Παράλογο ή απλα...ηλίθιο;

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Οσοι βρήκατε πανέρι να κοστίζει 10 ευρώ να μου πείτε που να πάω:P
Το πανεράκι των 5-10 γαρυφάλλων πέρα απο τα σκυλάδικα της εθνικής ξεκινά απο το ποσό των 20-25 ευρώ.
Και ναι θα το πετάξω.Κι όχι ενα πολλά.Κι όχι απαραίτητα στον τραγουδιστή, θα τα θρυμματίσω και θα τα αφήσω στο τραπέζι να τα πετάμε ο ένας στον άλλον.
Το βρίσκεται ηλίθιο και παράλογο;Όσο ηλίθιο και παράλογο είναι να πληρώνεις 200 ευρώ το μπουκάλι των 11.50 ευρώ.

Με το οποιο απο ο,τι καταλαβαινω διαφωνεις και εσυ, και υποθετω οτι το βρισκεις ηλιθιο ή/και παραλογο. Αρα ειναι και το να πετας - ακριβα - λουλουδια. Και ακομα και αν δεν το θεωρεις εσυ, η δικη μου αποψη ειναι οτι οντως ειναι. Απλα, ειναι λιγοτερο. Γιατι το μπουκαλι, δεν ειναι τοοοοσο ακριβο οσο τα λουλουδια, γιατι το μπουκαλι ειναι απαραιτητο αν θες να κατσεις στο μαγαζι (και μερος της τιμης του εμμεσα παει για τα εξοδα του μαγαζιου), ακομα ακομα και γιατι το μπουκαλι θα τα καταναλωσεις σε πολυ περισσοτερη ωρα ενω τα λουλουδια σε δευτερολεπτα. Αναλογα λιγοτερο ηλιθιο ειναι πχ και το να πληρωνουμε 3 ευρω το φραπε. Αλλα το κανεις - και παλι - γιατι πρακτικα ειναι πολυ πιο φθηνο, γιατι πληρωνεις το μαγαζι, γιατι αναγκαστικα κατι πρεπει να παρεις οταν πας καπου.

Κι εγώ όλα αυτά δεν τα βρίσκω ούτε ηλίθια ούτε παράλογα.Μ αρέσουν τα λάιβ και τα μπουζούκια πολύ περισσότερο απο ότι θα μου άρεσε ένα κλαμπ που θα στριμωχτώ όρθια πληρώνοντας 20 ευρώ μην μπορώντας να κουνηθώ,να βήξω ή να χωρέψω.

Εμενα παλι δεν μου αρεσει κανεναν απο τα δυο, αλλα μεταξυ των δυο επιλογων, διαλεγω τα μπουζουκια - live...Και ; :redface:


Χαρακτηρίστε με λαική ή ό,τι άλλο θέλετε.Μου αρέσουν αυτά τα φριχτά μπουζούκια(όπως έλεγε και η Τασσώ Καβαδία).Λυπάμαι μόνο που σε πολλά δεν υπάρχουν σαμπάνιες πίστας (ειδικά στα μεγάλα) να μπορείς να πετάξεις ένα κιβώτιο στα πόδια του κολλητού σου που χορεύει ζειμπέκικο γιατι έχεις μερακλώσει και το γουστάρεις.Λυπάμαι πιο πολύ που δεν πρόλαβα το σπάσιμο των πιάτων.
Δεν λυπάμαι που ανατριχιάζω με την πενιά, που μερακλώνω με βαριές λαικές φωνές, που ξεσηκώνομαι με τσιφτετέλια και που γουστάρω να χορεύω νησιώτικα.Δεν λυπάμαι καν τα αυτιά μου που ακούνε στην αρχή του προγράμματος την κάθε άφωνη ημίγυμνη κι αυτό μέσα στο πρόγραμμα είναι.
Όσο για το τι γίνεται στα διπλανά τραπέζια ούτε που με νοιάζει.

Μα ποιος σε κατηγορησε; :hmm: :redface: Σε βλεπω καπως "επιθετικη" (οχι ως προς καποιον, ουτε προσβλητικη, απλα σαν να τα 'χεις "παρε") και δεν καταλαβαινω το λογο. Αν θες να το συζητησουμε σε ενα αλλο θεμα για το αν ειναι αρεστος - προτιμητεος αυτος ο τροπος διασκεδασης, αλλα εγω δεν ειχα κανεναν σκοπο να θιξω αυτο το θεμα αρχικα. :)


Κάνεις όμως ένα βασικο λάθος φίλε insomniac δεν είναι καμμία έκφανση καπιταλισμού το πέταμα των λουλουδιών.Ανέκαθεν υπήρχαν μπουζούκια όχι με την σημερινή τους μορφή.Παλιότερα πέρα απο τα ακριβά μπουζούκια υπήρχαν οι συνοικιακές ταβερνούλες με τις ορχήστρες όπου μετά το μεροκάματο κατηφορίζαν πολλοί να πιουν κρασάκι, να σπάσουν πιάτα και να κολλήσουν ένα κατοστάρικο(σχεδόν το μεροκάματο τους) στο πρώτο μπουζούκι για να τους παίξει το τραγούδι τους.Και μόνο καπιταλιστές δεν ήταν.
Κι ένα ακόμα,λουλούδια δεν υπάρχουν μόνο στα μπουζούκια, υπάρχουν σε μεζεδοπωλεία,σε ταβερνες με μουσική και οπουδήποτε ακουγονται λαικα ή ρεμπέτικα.Τραγούδια δλδ που σου προκαλούν τέτοιες αντιδράσεις.:)

Υποθετω οτι δεν με καταλαβες. Δεν με πειραζει το να πεταει ο κοσμος λουλουδια. Μερακλωνει, ερχεται σε κεφι και θελει να πεταξει λουλουδια για τους χ, ψ λογους. Με γεια του και χαρα του (και παλι, αν θες να το συζητησουμε αισθητικα ή κοινωνικα, κτλ οκ. Αλλα το θεμα δεν ηταν αυτο) Και γω πχ εχω πεταξει οχι μια φορα αλλα πολλες σε γενεθλια φιλης μου σε μπαρ-κλαμπ σε "χωριο" χαρτοπετσετες (αντι λουλουδιων, αφου ετσι συνηθιζεται εκει) και μαλιστα πακετα ολοκληρα! :P Αλλα εκεινο ειναι τζαμπα, δεν πληρωνω 20 ευρω για το καθενα (αφου τοσο μας ενημερωσες οτι ειναι οι ισχυουσες τιμες! :clapup: ) Το να πετας ομως λουλουδια για τα οποια μετα χρειαζεσαι καταναλωτικο δανειο για να τα πληρωσεις, ενω πχ παιρνεις μισθο 600? το μηνα, ή για να δειξεις οτι εισαι "ματσο", το θεωρω εκφανση του καπιταλισμου. Και εχεις δικιο οτι υπηρχαν παλιοτερα, αλλα υποθετω οχι με τις αναλογες (με σημερα) τιμες, αλλα σχεδον (ή και τελειως) δωρεαν, για να κανει κεφι ο κοσμος και να δειξει την εκτιμηση του.

Υ.Γ: Για τα πιατα ειστε σιγουροι;:worry: Εγω περισυ στην Θεσσαλονικη, σε ενα μαγαζι ειδα να σπανε πιατα - με το κιλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Με το οποιο απο ο,τι καταλαβαινω διαφωνεις και εσυ, και υποθετω οτι το βρισκεις ηλιθιο ή/και παραλογο. Αρα ειναι και το να πετας - ακριβα - λουλουδια. Και ακομα και αν δεν το θεωρεις εσυ, η δικη μου αποψη ειναι οτι οντως ειναι. Απλα, ειναι λιγοτερο. Γιατι το μπουκαλι, δεν ειναι τοοοοσο ακριβο οσο τα λουλουδια, γιατι το μπουκαλι ειναι απαραιτητο αν θες να κατσεις στο μαγαζι (και μερος της τιμης του εμμεσα παει για τα εξοδα του μαγαζιου), ακομα ακομα και γιατι το μπουκαλι θα τα καταναλωσεις σε πολυ περισσοτερη ωρα ενω τα λουλουδια σε δευτερολεπτα. Αναλογα λιγοτερο ηλιθιο ειναι πχ και το να πληρωνουμε 3 ευρω το φραπε. Αλλα το κανεις - και παλι - γιατι πρακτικα ειναι πολυ πιο φθηνο, γιατι πληρωνεις το μαγαζι, γιατι αναγκαστικα κατι πρεπει να παρεις οταν πας καπου.



Εμενα παλι δεν μου αρεσει κανεναν απο τα δυο, αλλα μεταξυ των δυο επιλογων, διαλεγω τα μπουζουκια - live...Και ; :redface:




Μα ποιος σε κατηγορησε; :hmm: :redface: Σε βλεπω καπως "επιθετικη" (οχι ως προς καποιον, ουτε προσβλητικη, απλα σαν να τα 'χεις "παρε") και δεν καταλαβαινω το λογο. Αν θες να το συζητησουμε σε ενα αλλο θεμα για το αν ειναι αρεστος - προτιμητεος αυτος ο τροπος διασκεδασης, αλλα εγω δεν ειχα κανεναν σκοπο να θιξω αυτο το θεμα αρχικα. :)




Υποθετω οτι δεν με καταλαβες. Δεν με πειραζει το να πεταει ο κοσμος λουλουδια. Μερακλωνει, ερχεται σε κεφι και θελει να πεταξει λουλουδια για τους χ, ψ λογους. Με γεια του και χαρα του (και παλι, αν θες να το συζητησουμε αισθητικα ή κοινωνικα, κτλ οκ. Αλλα το θεμα δεν ηταν αυτο) Και γω πχ εχω πεταξει οχι μια φορα αλλα πολλες σε γενεθλια φιλης μου σε μπαρ-κλαμπ σε "χωριο" χαρτοπετσετες (αντι λουλουδιων, αφου ετσι συνηθιζεται εκει) και μαλιστα πακετα ολοκληρα! :P Αλλα εκεινο ειναι τζαμπα, δεν πληρωνω 20 ευρω για το καθενα (αφου τοσο μας ενημερωσες οτι ειναι οι ισχυουσες τιμες! :clapup: ) Το να πετας ομως λουλουδια για τα οποια μετα χρειαζεσαι καταναλωτικο δανειο για να τα πληρωσεις, ενω πχ παιρνεις μισθο 600? το μηνα, ή για να δειξεις οτι εισαι "ματσο", το θεωρω εκφανση του καπιταλισμου. Και εχεις δικιο οτι υπηρχαν παλιοτερα, αλλα υποθετω οχι με τις αναλογες (με σημερα) τιμες, αλλα σχεδον (ή και τελειως) δωρεαν, για να κανει κεφι ο κοσμος και να δειξει την εκτιμηση του.

Υ.Γ: Για τα πιατα ειστε σιγουροι;:worry: Εγω περισυ στην Θεσσαλονικη, σε ενα μαγαζι ειδα να σπανε πιατα - με το κιλο!

Βρε insomniac βρε καλε μου νυχτιάτικα μην με βάζεις να απολογούμαι.
Δεν είμαι επιθετική, απλά είμαι χείμαρρος όταν γράφω κάτι που μου αρέσει με πάθος(και για την σοκολάτα να ήταν το θέμα στο ίδιο ύφος θα σου έγραφα).
Κάτι ακόμη, αν κατάλαβα καλά, δεν ξεχωρίζεις τι είναι το λάιβ και τι τα μπουζούκια;Λάιβ είναι οποιοδήποτε χώρος έχει ζωντανή μουσική οποιουδήποτε είδους, μπουζουκια είναι τα μαγαζιά με λάιβ λαικά προγράμματα και πίστα για χορό.Που μάλλον δεν έχεις τέτοια απορία αλλά είμαι πολύ κουρασμένη για να βγάλω οποιοδήποτε άλλο νόημα απο την δεύτερη παράγραφο σου:redface:
Τεσπα ο μόνος λογος που απαντώ τώρα κι όχι το πρωί με διαύγεια(ώστε να μην ντραπώ αργότερα για αυτά που γράφω) είναι για να μην μείνεις με την εντυπωση πως έστω και μια λέξη της απάντησης μου γράφτηκε με θυμό ή επιθετικότητα.Αυτά παώ για ύπνο γιατί σέρνομαι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Βρε insomniac βρε καλε μου νυχτιάτικα μην με βάζεις να απολογούμαι.
Δεν είμαι επιθετική, απλά είμαι χείμαρρος όταν γράφω κάτι που μου αρέσει με πάθος(και για την σοκολάτα να ήταν το θέμα στο ίδιο ύφος θα σου έγραφα).
Κάτι ακόμη, αν κατάλαβα καλά, δεν ξεχωρίζεις τι είναι το λάιβ και τι τα μπουζούκια;Λάιβ είναι οποιοδήποτε χώρος έχει ζωντανή μουσική οποιουδήποτε είδους, μπουζουκια είναι τα μαγαζιά με λάιβ λαικά προγράμματα και πίστα για χορό.Που μάλλον δεν έχεις τέτοια απορία αλλά είμαι πολύ κουρασμένη για να βγάλω οποιοδήποτε άλλο νόημα απο την δεύτερη παράγραφο σου:redface:
Τεσπα ο μόνος λογος που απαντώ τώρα κι όχι το πρωί με διαύγεια(ώστε να μην ντραπώ αργότερα για αυτά που γράφω) είναι για να μην μείνεις με την εντυπωση πως έστω και μια λέξη της απάντησης μου γράφτηκε με θυμό ή επιθετικότητα.Αυτά παώ για ύπνο γιατί σέρνομαι....

Me sleepy too...Me no hard feelings...me not think you bad...Go to sleeeeeeee...(falls asleep on keyboard)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Το να πετας ομως λουλουδια για τα οποια μετα χρειαζεσαι καταναλωτικο δανειο για να τα πληρωσεις, ενω πχ παιρνεις μισθο 600? το μηνα, ή για να δειξεις οτι εισαι "ματσο", το θεωρω εκφανση του καπιταλισμου.
Όταν πήγα για διασκέδαση πρώτη φορά στην Ελλάδα, έπαθα σοκ. Ο τρόπος διασκέδασης του Έλληνα είναι «Σήμερα ζω. Αύριο μπορεί να μην υπάρχω.» Μου εξηγήσανε ότι το νόημα του πιάτου που σπάει, αργότερα τα λουλούδια που τα πετανε, είναι το εξής: Η ζωή, όπως και το πιάτο, σε μια στιγμή μπορεί να γίνει θρύψαλα. Οι στιγμές της ζωης είναι τα θρύψαλα. Ζήσε ότι μπορείς σήμερα, γιατί δεν ξέρεις τι θα σου επιφυλάξει το αύριο. Η κίνηση το να σπάτε το πιάτο, έχει σκοπό να θυμίζει πόσο γρήγορα περνάει η ζωή και πόσο fragil είναι.
Δεν ξέρω πόσοι ξέρουν τι νόημα έχει, το να σπάει το πιάτο στα μπουζούκια, ίσος να θέλουν να δείξουν ματσο όπως λες, όμως, ο Έλληνας είναι μοναδικός στον τρόπο διασκέδασης. Είναι τρόπος ζωης, που το έχετε στο αίμα σας. Το ίδιο θα κάνατε, ότι πολιτικό σύστημα και αν είχατε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Α και μιας και το θυμηθηκα, οχι βρε συ kleftra, ξερω ποια ειναι η διαφορα! Απλα ελεγα οτι αν ειναι να διαλεξω και γω προτιμαω να παω σε καποιο μαγαζι με live ή μπουζουκια, παρα σε καποιο club, παροτι ουτε τα live ουτε τα μπουζουκια με πολυσυγκινουν (με την εξαιρεση των live rock συγκροτηματων)


Οσον αφορα το δικο σου Post, roumana, οκ εγω να συμφωνησω οτι ειναι στην ψυχοσυνθεση του Ελληνα και στον τροπο δισασκεδασης του να το κανει αυτο, εγω με οτι δεχεται να το πληρωσει τοσο ακριβα διαφωνω (για να το θεσω πολυ απλοϊκα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Λίγα με την σοκολάτα έτσι. Θα γίνει της
:beating::beating::beating::beating::beating:

Insomniac το να μην έχεις λεφτά και να τα ξοδεύεις δεν είναι καπιταλισμός. Βλακεία είναι. Μην θάβεις έτσι απλοικά τον όρο.
Επίσης στην τιμή του λουλουδιού που πετάς είναι και έξοδα μαγαζιού όπως ακριβώς ισχύει με το μπουκάλι.Ο παραλογισμός είναι η διαφορά πραγματικού κόστους και τιμή πώλησης.

όμως, ο Έλληνας είναι μοναδικός στον τρόπο διασκέδασης. Είναι τρόπος ζωης, που το έχετε στο αίμα σας. Το ίδιο θα κάνατε, ότι πολιτικό σύστημα και αν είχατε.
Με δάκρυα και την κακία να αναβλίζει από μέσα μου, θα συγκρατηθώ και δεν θα σχολιάσω.



Πάντως εμένα δεν μου φαίνεται παράλογο όταν η τραγουδίστρια βγάζει τα λεφτά του μισθολογικού μου έτους σε μια εβδομάδα, επειδή έχει βυζί και μπούτι καλό και ένα τσούρμο ηλεκτρονικά DSP* από πίσω που και εγώ να τραγουδούσα θα ακουγόμουν σαν αυτόν. Συνεπώς να μην βγάλει και το μαγαζί άλλα τόσα? Όλοι κερδισμένοι και ο έλληνας κατευτυχής για τα λεφτά που ξόδεψε μέχρι να έρθει η 15 του μηνός και να γκρινιάξει ότι έχει ξεμείνει από λεφτά και δεν του φτάνουν και χίλια μύρια.

DSP=Digital Signal Processor κατελληνιστή ΨΕΣ=Ψηφιακός επεξεργαστής σημάτων η καρδιά κάθε ηλεκτρονικής συσκευής σήμερα όπου δεν φαντάζεστε. Ένα όχι απλά τραγικό DSP μπορεί συγκεκριμένα με βάση μια επιθυμητή κυματομορφή να διαμορφώνει δυναμικά και εκείνη την χρονική στιγμή την χροιά και μεταβολές συχνοτήτων της φωνής ενός τραγουδιστή και το αποτέλεσμα να είναι παπάδες. Εϊναι τόσο αποτελεσματικό που μπορώ να τραγουδήσω και εγώ και να ακούγομαι σαν τον τραγουδιστή. Δεν είναι τυχαίο ότι οι μεγάλες φίρμες με αρχή τον (δεν θυμάμαι νομίζω είχε κάνει και λίγο φυλακή ή ήταν φήμη) χρησιμοποιούσαν αποκλειστικά δικά τους μηχανήματα και αυτά 10 χρόνια πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Insomniac;136896
Οσον αφορα το δικο σου Post, roumana, οκ εγω να συμφωνησω οτι ειναι στην ψυχοσυνθεση του Ελληνα και στον τροπο δισασκεδασης του να το κανει αυτο, εγω με οτι δεχεται να το πληρωσει τοσο ακριβα διαφωνω (για να το θεσω πολυ απλοϊκα)
Συμφωνω, ομως δεν ειναι πιο ακριβα απο πολλα, αλλα αχρηστα που αγοραζουμε κατα καιρους.
Με δάκρυα και την κακία να αναβλίζει από μέσα μου, θα συγκρατηθώ και δεν θα σχολιάσω.
Να σχολιασεις, να σχολιασεις, γιατι να μην το κανεις? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Να σχολιασεις, να σχολιασεις, γιατι να μην το κανεις? :)
Αστο γιατί θα συγχιστώ πάλι. Είναι και χιλιοειπωμένα πράγματα και εντελώς offtopic. Αν θέλεις να θάψω τον νεοέλληνα φτοιάξε thread.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

scar.lett

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η scar.lett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
φίλε insomniac πολύ μου άρεσε αυτό το topic!

ο λουλουδοπόλεμος δεν είναι παράλογος ούτε ηλίθιος. επίσης δεν είναι παράλογα τα νυχτοκάματα

αφού πάμε και τα ακουμπάμε κανονικά τι περιμέναμε να γίνει;

καλή είναι η διασκέδαση. και εγώ τη βρίσκω στα μπουζούκια. όταν όμως αφήνουμε να μας εκμεταλλεύνονται γιατί ζητάμε τα ρέστα;

γιατί τα αγοράζεις τα άτιμα τα πανέρια αφού την άλλη μέρα θα κλαις ότι δεν έχεις λεφτά;

εμείς το συντηρούμε το σύστημα. και αυτό επειδή τη βρίσκουμε να κανουμε το κομμάτι μας όσο και αν μας κοστίσει.

συνεπώς και όσο επιμένουμε σαν μαζοχιστές να μας δουλεύουν, ο λουλουδοπόλεμος έχει και νόημα και λογική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

einhell

Νεοφερμένος

Ο einhell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Μου εξηγήσανε ότι το νόημα του πιάτου που σπάει, είναι το εξής: Η ζωή, όπως και το πιάτο, σε μια στιγμή μπορεί να γίνει θρύψαλα. Οι στιγμές της ζωης είναι τα θρύψαλα.
Κι όσο πιο πολλά πιάτα σπάσεις τόσα περισσότερα θρύψαλα, άρα και στιγμές ζωής! Μεγαλοφυές... :stunned:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top