• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Περί υποχρεωτικού εμβολιασμού ο λόγος

Θεωρείτε σωστό τον υποχρεωτικό εμβολιασμό; Θα κάνατε στα παιδιά σας όλα τα εμβόλια;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 38)
  • Τον θεωρώ σωστό και θα έκανα όλα τα εμβόλια στα παιδιά μου.

    Ψήφοι: 22 57.9%
  • Τον θεωρώ σωστό, αλλά δεν θα έκανα όλα τα εμβόλια στα παιδιά μου.

    Ψήφοι: 3 7.9%
  • Τον θεωρώ λάθος, αλλά θα έκανα όλα τα εμβόλια στα παιδιά μου.

    Ψήφοι: 7 18.4%
  • Τον θεωρώ λάθος και δεν θα έκανα όλα τα εμβόλια στα παιδιά μου.

    Ψήφοι: 6 15.8%

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,056 μηνύματα.
Οκ,φασισμος σε ακοινωνητους Και αναρχοαυτονομους ειναι το οτιδηποτε.Τα μπουγαλακια τους και σε αλλη παραλια.Η πλακα ειναι οτι αυτο το βλεπεις απο αυτους που θελουν ευρωπη.Ευρωπη ομως δεν ειναι μονο οτι θελουμε..και οπου δεν θελουμε ριχνουμε μουτζα.
Αν θελουμε μια ζουγκλα..δεν θελουμε ευρωπη.
Αν δεν θελουμε υποχρεωτκους εμβολιασμους..ας παμε να ζησουμε σε ζουγκλα και να θεριζει η πανουκλα.
Οποιος δεν θελει υποχρεωτικους εμβολιασμους..,να παει να ζησει στον Αρη.
Κατα τα αλλη,οργανωμενη κοινωνια σημαινει και καποια υποχρεωτικα πραγματα..και οχι οτι του φανει του λωλοστεφανη.
Στον Αρη φιλοι μου..στον Αρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Από πότε θεωρείται φασιστικό κάτι που επιστημονικά αποδεδειγμένα συμβάλλει στην βελτίωση της ποιότητας και της διάρκειας της ζωής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,056 μηνύματα.
Από πότε θεωρείται φασιστικό κάτι που επιστημονικά αποδεδειγμένασυμβάλλει στην βελτίωση της ποιότητας και της διάρκειας της ζωής;
Απο τοτε φιλη μου,που η παρανοια και ο ηλιθιος εγωκεντρισμος και ο ξερολισμος επικρατει.Ολοι εγιναν επιστημονες..Οποιαδηποτε ηλιθιοτητα διαβαζουμε στο ιντερνετ..χωρις να εχουμε τις γνωσεις και χωρις να το ψαξουμε το υιοθετουμε.Ποιο ηλιθιοι πεθαινουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Χρησταρα δεν ειναι ολοι οι γιατροι το ιδιο...

Ειρωνικό είναι το σχόλιο δεν το πήρες χαμπάρι...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οκ,φασισμος σε ακοινωνητους Και αναρχοαυτονομους ειναι το οτιδηποτε.Τα μπουγαλακια τους και σε αλλη παραλια.Η πλακα ειναι οτι αυτο το βλεπεις απο αυτους που θελουν ευρωπη.Ευρωπη ομως δεν ειναι μονο οτι θελουμε..και οπου δεν θελουμε ριχνουμε μουτζα.
Αν θελουμε μια ζουγκλα..δεν θελουμε ευρωπη.
Αν δεν θελουμε υποχρεωτκους εμβολιασμους..ας παμε να ζησουμε σε ζουγκλα και να θεριζει η πανουκλα.
Οποιος δεν θελει υποχρεωτικους εμβολιασμους..,να παει να ζησει στον Αρη.
Κατα τα αλλη,οργανωμενη κοινωνια σημαινει και καποια υποχρεωτικα πραγματα..και οχι οτι του φανει του λωλοστεφανη.
Στον Αρη φιλοι μου..στον Αρη.

Μόλις διατύπωσες η ίδια μια φασιστική ιδέα, εγώ (το κράτος) αποφασίζω για κάτι και όσοι δεν γουστάρουν να πάνε στον Άρη.
Και για να καταλάβεις καλύτερα τι είπες απλά θα αντικαταστήσω κάποιες λέξεις στο μήνυμα σου.

Οκ,ρατσισμός σε άπλητους Και αριστερούς ειναι το οτιδηποτε.Τα μπουγαλακια τους και σε αλλη παραλια.Η πλακα ειναι οτι αυτο το βλεπεις απο αυτους που θελουν ευρωπη.Ευρωπη ομως δεν ειναι μονο οτι θελουμε..και οπου δεν θελουμε ριχνουμε μουτζα.
Αν θελουμε ένα εμιράτο..δεν θελουμε ευρωπη.
Αν δεν θελουμε απελάσεις μεταναστών..ας παμε να ζησουμε στην μέση ανατολή και να θεριζει η ISIS.
Οποιος δεν θελει υποχρεωτικους απελάσεις..,να παει να ζησει στον Αρη.
Κατα τα αλλη,οργανωμενη κοινωνια σημαινει και καποια υποχρεωτικα πραγματα..και οχι οτι του φανει του λωλοστεφανη.
Στον Αρη φιλοι μου..στον Αρη.

Όπως βλέπεις αν είχε γράψει κάποιος το παραπάνω μήνυμα, σίγουρα θα τον λέγατε ισλαμοφοβικό και ρατσιστή, αλλά το έγραψες εσύ. Εγώ αντικατέστησα μόνο ουσιαστικά στον τρόπο σκέψης σου και όχι ρήματα, δηλαδή απλά μετέφερα στην ενέργεια που στέλνεις σε άλλο αντικείμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,056 μηνύματα.
Μόλις διατύπωσες η ίδια μια φασιστική ιδέα, εγώ (το κράτος) αποφασίζω για κάτι και όσοι δεν γουστάρουν να πάνε στον Άρη.
Και για να καταλάβεις καλύτερα τι είπες απλά θα αντικαταστήσω κάποιες λέξεις στο μήνυμα σου.



Όπως βλέπεις αν είχε γράψει κάποιος το παραπάνω μήνυμα, σίγουρα θα τον λέγατε ισλαμοφοβικό και ρατσιστή, αλλά το έγραψες εσύ. Εγώ αντικατέστησα μόνο ουσιαστικά στον τρόπο σκέψης σου και όχι ρήματα, δηλαδή απλά μετέφερα στην ενέργεια που στέλνεις σε άλλο αντικείμενο.
Καλα τα λογοπαιγνια και οι παραποιησεις κειμενων,ομως αυτα δεν αποτελουν επιχειρημα.και ειναι και εντελως ασχετα με το θεμα.
Και παρεπιπτοντως αν δεν το καταλαβες,
και όσοι δεν γουστάρουν να πάνε στον Άρη.
,ξερεις...αυτα που εγραψες στο κεινενο μου,οι λεξεις που τα αντικατεστησες...εκτος απο ολα τα αλλα ,μιλανε για ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΑΠΕΛΑΣΕΙΣ.Εγω αντιθετα,μιλαω μεταφορικα.Δεν μιλαω για απελαση στον Αρη..εκτος και αν γινεται και δεν το ξερω,εννοω οτι ακριβως επειδη αυτοι που δεν δεχονται τν υποχρεωτικο εμβολιασμο,ΔΕΝ ΖΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ,και ετσι θετουν σε κινδυνο ολοκληρο τον κοσμο,ας ζησουν στον Αρη...για να ειναι μονοι τους,αφου δεν δεχονται την κοινωνια,και παλι μεταφορικα και οχι κυριολεκτικα.
Οποτε πληζ,μην παραποιεις τα λεγομενα μου.
Τωρα,αν καποιοι δεν καταλαβαινουν οτι δεν μπορουν να κανουν οτι τους γουσταρει,επειδη με τις ενεργειες τους θετουν σε κινδυνο ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ,διοτι αν δεν ειχαμε υποχρεωτρικο εμβολιασμο για καποιες ασθενειες ακομα θα θεριζε η πολιομυελιτιδα και πολλες αλλες,λυπαμαι,αλλα δεν ειναισ το χερι τους.
Προηγηται το συνολο και η υγεια του και οχι οι αναρχοαυτονομες ιδεες τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλα τα λογοπαιγνια και οι παραποιησεις κειμενων,ομως αυτα δεν αποτελουν επιχειρημα.και ειναι και εντελως ασχετα με το θεμα.

Δεν έγραψα κάποιο επιχείρημα, απλά επισήμανα μια λογική αντίφαση στο δικό σου.

ξερεις...αυτα που εγραψες στο κεινενο μου,οι λεξεις που τα αντικατεστησες...εκτος απο ολα τα αλλα ,μιλανε για ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΑΠΕΛΑΣΕΙΣ.Εγω αντιθετα,μιλαω μεταφορικα.Δεν μιλαω για απελαση στον Αρη..εκτος και αν γινεται και δεν το ξερω,εννοω οτι ακριβως επειδη αυτοι που δεν δεχονται τν υποχρεωτικο εμβολιασμο,ΔΕΝ ΖΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ,και ετσι θετουν σε κινδυνο ολοκληρο τον κοσμο,ας ζησουν στον Αρη...για να ειναι μονοι τους,αφου δεν δεχονται την κοινωνια,και παλι μεταφορικα και οχι κυριολεκτικα.
Οποτε πληζ,μην παραποιεις τα λεγομενα μου.
Τωρα,αν καποιοι δεν καταλαβαινουν οτι δεν μπορουν να κανουν οτι τους γουσταρει,επειδη με τις ενεργειες τους θετουν σε κινδυνο ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ,διοτι αν δεν ειχαμε υποχρεωτρικο εμβολιασμο για καποιες ασθενειες ακομα θα θεριζε η διφθεριτιδα και πολλες αλλες,λυπαμαι,αλλα δεν ειναισ το χερι τους.
Προηγηται το συνολο και η υγεια του και οχι οι αναρχοαυτονομες ιδεες τους.

Το ξέρω ότι δεν μιλάς για απελάσεις στον Άρη, τις απελάσεις που έγραψα εγώ δεν τις παραλλήλισα με τις δικές σου απελάσεις αλλά με τον υποχρεωτικό εμβολιασμό, διότι είτε μιλάς για απελάσεις, είτε για εμβολιασμό το principle είναι το ίδιο. Επιβάλεις σε κάποιους ανθρώπους δια της βίας να κάνουν ή να υποστούν κάποιες ενέργειες στις οποίες είναι αντίθετοι.

Επίσης συνεχίζεις να μιλάς για αναρχοαυτόνομους και λοιπά και να ταυτίζεις την κοινωνία με το κράτος, ενώ σου έχουν εξηγήσει επανειλημμένα και σε προηγούμενο θέμα ότι δεν είναι το ίδιο πράγμα και πως κάποιος που δεν δέχεται το κράτος σαν οργανισμό δεν σημαίνει πως δεν δέχεται την κοινωνία και θέλει να μείνει σε σπηλιά.

Δεν διαφωνεί κανένας συμπεριλαμβανομένου και εμού πως είναι καλύτερο να είναι όλοι εμβολιασμένοι σε μία κοινωνία. Αυτό που λέμε είναι πως υπάρχουν και άλλοι πολύ καλύτεροι τρόποι πέραν της βίαιης επιβολής αυτού του εμβολιασμού από το κράτος. Διότι όταν το κράτος έχει την δύναμη αυτή να επιβάλει πράγματα μπορεί να επιβάλει οτιδήποτε. Και η όλη ένσταση δεν είναι καθόλου εκτός θέματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Από πότε θεωρείται φασιστικό κάτι που επιστημονικά αποδεδειγμένα συμβάλλει στην βελτίωση της ποιότητας και της διάρκειας της ζωής;

Εχ δεδομένου πως η ιατρική δεν είναι επιστήμη ούτε 100 χρόνων και δε διαθέτει την αυστηρότητα που θα μπορούσε, ο καθένας γνώστης ή μη μπορεί να επιλέξει να μην την ακούσει. Ιδίως τώρα με τις διάφορες πρωτοβουλίες στον επιχειρηματικό τομέα, σε 20 χρόνια πράγματα που θεωρούνται δεδομένα θα καταρριφθούν. Όχι πως αυτό δικαιολογεί την επιλογή να μην κάνεις εμβόλιο στα παιδιά σου προφανώς, αλλά μετά την ενηλικίωση ο καθένας θα πρέπει να έχει το δικαίωμα στον εαυτό του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Αυτό που λέμε είναι πως υπάρχουν και άλλοι πολύ καλύτεροι τρόποι πέραν της βίαιης επιβολής αυτού του εμβολιασμού από το κράτος.
Ποιοί; Για πες παράδειγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εχ δεδομένου πως η ιατρική δεν είναι επιστήμη ούτε 100 χρόνων
Θα έλεγα ότι είναι από τις παλαιότερες επιστήμες. Αιώνες μετράει. Απλά η φαρμακοβιομηχανία αναπτύχθηκε πολύ τα τελευταία 70-80 χρόνια. Διαφορετικά πράγματα.

μετά την ενηλικίωση ο καθένας θα πρέπει να έχει το δικαίωμα στον εαυτό του.
Καμία διαφωνία (γενικά και ειδικά). Π.χ. για το εμβόλιο του HPV πιστεύω ότι η κάθε κοπέλα θα έπρεπε να αποφασίζει, αφού ψαχτεί και ρωτήσει. Αντίστοιχα για τα εμβόλια της γρίπης ή τα υπόλοιπα προαιρετικά, ο κάθε ενήλικας θα μπορούσε να συμβουλευτεί παθολόγο και να αποφασίσει αν θα τα κάνει. Τα παιδιά τους γιατί τα παίρνουν στο λαιμό τους με τις επιλογές τους;
Η πλειοψηφία των εμβολίων του υποχρεωτικού εμβολιασμού, είναι εμβόλια μελετημένα δεκαετίες και με απτά αποτελέσματα (π.χ. εξάλειψη επιδημιών και πανδημιών). Οποιαδήποτε σχετικά βραχυπρόθεσμη ανεπιθύμητη ενέργεια έχει μελετηθεί, κωδικοποιηθεί, συμπεριληφθεί στα risk factors, παρ' όλα αυτά οι εμβολιασμοί συνεχίζονται κανονικά γιατί δεν είναι στατιστικά σημαντικές. Πολύ πιθανόν σε 40 χρόνια να βρεθεί κάποια συσχέτιση π.χ. του DTap με τον καρκίνο του παχέος εντέρου σαν παράγοντας κινδύνου (τυχαίο παράδειγμα). Θα έρθει όμως απλά να προστεθεί σε μια τεράστια λίστα με risk factors που θα μπορούσαν να πυροδοτήσουν το νεόπλασμα, και οι περισσότεροι εκτιθόμαστε σχεδόν σε όλα.

Τι θέλω να πω; Οι κλινικές συσχετίσεις δεν είναι ανεξάρτητες οντότητες, δεν θα κουνάμε το δάχτυλο κοιτώντας το δέντρο και χάνοντας το δάσος. Στην τελική, αν εγώ στα 70 μου (χτύπα ξύλο), π.χ. πάθω καρκίνο επειδή εμβολιάστηκα για τον κοκκύτη, σημαίνει ότι έφτασα μέχρι τα 70 χωρίς να ανησυχώ για τον κοκκύτη που κάποτε θέριζε στα νεογνά. Ο πληθυσμός γερνάει και ο μέσος όρος ηλικίας αυξάνεται, εν μέρει και χάρη στα εμβόλια που γίνονται τα τελευταία χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δε νομιζω πως διαφωνω πουθενα, απο τη στιγμη που δινεται το ελευθερο επιλογης στους ανηλικες δηλαδη, προφανως ειμαι κατα της μη εμβολιασης των παιδιων. Η ιατρικη θεωρειται επιστημη με την αυστηρη εννοια(μαζι με τη χημεια και τη φυσικη) απο την εποχη της μαθηματικης θεμελιωσης της πιθανοτητας που οδηγησε στη γεωμετρικη ανοδο της φαρμακοβιομηχανιας κλπκλπκλπ, προφανως υπαρχει απο πολυ πιο πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,056 μηνύματα.
Ποιοί; Για πες παράδειγμα.
Απο το στομα μου το πηρες.
Πες λοιπον ξεχασμενε μου,με ποιον τροπο θα εμβολιαζονται ατομα για καποιες ασθενειες οταν δεν ειναι υποχρεωτικο..και οταν ειδικα στο ιντερνετ,οι μαλακιες που βλεπουμε πανε συννεφο,πχ μας εμβολιαζουν για να παθαινουμε καρκινο κλπ.
Πεσμου εσυ τον τροπο.
Οσον αφορα αυτο
Επιβάλεις σε κάποιους ανθρώπους δια της βίας να κάνουν ή να υποστούν κάποιες ενέργειες στις οποίες είναι αντίθετοι.
Ναι,πραγματι.Επιβαλλουμε στους εγκληματιες,πχ σε εμπορους ναρκωτικων,σε παιδεραστες ,βιαστες κλπ...φυλακιση.Και να μην το κανουν.Σαφως αυτοι ειναι αντιθετοι.Να τους αφησουμε;
Λοιπον..τα θελω του καθενος δεν μπορει να βλαπτουν το συνολο .Δεν εχει καμια διαφορα ενας φονος,απο το να μην εμβολιαζεται καποιος και να ξερει οτι εξαιτιας του θα πεθανουν ανθρωποι,και οτι αν αυτο ηταν στατους..αυτο ακριβως θα γινεται.Θα πεθαινουν ανθρωποι εξαιτιας αυτου του στατους.
Ωραια ειναι η ιδεολογια..και εγω μαζι σου πραγματικα.Δηλαδη αν υπηρχε ενας τροπος που δεν θα επιβαλλοταν κατι,πεσμου ποιος ειναι,να τον μαθω,αλλα αυτο αποτελει μια φαντασιωση και μια ουτοπια,για μια ΙΔΑΝΙΚΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ,που ολοι σκεφτονται δικαια,ειναι εξυπνοι και δεν παρασυρονται απο ηλιθιοτητες και δεν νοιαζονται μονο για τα θελω τους.
Ομως αυτο δεν υπαρχει,οποτε ερχεται το κρατος να νομοθετισει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΩRIΩNAS7

Νεοφερμένος

Ο ΩRIΩNAS7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Είναι απαράδεκτο εν έτει 2020 όπου όλοι είμαστε μάρτυρες των πλεονεκτημάτων των εμβολιων, αλλά και της ασφαλής φύσης τους, να τίθεται θέμα δυσπιστίας ως προς αυτά.
Όλο μα όλο το αντιεμβολιαστικό κίνημα είναι μια καλοστημένη απάτη με απώτερο σκοπό το κέρδος.
Πίσω από αυτήν την απάτη κρύβεται μια βιομηχανία ψευδοεπιστήμης με έσοδα δεκάδων δισεκατομμυρίων. Είναι η βιομηχανία ομοιοπαθητικών σκευασματων.
Σε επόμενο ποστ μου. Θα παρουσιάσω στοιχεία για την δραστηριότητα αυτής της αισχροκερδους κλίκας και ονόματα ισχυρών ατόμων που την υποστηρίζουν. Από πολιτικούς μέχρι μεγάλο-επιχειρηματίες.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρω για σένα φιλαράκι αλλά πάντως εμένα όταν ήμουν μικρός μου λέγαν θα πάμε στα συγκρουωμενα και με πήγαιναν για εμβολιο. Ο ομοιοπαθητικος δε με ξεγέλασε ποτέ.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,926 μηνύματα.
Χαχαχα πού να ξέραμε τότε που άνοιξε το thread τι θα επακολουθούσε:bomb:
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,624 μηνύματα.
Άν δεν το έκανε η Αυστρία δεν θα το έκανε ούτε ο Μητσοτάκης, να δούμε όμως την αντίδραση του όταν αναγκαστεί η Αυστρία να το πάρει πίσω.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Για τον υποχρεωτικο εμβολιασμο στα σχολεια παλαιοτερα κατα της φυματιωσης δεν εβλεπα να ιδρωνει το αφτι κανενος
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Για τον υποχρεωτικο εμβολιασμο στα σχολεια παλαιοτερα κατα της φυματιωσης δεν εβλεπα να ιδρωνει το αφτι κανενος
Δεν μπορεί να γραφτεί ένα παιδί σε σχολείο αν δεν έχει κάνει κάποια συγκεκριμένα εμβόλια.
Επίσης σκέψου πόσοι μαλάκες γιατροί συμβουλευσαν τους γονείς μας να μη κάνουμε εμβόλιο κατά του HPV. :)
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,624 μηνύματα.
Για τον υποχρεωτικο εμβολιασμο στα σχολεια παλαιοτερα κατα της φυματιωσης δεν εβλεπα να ιδρωνει το αφτι κανενος

Εκείνα είναι δοκιμασμένα, τα τωρινά είναι πειραματικά, σε 3 μήνες λένε τελειώνει η ανοσία.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top