δεν κανουν και πολλα!χαχα)
Αχχχχ...αυτα εχεις οταν εχεις εναν personal trainer πανω απο το κεφαλι σου...

Παντως και μετα το τελευταιο ποστ σου φιλεinsomniac μου κινησες πολυ το ενδιαφερον και θα την δω συντομα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Σωματαρα εχει ο ατιμος...(δεν μου λεει κι εμενα τι πρωτεινες παιρνει;Γιατι οι δικες μου δεν κανουν και πολλα!χαχα)
Αχχχχ...αυτα εχεις οταν εχεις εναν personal trainer πανω απο το κεφαλι σου...

Παντως και μετα το τελευταιο ποστ σου φιλεinsomniac μου κινησες πολυ το ενδιαφερον και θα την δω συντομα!;)

Κοιτα προσωπικα νομιζω οτι ειναι υπερβολικα γυμνασμενος (σε μια συγκεκριμενη σκηνη που ειναι ψιλογυμνος - attention ladies! ;) - μαλιστα, οι κοιλιακοι φαινονται σαν πρησμενοι, ή οπως ειπε ενας γνωστος μου, σαν να εχει παθει τυμπανισμο! :P )

...Θα αρχισω να παιρνω ποσοστα μου φαινεται απο την εταιρια παραγωγης! Μεχρι τωρα μετραω 4 ατομα που τα εχω "πεισει" να την δουν (το κυλο που θα φαω ενδεχομενως μετα φοβαμαι βεβαια! :worry: :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neverland_fairy

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Neverland_fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,150 μηνύματα.
Δε μπορώ να πιστέψω ότι έδωσα τα ευρά μου, στήθηκα στην ουρά (του βίλατζ), με έπρηξαν στις διαφημίσεις των προσεχώς...για να δω τι? Έναν ξεπλυμμένο, ξανθό, ξενέρωτα ανεγκέφαλο και πρησμένο άγγλο να πασχίζει :(:P.
Η ταινία ήταν καλή, άξιζε να γυριστεί, σκιαγραφεί καλά το Μποντ, αλλά θεωρώ ότι ο κύριος Ντάνιελ θα έπρεπε να είχε πάει σε άλλη οντισιόν :mad:. Δε με έπεισε καθόλου, δυστυχώς..και κατέληξα να βλέπω έναν πρησμένο ξανθόψειρα να κάνει θεαματικές -πραγματικά εντυπωσιακές- σκηνές :|.
Τώρα το γιατί θέλησαν να καταστρέψουν την τόσο καλή εικόνα που είχε ως τώρα ο Μποντ και οι ταινίες του (οι προηγούμενοι Μποντ ήταν πολύ καλοί, με εξαίρεση το Τζόρτζ Λάζενμπι [1969]). Από το Σον Κόννερι, στο Ρότζερ Μουρ, στο Τίμοθι Ντάλτον και στον Πιρς Μπρόσναν όλα πήγαιναν ρολόι :clapup:. Δε μπορώ να καταλάβω γιατί επιλέξανε τον άχρωμο Ντάνιελ Κρεγκ για να "ξετυλίξει" το κουβάρι του μύθου Μποντ :hmm:. Μπας και θέλουν να μας ρίξουν στα κινούμενα σχέδια ? :hmm:

Αν ξανακάνει ταινιούλα Μπόντ ο Ντάνιελ εγώ θα κάνω αποχή από τις αίθουσες :mad:
Μάλλον του άξιζε να του πάρουν τη θέση στο μποξ όφις τα πτηνά με το σμόκιν...τουλάχιστον εκείνα δείχνουν πιο ωραία μέσα σε αυτό:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top