Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,537 μέλη και 2,431,630 μηνύματα σε 76,183 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 392 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Gamucci

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε: στις 22:11, 06-04-08:

Γκαμούτσι(Gamucci) - Ηλεκτρονικό τσιγάρο

Κυκλοφόρησε το ηλεκτρονικό τσιγάρο

Ένα ηλεκτρονικό τσιγάρο χωρίς πραγματικό - αλλά τεχνητό - καπνό αποτελεί την τελευταία εφεύρεση των καπνιστών της Γαλλίας να ανταπεξέλθουν στα νέα αυστηρά αντικαπνιστικά μέτρα. Το e-cigarette είναι πραγματικά πρωτότυπο και πρωτοποριακό. Αποτελείται από ένα αναλώσιμο φυσίγγιο γεμάτο υγρό. Οι κύριες ουσίες που περιέχονται στο υγρό είναι η νικοτίνη και η προπυλενογλυκόλη. Κατά την εισπνοή, μέσω ενός αισθητήρα-μικροεπεξεργαστή, ενεργοποιείται ένας ψεκαστήρας ο οποίος διοχετεύει μικροσκοπικά σταγονίδια νικοτίνης στον εισπνεόμενο αέρα και συνεπώς σε αυτό που περνά στον οργανισμό του καπνιστή.
Εν ολίγοις, κάνει την ίδια ακριβώς δουλειά που κάνει και ένα συνηθισμένο τσιγάρο, αλλά δεν βλάπτει την υγεία, καθώς δεν έχει ούτε πίσσα, ούτε άλλα καρκινογόνα συστατικά. Επίσης προσομοιώνει και τη θερμοκρασία του τσιγάρου (50-60 °C).
Κοστίζει 78 ευρώ, ενώ έχει και ανταλλακτική μπαταρία.

Πηγή

Έχει σκληρό και μαλακό??
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,956 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 01:47, 08-04-08:

Αυτά είναι. Φέρτε το κι εδώ και γεμίστε τα πνευμόνια σας όσο θέτε. Viva la France!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 01:59, 08-04-08:

Θέλω ένα γκαμούτσι τώρα!
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,460 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 02:22, 08-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Θέλω ένα γκαμούτσι τώρα!
Κι εγώ!!!!
Γράφτηκα και στο newsletter, αν και ρε γμτ στο site δεν είδα από που μπορείς να το αγοράσεις
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 02:25, 08-04-08:

Μέσα για μαζική παραγγελία.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,460 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 03:20, 08-04-08:

Λοιπόν, έμαθα περισσότερα και μάλλον θα το αγοράσω μέσα στις επόμενες μέρες
Καταρχάς, δεν κοστίζει 78 ευρώ, αλλά 63 (50 λίρες). Επίσης, μπορείς να το αγοράσεις μαζί με 50 cartridges προς 126 ευρώ (100 λίρες). Το κάθε cartridge αντιστοιχεί σε 1 πακέτο (20 τσιγάρα) και κοστίζει 9 ευρώ τα 5 (1,8 ευρώ ανά cartridge) δηλαδή σχεδόν τα μισά! Επίσης υπάρχουν και value packs, όπου σου έρχεται το κάθε cartridge 1,3 ευρώ! Τέλος, υπάρχουν διάφορες περιεκτικότητες, όπως και με τα κανονικά τσιγάρα (High - 16mg, Medium - 11mg, Low - 6mg, Non - 0mg) και γεύσεις!
Πραγματικά έχω ενθουσιαστεί! Ανυπομονώ να το παραγγείλω!

Μέσα για μαζική παραγγελία.
Αμέ! Ο επίσημος reseller είναι το Smoke Vapour. Αν δεις τπτ για έξοδα αποστολής πες μου, γιατί εγώ όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα. Έφτασα ακόμα και μέχρι το paypal checkout και έλεγε 100 λίρες, δλδ την κανονική τιμή του (είχα επιλέξει value pack), χωρίς επιπλέον. Υπάρχει περίπτωση να μην έχει έξοδα αποστολής;
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 12:32, 08-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Υπάρχει περίπτωση να μην έχει έξοδα αποστολής;
Μπα...

Το τσάμπα πέθανε...
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 12:37, 08-04-08:

Φοβάμαι μήπως τελικά είναι καμία μ@λ@κία και κλαίμε τα 100 ευρά...

υγ: 100ευρα/3ευρα: περίπου 30 πακέτα τσιγάρα...
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 12:42, 08-04-08:

Φοβάμαι μήπως τελικά είναι καμία μ@λ@κία και κλαίμε τα 100 ευρά...

υγ: 100ευρα/3ευρα: περίπου 30 πακέτα τσιγάρα...
Κι εγώ το φοβάμαι...

Πάντως σε reviews που διάβασα, μερικοί έλεγαν ότι η γεύση μοιάζει με ναργιλέ (αν και το έλεγαν για καλό).
Επίσης ένα "αρνητικό" που διάβασα είναι ότι το μήκος του είναι σαν ένα στυλό σχεδόν, και αυτός που το έλεγε ένιωθε άβολα να "καπνίζει" μπροστά σε κόσμο γιατί ένιωθε σαν αυτές τις γυναίκες από τα 20s Άλλος πάλι έλεγε ότι του πιάνουν συζήτηση οι γυναίκες όταν το βλέπουν
Επίσης, ένα αρνητικό που διάβασα, είναι ότι πρέπει να το ρουφάς διπλάσια δυνατά σε σχέση με απλό τσιγάρο για να καταλάβεις το ίδιο (βέβαια δεν ξέρουμε πόσο βαριά τσιγάρα κάπνιζε πριν αυτός).
Πάντως τα περισσότερα reviews που διάβασα ήταν θετικά έως ...ενθουσιώδη.

Πάντως αν τα έξοδα αποστολής είναι λίγα, εγώ λέω να πάρουμε ένα για αρχή, να το δοκιμάσουμε και αν είναι καλό, παίρνουμε κι άλλα.
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 12:46, 08-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Άλλος πάλι έλεγε ότι του πιάνουν συζήτηση οι γυναίκες όταν το βλέπουν
Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω... Το θέλω...

υγ: αν βέβαια δε με περνούν για gay.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 15:33, 08-04-08:

Θέλω να πάρω τηλ να ρωτήσω αν στέλνουν Ελλάδα και πόσο είναι τα έξοδα αποστολής (έχω δωρεάν τηλ προς εξωτερικό). Στο Smoke Vapour δεν απάντησαν ακόμα στο email μου και δεν έχουν τηλέφωνο στο site. Οπότε είπα να πάρω στην ίδια την εταιρεία. Έχουν ως στοιχεία τα εξής:
Gammuci Ltd
1 Great Chapel Street
Soho, London
W1F 8FA
Tel: 0870 471 7569

Μήπως ξέρει κανείς με τι κωδικό να καλέσω το νούμερο; +44?
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,053 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 16:21, 08-04-08:

+44 870 471 7569
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 16:28, 08-04-08:

Ευχαριστώ.
Είπαν θα με καλέσουν εκείνοι.
Γμτ αυτή που το σήκωσε μίλαγε πολύ περίεργα, με το ζόρι καταλάβαινα τι έλεγε. Οι αμερικάνοι έχουν πολύ πιο καθαρή προφορά
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 16:50, 08-04-08:

Πρώτα θα περιμένω τη γνώμη σου και μετά θα κινηθώ για αγορά του γκαμούτσι!

υγ: γκαμούτσι; Γκαμώ τις λέξεις.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 16:56, 08-04-08:

Πρώτα θα περιμένω τη γνώμη σου και μετά θα κινηθώ για αγορά του γκαμούτσι!

υγ: γκαμούτσι; Γκαμώ τις λέξεις.
Οκ! Όταν το πάρουμε στα χέρια μας θα σας κάνουμε πλήρες review
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 17:06, 08-04-08:

Ένα γκαμο-review θα το ήθελα πολύ!
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 20:45, 08-04-08:

Btw έκανα ένα λάθος πριν, είναι 60 λίρες, όχι 50 το starter kit. Άρα 75 ευρώ, όχι 63.
(αν και εγώ θα πάρω το value pack )
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 00:51, 09-04-08:

Το παρίγγειλα πριν λίγες ώρες. Είδωμεν.
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,329 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 01:33, 09-04-08:

Για να δούμε, είμαι πολύ περίεργος να ακούσω τη γνώμη σου Λια. Σε πόσες μέρες θα το χεις;

Πάρτε μια γεύση και οι υπόλοιποι:

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 01:52, 09-04-08:

Έλα ντε. Ακόμα να μου απαντήσουν στο μειλ μου για το πόσο καιρό θα κάνει να ρθει και πόσο είναι τα έξοδα αποστολής.
Αλλά μου χε κολλήσει τόσο που αποφάσια να το παραγγείλω όπως και να χει
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος