Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,242 μέλη και 2,424,381 μηνύματα σε 75,699 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 130 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Θέλω να κόψω το κάπνισμα - Ημερολόγιο Απεξάρτησης!

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,625 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 23:43, 18-09-16:

Και μπραβο σου... Τι να πω... Εισαι θαρραλεος!!

Εγω αποφασισα να περασω στο ηλεκτρονικο. Αιντε να δουμε....
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Fast (Θεόδωρος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θεόδωρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,470 μηνύματα.

O Fast έγραψε: στις 01:02, 19-09-16:

Δεν κάπνιζα ποτέ και δε μπορώ να μιλήσω από πρώτο χέρι, αλλά πρόσφατα είδα μια συνέντευξη του δημιουργού(και πρώην βουδιστή) του headspace, όπου πρότεινε στους ασκούμενους του διαλογισμού να συνεχίσουν το κάπνισμα και πως κάποια στιγμή θα αρχίσουν να το κόβουν από μόνοι τους. Συμβαδίζει με τη δικιά μου εμπειρία.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

logica

Νεοφερμένος

H logica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H logica έγραψε: στις 11:09, 19-09-16:

Ο κολλητός μου το είχε κόψει για 12 χρόνια. Τώρα που βρίσκεται σε φάση διαζυγίου το ξανάρχισε. Οταν τον είδα να βγάζει το πακέτο από την τσέπη του φρίκαρα. Μου είπε "καλύτερα αυτό παρά ψυχοφάρμακα". Ουδέν σχόλιον...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 12,152 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 13:31, 19-09-16:

Αρχική Δημοσίευση από logica
Ο κολλητός μου το είχε κόψει για 12 χρόνια. Τώρα που βρίσκεται σε φάση διαζυγίου το ξανάρχισε. Οταν τον είδα να βγάζει το πακέτο από την τσέπη του φρίκαρα. Μου είπε "καλύτερα αυτό παρά ψυχοφάρμακα". Ουδέν σχόλιον...
Όντως καλύτερα αυτό παρά ψυχοφάρμακα.
Ας ορθοποδήσει λίγο και ας το ξανακόψει.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lkjhgfdsa

Διάσημο Μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος . Έχει γράψει 694 μηνύματα.

O lkjhgfdsa Live Long and Prosper. έγραψε: στις 20:00, 19-09-16:

Και η νικοτίνη ψυχοφάρμακο είναι.
Παράθεση

transcendence (Διομήδης Τρανέας)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Διομήδης Τρανέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O transcendence έγραψε: στις 02:28, 20-09-16:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Και μπραβο σου... Τι να πω... Εισαι θαρραλεος!!
Εγω αποφασισα να περασω στο ηλεκτρονικο. Αιντε να δουμε....
Θαρραλέος για κάτι που δεν κάνω;
Ηλεκτρονικό; Ο φόκος κάνει εισαγωγή από ebay, βρήκε κάποιον που πουλάει σε εξευτελιστικές τιμές, τραβάς τζούρα και χάνεις τη μνήμη σου! Θα σου τα δώσει με ένα μικρό καπέλο, το κέρδος του

Τα υποκατάστατα δεν "λειτουργούν", και όχι μόνο ...στο κάπνισμα, αφού το ξέρεις

Αρχική Δημοσίευση από logica
Ο κολλητός μου το είχε κόψει για 12 χρόνια. Τώρα που βρίσκεται σε φάση διαζυγίου το ξανάρχισε.
Από τη χαρά του;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Claire Rentfield : 20-09-16 στις 10:53. Αιτία: Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,625 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 00:14, 22-09-16:

Κσποιος θα μου κανει δωρο το ηλεκτρονικο τσιγαρο στα γενεθλια μου... Αναμενω...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,490 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 10:20, 12-01-17:

Η διαφημιστική πινακίδα που βήχει όταν κάποιος δίπλα της καπνίζει

Σας προειδοποιεί ότι το κάπνισμα βλάπτει σοβαρά την υγεία όχι μόνο τη δική σας αλλά και όσων βρίσκονται δίπλα σας. Δεν πρόκειται για κάποιον γιατρό αλλά για μια διαφημιστική πινακίδα στη Στοκχόλμη.

Πρόκειται για μια πινακίδα με την ασπρόμαυρη φωτογραφία ενός συνηθισμένου άνδρα, δεν ξαφνιάζει κανέναν από τους διερχόμενους, ωστόσο όλα αλλάζουν όταν κάποιος ή κάποιοι καπνιστές περνούν από το σημείο. Τότε ο εικονιζόμενος, ως παθητικός καπνιστής, διπλώνεται και αρχίζει να βήχει έντονα ξαφνιάζοντας τους καπνιστές που του το προκάλεσαν.

Όταν ο βήχας σταματά στην πινακίδα εμφανίζονται οι μάρκες διάφορων τσιχλών νικοτίνης. Επίσης προβάλλονται μηνύματα που αφορούν στη λήψη αποφάσεων με αφορμή το νέο έτος. «Ζήσε περισσότερο και πιο υγιή ζωή» γράφει ένα άλλο μήνυμα.

Η πινακίδα, η οποία είναι εξοπλισμένη με ειδικούς αισθητήρες για να συλλαμβάνει τον καπνό, έχει τοποθετηθεί σε πολυσύχναστο σημείο της Στοκχόλμης όπου έχει παρατηρηθεί ότι διέρχονται πολλοί καπνιστές.

Σημειώνεται ότι η Σουηδία έχει το μικρότερο ποσοστό καπνιστών στην Ευρώπη, μόλις ένα 13% σύμφωνα με στοιχεία του 2012.

πηγή: http://www.huffingtonpost.gr/
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,348 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 20:54, 13-01-17:

Στη Σουηδία έχει υπερβολικό κρύο και υγρασία οποτε αν γριπωθεις, δε θα σου περάσει ο βήχας με τίποτα. Και το τσιγάρο δεν είναι οτι καλυτερο όταν εχεις γρίπη...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος