Ομοφυλόφιλος αδερφός

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
A!και κατι ακομα!
Nessa μου κανεις λιανα τι εννοεις οτι θα τον εκραζες;
Μα δε διαβάζετε βρε παιδιά. Είπα:

Τώρα βέβαια εγώ δε θα "έκραζα" κανέναν γιατί είναι γυφτιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μήπως η συζήτηση που πάτε να αρχίσετε θα ταίριαζε καλύτερα εδώ? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Μήπως η συζήτηση που πάτε να αρχίσετε θα ταίριαζε καλύτερα εδώ? ;)
Σιγουρα... Για αυτο η συνεχεια θα γινει εκει :D
Τα μνμ μεταθερθηκαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ο αδερφός σας, ανακοινώνει ότι είναι ομοφυλόφιλος και ζητά την βοήθεια σας για να το ανακοινώσει στους γονείς σας. Ποια είναι η στάση σας, δεδομένου ότι οι γονεις σας είναι αντίθετοι σε αυτή την ιδέα και πιθανων να το τραβήξουν στα άκρα.

Θα του έλεγα να το πεί μπροστά μου, και πώς ότι και να γινόταν θα είμουν μαζί του, ακόμα και απο το σπίτι να τον έδιωχναν θα έλεγα στους γονείς μου ότι θα τον ακολουθήσω και ότι άν θέλουν να μην τον έχουν θα χάσουν 2 παιδιά, δεν θα μπορούσα ποτέ να τον 'άφηνα απροστάτευτο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Και γιατί να το ανακοινώσει στους γονείς μας;
Ποιος νοιάζεται για το τι κάνει ο καθένας στο κρεβάτι του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Θα του έλεγα να το πεί μπροστά μου, και πώς ότι και να γινόταν θα είμουν μαζί του, ακόμα και απο το σπίτι να τον έδιωχναν θα έλεγα στους γονείς μου ότι θα τον ακολουθήσω και ότι άν θέλουν να μην τον έχουν θα χάσουν 2 παιδιά, δεν θα μπορούσα ποτέ να τον 'άφηνα απροστάτευτο:)
+1
Πολύ θετική αντιμετώπιση και μπράβο! Αν κι εμένα κατά βάθος θα με στεναχωρούσε. Δεν ξέρω αν θα μπορούσα να το αποδεχτώ. Θα προσπαθούσα όμως να μην το δείξω γιατί ότι και να γίνει είμαστε οικογένεια. Και η οικογένεια υπάρχει για να στηρίζει ο ένας τον άλλον σε όλες τις φάσεις της ζωής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
+1
Πολύ θετική αντιμετώπιση και μπράβο! Αν κι εμένα κατά βάθος θα με στεναχωρούσε. Δεν ξέρω αν θα μπορούσα να το αποδεχτώ. Θα προσπαθούσα όμως να μην το δείξω γιατί ότι και να γίνει είμαστε οικογένεια. Και η οικογένεια υπάρχει για να στηρίζει ο ένας τον άλλον σε όλες τις φάσεις της ζωής.


Πρέπει εξάλου δεν κάνει κάτι κακό, κακό είναι να σου λέει ότι δεν είναι και να κρατάτε μυστικά μεταξύ σας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Πρέπει εξάλου δεν κάνει κάτι κακό, κακό είναι να σου λέει ότι δεν είναι και να κρατάτε μυστικά μεταξύ σας :)
Ναι σωστά. Απλά είναι μία επιλογή που δεν βλάπτει κανέναν. Και προκειμένου να ένιωθε αποκομένος από την οικογένεια καλό θα ήταν να ήξερε ότι έχει ένα στήριγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Και γιατί να το ανακοινώσει στους γονείς μας;
Ποιος νοιάζεται για το τι κάνει ο καθένας στο κρεβάτι του;

Ο γονιος για το παιδι του, σιγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Ο γονιος για το παιδι του, σιγουρα.

εκτος οτι ο γονιος σιγουρα θα τον ενδιεφερε, στανταρ θα πρεπει να δικαιολογησει κ στους γονεις καποια πραγματα ισως ποιο λογο δεν εχουν δει καποια κοπελα στην ζωη του η στο μελλον γιατι δεν κανει οικογενεια
ετσι δεν ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Οποιος δηλαδή που δεν θέλει να κάνει οικογένεια θα πρέπει να δικαιολογηθεί στους γονείς του; :confused::confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Εγώ δηλαδή που δεν θέλω να κάνω οικογένεια θα πρέπει να δικαιολογηθώ στους γονείς μου; :confused::confused::confused:

ειμαι σιγουρη οτι αν δεν σε εχουν ρωτησει το λογο ηδη καποια στιγμη θα το κανουν:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δεν θα το κάνουν, ξέρουν πολύ καλά οτι δεν με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο και δεν έχουν το παραμικρό πρόβλημα με αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Δεν θα το κάνουν, ξέρουν πολύ καλά οτι δεν με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο και δεν έχουν το παραμικρό πρόβλημα με αυτό.

ο καθενας το σκεφτονται αλλιως πιστευω ομως οτι το μεγαλυτερο ποσοστο θα ειχε προβλημα,
ασε που υπαρχει μια περιπτωση να εχουν προβλημα κ απλα να μην στο λενε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
ο καθενας το σκεφτονται αλλιως πιστευω ομως οτι το μεγαλυτερο ποσοστο θα ειχε προβλημα,
ασε που υπαρχει μια περιπτωση να εχουν προβλημα κ απλα να μην στο λενε

Μπα όχι, συμφωνούν απόλυτα......
Ακου που σου λέω.....
:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ο γονιος για το παιδι του, σιγουρα.


θέλω να ελπίζω ότι ο γονιός δεν ενδιαφέρεται με ποιον το κάνει το παιδί του και πως και τι κάνει στο κρεβάτι του αλλά αν είναι πραγματικά ευτυχισμένο

(οκ, έχει δίκιο η corpse... έχουν επηρεαστεί οι ορμόνες μου :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Τι σημασία έχει τι πιστεύουν οι γονείς;

Ο αδερφός σου το λέει σε εσένα, εσύ τι υποστηρίζεις; Για παράδειγμα εγώ υποστηρίζω οτι είναι δικαίωμα του να είναι ομοφιλόφυλος και πολύ καλά κάνει και το εκφράζει. Απο εκεί και πέρα θα σταθώ δίπλα του και θα τον βοηθήσω να το πει στους γονείς όπως θα το έλεγε στον καθένα και θα δεχτώ μαζί του τις γνώμες των γονέων και πάλι μαζί του θα είμαι για να τις αποκρούσουμε.

Κανένα πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Στην περίπτωση αυτή εννοείται πως θα το υποστήριζα το συγκεκριμένο άτομο και θα προσπαθούσα ν'ανοίξω τα μάτια και το μυαλό των γονιών μου.(αν και δεν έχω αδερφό). Και γιατί υπάρχει μια γενική τάση να ταυτίζουμε την ομοφυλοφιλία με την θηλυπρεπή συμπεριφορά; Αυτό είναι μεγάλο λάθος. Οι "κραγμένες" είναι άλλο θέμα κι εξαιτίας της εικόνας τους ο κόσμος δεν θέλει να αποδεχτεί την ομοφυλοφιλία. Έτσι δεν είναι;
Και επίσης δεν υπάρχει καμιά "υποχρέωση" να πεις στους γονείς σου ότι είσαι ομοφυλόφιλος. Ο καθένας επιλέγει μόνος του τον τρόπο ζωής του. Άλλοι αισθάνονται πως θέλουν να το πουν, άλλοι πάλι είναι πιο κλειστά άτομα. Αυτό είναι αυτονόητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Lord

Νεοφερμένος

Ο T_Lord αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Δεν θα ειχα κανενα απολυτοσ προβλιμα με τον αδερφο μου η αδερφη μου αν ιτανε ομοφυλοφυλος και ακομα καλυτερα αν μθ το ελεγε γιατι θα ετσι θα μου εδιχνε και τιν εμπιστοσυνι του προ εμενα....αν και πιστεςο ποσ πεζει ρολο και με πια νοτροπια οικογενιας μεγαλονει κανεις...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top