Γάμος: Ο προορισμός του ανθρώπου;

Είναι ο γάμος προορισμός του ανθρώπου;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 32)
  • Είμαι άντρας και θεωρώ το γάμο προορισμό του ανθρώπου

  • Είμαι άντρας και ΔΕΝ θεωρώ το γάμο προορισμό του ανθρώπου

  • Είμαι γυναίκα και θεωρώ το γάμο προορισμό του ανθρώπου

  • Είμαι γυναίκα και ΔΕΝ θεωρώ το γάμο προορισμό του ανθρώπου

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Πάντως υπάρχουν ακόμα άνθρωποι στη χώρα μας, ακόμα και 40ρηδες/ρες που κοιτάνε στραβά τις ανύπαντρες/ ανύπαντρους, ως άτομα που "οι καημένοι δεν έχουν φτιάξει ακόμα τη ζωή τους". :rofl::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Ο γάμος και η οικογένεια ειναι ο προορισμός του ανθρώπου. Τάσσομαι υπέρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Πάντως υπάρχουν ακόμα άνθρωποι στη χώρα μας, ακόμα και 40ρηδες/ρες που κοιτάνε στραβά τις ανύπαντρες/ ανύπαντρους, ως άτομα που "οι καημένοι δεν έχουν φτιάξει ακόμα τη ζωή τους". :rofl::rofl:

Κάποιοι το ρωτάνε και με αγωνία για σένα "εσύ είσαι παντρεμένη παιδί μου;" κι άμα τους πεις "ναι" ανακουφιζονται, ευτυχώς είσαι νορμάλ, ευτυχώς έχεις εκπληρώσει αυτό που έπρεπε να έχεις εκπληρώσει.

Devil δηλαδή δεν υπάρχουν άλλα πράγματα στη ζωή που σε ολοκληρώνουν; Δεν έχει δικαίωμα κάποιος να έχει άλλες προσδοκίες; Επίσης τί γίνεται με τα ζευγάρια που δεν θέλουν παιδιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τι άλλες προσδοκίες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Τι άλλες προσδοκίες;

Να μορφωθεί. Να κάνει επιστημονική έρευνα. Να ταξιδέψει. Να γνωρίσει ανθρώπους. Να φωτογραφίσει. Να μάθει πράγματα. Να βοηθήσει τον κόσμο. Και άπειρα άλλα πράγματα. Ακόμα κι αν αυτό είναι να κάθεται σπίτι και να βλέπει ταινίες. Γιατί πρέπει να υπάρχει μια καθολικότητα στα θέλω των ανθρώπων και ποιος θα την επιβάλλει; Ποιος είναι ο αρμόδιος να την επιβάλλει και ποιος τον έχει ορίσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Τι άλλες προσδοκίες;

Άλλες προσδοκιες .... οι οποιες δεν αποτελούν θέμα συζήτησης του παρόντος. Η ερώτηση λέει αν θεωρούμε πως ο γάμος ειναι προορισμός του ανθρώπου. Και απάντησα σε αυτό με εναν πολύ ξεκάθαρο τρόπο.

Η Himela θέλει να πάει την κουβεντα και αλλού. Ωστοσο η δημιουργια οικογενειας και παιδιών ειναι επίσης κατι πολυ θετικο και για την κοινωνια που θα χρειαστει στο μέλλον με τοσους άλλους ως προς την εθνικοτητα που έχουν έρθει! Εκτος απο τα ατομικά οφέλη υπάρχουν και οφελη ως προς την κοινωνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Άλλες προσδοκιες .... οι οποιες δεν αποτελούν θέμα συζήτησης του παρόντος. Η ερώτηση λέει αν θεωρούμε πως ο γάμος ειναι προορισμός του ανθρώπου. Και απάντησα σε αυτό με εναν πολύ ξεκάθαρο τρόπο.

Δίκιο έχεις αλλά αν και τις περισσότερες φορές οι προσδοκίες μπορούν να συνδυαστούν με το γάμο και τα παιδιά, άλλες φορές μπορεί να μην μπορούν. Οπότε σε αυτή την περίπτωση έχει δικαίωμα ο καθένας να επιλέξει να μην κάνει οικογένεια ή θα είναι ελλειπής στα μάτια σου;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Να μορφωθεί. Να κάνει επιστημονική έρευνα. Να ταξιδέψει. Να γνωρίσει ανθρώπους. Να φωτογραφίσει. Να μάθει πράγματα. Να βοηθήσει τον κόσμο. Και άπειρα άλλα πράγματα. Ακόμα κι αν αυτό είναι να κάθεται σπίτι και να βλέπει ταινίες. Γιατί πρέπει να υπάρχει μια καθολικότητα στα θέλω των ανθρώπων και ποιος θα την επιβάλλει; Ποιος είναι ο αρμόδιος να την επιβάλλει και ποιος τον έχει ορίσει;

Δεν επιβάλει κανείς τίποτα και σε κανέναν. Το θέμα είναι ότι τα περισσότερα από αυτά που λες τα κάνει ο άνθρωπος μέχρι τα 40 ας πούμε.Εξάλλου πχ μπορείς να κάνεις επιστημονική έρευνα και παντρεμένος/με οικογένεια (όπως όλοι οι καθηγητές μας). Ο γάμος γίνεται να δώσει καινούριους στόχους στη ζωή σου και όχι να αφαιρέσει τους υπάρχοντες. Το να κάθεσαι σπίτι και να βλέπεις ταινίες καλό είναι, αλλά για πόσο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Δίκιο έχεις αλλά αν και τις περισσότερες φορές οι προσδοκίες μπορούν να συνδυαστούν με το γάμο και τα παιδιά, άλλες φορές μπορεί να μην μπορούν. Οπότε σε αυτή την περίπτωση έχει δικαίωμα ο καθένας να επιλέξει να μην κάνει οικογένεια ή θα είναι ελλειπής στα μάτια σου;:hmm:

Ελλειπής δεν θα ειναι σαν άνθρωπος αλλα η οικογενεια θα χρειαστει στους χαλεπούς καιρους που ζουμε για να διατηρήσουμε την υπαρξη μας τα επομενα χρονια. Θα έπρεπε να υπάρχουν παροχές και επιδοματα για κάτι τέτοιο να δινεται κινητρο στους νέους γονεις να κάνουν παιδάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Δεν επιβάλει κανείς τίποτα και σε κανέναν. Το θέμα είναι ότι τα περισσότερα από αυτά που λες τα κάνει ο άνθρωπος μέχρι τα 40 ας πούμε.Εξάλλου πχ μπορείς να κάνεις επιστημονική έρευνα και παντρεμένος/με οικογένεια (όπως όλοι οι καθηγητές μας). Ο γάμος γίνεται να δώσει καινούριους στόχους στη ζωή σου και όχι να αφαιρέσει τους υπάρχοντες. Το να κάθεσαι σπίτι και να βλέπεις ταινίες καλό είναι, αλλά για πόσο;

Για όσο. Για πάντα. Δεν έχει δικαίωμα ο καθένας να προσαρμόσει τη ζωή του όπως τη θέλει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Δεν επιβάλει κανείς τίποτα και σε κανέναν. Το θέμα είναι ότι τα περισσότερα από αυτά που λες τα κάνει ο άνθρωπος μέχρι τα 40 ας πούμε.Εξάλλου πχ μπορείς να κάνεις επιστημονική έρευνα και παντρεμένος/με οικογένεια (όπως όλοι οι καθηγητές μας). Ο γάμος γίνεται να δώσει καινούριους στόχους στη ζωή σου και όχι να αφαιρέσει τους υπάρχοντες. Το να κάθεσαι σπίτι και να βλέπεις ταινίες καλό είναι, αλλά για πόσο;

Απο τα καλύτερα! Τι λες τωρα. Υπαρχει πιο επικοδομοιτικό πράγμα απο το να βλέπεις ταινιες ολη μέρα και να μην κάνεις τιποτα αλλο! ;D

εμενα κάποιοι παντρεμενοι μου λενε πηγαινε τωρα γυμναστηριο που μπορεις. Και εγω τους απαντάω οτι θα μπορώ και μετά. Σιγα μην αφησω τον εαυτο μου να καταντησει ενας κοιλαράς και άρρωστος άνθρωπος. Στα 40 θα ειμαι καλυτερα απο οτι τώρα! Ειναι ένας στοχος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Ελλειπής δεν θα ειναι σαν άνθρωπος αλλα η οικογενεια θα χρειαστει στους χαλεπούς καιρους που ζουμε για να διατηρήσουμε την υπαρξη μας τα επομενα χρονια. Θα έπρεπε να υπάρχουν παροχές και επιδοματα για κάτι τέτοιο να δινεται κινητρο στους νέους γονεις να κάνουν παιδάκια.

What? Μεγαλώνουμε, μορφωνόμαστε, εκπαιδευόμαστε, μαθαίνουμε να είμαστε ανεξάρτητοι και αυτάρκεις άνθρωπο για να καταντήσουμε η μόνη μας ελπίδα ( ; ) να είναι τα παιδιά που δεν έχουμε; Σε λίγο θα μας πεις οτι πρέπει να κάνουμε παιδιά για να μας γηροκομήσουν.
Αυτοί που επιλέγουν να μην κάνουν παιδιά δεν το κάνουν μόνο λόγω οικονομικών δυσκολιών. Οι περισσότεροι το κάνουν επειδή νιώθουν ανίκανοι να προσφέρουν το καλύτερο σε όλα τα επίπεδα στα παιδιά τους. Το παιδί δεν είναι μόνο ένα πιάτο φαί όπως κάνανε στην κατοχή. Θέλει πολλά πράγματα και όχι απαραίτητα υλικά.

Απο τα καλύτερα! Τι λες τωρα. Υπαρχει πιο επικοδομοιτικό πράγμα απο το να βλέπεις ταινιες ολη μέρα και να μην κάνεις τιποτα αλλο! ;D

Αυτός αυτό γουστάρει βρε άνθρωπε! Εσύ θα του πεις τι να γουστάρει;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Πάντως μια παρατήρηση που έχω κάνει όσον αφορά καθηγητές μου είναι ότι όσοι δεν έχουν παντρευτεί είναι συνήθως αυτοί που είναι ιδιότροποι σαν άνθρωποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
What? Μεγαλώνουμε, μορφωνόμαστε, εκπαιδευόμαστε, μαθαίνουμε να είμαστε ανεξάρτητοι και αυτάρκεις άνθρωπο για να καταντήσουμε η μόνη μας ελπίδα ( ; ) να είναι τα παιδιά που δεν έχουμε; Σε λίγο θα μας πεις οτι πρέπει να κάνουμε παιδιά για να μας γηροκομήσουν.
Αυτοί που επιλέγουν να μην κάνουν παιδιά δεν το κάνουν μόνο λόγω οικονομικών δυσκολιών. Οι περισσότεροι το κάνουν επειδή νιώθουν ανίκανοι να προσφέρουν το καλύτερο σε όλα τα επίπεδα στα παιδιά τους. Το παιδί δεν είναι μόνο ένα πιάτο φαί όπως κάνανε στην κατοχή. Θέλει πολλά πράγματα και όχι απαραίτητα υλικά.



Αυτός αυτό γουστάρει βρε άνθρωπε! Εσύ θα του πεις τι να γουστάρει;:worry:

Δεν θα μπορούσα να συζητησω πολύ με τέτοιους ανθρώπους διοτι θεωρω πως με τον τροπο που παρουσιάζουν τον εαυτο τους τον υποτιμούν. Και παρουσιάζουν εναν γενικοτερο τροπο θέασης των πραγμάτων παθητικό.

Εγω δεν θα του πω τι θα γουστάρει αλλα θα αντικρουσω αυτη την εικονα. Γιατι οταν βγαινεις και παρουσιάζεις μια τέτοια εικονα ειναι σαν να θές να την εξαπλώσεις εγω ομως δεν θελω γιατι την θεωρω αντιπαραγωγική. Και καπου εδω ερχομαστε σε διαμάχη. Γιατι έχω ζησει με αντιπαραγωγικους ανθρώπους και έχουμε υποφέρει ακομα και στη δουλειά μας απο τα καμωματά τους.

Ξεκαθαριζω οτι μιλάω γενικά και με το β΄ενικο ΔΕΝ απευθύνομαι σε σένα. Ουτε σε κάποιον συγκεκριμένα.
Οποτε οπως δεν θα του πω εγώ τι γουσταρει ή τι θα γουστάρει ετσι δεν θα μου πει και αυτος τι θα κρινω σαν δημοσια εικονα. Αυτος επιθυμει και κρινει τα δικά του και εγω τα δικά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
εμενα κάποιοι παντρεμενοι μου λενε πηγαινε τωρα γυμναστηριο που μπορεις. Και εγω τους απαντάω οτι θα μπορώ και μετά. Σιγα μην αφησω τον εαυτο μου να καταντησει ενας κοιλαράς και άρρωστος άνθρωπος. Στα 40 θα ειμαι καλυτερα απο οτι τώρα! Ειναι ένας στοχος!
Μπορεί να μην προλαβαίνεις, άσε που εξαρτάται και από τη γυναίκα που θα έχεις. Μακάρι βέβαια να έχεις χρόνο και όρεξη το πιο σημαντικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,979 μηνύματα.
Μπορεί να μην προλαβαίνεις, άσε που εξαρτάται και από τη γυναίκα που θα έχεις. Μακάρι βέβαια να έχεις χρόνο και όρεξη το πιο σημαντικό.

Μα και η γυναικα που θα έχω θα έρχεται γυμναστηριο! Ειδάλλως δεν θα απαγορευει σε μένα. Δεν υπάρχει περιπτωση! Η γυμναστική ειναι υγεια. Και εφοσον ειναι υγεια θα υπάρχει στο καθημερινο προγραμμα της οικογένειας. Τα δε παιδιά εννοειται οτι θα ακολουθήσουν και τις πολεμικές τέχνες απο μικρά. Διοτι αυτο ειναι και ένα έξτρα εφοδιο μετα τις άστοχες ενέργειες του Παρασκευοπουλου να αποσυμφορησει τις φυλακές και να γεμισει η κοινωνια επικινδυνους εγκληματιες.

Με κάποιο τροπο πρέπει να προστατέψουμε τα παιδιά μας απο την παιδική ηλικια. Καμια φορα μπορει να ειναι αργά μέχρι να φτάσει η αστυνομία. Και στα σχολεια ομως βλέπω οι καθηγητες δεν θέλουν να εμπλακούν πολλές φορές και να τιμωρήσουν τα ατίθασα παιδιά οποτε μερικά άλλα μπορει να γινουν θύματα bullying. Γενικά το συστημα στην ελλάδα πάσχει απο παντού. Θα θωρακιστούμε μονοι μας!

ΥΓ Κανονικά τα παιδάκια θα έπρεπε να γυμνάζονται στα σχολεια .... και να μαθαινουν απο μικρά την σημασια της γυμναστικής και της σωστής διατροφης. Αλλα .... και εκει ακομα έχουμε πέσει θύμα της αξιολογησης που δεν υπάρχει στην Ελλάδα. Εισαι γυμναστής και δεν κάνεις καλά την δουλειά σου προτιμας να πινεις καφέ ολη τη μέρα και να βλέπεις ταινιες στο τάμπλετ στο σχολειο. Μια δυο ... την τρίτη άντε γειά! Τελος θα δουλευουμε με τους καλους οπως και άλλα κράτη. Αλλα στην Ελλαδα του δεν βαριέσαι και να μην ασχολειται κανεις με τιποτα δεν μου κανει καμια εντυπωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Ο μόνος προορισμός του ανθρώπου πιστεύω πως είναι ο θάνατος και όχι ο γαμος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ο μόνος προορισμός του ανθρώπου πιστεύω πως είναι ο θάνατος και όχι ο γαμος

Και αυτό που όλοι θέλουμε είναι πριν πεθάνουμε να αφήσουμε κάτι πίσω μας ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Και αυτό που όλοι θέλουμε είναι πριν πεθάνουμε να αφήσουμε κάτι πίσω μας ;)

ούτε καν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Και αυτό που όλοι θέλουμε είναι πριν πεθάνουμε να αφήσουμε κάτι πίσω μας ;)

Μπα. Εγώ δε θέλω. Τι με νοιάζει τι θα γίνει όταν θα κοιτάω τα θυμαράκια; Εδώ είναι ο παράδεισος κι η κόλαση εδώ. Όσα κάνουμε στη ζωή αυτή αξίζει κι έχει σημασία. Τα συναισθήματα που θα νιώσουμε. Αυτά που θα δημιουργήσουμε για να τα χαρούμε εμείς. Η αγάπη που θα πάρουμε και θα δώσουμε. Που θα αγγίξουμε τον άνθρωπό μας και θα του πούμε σ' αγαπώ. Τα υλικά αγαθά ... ποιος νοιάζεται.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top