Eδώ συζητάμε τα πάντα για το χορό!

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Σε προκαλώ. Αν ξέρω να χορεύω περισσότερους δημοτικούς χορούς από σένα θα δηλώσεις δημόσια ότι συμφωνείς να κρατήσει σημαία αλλοδαπό παιδάκι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Σε προκαλώ. Αν ξέρω να χορεύω περισσότερους δημοτικούς χορούς από σένα θα δηλώσεις δημόσια ότι συμφωνείς να κρατήσει σημαία αλλοδαπό παιδάκι.:P

Αν χορέψεις μαζί μου θα το σκεφτώ!:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Embrance

Νεοφερμένος

Ο Embrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Εγω πηγαίνω Ποντιακους χορους. Ελεγα να ξεκινησω και μοντερνουσ,αλλα δεν με βγαζει το προγραμμα μου :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Είναι ένα από τα μεγάλα μου μείον ότι δεν ξέρω να χορεύω τίποτα ενώ τραγουδάω καλά. Πιστεύετε ότι αυτό μπορεί να είναι λόγος για να απορρίψει κάποια γυναίκα έναν άντρα ? Το έχω ακούσει κι αυτό αρκετές φορές αλλά είμαι αμετανόητος, όχι για κανένα άλλο λόγο, απλά χορεύω με δικό μου τρόπο, αυτοσχέδιος χορός, αλλά δεν είναι και να χορεύω έτσι άτσαλα μπροστά σε άλλους.Τον μόνο χορό που με καίει να μάθω είναι τανγκό, αλλά αυτό θα το κάνω μόνο αν βρω ρετρό ντάμα σαν κι εμένα. Αλλιώς το μοναστήρι να ναι καλά. Μοναχός στο 'Αγιο 'Ορος σχολή θ'ανοίξω το γνωστικό μου άλλοθι να καταπλήξω που λέει και ο Λάκης με τα ψηλά ρεβέρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Είναι ένα από τα μεγάλα μου μείον ότι δεν ξέρω να χορεύω τίποτα ενώ τραγουδάω καλά. Πιστεύετε ότι αυτό μπορεί να είναι λόγος για να απορρίψει κάποια γυναίκα έναν άντρα ?
το ότι θα προσπαθήσει να τον μάθει να χορεύει είναι το μόνο σίγουρο:hehe:
μετά θα καταλάβει ότι είναι ανίατη περίπτωση και θα κρυφαναστενάζει κάθε φορά που θα πηγαίνουν σε χορούς και δεξιώσεις.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Είναι ένα από τα μεγάλα μου μείον ότι δεν ξέρω να χορεύω τίποτα ενώ τραγουδάω καλά. Πιστεύετε ότι αυτό μπορεί να είναι λόγος για να απορρίψει κάποια γυναίκα έναν άντρα ?
Ο άντρας μου δεν ξέρει να χορεύει και δεν με ενοχλεί καθόλου. Ίσα ίσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
lol dooo!
ουτε γω ξερω ιδιεταιρα:(
αντε να ουμε ποτε θα μας κατσει με την τραβελ εκεινο το belly!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3l3n@

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βασιλικά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Χορό ε; Κάνω εδώ και 10 χρόνια περίπου μπαλέτο και τώρα τελευταία έχω αρχήσει και κάποια άλλα όπως: σύγχρονο,τζαζ και γιόγκα. Ο χορός είναι η ζωή μου που λέμε..κάτι τέτοιο. :) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Χορό ε; Κάνω εδώ και 10 χρόνια περίπου μπαλέτο και τώρα τελευταία έχω αρχήσει και κάποια άλλα όπως: σύγχρονο,τζαζ και γιόγκα. Ο χορός είναι η ζωή μου που λέμε..κάτι τέτοιο. :) :P

Το γιόγκα χαρακτηρίζετε ως χορός?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3l3n@

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βασιλικά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Το γιόγκα χαρακτηρίζετε ως χορός?:hmm:

Ναι οκ, φυσικά δεν είναι χορός με όλη του την έννοια αλλά οτι έχει κάποια στοιχεία χορού, τα έχει. Η γιόγκα πάντως δεν είναι απλά μια σειρά ασκήσεων αλλά σειρές κινήσεων του σώματος για να πάρει συγκεκριμένες στάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Και εγώ είμαι του κλασσικού μπαλέτου, παλιότερα με έλεγαν Νουρέγιεφ (γιατί έβριζα στα ρώσσικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3l3n@

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βασιλικά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Γειά σου ρε Νουρέγιεφ!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erty

Νεοφερμένος

Η erty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Γεια σε όλους!
Αργεντίνικο Tango κανείς? Εγώ χορεύω εδώ και ένα χρόνο και μου αρέσει πάρα πολύ!!!
Ασε που μπορείς να χορέψεις τανγκο σε οποιοδήποτε σχεδόν κομμάτι! π.χ. Ειχα δει στον Παπαδόπουλο στη Νετ να χορεύουν σε ρεμπέτικο ζειμπέκικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leniw

Νεοφερμένος

Η leniw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγώ ασχολούμαι επαγγελματικά με το χορο καθ' ότι έχω σπουδάσει κλασικό και σύγχρονο σε ανώτερη σχολή χορού. :)
Επειδή κάποιος ρώτησε για το μοντέρνο, είναι μια μορφή χορού που γενικά είναι δύσκολο να περιγραφεί και πάντα επικρατεί μια σύγχυση ως προσ τον ορισμό του, το σίγουρο είναι ότι βασίζεται στο κλασικό μπαλέτο- ένας χορευτής πρέπει να έχει κάνει κλασικό για να εξασκήσει σωστά την τεχνική του μοντέρνου- αλλα είναι πολύ πιο ελεύθερο και δημιουργικό, δεν είναι τόσο στυλιζαρισμένο και πειθαρχημένο όσο το μπαλέτο.'Εχει βέβαια άλλες δυσκολίες, δεν σημαίνει ότι είναι πιο εύκολο...επήσης υπάρχουν διάφορα συστήματα τεχνικής του μοντέρνου, αυτα που διδάσκουν στις σχολές στην Αθήνα (τις επαγγελματικές κυρίως) είναι τα Límon, Graham, Cunningham και release. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Εγω, χορέυω όποτε έχω ευκαιρία..και πηγαίνω Παραδοσιακούς χορούς... Παραστασεις, εκδηλώσεις, προβες μεχρι τρελας... Ζεστη....
Αλλα είναι πολύ τέλεια... Λατρέυω το χορο...
:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelXristos

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ποιός ειναι ο χορός που σας αρεσει να θαυμάζετε???
τι σας αρεσει να χορευεται/????

εγω εναν χρονο εχω που μπορεσα να ασχολειθω με Λάτιν , Ευρωπαϊκά κ Φλαμένγκο....
τρελένομαι να χορευω.....ειδικα λάτιν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Ποιός ειναι ο χορός που σας αρεσει να θαυμάζετε???
τι σας αρεσει να χορευεται/????

εγω εναν χρονο εχω που μπορεσα να ασχολειθω με Λάτιν , Ευρωπαϊκά κ Φλαμένγκο....
τρελένομαι να χορευω.....ειδικα λάτιν...

Συμφωνώ! Το λάτιν είναι απίστευτο! Αν προλάβω φέτος θα πάω πάλι για μαθήματα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna283

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα... :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
εγώ παιδιά είμαι πολύ του χορού...είμαι αυτή που θα αρχίσει το γλέντι..ΠΑΝΤΑ όμως...χαχαχα.κι ήμουν έτσι από πολύ μικρή

έκανα μπαλέτο και είχα ξεκινήσει και παραδοσιακά στο Λύκειο Ελληνίδων από 5 χρονών και συνέχισα ως τα 18 μου...δυστυχώς πέρυσι σταμάτησα λόγω υποχρεώσεων στη σχολή..έλλειψει χρόνου αναγκαζόμαστε συχνά να αποχωριστούμε πράγματα που αγαπούμε,ξέρετε τώρα...:worry::/:

από κει και πέρα έχω ασχοληθεί ερασιτεχνικά με πολλά είδη χορού.

Το belly dancing το λατρεύω,κι ενώ πήγα στην Κων/πολη δεν πήρα στολή επαγγελματική και το μετανιώνω τώρα :/: έχω μόνο εκείνη τη φαρδιά ζώνη με τα φλουριά :D
δεν έχω πάει σε σχολή, αλλά είχα κάνει μαθήματα από DVD και τα αγοράκια τουλάχιστον λένε ότι το κουνάω καλά! :redface::redface::redface:

Η μεγάλη αδυναμία μου όμως είναι τα λάτιν και σίγουρα αυτό στο οποίο τα καταφέρνω καλύτερα από όλα τα άλλα.δεν ξέρω, με εκφράζουν μου αρέσουν...τη βρίσκω ρε παιδί μου!! εδώ ξέρω τα μισά τραγούδια απ'έξω πλέον...χαχαχα...είναι πολύ ρομαντικά και άμα θες γίνονται ως και προκλητικά:devil: ή ως κι ακροβατικά:eek:...χεχε.

Έτσι που λέτε...φέτος θα πάω και σε σχολή χορού για τα λάτιν,σε προχωρημένο όμως τμήμα.ώρα να μάθω και μερικά ακροβατικά :clapup::clapup:αλλά με την προϋπόθεση ότι θα έχω το χρόνο και θα μου λείπει η πίεση από τη σχολή...Αυτά!

ΥΓ.Σόρυ για τη φλυαρία αλλά μην ακούσω εγώ χορό...χάρηκα απότομα!:clapup::D:D:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Γεια σας.Πολύ ωραίο θέμα.Εγώ τρελαίνομαι για το χορό.Πήγαινα λάτιν,σύγχρονο,r'n'b.Δυστυχώς για ένα χρόνο το σταμάτησα λόγω του ότι δεν είχα χρόνο και τώρα ψάχνω να βρω σχολή με ωράρια που να με βολεύουν για να ξαναρχίσω.Για μένα ο χορός είναι τρόπος έκφρασης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mersi

Νεοφερμένος

Η mersi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους τους λάτρεις του χορού.
Και για μένα ο χορός είναι τρόπος ζωής, είναι η ίδια μου η ζωή!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top