Κόκκινος Κύκλος

rita12

Νεοφερμένος

Η rita12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Πέρα από την αλήθεια που βλέπεις,
Πέρα από την αλήθεια που ακούς,
που διαβάζεις,που αισθάνεσαι.
Πέρα από την αλήθεια του θύτη και του θύματος,
υπάρχει και μία άλλη αλήθεια.
Όταν ο άνθρωπος ξεπερνά τα όρια του και ο χρόνος χάνει την σημασία του.
Όταν η στιγμή γίνεται μια ολόκληρη ζωή,
μια λεπτή κόκκινη γραμμή όπου τα πάντα ενώνονται και το τέλος συναντά την αρχή...

Αυτός είναι ο Κόκκινος Κύκλος

Ξέρετε αν έχει κάποια σχέση με τον Πυθαγόρα το παραπάνω χωρίο ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
mad εισαι ετοιμη για φονο??:P


δεν ξερω για τον Πυθαγορα, το μονο που ξερω ειναι πως το να κανεις φονο ειναι το πιο ευκολο πραγμα στη ζωη απο ολα.
θεμα δευτερολεπτων, το μυαλο στριφογυρναει καλωδια στο λεπτο.
Φιλος μου εγκληματολογος μου χει τονισει πως οι εγκληματιες ειναι βαθια σκεπτικοι ανθρωποι, με τασεις αυτοκαταστροφης, υπερευαισθητοι και δικαιοι.

:hmm:

παααντως οχι, δε θα λερωσω τα χερια μου με αιμα, θελω ναναι καθαρα τσαμπα το μανικιουρ???:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rita12

Νεοφερμένος

Η rita12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
αχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχα!!!! Οχι ρε mindcircus δεν εχω φθασει ακομα σε αυτο το σημειο :P Αν και πιστευω και εγω πως ειναι θεμα λιγων λεπτων ... Για αλλο λογο το ψαχνω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Δεν ξέρω απο που είναι η αν το έχουν πάρει αλλα το θυμάμαι σαν στοίχους απο κάποιο ελληνικό trance κομματι αυτο...
Micro η Space oddysey. Λογικά εκεί το άκουσες και προσπαθείς να βρείς πού αναφέρεται ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rita12

Νεοφερμένος

Η rita12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Aπο Space Odyssey ειναι οντως το κομματι αλλα νομιζω πως με καποια παραλλαγη, στο σημειο που εδω λεει αυτος ειναι ο κοκκινος κυκλος,ο Πυθαγορας ελεγε "αυτος ειναι ο κοσμος μας".Απλως δεν ειμαι σιγουρη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ειναι η εισαγωγη της σειρας του Κοκκινοπουλου "Κοκκινος κυκλος"
Τωρα πως το συσχετισες με πυθαγορα και τα σχετικα, δεν ξερω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rita12

Νεοφερμένος

Η rita12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ναι ρε παιδια.Οκ γνωστα αυτα.Και για την σειρα του Κοκκινοπουλου και για το κομματι των Space Odyssey. Ρωταω κατι πολυ συγκεκριμενο σε σχεση με τον Πυθαγορα. Δεν το φανταστηκα,με καποιον το εχω συζητησει απλως δεν θυμαμαι και ζητησα μια βοηθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korinetor

Νεοφερμένος

Η Κορίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια! Πολύ ωραιό αν και νομίζω πρέπει να αλλάξεις τη γραμματοσειρά γιατί δεν πολύ κατάλαβαινα τι έγραφε. Να γίνει και πιο ευκολοδιάβαστο! Με άγγιξε αρκετά μα δεν έχω ιδέα αν έχει σχέση με τον πυθαγόρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deathpale

Νεοφερμένος

Η deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Φιλος μου εγκληματολογος μου χει τονισει πως οι εγκληματιες ειναι βαθια σκεπτικοι ανθρωποι, με τασεις αυτοκαταστροφης, υπερευαισθητοι και δικαιοι.
Πληρώ όλα τα παραπάνω! Λες να είμαι μια μελλοντική δολοφόνος?:worry: Beware κόσμε!:P Πέρα από την πλάκα όμως μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση αυτό που λες. Πώς γίνεται ένα άτομο που είναι σκεπτόμενο, ευαίσθητο και δίκαιο να διαπράξει φόνο?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
Πώς γίνεται ένα άτομο που είναι σκεπτόμενο, ευαίσθητο και δίκαιο να διαπράξει φόνο?:hmm:
Κι όμως, η mind αν και υπερευαίσθητη, βαθιά σκεπτόμενη και δικαίως αυτάρεσκη μιας και είναι κουκλάρα (σοβαρά) το έκανε και σκότωσε τον ίδιο της τον εαυτό :/:

Υγ στο e-steki εννοώ :P
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πληρώ όλα τα παραπάνω! Λες να είμαι μια μελλοντική δολοφόνος?:worry: Beware κόσμε!:P Πέρα από την πλάκα όμως μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση αυτό που λες. Πώς γίνεται ένα άτομο που είναι σκεπτόμενο, ευαίσθητο και δίκαιο να διαπράξει φόνο?:hmm:


Οι περισσότεροι serial killers δεν θεωρούν πως είναι κακοί άνθρωποι. Αντίθετα θεωρούν πως αυτό που κάνουν είναι δίκαιο και σωστό σύμφωνα με τον προσωπικό κώδικα ηθικής τους. Μία από τις συνέπειες του να έχεις έναν πανίσχυρο εγκέφαλο είναι πως μπορείς να κάνει rationalize τα πάντα αν το θέλεις.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top