Κορίτσια, γιατί αργείτε τόσο να ετοιμασθείτε;

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Αμα γινει το σεναριο 1 θα παω απο πανω και θα φωναζω καυγας καυγας!! :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Κοριτσια μια απορια (χαζη μεν αλλα απορια1.
Ειστε σε 3ημερη 5ημερη ξερω 3 σε 1 δωματιο.
Θελετε να ισιωσεται το μαλι και οι 3 αλλα σας λενε σε 5 λεπτα φευγουμε και εχετε 1 ισιωτικη.
Τι κανετε τοτε??
Αν είμαστε εκδρομή ξέρουμε τι ώρα θα βούμε και αρχίζουμε να ετοιμαζόμαστε κανένα 2ωρο πιο πριν. Αυτό που λες δεν συμβαίνει σε κανέναν πλανήτη. :hehe: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Gate4 πιστεψε με καποιες ετοιμαζονται μιση ωρα και παλι τις περιμενουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Gate4 πιστεψε με καποιες ετοιμαζονται μιση ωρα και παλι τις περιμενουμε
Λογικό τι να προλάβεις να κάνεις σε μισή ώρα; Για δύωρο μίλησα. Δηλαδή ξεκινάμε σχετικά νωρίς ξες σε φάση νας και λίγο με το πάσο σου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εε ναι αυτο λεω και εγω η πλειοψυφια ετοιμαζεται καπου στα 30 45 λεπτα πριν παμε να φυγουμε (εννοω απτα κοριτσια).
Εγω πριν απο 1 ωρα ετοιμαζομαι μπορει και πριν 90 λεπτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Όλα αυτά του τύπου "οι γυναικες αργουν να ετοιμαστούν","οι γυναικες πρέπει να βάφονται για να γίνουν αισθητικά ωραίες","οι γυναικες δεν πρέπει ποτε να στηνουν τους αντρες", ειναι στερεότυπα! Κάθε μέρα αλλά και σήμερα συνειδητοποίησα ότι κανένα απ'αυτά δεν υφίσταται κατά κύριο λόγο! Το θέμα είναι ότι τα κορίτσια δεν βάφονται υποχρεωτικά επειδή το θέλουν ούτε είναι επιλογή τους. Απλά έχει επικρατήσει αυτο, το ότι οι γυναίκες πρέπει να είναι πάντα στην "πένα" και ότι η περιποίηση τους πρέπει να'ναι πολύωρη. Εν τω μεταξύ εμεις οι άντρες (κατα κύριο λόγο) όταν οι κοπέλες δεν ειναι βαμμένες και στην ώρα τους, αποδοκιμαζόμαστε και όταν είναι περιποιημένες και αργοπορημένες, πάλι φωνάζουμε. Τελικά με τίποτα δεν είμαστε ευχαριστημένοι. Ακόμα,πιστεύω ότι ειναι στον άνθρωπο να έχει το "δαιμόνιο" του να'ναι οn time. Σήμερα πέρασα από το σπίτι μιας κοπέλας για νa την παρω να βγούμε και με το που πήγα όχι μόνο ήταν έτοιμη,με περίμενε κιόλας (embarrassing moment 101)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Εγώ δεν αργώ... Ο άντρας μου αργεί και μου σπάει τα νευρα. Αφου έχουμε όλοι ετοιμαστεί, εκείνος ακόμα να ντυθειιιιι να βάλει παπουτσια.... Αφου παμε στο αμάξι βάζω τα παιδιά βάζω μπρος το αμάξι κ μετα κατεβαίνει... Έλεος!
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Και το ένα μου το παιδι το μεγάλο τα ίδια, ακολουθεί τα Χουγια του μπαμπά. Είναι κληρονομικό δεν εξηγείται...
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.
Κορίτσια, γιατί αργείτε τόσο να ετοιμασθείτε;

Το ότι οι ΟΛΕΣ οι γυναίκες (από 5 ως 105 ετών) αργούν να ετοιμαστούν για τη βραδινή έξοδο περισσότερο από τους άντρες, νομίζω ότι είναι δεδομένο. Στις διακοπές το φαινόμενο φαίνεται πολύ πιο έντονα. Θυμάμαι παιδί που μαζί με τον πατέρα μου περιμέναμε τη μητέρα μου, το έζησα στις μαθητικές εκδρομές που τα αγόρια είμαστε στημένα στη ρεσεψιόν, το βιώνω τώρα με την κοπέλα μου. Παραθέτω ένα απόσπασμα από το ημερολόγιο των διακοπών:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Γυρίσαμε από τη θάλασσα λίγο πριν τη δύση του ήλιου, το κρεβάτι μας περίμενε, μας πήρε και λίγο ο ύπνος. Ξυπνήσαμε και ήταν νύχτα, κάναμε μαζί ντους (για οικονομία νερού) και άρχισε η γνωστή μαρτυρική ώρα της ημέρας. Ετοιμάστηκα μέσα σε δύο λεπτά (φόρεσα σλιπάκι, βερμούδα, μπλούζα, σταράκια), βγήκα στο μπαλκόνι με το βιβλίο μου και μια coca-cola και με την άκρη του ματιού μου παρακολουθούσα εκείνη. Προβληματίστηκε τι βρακάκι να φορέσει και διάλεξε ένα άσπρο. Στέγνωσε ιεροτελεστικά τα μαλλιά της, τα χτένισε προσεκτικά, άλειψε κάτι κρέμες στο πρόσωπο και το σώμα, έβαλε με πολύ μεγάλη προσοχή απειροελάχιστες σταγόνες άρωμα σε επιλεγμένα σημεία. Έβαψε τα νύχια των χεριών της με κάτι για να γυαλίζουν, έκανε το ίδιο και με των ποδιών, κοιτάχτηκε λίγη ώρα στον καθρέφτη, έκανε κάτι διορθώσεις στα μαλλιά της, πήρε τα καλλυντικά της και έπαιξε με αυτά αρκετή ώρα. Άνοιξε τη ντουλάπα, πέρασε ένα-ένα τα φορεματάκια που είχε φέρει μαζί μας, έβγαλε ένα έξω, το κοίταξε στο φως, το ξανακρέμασε, φόρεσε ένα άσπρο σορτσάκι, (άρχισαν να με τρώνε τα φίδια), έβαλε ένα σουτιέν στο χρώμα του δέρματος, έψαξε τις μπλούζες της, φόρεσε μία κίτρινη, κοιτάχτηκε στον καθρέφτη (σκέφτηκα ότι αν το δωμάτιο δεν είχε μεγάλο καθρέφτη θα είχαμε δράματα), την έβγαλε, φόρεσε μια κόκκινη, ξανακαθρεφτίστηκε, την έβγαλε, έβγαλε το σουτιέν και ξαναφόρεσε την ίδια μπλούζα, έδειξε ικανοποιημένη, (της είπα ότι όταν βρω γκόμενα που να ετοιμάζεται γρήγορα, αυτήν θα την παρατήσω και μου έβγαλε τη γλώσσα), έψαξε τα παπούτσια της, σκέφτηκε λίγο, φόρεσε κάτι σαν σανδάλια, ξαναπήγε στον καθρέφτη, έκανε για άγνωστο σε μένα λόγο λίγο πιστολάκι ακόμα, ξαναχτενίστηκε. Έβγαλε τα σκουλαρικάκια της, έψαξε στο κουτάκι και φόρεσε κάποια άλλα λίγο μεγαλύτερα. Έβαλε ένα βραχιολάκι στο χέρι της. Έβγαλε από το τσαντάκι δύο πώς τα λένε για το λαιμό, τα δοκίμασε στον καθρέφτη κρατώντας τα, διάλεξε το ένα και το φόρεσε, ξανακοιτάχτηκε στον καθρέφτη, το έβγαλε και φόρεσε το άλλο. Έριξε ακόμα μια ματιά στον καθρέφτη και είπε τη μαγική λέξη «Έτοιμη» για να απαντήσω «Ανάσταση!». Ξεκινήσαμε να φύγουμε, είπε “μια στιγμή”, πήγε πίσω στον καθρέφτη, κοίταξε κάτι και ξαναγύρισε στην πόρτα. Επιτέλους φύγαμε!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Θα ήθελα τη γνώμη αρσενικών και θηλυκών για το θέμα. ;)

.
Βαριέμαι οποτε...
Η αλήθεια ειναι η πλειονότητα των κοριτσιών αργεί, ειναι κανόνας. Ωστόσο εγω αποτελώ εξαίρεση μιας και είμαι αγχώδης φτιάχνω πολύ προσεκτικά το πρόγραμμα μου ωστε να μην αργω ποτε.
Είναι στη φύση του καθε ανθρώπου, εγω γνωρίζω και αγόρια που αργούν να ετοιμαστούν .
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Γιατί έχουμε να βρούμε ρούχα να τα συνδυάσουμε με τσάντα παπούτσια και κοσμήματα να φτιάξουμε τα μαλλιά να βαφτουμε να βάλουμε κρέμες αρώματα φρουφρου. Κι άλλα που δεν θυμάμαι . Πάντως εγώ που τα κάνω όλα αυτά δεν Αργώ ποτέ γιατί υπολογίζω την ώρα . Υποθέτω ότι κάποιοι δεν κάνουν σωστή διαχείριση χρόνου
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.
Γιατί έχουμε να βρούμε ρούχα να τα συνδυάσουμε με τσάντα παπούτσια και κοσμήματα να φτιάξουμε τα μαλλιά να βαφτουμε να βάλουμε κρέμες αρώματα φρουφρου. Κι άλλα που δεν θυμάμαι . Πάντως εγώ που τα κάνω όλα αυτά δεν Αργώ ποτέ γιατί υπολογίζω την ώρα . Υποθέτω ότι κάποιοι δεν κάνουν σωστή διαχείριση χρόνου
Ετσι πρέπει 👏
Τελικά έχουμε πολλά κοινά
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,728 μηνύματα.
Αστες να αργούν δεν πειράζει.... για εμάς φτιάχνονται :D
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,728 μηνύματα.
Μεγα λαθος. Δεν μπορω να μιλήσω για ολες αλλα ενα μεγαλο ποσοστό φτιάχνεται για τον εαυτό του, ανάμεσα τους και γω.

Χιούμορ κάνω μη τρελαινεσαι :D

εξαλλου ολες οι γυναικες να φτιαχνονται για μενα αποκλειεται χαχα
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.
Χιούμορ κάνω μη τρελαινεσαι :D

εξαλλου ολες οι γυναικες να φτιαχνονται για μενα αποκλειεται χαχα
Καλα τοτε θα το δεχτώ . Απλα δεν μου αρεσει να αφήνω ασχολιαστες τέτοιες απόψεις γιατι δεν ξερω πως θα το παρει και ο καθένας που θα τις διαβάσει.


Πάντως ήμουν ευγενική θα μπορούσα να αντιδράσω διαφορετικά 😂.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,728 μηνύματα.
Καλα τοτε θα το δεχτώ . Απλα δεν μου αρεσει να αφήνω ασχολιαστες τέτοιες απόψεις γιατι δεν ξερω πως θα το παρει και ο καθένας που θα τις διαβάσει.


Πάντως ήμουν ευγενική θα μπορούσα να αντιδράσω διαφορετικά 😂.

Και εγω ευγενικος ειμαι ! Μην πυροβολειτε τον Ντέβιλ ειναι καλο παιδι κατα βάθος..... κατα ένα βάθος.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,494 μηνύματα.
μεχρι να πεις τσακ μπαμ έτοιμη ....συνηθως περιμένω αν περάσουν 2 λεπτά χαλαρώνω στο καναπέ μου :dance3:και:read: έτσι πάνε αυτά :laugh:
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
συνήθως οι γυναίκες τελευταία στιγμή θυμούνται να μαδήσουν το φρύδι... <3 σας αγαπάμε
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top