Υπάλληλοι και αποδείξεις

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
θα είμαι λιιιιιιιιιιγο off topic :redface:
το πόσα ΤΡΩΕΙ η εφορία απ τους εμπόρους, τον κοσμάκη, τους υπαλλήλους κλπ λυπάμαι που θα το πω αλλά θα το καταλάβετε στην πρώτη φορολογική σας δήλωση... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
θα είμαι λιιιιιιιιιιγο off topic :redface:
το πόσα ΤΡΩΕΙ η εφορία απ τους εμπόρους, τον κοσμάκη, τους υπαλλήλους κλπ λυπάμαι που θα το πω αλλά θα το καταλάβετε στην πρώτη φορολογική σας δήλωση... :(

θα το καταλάβουν όταν πρώτα δουλέψουν μισθωτοί και μετά το γυρίσουν σε ελεύθερους επαγγελματίες ή το ανάποδο:P

άσε που η πρώτη φορολογική δήλωση δίνει επιστροφή φόρου (σιγά μην φτάσει κανείς την κλίμακα του 30% με τη μία), οπότε θα είναι χαρούμενοι που ζουν σε μια ψευδαίσθηση:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Koυε το έχω ψάξει αρκετά γιατί σκέφτομαι να κάνω έναρξη αν πάνε καλά οι δουλειές. Γι'αυτό "γκρινιάζω" για το πόσα ειναι... Οπότε dooo μάλλον θα δω τα των ελευθερων επαγγελματιών μια και καλή... (άλλωστε σιχαίνομαι το υπαλληλιλίκι οπότε μακάρι να μην περάσω απο αυτό ποτέ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
έχτες έτυχε να βγούμε με την λία μου :inlove: για καφέ. Η απόδειξη που μας έφεραν και λάθος προϊόν έγραφε και λάθος ώρα. Επειδή είχαμε κέφια :devil: διαμαρτυρηθήκαμε. Το αποτέλεσμα ήταν ο υπάλληλος να του φανεί υπερβολικό. Τελικά μας έφεραν άλλη αποδείξη ... αλλα και πάλι με λάθος ώρα :mad: :angry:

Ο υπάλληλος τι κέρδος έχει στο να μην κόβει αποδείξεις; Μην μου πείτε ότι το κατάστημα δίνει bonus σε όσους κόψουν τις λιγότερες .... :P :P :P :P :P


Y.γ.: Το μαμάτο θα ήταν η ΣΔΟΕ να ήταν κάτι σαν αστυνομία ... να εστέλνες sms ... και σε 5 λεπτά να ήταν εκεί. :P :P :P

Λοιπόν επειδή έχω μαγαζί θα σου απαντήσω στις απορίες σου και θα σου πω γιατί είσαι λάθος
να την έλεγες αν δνε έφερνε απόδειξη ναι αλλά όχι για λάθος ώρα.
Συνήθως δεν αλλάζουν την ώρα στις ταμιακές διότι έχουν πολλά περισσότερα πράγματα και σοβαρότερα να ασχοληθεί ένας επιχειρηματίας απο το να αλλάζει την ώρα της ταμιακής μηχανής.(εμείς συν αυτά έχουμε χάσιε το προισπέκτους και δνε θυμόμαστε πως αλλάζει)
Την Σδοε την ενδιαφέρει να κόβονται αποδείξεις και να υπάρχει η ταινία της εφορία στην μηχανή
Δεν γίνεται για όλα τα προιόντα να υπάρχει διαφορετικό κουμπί όταν το Φ.Π.Α είναι ίδιο, είναι παρα παρα πολύ κουραστικό και χρονοβόρο να ψάχνεις την ωρα που καίγεσαι να πατήσεις το κουμπί που θα γράψει καφες και όχι αναψυκτικό.
Δηλαδή εμείς που έχουμε τουλάχιστον 40 διαφορετικά φαγητά φαντάσου να έπρεπε να έχω 40 διαφορετικά κουμπάκια στη μηχανή:wacko:
Το να πάρεις καφέ και να γράψει η απόδειξη ποτό απο λάθος κουμπί εσένα δεν θα σου αλλάξει κάτοι στην τιμή ο επιχειρηματίας όμως θα χρεωθεί 19% αντί για 9% που είναι το αναψυκτικό.(το έχω κάνει αρκετές φορές αυτό όπως και αντί για φαγητό να χτυπήσω ποτό πάλι το ΦΠΑ είναι μικρότερο)
Τώρα το αν χτυπάει ο σερβιτόρος αποδείξει ή όχι είναι θέμα αφεντικού όχι σερβιτόρου. και αν γίνει κάτι με την Σδοε δεν θα βρει τον μπελά του κανένας υπάλληλος παρα μόνο το αφεντικό.
Είναι διαφορετικά να τα ζεις και διαφορετικά να τα βλέπεις απο έξω.
Πιστεύω πως ήσουν λάθος σε αυτή την κίνηση σου, χωρίς παρεξηγηση έτσι
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
bunny, αυτό με την αλλαγή ώρας το ξέρουμε και το έχουμε υπόψιν και ποτέ δεν είπαμε κάτι σε μαγαζί που ήταν η απόδειξη πχ μια ώρα πριν ακριβώς. Φαίνεται πότε το θέμα είναι τέτοιο. Στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν έφταιγε αυτό, μιας και ήταν 3+ ώρες πριν κομμένη η απόδειξη.
Φυσικά και θα ήταν δύσχρηστο να υπάρχει διαφορετικό κουμπί αλλά τα βασικά καφές-αναψυκτικό αλοίμονο αν δεν ξέρουν που βρίσκονται. Επιτέλους, έχουμε μάθει να τηρούμε τίποτα σε αυτή τη χώρα ή όλα θυσιάζονται στο βωμό του "δε βαριέσαι";
Και σε παρακαλώ, μην μιλάς για "απ'έξω" δίχως να γνωρίζεις. Κι εμένα η μητέρα μου έχει ξενοδοχείο και τα βλέπω απο πολύ κοντά. Εκεί δηλαδή γιατί καίγομαστε να μην πατήσουμε καφέ αντί για αναψυκτικό και τούμπαλιν και κόβουμε κάθε φορά απόδειξη;
Επίσης, δεν θυμάμαι να είπε ποτέ ο exp ότι θα πάθει κάτι ο υπάλληλος. Απλά ρώτησε τι κερδίζει απο κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
εδν είναι το ίδιο στα ξενοδοχεία μισελ είναι πολύ διαφορετικά τα πράγματα εκεί.
πάνω στην βιασύνη πατάς και ποτό αντί γι αφαγητό, δεν μπορείς να κάθεσαι να κάνεις αργά μήπως χτυπήσεις ποτό αντί φαγητό την ώρα που τρελένεσαι.Δεν λέω συνέχεια αλλά συμβαίνει και αυτό
Είναι πολύ δύσκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
α τώρα είδα δεν είπα να μην κόβονται αποδείξεις είπα οτι λάθη στις αποδείξεις γίνονται και ούτε οτι θα πάθει κάτι ο υπάλληλος απλά αν γίνει κάτι ο επιχειρηματίας θα την βρει ο υπάλληλος όπως δνε έχεικανένα οφελος έτσι δεν επιβαρύνεται και με κάποιο πρόστιμο.
Αλλά με τις ταμιακές γίνονται πολλά λάθη πάνω στην βιασύνη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Και πάλι το θέμα δεν είναι αυτό. Το θέμα είναι οτι δίνουν τις ίδιες αποδείξεις ξανα και ξανα. Και μην μου πεις για τη θερινή/χειμερινή ώρα γιατί η απόδειξη που δίνουν έχει πολύ μεγαλύτερη διαφορά ωρών απο μία που δικαιολογείται απο αυτό. Σε λίγο βρε bunny θα μου πεις οτι κανένας δεν το κάνει αυτό και όλοι κόβουν αποδείξεις για όλους!! Που ζείς; :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
όχι δνε σου είπα οτι δεν κόβουν, εγώ διάβασα το πρώτο πρώτο ποστ και σχολίασα του Πάνου

έχτες έτυχε να βγούμε με την λία μου :inlove: για καφέ. Η απόδειξη που μας έφεραν και λάθος προϊόν έγραφε και λάθος ώρα. Επειδή είχαμε κέφια :devil: διαμαρτυρηθήκαμε. Το αποτέλεσμα ήταν ο υπάλληλος να του φανεί υπερβολικό. Τελικά μας έφεραν άλλη αποδείξη ... αλλα και πάλι με λάθος ώρα :mad: :angry:

Ο υπάλληλος τι κέρδος έχει στο να μην κόβει αποδείξεις; Μην μου πείτε ότι το κατάστημα δίνει bonus σε όσους κόψουν τις λιγότερες .... :P :P :P :P :P


Y.γ.: Το μαμάτο θα ήταν η ΣΔΟΕ να ήταν κάτι σαν αστυνομία ... να εστέλνες sms ... και σε 5 λεπτά να ήταν εκεί. :P :P :P
Δικαιώματα - Επιλογές




αυτό σχολίασα δνε είδα τα επόμενα που έχουν αναφερθεί:)

εμάς έχει 2,5 ώρες διαφορα απο την κανονική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
bunny αν έχει 2,5 ώρες διαφορά τότε κάποια βλακεία κάνατε όταν πρωτορυθμίσατε την ώρα. Αλλιώς θα είχε πχ το καλοκαίρι 1 ώρα διαφορά και μετά το χειμώνα θα ερχοταν στα ίσια του και πάλι ξανά το καλοκαίρι 1 ώρα κοκ...
Καλύτερα να πάρετε τηλέφωνο την κατασκευάστρια εταιρεία να σας πει πως να το αλλάξετε γιατί είναι κρίμα να κόβετε και να νομίζουν οι πελάτες οτι φοροδιαφεύγετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
δεν μπορούν να το νομίζουν γιατί μπροστά τους κόβονται οι αποδείξεις όλες αλλά κι εκτός αυτό βλέπουν στον κατάλογο οτι οι τιμες είναι ίδιες όπως και τα προιόντα οπότε δνε παίζει στο συγκεκριμένο μαγαζί να γίνει αυτό.
Πρέπει να έχεις φάρδος για αν πάρουν δυο πελάτες ακριβώς τα ίδια πράγματα, μιλάω συγκεκριμένα στο δικο μου;)
Μάλλον θα αλλάξουμε μηχανλη οπότε οκ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ναι bunny αλλά ούτε εμείς έχουμε δει κάτι τέτοιο σε εστιατόριο. Σε καφετέρια δεν χρειάζεται και πολύ φάρδος για να μπορέσουν να κάνουν κάτι τέτοιο.
Αλήθεια τι εστιατόριο έχετε; Πείνασα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
πιτσαρία έχουμε και δουλευει περισσότερο διανομές
έχουμε 3 τραπεζάκια γιατί μας αναγκάζει το κράτος και συν αυτά πρέπει να πληρώνουμε δημοτικά τέλη είτε έχουμε κάτι στον δρόμο ή δεν έχουμε
:whatever::whatever::whatever:ε και για να μην τα πληρώνουμε χωρίς λόγο τα βγάζουμε έξω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Σας αναγκάζει το κράτος; Η Pizza Hut στην κηφισίας γιατί δεν έχει κανένα; (πονεμένη ιστορία κι αυτή, περπατάγαμε μία ώρα μες το λιοπύρι και τελικά έκανε μόνο ντελίβερι :()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
ναι δεν θέλαμε να βάλουμε αλλά μας ειπαν πως υποχρεωτικά πρέπει να έχουμε 3 τουλάχιστον και θα τα πληρώναμε είτε τα είχαμε ειτε όχι οπότε αφού είναι να πληρώνουμε ας πληρώνουμε αλλά να τα έχουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
'Οπως πάντα η Ελλάδα 30 χρόνια πίσω :(

ΥΓ: Πείνασα! Θέλω πίιιιτσα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top