Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,843 μέλη και 2,473,301 μηνύματα σε 78,676 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 476 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Tips για νέο πωλητή

Georgiapon25 (Γεωργία)

Νεοφερμένος

H Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H Georgiapon25 έγραψε: στις 15:43, 23-08-19:

Τι πιστεύετε πως κανει καποιον καλο πωλητη; Ειμαι νεα στη δουλεια και θα ηθελα να μαθω καποια πραγματα εξτρα για να βελτιωθω στον τομεα
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,625 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 16:09, 23-08-19:

Πιστεύω οτι η υπομονή και η ικανότητα να ακούς τον πελάτη και να (δείχνεις οτι) ενδιαφέρεσαι για αυτά που λέει είναι δύο σημεία κλειδιά για έναν πωλητή. Επίσης θα έβαζα και την ικανότητα να τον κάνεις να νιώσει οικεία. Πολλές φορές έχει τύχει να αγοράσω κάτι που δεν ήθελα πολύ ή δεν ήμουν σίγουρη επειδή ο πωλητής ή η πωλήτρια με έκαναν να νιώσω φιλικά και άνετα.
1
Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

Ο hack3r αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,340 μηνύματα.

O hack3r έγραψε: στις 18:40, 23-08-19:

Αρχική Δημοσίευση από Georgiapon25
Τι πιστεύετε πως κανει καποιον καλο πωλητη; Ειμαι νεα στη δουλεια και θα ηθελα να μαθω καποια πραγματα εξτρα για να βελτιωθω στον τομεα

1) Επιμονή. Πρέπει να φας εκατοντάδες άκυρα για να μάθεις να πουλάς.

2) Προσωπική ευθύνη. Δεν πουλάς επειδή ΕΣΥ κάνεις κάτι λάθος, όχι γιατί είναι στραβός ο γυαλός.

3) Ικανότητες επικοινωνίας. Αν δεν μπορείς να επικοινωνήσεις με τον άλλο δεν μπορείς να πουλήσεις.

4) Επίκληση στο συναίσθημα. Όταν πουλάς κάτι δεν κάνεις επίκληση στη λογική. Αν αυτό που πουλάς ήταν τόσο γαμάτο και τόσο σημαντικό ώστε να πετύχει η επίκληση στη λογική θα πήγαινε να το πάρει ο άλλος από μόνος του. Όταν πουλάς απεθύνεσαι στους ΦΟΒΟΥΣ και τις ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ του άλλου. Σε αυτά τα δύο ξοδεύει όλα τα λεφτά του ο κόσμος.
1
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,075 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 20:42, 23-08-19:

Το Α και το Ω είναι να είσαι απόλυτα διαβασμενη και πληροφορημένη για τα προιόντα/υπηρεσίες που πουλάς. Μην μένεις στις πληροφορίες που σου δίνει το κατάστημα και η εργοδοσία.

Αν έχεις παραπάνω γνώση από ότι ο πελάτης στο αντικείμενο μπορείς να τον πείσεις να δώσει αγοράσει παραπάνω προιόντα και υπηρεσίες από αυτά που αγόρασε αρχικά και να ξαναεπισκεπτεί το κατάστημα σε μελλοντικό χρόνο.
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Tips οικοκυρικών! - Από dimidola
      Το θέμα έχει λάβει 137 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες καθημερινής τρέλας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-02-19 στις 22:09.
    • Tips στη Φυσική. - Από moxa15
      Το θέμα έχει λάβει 35 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φυσική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-09-17 στις 11:20.
    • Tips Μαγειρικής - Από Γίδι
      Το θέμα έχει λάβει 74 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μαγειρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-06-15 στις 02:35.
    • Tips για μουσακά - Από Γίδι
      Το θέμα έχει λάβει 72 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μαγειρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-11-11 στις 13:21.
    • Tips για το hangover - Από Angie_Ann
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υγεία-Ιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-02-09 στις 21:58.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα