• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Η σημασία της στοματικής υγιεινής

Μαρίζα Π.

Νεοφερμένος

Η Μαρίζα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μόλις γύρισα από τον οδοντίατρό μου όπου πήγα για να αφαιρέσω κάποια ράμματα, μετά από μια επέμβαση γναθοχειρουργικής φύσεως. (Η τρίτη που έχω κάνει σε διάστημα ενός χρόνου).
Ένα πράγμα θέλω να μεταφέρω σε όλους σας.

Να είσαστε πολύ μα πάρα πολύ προσεχτικοί με τους οδοντίατρους που επιλέγετε, όμως όταν βρεθεί ο καταλληλότερος για εσάς ακολουθήστε κατά γράμμα ό,τι θεωρεί αυτός σωστό. Προστατέψτε τα δόντια σας όσο μπορείτε περισσότερο και μην περνάτε τίποτα στο "ντούκου". Έχω πάθει κι έχω μάθει δυστυχώς και μακάρι να πιάσει τόπο η παρέμβασή μου που με πολλή αγάπη παραθέτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,085 μηνύματα.
Θα ήθελα να ενημερώσω τους αγαπητούς συμμετέχοντες ότι τα μηνύματα τα οποία αφορούσαν την κύστη κόκκυγα μεταφέρθηκαν στο σχετικό θέμα Κύστη κόκκυγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγω ειμαι ποκυ προσεχτικη παντως με τα δοντια μου. Γενικα θεωρω δε μα να σαι σουπερ μοντελ, αν εχεις ασσχημα δοντια εισαι χαλι. Τα προσεχω κι ευτυχως που εχω καλη ποιοτητα ποτε δεν αντιμετωπισα προβληματα. Παρολαυτ ειμαι τακτικοτατη. Γενικως ειμαι τακτικη σε θεματ υγειας. Με προβληματιζει που πολυς κοσμος δεν ειναι, ενω η προληψη ειναι το παν για καλη υγεια. Το τσιγαρο αν εκοβα, καλυτερα θα ημουν. Κι επειδη καπνιζω εχω ειδικη οδοντοκρεμα για καπνιστες και κανεις δεν καταλαβαινει απο τα δοντια οτι καπνιζω. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
:eek: Υπάρχει και ειδική οδοντόκρεμα για καπνιστές; Δεν το ήξερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
:eek: Υπάρχει και ειδική οδοντόκρεμα για καπνιστές; Δεν το ήξερα!

Εννοειται! Υπαρχει και μασκα δοντιων για ηπια οικολογικη λευκανση!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Και απλή οδοντόκρεμα αμα έχεις (και την χρησιμοποιείς φυσικά), δεν κάνουν λεκέδες τα δόντια. Στον καθαρισμό που κάνετε στον οδοντίατρο κάθε 6 μήνες να ζητάτε σοδοβολή και θα είστε χωρίς λεκέδες από τσιγάρο, καφέ, κρασί, κλπ μέχρι τον επόμενο καθαρισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top