Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,238 μέλη και 2,423,990 μηνύματα σε 75,683 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 418 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Flat Earthers

Πιστεύετε υπάρχει πιθανότητα η γη να ειναι επίπεδη;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 7)
Ναι
1
14,29%
Όχι
6
85,71%

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,490 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 20:38, 03-04-18:

Τα τελευταία δέκα χρόνια, η θεωρία πως η Γη είναι επίπεδη και όχι σφαιρική γίνεται όλο και πιο δημοφιλής στο Διαδίκτυο. Στην Ελλάδα η πιο γνωστή ομάδα στο Facebook, η Flat Earthers Greece, μετρά σχεδόν 11.000 μέλη, ενώ υπάρχουν κι άλλες μικρότερες που φτάνουν τους 7.000 ακόλουθους.

Η ομάδα του VICE συνάντησε τους Flat Earthers Greece οι οποίοι πιστεύουν στο γεωκεντρικό μοντέλο. Σύμφωνα με αυτό, η Γη είναι επίπεδη, ακίνητη και βρίσκεται στο κέντρο του σύμπαντος, ενώ όλα τα άλλα ουράνια σώματα περιστρέφονται γύρω της. Επιπλέον, υποστηρίζουν ότι το ηλιοκεντρικό μοντέλο είναι η μεγαλύτερη συνωμοσία όλων των εποχών.

Σε όλο τον κόσμο οι Flat Earthers κάνουν αυτοσχέδια πειράματα χρησιμοποιώντας απλά υλικά για να αποδείξουν πως η Γη είναι επίπεδη, χωρίς, ωστόσο, να είναι επιστήμονες. Βρεθήκαμε μαζί με τους Έλληνες υποστηρικτές του Flat Earth στην Ανάβυσσο για να καταγράψουμε την προσπάθειά τους να αποδείξουν αυτό που πιστεύουν.

https://video.vice.com/gr/video/flat...7dd47644698733

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DumeNuke

Επιφανές Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γρεβενά (Γρεβενά). Έχει γράψει 2,467 μηνύματα.

O DumeNuke έγραψε: στις 21:21, 03-04-18:

Ενδιαφέρον βιντεάκι, αν και άργησες λίγο να το ανεβάσεις.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος